Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.08.2005, 21:16   #76
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wiecie co panowie

jesteście bardziej śmieszni od tych nastoletnich dziewczynek

one są głupie, nie ich wina - taki wiek i taki rozwój umysłowy plus hormony i wpływ grupy

więc proponuję zastanowienie nad wypowiedziami

jedni z was są niewiele starsi a inni zapomnieli o kretyńskim wieku?

mam córkę która prawie przeszła przez ten wiek i wiem co się dzieje.


jednym słowem jestem chętny do walki z pedofilami a nie z brakiem rozwoju emocjonalnego młodych dzieci.

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 03.08.2005 o godz. 21:25
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.08.2005, 21:17   #77
AssasinX
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika AssasinX
 
Data rejestracji: 18.07.2005
Lokalizacja: Konin
Posty: 128
AssasinX zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgadzam się z tobą na 100%
__________________
Pozdrawiam
AssasinX
AssasinX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 21:25   #78
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja się nie zgadzam. Takie czasy, takie wzory = taka definicja "normy" .

Nie można porównywać przypuśćmy wczesnych lat 90tych ( czy wcześniejszych ) do czasów dzisiejszych więc nie nam się zastanawiać nad wypowiedziami - jak można zauważyć i dzisiaj znajdą się "inni" nastoletni od większości co dobrze rokuje ich rozwojowi. Nie miałeś takiej "karmy" jak dzisiejsza młodzież w wieku 14,15 lat więc o czym mowa? Co do głupoty - to dokładnie ich wina - a wpływ grupy? Trzeba wybrać odpowiednią dla swojej osobowości - a ta nauka dobrze zaprosperuje w późniejszych latach...
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:06   #79
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam tylko prośbę. Zacznijcie używać polskich znaków dialektycznych. Ą, ó, ś, itd. to są litery z polskiego alfabetu, które na pewno znacie.

Po to jest chyba język polski, aby go poprawnie używać.

Nawet na forum. Tak też można walczyć z głupotą.

EDIT: zwróccie uwagę jak ta dzieczyna pisze.

"Pojechałysmy na azotke ale nic nie było. Później Milena przeprowadziła Nas przez jakis las i wylądowałyśmy na Osiedlu Awaryjnym... jechałysmy ulicą cały czas az do"

Ostatnio zmieniany przez Loczek : 03.08.2005 o godz. 22:08
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:16   #80
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
mialem tego nie czytac ale to sie tyczy chyba mojego miasta

i nie przeczytam bo jak patrze na tego bloga to mnie na wymioty zbiera...
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

Ostatnio zmieniany przez demek : 03.08.2005 o godz. 22:19
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:17   #81
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Loczek
Ja mam tylko prośbę. Zacznijcie używać polskich znaków dialektycznych. Ą, ó, ś, itd. to są litery z polskiego alfabetu, które na pewno znacie.

Po to jest chyba język polski, aby go poprawnie używać.
Nigdy. To nie ma zwiazku z jezykiem polskim. Tutaj juz wchodza sprawy informatyczne.
Widziales gdzies adresy www z polskimi znakami?
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:28   #82
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
Nigdy. To nie ma zwiazku z jezykiem polskim. Tutaj juz wchodza sprawy informatyczne.
Widziales gdzies adresy www z polskimi znakami?
spokojnie nie odbiegajmy od tematu za bardzo

pisanie bez polskich znaków dowodzi, że komuś nie zależy na pisaniu z polskimi ogonkami

w każdej części świata można używać polskich znaków

edit:jak ktoś nie używa to mnie nie obraża .
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:28   #83
raven66
dziobák [;
 
Avatar użytkownika raven66
 
Data rejestracji: 08.03.2002
Lokalizacja: KRáK/oFF
Posty: 273
raven66 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a co ma adres do wiatraka? na forum można używać ogonków... głupie tłumaczenie moim zdaniem

(ps. sorry, Ed mnie ubiegł)
__________________
:: powered by Black Folk Szanty Metal ::
:: powered by Irish Folk ::
:: powered by Stary Port ::
raven66 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:30   #84
*Vojtas*
USER FRIENDLY?
 
Avatar użytkownika *Vojtas*
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 602
*Vojtas* zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
Widziales gdzies adresy www z polskimi znakami?
http://www.żółw.pl/
*Vojtas* jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:37   #85
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez raven66
a co ma adres do wiatraka? na forum można używać ogonków...
Ale to nie chodzi tylko o forum. Albo piszesz z ogonkami albo bez i ponosisz konsekwencje zwiazane z tym wyborem. Ja uzywam ogonkow TYLKO w oficjalnych mailach/wiadomosciach/publikacjach. W kazdym innym przypadku, w rozmowie na forum/GG/czacie - gdziekolwiek, nie uzywam ich. Krotko mowiac nie uzywam polskich znakow gdzie to tylko mozliwe.
Dlaczego ?? Zagladam w wiele miejsc w necie, juz od dosyc dawna i uwierzcie mi ze w roznych miejscach sprawa formatowania wyglada roznie (choc ostatnio coraz mniej z tym problemow) ...

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 03.08.2005 o godz. 22:40
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:42   #86
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
Nigdy. To nie ma zwiazku z jezykiem polskim. Tutaj juz wchodza sprawy informatyczne.
Widziales gdzies adresy www z polskimi znakami?
Weron przepraszam ciebie bardzo, ale o czym Ty mówisz ? Jakie sprawy informatyczne ?

