Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.09.2003, 16:27   #31
matteo
Indywidualista
 
Avatar użytkownika matteo
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 337
matteo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation

Ufffff, długi wątek

Napisałeś, że "koledzy" biorą od Ciebie kasę ... zmień "kolegów"!
To jest zwykły wyzysk człowieka przez człowieka.

Natomiast jeśli chodzi o usługi komputerowe to bardzo dobrze można na tym 'jeździć' jako dodatkowa praca, nie chwaląc się - całkiem dobrze płatna

Cennik zależy od znajomości, tzn. jeśli znam kogoś bardzo dobrze to najczęściej nie biorę kasy, przekłada się to na jakieś tam zaufanie i później wieść się niesie. Osoba której 'zrobiłem' coś dobrego z PC mówi to jakiemuś tam swojemu znajomemu że jest taki i taki gość, że w stosunku do firm, wykonuje to niedrogo i ogólnie że jestem godny polecenia 8)

Ostatnio na przykład formatowałem sąsiadowi hdd, ponieważ jego synek (11lat) zrobił taki burdel w Win98SE że jak żyje (dość długo juz) takiego czegoś nie widziałem. Poprostu nie do opisania!

Tak więc komp troche słabszy, więc zainstalowałem Win2000 + SP4, wgrałem kilka programów (XnView, WinZip, Vplayer, Acrobat Reader etc.) ustawiłem całość, żeby sprawnie działała, porobiłem konta użytkowników i zajęło mi to jakieś niecałe dwie godzinki.

Ponieważ to troche bardziej znajomy sąsiad to wziąłem od niego 100zł.
Tutaj się to wszystko nie kończy, bo okazało się ze dosłownie w kilka godzin "synuś" dorwał się do kompa, zaczął instalować wszystko jak popadnie, ikonek i skrótów narobiło się od groma ...
Facet dzwoni i błaga mnie żebym wpadł i usunął te śmieci z jego kompa i coś zrobił, żeby ograniczyć dostęp

Poszedłem na górę, zacząłem to wszystko czyścić, ograniczyłem BARDZO dostęp "synusiowi" i wziąłem 50zł - wszyscy byli szczęśliwi, oprócz syna sąsiada

Takich sytuacji jest naprawde sporo i mogę
powiedzieć że mam z tego sporą kasę w miesiącu.

Minusem takiej sytuacji jest to, ze musze uczyć ludzi w jakich przypadkach mnie to wszystko nie interesuje, ponieważ niektórzy zrobili sobie ze mnie istny support!!! Potrafi taki zadzwonić o 19:00 i żalić sie że nie może zainstalować gry z giełdy!

Wtedy tłumacze ... ze mnie to nie interesuje i żeby się sam bawił.
Można napisać ze szybko się uczą i takie sytuacje sie nie powtarzają.

Cennik zależy więc od stanu znajomości, usługi jaką masz wykonać czy innych czynników dodatkowych, wpływających na końcową cenę!

Przykładowo, od "znajomego - znajomego" ostatnio wziąłem 600zł.
To była cena (facet sie targowal, ale jest zadowolony) za wybranie się na giełde, złożenie PC, instalacje windy, instalacje jego oprogramowania, jakieś tam dix'y chciał mieć na hdd ...

Reasumując, wszystko jest zależne i podchodzi pod socjotechnikę 8)
__________________
[ Miłego dnia. Matteo (You have to see it for yourself ...) ///
[ ASUS A8N-SLI DEL nF4 | AMD Athlon64 3200+ | 2GB GEIL RAM | GF Gainward 6600GT | WindowsXP (SP2) ///
[ DVDRW LG SuperMulti 16x | CDRW Lite-On 40x | Samsung SpinPoint 250GB SATA | LG StudioWorks 700S ///
matteo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.09.2003, 18:35   #32
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
przemo_one napisa***322;(a)

to jest forum o wypalaniu plyt - ten kto nigdy nikomu nie wypalil plytki i nie wzial za to pieniedzy reka do gory!

ja!!!!


a z drugiej strony. rob co chcesz............wolny kraj. mozesz nawet wziac za to 200 zl,twoja sprawa i sprawa "klienta"
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.09.2003, 21:42   #33
Smoczek
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Smoczek
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: warszawa
Posty: 115
Smoczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
witam sprawa jest prosta przynajmniej pozornie ,jesli masz prace i jakies dochody takie czy inne, to stac cie na to by złozyc kompa gratis dla kolegi.Dla goscia z ulicy to niema to tamto płaci sie za wiedze i tak jest.inaczej sprawa wyglada gdy niemasz pracy i kazde 20 czy 50 zł jest ci potrzebne wtedy niema sie co zastanawic .Kasa to nie wszystko ale jest ona potrzebna i takie jest zycie.
Smoczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2003, 16:41   #34
przemo_one
Gość
 
Posty: n/a
a ile za prace w kawiarence internetowej 2 dni w tygodniu po 7 godzin?

prosze o szybka odpowiedz!
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2003, 17:07   #35
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
hmm - stawka za roznoszenie ulotek waha sie od 3 do 10 zeta za godzine (te ostatnie to naprawde wymagajace przypadki), hostessa w sklepie z perfumami w wawie dostaje kolo 5/h (a pracuje tam codziennie po pare godizn od paru miesiecy) na kasie w supermarkecie nawet tego czasem nie dostaniesz a praca koszmarna
wiec policz sobie tak z 4, 5 zeta za godzine (pracujesz w cieple, masz szanse na odpoczynek) i wyzej nie skacz - nawet w wawie wiecej nie placa
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2003, 19:13   #36
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ile?
mode joke on
1/100 uncji w jedną dzurkę i poprawka to samo w drugą
mode joke off

a serio to alles zalezy komu i za co /znajomi free a klient to już zalezy od tego za co i ile czasu należy na to stracić plus to jak temu człowiekowi na tym zalezy /
czyli tyle ile klient mozę zapłacić by był zadowolony i jednocześnie polecił cię swoim znajomym / zgodnie z zasadą ze zadowolony klient powie o tym tylko paru osobom ale niezadowolony przynajmniej 10/
jako odnośnik należy traktowac średnią z przybytków komputerowych pomniejszoną o jakieś 25% ( oni prawie zawsze przeginają z ceną i tak naprawde to nawet sysa nie konfigurują optymalnie a o zrobieniu na start backupu jakims ghostowatym to już nawet nie ma co marzyć )

pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.