Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.09.2003, 06:41   #1
przemo_one
Gość
 
Posty: n/a
Talking Ile bierzecie?

Wiec chciałbym ustalić ceny za tak zwane "przysłógi" nobo dzis mam jakiemus gostkowi instalować neo+ na windzie(nie wiem co mu tam nie pyklo) i wezme pewnie 20zeli - to za duzo czy za malo (unlockerzy telefonów biorą wiecej za kliknięcie)
Ile powinna kosztowac instalacja routera hardwearowego czyli tylko konfiguracja i softwearowego czyli motanie sie z softem (dużo więcej roboty)
jle wy za takie cos macie
a za zlożenie kompa?
a za instalacje windy?
a za przepałkę cd itd itd...

dzinx.
trzeba ustalic jakis taryfikator ! bo ja za marne grosze nie bende komus przy kompie grzebal
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.09.2003, 09:17   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
<tego nie powinienem byl tu pisac>
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 09:22   #3
Jasienczyk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.09.2003
Posty: 17
Jasienczyk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Facet zmień lokal, psujesz powietrze.
Jasienczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 09:42   #4
przemo_one
Gość
 
Posty: n/a
troche przesadzacie?
naprawialiscie kiedys co dwa dni pc o parametrach cel 400 i 32mb ram"kumplowi" ,ktory "oszukuje cie na kase"?
i nie mowcie mi ze nie bierzecie kasy za "uslugi" bo poprostu w to nie wierze
czy wy wlasciwie wiecie o czym ja mowie?
chodzi mi o wkladanie koncowek na kable konfiguracja freesco i innych linuxow na router chodzi mi o to ze za zdjecie simlocka sie placi i nikt nie czepia sie ludzi co biora za to kase, a jak ktos chce sobie zarobic bo w kompie nie ma cd-romu nawet to zle tylko dlatego ze do jego pracy nie jest wymagany zakup kabla za pare zeta(tak jak u unlockerow)
ja juz za friko robie kompy dla "znajomych" od kilku lat i to mi sie znudzilo
nie mam pracy
na starz mnie w optimusie ani gdzie indziej nie chca bo nie mam znajomosci
i co se zarobic 20 zeli nie moge?
to jest forum o wypalaniu plyt - ten kto nigdy nikomu nie wypalil plytki i nie wzial za to pieniedzy reka do gory!
a moze mam dymac na drugi koniec miasta za frajer?
jak juz mowilem za freeko to jest tylko pozegnanie
a mnie to ktos cos za darmo daje?
jeszcze mi biurokraci cene interetu podnosza-oni moga brac kase tak a ja se 20 zl zarobic nie moge bo "to nie ladnie"
takie bzdury to tepsie i microsoftowi prawcie nie mie!
ludzie ja nie jestem nowym pcciarzem tylko starym wyjadaczem tej pajdy chleba i poprostu znudzila mi sie praca spoleczna dlatego pytam wprost co i za ile a jesli nie wy to jak wam liczą(nawet gosc wlasciciel sklepu i kawiarenki powiedzial mi ze powinienem za to co robie brac kase)

Ostatnio zmieniany przez przemo_one : 28.09.2003 o godz. 10:46
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 09:59   #5
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
powiem ci tak - sorry za tamtego posta - ale mam uraz

za przegrywanie plyt nie biore - bo robie to tylko znajomym i naprawde zadko - obowiazuje u mnie zasada 'dajesz mi czysta plyte, dostajesz nagrana' - kasy nie wezme z dwoch powodow: a) mam (marnie platna ale jednak) prace i nie potrzebuje tych dodatkowych 5 zeta miesiecznie za cene szacunku kolegi b) sprzedawanie piratow to paserstwo a rozdawanie to 'udostepnianie osobom w stosunku towarzyskim' - w sumie nie nagrywam nic co mogloby sie wladzy nie podobac - ale taki uraz mi pozostal

co do podlaczania - jesli podlaczasz KUMPLOWI - to nie bierz za to kasy - to po prostu nie wypada - wykorzystaj go w inny sposob, jesli jednak taki KUMPEL robi cie w durnia - to go olej i traktuj jak kolesia z ulicy - wtedy mozesz brac - bo w sumie w sprzedawaniu wiedzy nie ma nic zlego - tylko mow to kolesiowi na wstepie ile na start i ile za ew. problemy - bo to ze ktos ma burdel w kompie i soft nie chce sie instalowac to jego a nie twoj problem i czas - mozesz ten czas wycenic

cennika nie podam - bo takich rzeczy tez nigdy nie robilem (pare razy zlozylem kompa od podstaw - wybor komponentow, kupno, zlozenie, instalacja, instalacja softu, sieci, przeniesienie danych ze starego kompa - wycenilem to na kilkaset zeta bo i zajelo mi to tydzien zycia praktycznie od rana do nastepnego switu - a kontrahent zadal mi pytanie 'czemu tak malo?' - wiec o ceny mnie nie pytaj bo nie mam o tym pojecia)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 10:00   #6
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja podnosze reke dokladac sie chlopaki ale to bez sensu bo by temat byl za duzy i tylko zasmiecal forum. Nawet dwie podniose
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 10:01   #7
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
chłopak myśli jak tu zarobić i bardzo dobrze. Sam nad tym myśle, a myślałem bardziej dawniej jak szukałek jakich kolwiek zarobków.

