Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.09.2003, 17:53   #16
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Instalacja windy 30-40 zeta,

Umozliwienie dzialania pelnej objetosci dysku np. 80 GB w kompach z ograniczeniem do 8,4 GB - 50 zl (cena z zainstalowaniem systemu)

1 godz. serwisu 30 zl itp.

To tylko podstawowe dane
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.09.2003, 18:32   #17
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ponawiam moje pytanie związane właśnie z taką działalnością...
jak to jest?
Cytat:
A słuchajcie jeśli np. bym chciał ogłaszać się w jakiejś gazecie i jeździłbym właśnie na wizyty to czy muszę się zarejestrować i odprowadzać podatek? Bo jeśli tak to z tego są ponoć marne pieniądze. Ale chyba można robić to po cichu?
dzienx
Cytat:
Wojtek Toruń napisa***322;(a)
Masz przykładowy cennik usług w firmie z Torunia.
Jest droga ale masz od czego zacząć.
http://www.infocomp.torun.pl/cennik/uslugi.htm
POLECAM PUNKTY:
ADMINISTRACJA/KONSULTACJA OPROGRAMOWANIA UŻYTKOWEGO za 1GODZINĘ
DIAGNOSTYKA/EKSPERTYZA SPRZĘTU
Formatowanie dysku kosztowało kiedyś u nich 40 zł.
Ich chyba pogieło za przeproszeniem
Czego oni tam nie mają i to nazewnictwo :o
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 28.09.2003 o godz. 18:36
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 20:39   #18
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Fajny jest ten cennik z Torunia. Chciałbym, żeby ktoś płacił za moje usługi 183 zł. za godzinę!
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 10:04   #19
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CIAPEK napisa***322;(a)
[B]ponawiam moje pytanie związane właśnie z taką działalnością...
jak to jest?
Jeśli w jakikolwiek sposób zaczniesz pobierać za swoje usługi pieniądze, a zwłaszcza w tak jawny sposób jak rozgłaszając się w gazecie, to według prawa muszisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą i opłacać składki ubezpieczeniowe (600 zł miesięcznie). Jeśli już gdzieś pracujesz i Twój pracodawca odprowadza Ci ZUS (te 600 zł), to Ty ze swojej działalności odprowadzasz mniejszą składkę ubezpieczeniową (jakieś 130 zł?). Tak przynajmniej kiedyś mi to tłumaczono, jak miałem zakładać ze znajomymi firmę...

A jakie są konsekwencje nie rejestrowania takiej działalności? No cóż, jeśli znajdzie się delikwent, który nie będzie zadowolony z Twoich usług lub który zażąda faktury czy rachunku (w takim wypadku raczej rachunek, bo odprowadzanie VATu jest obowiązkowe po przekroczeniu dochodów w wys. 20 000 tys. złotych rocznie), to może Cię zakapować do Urzędu Skarbowego, który rozpocznie procedurę w sprawie przestępstwa skarbowego...

Taka jest moja wiedza na ten temat.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 10:41   #20
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No coz. To jest w koncu firma i wiadomo iz do domu kogos takiego sobie nie wezwiesz, lecz popatrzac na to z drugiej strony - te ceny nie sa chyba takie wysokie.
Przeciez maja na utrzymaniu ilus tam pracownikow i odprowadzaja podatki, no i placa za legalne oprogramowanie.
Bo np nie wyobrazam sobie ze ktos z nich bieze 150zeta za diagnostyke sieci komp. i robi to czyms nie legalnym itd.
Firma kogucik zas nie moze stawiac takich cen i bulo by to nieporozumienie i naciaganie klienta.

Swoja droga czy zastanawialiscie sie kiedys - mowie do tych ktorzy pracuja w takich firmach - ile wasze firmy, nie wy biora za godzine waszych uslug od klienta
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 10:52   #21
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
- za instalke windy: 30-50 pln (zalezy czy bylo jeszcze cos instalowane)
- za podlaczenie neo+ przy uzyciu aplikacji dostepowej z TPSA to max 20 pln, inne przypadki to juz indywidualne negocjacje
- za zlozenie kompa: jesli bierdzesz czesci z gieldy to dolicz spokojnie 10%

jesli klient "spi" na kasie i bez mrugniecia okiem moze dac wiecej, to powyzsze x2

inna sprawa, jesli robisz to dobremu kumplowi. wtedy to polecalbym min 50% upustu, a najlepiej to 100% + drobna przekaska.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez woitas : 29.09.2003 o godz. 10:54
woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 11:02   #22
Sprezyn
Pilot oblatywacz
 
Avatar użytkownika Sprezyn
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: DC (Wawa:)
Posty: 882
Sprezyn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
pytanie bylo ILe wiec odpowiem ile zaplacilem za
podlaczenie laptopa i konfiguracje sieci domowej
(na xp, do tego zrbienie kabla - aterialy ode mnie)
- wiec to nie bylo zadne 20 zeta ale 150.
__________________
Pozdrawlaju
Sprężyn
Sprezyn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 11:32   #23
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
U mnie jest tak:
Od znajomych z zasady nie biorę kasy, oddają mi tylko za materiał i ewentualnie postawią flaszke.

Od klientów:
30netto dojazd w granicach miasta
60netto za każdą rozpoczętą godzinę pracy.
Ostatnio skasowałem klienta za konfigurację sieci domowej i przydzielenie prywatnej klasy ip na 290brutto.