Pisanie "uzytkownik", "nosnik" to taki sam błąd jak np. "gura" czy "kżaki".

Starajmy się pisać w miarę normalnie. Po to jest przecież ten nasz język.

Po to są, też ogonki, końcówki. Odpowiednie skróty.

Należy zacząć od spraw mało istotnych. Bo problemem nie jest samo błędne pisanie wyrazów, problemem są braki i nieświadomość w podstawach polskiej ortografii.

Bo na problem zazwyczaj składa się wiele czynników.
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:42   #87
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez raven66
a co ma adres do wiatraka? na forum można używać ogonków... głupie tłumaczenie moim zdaniem

(ps. sorry, Ed mnie ubiegł)
Polskie znaki, a raczej ich brak, to pozostałość po dawnym undergroundzie, że tak to nazwę IRC i te sprawy, gdzie nie używało się polskich znaków diaktrycznych, bo często siedziało się na różnych obcojęzycznych kanałach, były problemy z ich wyświetlaniem itd. Tak więc w tym miejscu się zgodzę z Weronem, że wynika to z pewnych informatycznych pozostałości.

Poza tym, tak jest wygodniej i szybciej Sam na forum piszę z ogonkami, żeby mieć jakikolwiek kontakt z nimi i nie zapomnieć, że coś takiego istnieje, ale na co dzień (nigdy nie wiem, jak to się pisze, ale od czego http://so.pwn.pl ) nie używam ogonków, np w rozmowach na tlenie/gg, czy w nieoficjalnych mailach.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:44   #88
raven66
dziobák [;
 
Avatar użytkownika raven66
 
Data rejestracji: 08.03.2002
Lokalizacja: KRáK/oFF
Posty: 273
raven66 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Ale to nie chodzi tylko o forum. Albo piszesz z ogonkami albo bez i ponosisz konsekwencje zwiazane z tym wyborem. Ja uzywam ogonkow TYLKO w oficjalnych mailach/wiadomosciach/publikacjach. W kazdym innym przypadku, w rozmowie na forum/GG/czacie - gdziekolwiek, nie uzywam ich. Krotko mowiac nie uzywam polskich znakow gdzie to tylko mozliwe.
Dlaczego ?? Zagladam w wiele miejsc w necie, juz od dosyc dawna i uwierzcie mi ze w roznych miejscach sprawa formatowania wyglada roznie (choc ostatnio coraz mniej z tym problemow) ...
no widzisz, a ja zupełnie odwrotnie - nigdy nie używam w mejlach polskich znaczków, bo miałem wielokroć przykre doświadczenia typu krzaczki albo symbole w stylu &34n8 i wolę nie używać bo wiem jak źle się coś takiego potem czyta
natomiast wszędzie indziej staram się używać, szczególnie jeśli wiem że będzie to dobrze interpretowane - vide forumy różnej maści, komunikatory, strony www
wyobrażasz sobie polską stronę www bez polskich znaków? bo ja nie...
(a na czaty nie wchodziłem od 25 lat i raczej się to nie zmieni... 8 ) bo uważam je za takie samo za przeproszeniem g... jak i blogi - no offence, to tylko moja prywatna opinia)
POZDRAWIAM


[edit]
Cytat:
Napisany przez Bartez
Tak więc w tym miejscu się zgodzę z Weronem, że wynika to z pewnych informatycznych pozostałości.
kość ogonowa podobno jest pozostałością po ogonie i symbolem pochodzenia człowieka od małpy i póki co nie słyszałem jeszcze żeby ktoś jej jakoś używał
wszystko fajnie i rozumiem co chcesz powiedzieć, tylko że ten "underground" się już trochę przeżył i mamy XXI wiek - i jeśli możliwości pozwalają wykorzystać polskie ogonki to moje zdanie jest takie, że powinno się je wykorzystywać
choćby dlatego, że język polski jest dużo ładniejszy pisany właśnie tak, niz gdyby mial byc pisany wlasnie w ten sposob, nie uwazasz?
__________________
:: powered by Black Folk Szanty Metal ::
:: powered by Irish Folk ::
:: powered by Stary Port ::

Ostatnio zmieniany przez raven66 : 03.08.2005 o godz. 22:50
raven66 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:49   #89
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Bartez większość tak ma.

ja ponieważ nie przepadam za gg itd, używam rzadko, piszę bez ogonków, ale jak pamiętam, bo jak nie to ąęłóśźż...

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 03.08.2005 o godz. 23:08
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:57   #90
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez raven66
moje zdanie jest takie, że powinno się je wykorzystywać
choćby dlatego, że język polski jest dużo ładniejszy pisany właśnie tak, niz gdyby mial byc pisany wlasnie w ten sposob, nie uwazasz?
Nie Dla mnie to zupełnie bez znaczenia, czy ktoś pisze z ogonkami, czy bez. Większość moich znajomych pisze bez i nie sprawia mi żadnego problemu zrozumienie ich, ani nie uważam, że wygląda to brzydko. Dla porównania, Niemcy też bardzo często starają się unikać swoich znaków diaktrycznych i piszą ae ue zamiast umlautów na przykład. Też jakoś nikt raczej nie uważa, że to brzydko wygląda.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.