A słuchajcie jeśli np. bym chciał ogłaszać się w jakiejś gazecie i jeździłbym właśnie na wizyty to czy muszę się zarejestrować i odprowadzać podatek? Bo jeśli tak to z tego są ponoć marne pieniądze.
Ale chyba można robić to po cichu?
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 10:10   #8
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
przemo_one napisa***322;(a)
troche przesadzacie?
naprawialiscie kiedys co dwa dni pc o parametrach cel 40 i 32mb ram"kumplowi" ,ktory "oszukuje cie na kase"?


Nie - takiemu "kumplowi" mówi się, że nie ma się czasu - czy wprost mówi mu się, dlaczego mu się tego nie zrobi.

Cytat:

i nie mowcie mi ze nie bierzecie kasy za "uslugi" bo poprostu w to nie wierze


Musisz uwierzyć na słowo. Przynajmniej niektórzy robią to za kawkę i kawałek ciasta, czy pizzę i piwko - ale to zależy komu. Ja robię to tylko znajomym, i to na ogół dobrym znajomym, więc takie grzebanie w kompie jest na ogół okazją do miłego spotkania towarzyskiego i pogadania.


Cytat:

(...)
ja juz za friko robie kompy dla "znajomych" od kilku lat i to mi sie znudzilo
(...)


Ja złożyłem parę kompów, ale tylko najbliższym przyjaciołom, więc oczywiście o żadnej kasie za usługę nie mogło być mowy - oni też robią mi różne przysługi. Ale faktycznie znudziło mi się już trochę bycie takim "pogotowiem" na każde zawołanie, zwłaszcza że nie mam już siły i czasu nawet na grzebanie we własnym kompie!

Cytat:

(...)
nie mam pracy
(...)


To oczywiście zmienia postać rzeczy. Ja mam inne źródło utrzymania, i - na razie przynajmniej - nie muszą nim być komputery.
Skoro tak - to zorientuj się w jakiejś firmie komputerowej, jaki mają cennik za usługi - na ogół mają jakieś cenniki - za instalację systemu tyle, za instalację sprzętu - tyle, za złożenie kompa - tyle, za inne czynności serwisowe - stawka godzinowa. Albo sam załóż jednoosobową firmę i ustal cennik.

Cytat:

(...)
to jest forum o wypalaniu plyt - ten kto nigdy nikomu nie wypalil plytki i nie wzial za to pieniedzy reka do gory!
(...)


Już podniosłem!

Cytat:

a moze mam dymac na drugi koniec miasta za frajer?
jak juz mowilem za freeko to jest tylko pozegnanie
a mnie to ktos cos za darmo daje?


Wiesz, niektórzy jeszcze czasem coś robią za darmo, albo przynajmniej zapłata nie następuje wprost.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 10:44   #9
przemo_one
Gość
 
Posty: n/a
i wlasnie o to mi chodzilo
dla znajomych od zawsze i na zawsze za free (ale tylko dla prawdziwych)-nie jestem jakims palantem
pare razy bylo tak ze wypalilem za free(jak zawsze - no teraz juz nie mam czym), a gosc sprzedal dalej te plyte i se zarobil 10 zeli
tydzien temu zdiolem 2 locki z telefonow i tez za free dla znajomego (po 10 od sztuki tak u mnie biora) i on se zarobil, a jak zawozil mnie w jedno miejsce i wziol kase za paliwo(bylo z 5 zeta) ale skoro na mnie zarobil 20 to chyba mogl odpuscic nie?
juz nawet nie dzwonia tylko przyjerzdzaja z kompami pod dom(naprawialem gosciowi kompa - net mu nie chodzil - mial mi za to postawic pizze 10-tego a jest juz 28-ósmy i nic)
raz to gosc o 23 dzwonil na domowy (troszke puzno juz dla starych) jakbym koma nie mial - i wlasnie to mnie denerwuje ze na moich umiejetnosciach zarabiaja inni, wiem ze grosze ale jednak dla nich a nie dla mnie dlatego chce sobie ustalic co za co zeby nie bylo rozczarowan
poprowadzilem lana na ulicy ale nie ode mnie(mamy neta dzielonego) i teraz jeden ****** jak chce zebym przyszedl mu kompa zrobic(ten od cela400 i 32mb, tak ten co mnie na kasie skubie)to ham mi poprostu wyciaga rj45 ze skrzynki i nie mam netu - juz nawet tak mnie wzywaja i powiedzialem dosc - jak ktos stuka do mych dzwi to nie mam czasu i kropka
jak juz wspomnialem niektorzy nie szanuja mojej pracy bo mnie to tez nie przyszlo samo z siebie i jeszcze do tego mnie na kase oszukuja (WIELOKROTNIE I NA BEZCZELA) to ja im juz bezinteresownie nie pomoge
i tu przyklad
za router w naszej sieci robi freesco na kompie sasiada niegdys a teraz kupili kompa nowego(bez mojej wiedzy) i zrzutka rzekomo po 47 zeta a jest nas czterech wiec razem 188zeli
a kupili za te kase az pentium 133 jakis ram na to i flopa(razem za to bym dal 50-60 pln-ów) a bylo na to 188 wiec jak wnioskuje 2 ludzi nic nie dalo a ja z sasiadem po 47 zeli i jest router-to nie jest fair(zasilacz, obudowa,sieciówka, klawiatura i jakas tam krzywa grafika juz byly)
oczywiscie sprzet at i bez usb a teraz orly wymyslily neostrade tylko nie pomysleli ze to sie je z usb
czy mam mowic dalej co ja musze tu znosic?