Postawienie w firmie routera+firewalla+proxy+samba+apache+mysql+ftp+exi m(albo inny)+co tam jeszcze chcą dla firmy w której jest około 30 komputrów kosztuje 3000netto(w tym konfiguracja terminali), za tzw zdalną administrację bierze się od 300 do 600zł/miesięcznie. Generalnie niewielu jest takich klientów, przeważnie są to sądy bądź inne instytucje. Od szrych ludzi bierze się różnie, ale postawienie tego co wyżej dla szaracza to tak od 300 do 600zł.
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 12:21   #24
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Nol napisa***322;(a)
Jeśli w jakikolwiek sposób zaczniesz pobierać za swoje usługi pieniądze, a zwłaszcza w tak jawny sposób jak rozgłaszając się w gazecie, to według prawa muszisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą i opłacać składki ubezpieczeniowe (600 zł miesięcznie). Jeśli już gdzieś pracujesz i Twój pracodawca odprowadza Ci ZUS (te 600 zł), to Ty ze swojej działalności odprowadzasz mniejszą składkę ubezpieczeniową (jakieś 130 zł?). Tak przynajmniej kiedyś mi to tłumaczono, jak miałem zakładać ze znajomymi firmę...

A jakie są konsekwencje nie rejestrowania takiej działalności? No cóż, jeśli znajdzie się delikwent, który nie będzie zadowolony z Twoich usług lub który zażąda faktury czy rachunku (w takim wypadku raczej rachunek, bo odprowadzanie VATu jest obowiązkowe po przekroczeniu dochodów w wys. 20 000 tys. złotych rocznie), to może Cię zakapować do Urzędu Skarbowego, który rozpocznie procedurę w sprawie przestępstwa skarbowego...

Taka jest moja wiedza na ten temat.
dzięki Nol o to chodziło!

tak to widze --> czyli słabo. Widze, że samemu nie ma co się w takie coś pakować, to robota dla firm.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 15:12   #25
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Widze, że samemu nie ma co się w takie coś pakować, to robota dla firm.
Tak to niestety wygląda. Ze znajomymi mieliśmy zakładać firmę projektującą strony internetowe i stawki ubezpieczeniowe wydały się nam zaporowe. Jeżeli już coś robiliśmy, to na "czarno". Teraz kumple podpięli się pod jakąś instytucję i robią to legalnie (ja się odłączyłem - studia).

W naszym kraju perspektywa samodzielnego startu bez niesamowitych pokładów gotówki jest niesamowicie odległa.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 18:33   #26
przemo_one
Gość
 
Posty: n/a
i o to wlasnie mi chodzilo
sam bym sie podpiol pod jakas firme i robil to co robie tym bardziej ze neo+ sie szerzy a ludzie (przynajmniej u mnie) zbytnio nie przejmuja sie paragrafem szustym wiec roboty by troche bylo ale nikt w tym moim zadupiu nie chca mnie przyjac bo nie mam znajomosci i pewnie bym paru ludzi za szybko w "firmie" przerusl(ostatnio przegadalem jednego wlasciciela kawiarenki-a to i tak tylko ostanio -takich historji mam jeszcze duzo)
moze szuka ktos informatyka(po ogólniaku) poczatkujacego linuxowca administratora i wiele wiele wiele wiele
a i znakomita nowina - zakupilem nagrywarke samsunga sw 252 ben(tak wiem ze samsung ale nie mam w tej chwili nawet zwyklego napedu a tego sw po bardzo atrakcyjnej cenie nabyłem)
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 19:09   #27
eloise
Dobry Człowiek
 
Avatar użytkownika eloise
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Lokalizacja: PolSKA
Posty: 840
eloise niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
kasy nie wezme z dwoch powodow: a) mam (marnie platna ale jednak) prace i nie potrzebuje tych dodatkowych 5 zeta miesiecznie
Sid,wiem że temat zarobków to drażliwa kwestia, ale jeśli możesz mi odpowiedzieć ile na warunki stolicy wynosi ta marnie płatna praca i jaka branża (tak dla ukazania kontrastu między stolicą a inną częścią kraju)

ps
może na priva napisz, jak nie chcesz publicznie, bardzo mnie to ciekawi
__________________
I otrze z Ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie.
eloise jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 19:35   #28
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
moge napisac - wychodzi kolo 400 zlotych miesiecznie - o szczegolach wolalbym nie pisac z roznych powodow - ja jeszcze mieszkam z rodzina a ze potrzeby rozrywkowe mam nieduze (troche plyt i ew. czesci do roweru (najtansze)) to i tak wieksza czesc tej kasy idzie 'na dom' gdzie jest pare kredytow do splacenia
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 19:39   #29
eloise
Dobry Człowiek
 
Avatar użytkownika eloise
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Lokalizacja: PolSKA
Posty: 840
eloise niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
faktycznie na stolice to żadna rewelacja, chociaż ja na prowincji i tak mniej "dorabiam"

no ale tam u was to chleb pewnie ze 3 zł kosztuje...


miło że ktoś również lubi pomykać na rowerze
__________________
I otrze z Ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie.
eloise jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.09.2003, 10:09   #30
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Sprezyn napisa***322;(a)
pytanie bylo ILe wiec odpowiem ile zaplacilem za
podlaczenie laptopa i konfiguracje sieci domowej
(na xp, do tego zrbienie kabla - aterialy ode mnie)
- wiec to nie bylo zadne 20 zeta ale 150.
wszystko ok.
ale ja pisalem o podlaczeniu Neo+, czyli:
- 2 kabelki (telefon + USB),
- 2 filtry,
- modem,
- zainstalowanie i konfiguracja aplikacji dostepowej (wbrew pozorom niektorzy maja z tym spore problemy),
to jest gora 30 minut roboty
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.