Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.08.2004, 09:29   #16
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Tak sobie sledze te dyskusje, od pewnego czasu a teraz wtrace swoje 3 grosze.
ZIP-y sa w dalszym ciagu w uzyciu, 90% grafiki, duze teksty zapisane w PDFach przenoszone sa w dalszym ciagu na ZIPach. I momo, ze co poniektorzy twierdza, ze ZIPy wyginely, sa - dzialaja i w okreslonych grupach sa nie do zastapienia.
Plyty CDR i CDRW, a obecnie nawet DVD-RW, duze prace, kilka roznych, beckupy tylko na plytach.
PenDrive - modne, wygodne, znakomite. I coraz bardziej popukarne. Na spotkaniu szkoleniowym Epsona kazdy dostal PenDriva 128 mb na przywitanie.
Ceny tez juz nie szokuja. W zegarku, w aparacie - wydaje sie ze to przyszlosc.
Inne wynalazki-flashe czy karty, trzeba jeszcze poczekac na rozwoj i ktire stana sie standartem
Ja osobiscie mam obecnie w kompie:
-USB 2.0 +FireWire (do dyskow twardych, nagrywarki DVD) panel czytnika do kart flash.
W drugim:
ZIPa, USB i FireWire, IrDe.
Brakuje mi tylko BlueTutha
No i MO - ale to naprawde malo popularne nawet wsrod grafikow.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.08.2004, 09:39   #17
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja na przyklad uzywam Zip'a prawie codziennie. w pracy nasze kompy nie maja USB, ale kazdy ma Zip'a. wiec tak tez sie do tego przyzwyczailem ze nawet w domy tego uzywam sprawiajac sobie zewnetrzna stacje Zip 250mb.

ale male, przenosne, i szybkie dyski USB to moim zdaniem najlatwiejsza sprawa. na Zip 250 dane sie kopiuje okolo 3-5 minut, to samo na USB Pen drive w mgnieniu oka...
jeszcze nigdy nie nagralem CDRW lub DVDRW choc mam taka mozliwosc i puste dyski sie gdzies poniewieraja, jakos mnie do tej metody nigdy nie ciagnelo i do dzis nie widze dla mnie takiego zapotrzebowania.

Wydaje mi sie tez ze wielo-gigowe Player'y MP3 to tez przyszlosc. Sluza tak do odtwarzania muzyki jak i do przenoszenia danych. Kolega ma cos wielkosci iPod'a ale z wiekszym ekranikiem umozliwiajacy ogladanie filmow. Jak na razie troche kosztowne, ale moze kiedys...

Tak wiec wychodzi na to ze moimi nosnikami byly by: Zip, USB Pen Drive, MP3 ??Giga.
Wszystko to, oczywiscie, po za glownymi dwoma; czyli CD-R i DVD-R
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 10:00   #18
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
interesujace zjawisko wywazanych drzwi...

w pracy, miedzy stacjami roboczymi pierwszym, ostatnim i jedynym nosnikiem jest ethernet - kazde inne rozwiazanie to anachronizm

przy koniecznosci wyniesienia czegos z pracy, lub w sytuacji bez sieci - zwykla plytka cdrw z mt.rainerem robi to samo co zip, a mozna ja wszedzie odczytac - sek w tym ze wielu ludzi nie rozumie jak dziala mt.rainer i wogole zapis pakietowy i nigdy nie poswiecila 2minut zeby sie z tym zapoznac

pendrive sa fajnymi ZABAWKAMI - 128mb to smiech na sali, tyle to ja sobie na poczte moge wyslac jak potrzebuje

znacznie ciekawszym rozwiazaniem jest zwykly dysk na usb, jednak ma on kilka wad - po pierwsze cena, po drugie nie wszystkie obudowy i plyty glowne potrafia taki dysk zasilic z wyjsc wyprowadzonych na przednia sciane obudowy, i wtedy trzeba grzebac gdzies pod biurkiem - niefajna sprawa, po trzecie samo zagadnienie obudowy do takiego dysku moze popsuc nerwy, dostac taka z wbudowanym zasilaczem [zeby wyeliminowac wspomniany wyzej problem] to jest powazny, powazny klopot - bo jak juz jest to kosztuje 50% ceny dysku

aparaty i inne bonusy z flash'ami - to jest faktycznie interesujace rozwiazanie, zawsze pod reka itp - jesli zniknie [maly, ale] problem z szybkim podlaczeniem tego do kompa [szukanie kabelkow itp] lub wzrosna predkosci przesylu bezprzewodowego [to jeszcze potrwa na pewno - bo ponizej 1MB/s to jest za malo] bedzie mial szanse zastapic plytki [choc nie jako magazyn]

[z drugiej strony, jako magazyn to taniej jest kupic zwykly twardy dysk, taniej, mniej awaryjnie, mozna zawsze skasowac smieci - ojcu pomagam przenosic teraz plyty [pare tysiecy] na raida z 4 200gb dyskow - wygoda i latwosc dostepu jest niesamowita, a i koszt wcale nie niszczy]

zipa sam mam w domu - kurzy sie od czasu kiedy plytki cdr kosztuja mniej niz 5 zlotych - czyli od bardzo dawna juz, zawsze byl za ciasny ten zip - 100mb to smiech, 250 juz lepiej, ale poniewaz tam jest jakis dziwny sposob zapisu to po zaladowaniu 120mb malych plikow czlowiek sie budzil z komunikatem 'disc full' [klastry jakies duze czy co?] - wiec nigdy ich nie polubilem

reszta rozwiazan - zwlaszcza MO - to rozwiazania dla firm [czytaj: majace cene nie przystajaca do rzeczywistosci], popularne jak uczciwy polityk i w dzisiejszych czasach zenujaco nieprzydatne - czasy uzywania tego w dtp sie skonczyly w momencie kiedy kompy spieto 100mbit albo wiecej siecia - bo na 10mbit faktycznie 1gb danych szybciej bylo na plytach czy mo przeniesc...