Ostatnio zmieniany przez przemo_one : 28.09.2003 o godz. 10:49
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 10:54   #10
eloise
Dobry Człowiek
 
Avatar użytkownika eloise
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Lokalizacja: PolSKA
Posty: 840
eloise niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ludzie co to będzie za świat i życie w nim jeśli wszystko będziemy przeliczali na pieniądze?

ja z zasady pomagam ludziom, wszystkim, niezależnie od tego czy ich lubię czy nie
__________________
I otrze z Ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie.
eloise jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 11:05   #11
RoKFoR
d[-.-]b
 
Avatar użytkownika RoKFoR
 
Data rejestracji: 12.08.2003
Posty: 562
RoKFoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
idz do jakiegos serwisu wez ich cennik i wtedy ustal swoje troche mniejsze i jak ktos sie teraz ziawi z kompem to podaj mu cene, ale na twoim miejscu od kolegow bym nie bral kasy, bo jak ty bedziesz cos chcial od nich to tez podadza Ci cene
RoKFoR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 11:28   #12
przemo_one
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
RoKFoR napisa***322;(a)
idz do jakiegos serwisu wez ich cennik i wtedy ustal swoje troche mniejsze i jak ktos sie teraz ziawi z kompem to podaj mu cene, ale na twoim miejscu od kolegow bym nie bral kasy, bo jak ty bedziesz cos chcial od nich to tez podadza Ci cene
ale wlasnie o to chodzi ze oni BIORĄ(oszukuja itd) ode mnie kase i to od zawsze to dlaczego ja mam nie brac?
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 12:09   #13
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
hmmm

niektórzy tak źle mówią/myślą bo chyba im się pieniądze przelewają w domu.

Przemo_one myśli po prostu, jak tu "skręcić" troche grosza bo z pieniędzmi na pewno nie jest ciekawie.

A biedy wśród userów to tu raczej nie ma.
Patrze i tylko mi ślinka cieknie jakie niektórzy mają zestawienia sprzętowe
Jak mało osób jedzie jeszcze na pół gigowych sprzętach, starych kartach grafy i ramcach sdr.

Ciąglę tylko patrze jak powstają nowe tematy jaki tu dysk wybrać, najlepszą karte grafy, płyte główną, składam nowy komputer.
Ludzie mają pieniądze, ale nie wszyscy.

Od kolegi/znajomego jasne, że bym nie wziął pieniędzy bo sam moge coś od nich potrzebować jak ktoś napisał a pozatym to przysługa.
Co innego usługa dla kogoś obcego kto nam za to zapłaci.
Usługa wykonana, żądam zapłaty. Proste.

Niektórzy tego po prostu nie rozumieją, albo myślą w innych kategoriach. "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 16:00   #14
Wojtek Toruń
Jak może to pomoże
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Toruń
Posty: 460
Wojtek Toruń zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Masz przykładowy cennik usług w firmie z Torunia.
Jest droga ale masz od czego zacząć.
http://www.infocomp.torun.pl/cennik/uslugi.htm
POLECAM PUNKTY:
ADMINISTRACJA/KONSULTACJA OPROGRAMOWANIA UŻYTKOWEGO za 1GODZINĘ
DIAGNOSTYKA/EKSPERTYZA SPRZĘTU
Formatowanie dysku kosztowało kiedyś u nich 40 zł.
Wojtek Toruń jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 17:21   #15
-Kowalik-
Guru
 
Avatar użytkownika -Kowalik-
 
Data rejestracji: 31.08.2003
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,186
-Kowalik- niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Ile bierzecie?

Cytat:
przemo_one napisa***322;(a)
a za instalacje windy?
ja od znajomej wzialem paczke skarpet adidasa
-Kowalik- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.