radze poczekac na siec, a do tego czasu jechac na plytach - twoj problem zniknie jak tylko dostaniesz stale lacze, a sprzetu ktory teraz kupisz nigdy wiecej nie uzyjesz
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 10:37   #19
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Na zasadzie polemiki:
-w moim przypadku, nie jest istotne co jest najlepsze. Istotne jest co kto uzywa.
A w wydawnictwach, pracowniach przy uzywanych Macach - ZIP to powszechnosc. Koniecznosc odczytu takiego nosnika w tym przypadku jest oczywista. Choc napedy combo sa coraz powszechniejsze (w Macach!)

Kozystanie z kart flash i PenDrive jest tez juz dosc powszechna - czytanie, tez koniecznosc.

Co do reszty to w zasadzie sie zgadzam.
Przyszlosc to pojemne -male dyski z szybkim i prostym sposobem podlaczanie (taki FireWire bez zasilacza)
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 18:34   #20
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli o mnie chodzi, to mam port IrDA, ale to jest przydatne tylko do przesyłania mniejszych plików pomiędzy telefonem komórkowym czy aparatem cyfrowym, Bluetooth nie mam, tzn mam w telefonie, ale nie w kompie. Oczywiśie USB 2.0 - to dzisiaj standard.
Do tego dwie nagrywarki (starsza CD i DVD), że o stacji dyskietek nie wspomne. Mam jeszcze kieszeń na HDD, kiedyś używałem małego Seagate do przenoszenia plików, ale wysiadł.
Jeśli chodzi o Internet, to w moim przypadku mogę mieć stałkę równie dobrze za miesiac jak za rok czy więcej, tak więc mówienie o przesyłaniu plików przez Internet nic mi nie daje.
Sieci komputerowe sprawdzają się jeśli chodzi o firmy, dużo wygodniej przesyłać pliki niż biegać z dyskietkami. Ale wymienne nośniki danych będą przydatne w sytuacji, gdy ktoś pracuje w domu, robi jakieś projekty itp.
Zgadzam się z tym, że ZIP jeszcze nie wyginął i pewnie nie wyginie. Standard się nie upowszechnił, ale to całkiem niezła technologia. 100 MB to mało jeśli chodzi o archiwizację danych, ale w sam raz jeśli chodzi o przenoszenie plików, przynajmniej jeśli o mnie chodzi to taka pojemność byłaby w pełni wystarczająca, poza tym są przecież jescze dyskietki 250 MB. Pomyłką był IMO napęd JAZ iOMEGI, zdecydownie za drogie nośniki wyszły w czasach, gdy ceny dysków twardych zaczęły lecieć w dół.
Dziwi mnie tylko, czemu stacje dyskietek przetrwały tak długo, przecież to przedpotopowa technologia.
Płyty CD/DVD IMO są zdecydowanie najlepsze jeśli chodzi o okresową archiwizacje danych, nagrywanie filmów czy większych programów. Jednak płyta RW jest mniej trwała niż nośnik magnetyczny i zapewnia mimo wszystko mniejsze bezpieczeństwo przenoszonych danych. A jeśli ktoś robi kopie zapasowe powiedzmy codziennie, to płyty DVD też odpadają - za duże koszty. Do tego nadaje się tylko streamer, ale to tylko dla właścicieli serwerów itp. Przeciętny użytkownik nie musi tak często robić kopii bezpieczeństwa.
IMO 128 MB PenDrive zapewnia odpowiednią pojemność. Jeśli ktoś przenosi filmy itp., to najlepsze są płyty, albo wymienny dysk twardy. Ale ja np. często nosze mniejsze pliki (modele 3D, grafika) - mały, wygodny PenDrive byłby idealnym rozwiązaniem.
Karty pamięci raczej długo nie przetrwają - zostały stworzone głownie z myślą o użytkownikach aparatów cyfrowych, a tutaj dużo lepiej sprawdza się IrDA czy Bluetooth.
Jak już wspominałem dyski twarde raczej w (dalszej) przyszłości będą skazane na zagładę - zastąpi się je małymi kostkami pamięci półprzewodnikowej, która ma ich wszystkie zalety i będzie pozbawiona głownych wad, zwłaszcza awaryjności.
A co do MO, to jest to już tylko taka ciekawostka. Przeciętny użytkowinik nie może sobie na to pozwolić, ale jeśli chodzi o studia graficzne to jeszcze przez jakiś czas będą tego używać.
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 19:02   #21
SEBA1609
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika SEBA1609
 
Data rejestracji: 01.03.2004
Posty: 90
SEBA1609 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mowia ze nie ma glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi. Wiec...
Moje pytanko czy PenDrive moze pracowac pod dosem
Sądze ze nie ma szans ale zawsze warto spytac.
SEBA1609 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2004, 19:21   #22
houston
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.07.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 115
houston w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niestety pod Dosem Pendrive nie ruszy brak "sterownika" na USB. a M$ niestety juz go dawno nie supportuje
houston jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 07:35   #23
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
A w wydawnictwach, pracowniach przy uzywanych Macach - ZIP to powszechnosc. Koniecznosc odczytu takiego nosnika w tym przypadku jest oczywista. Choc napedy combo sa coraz powszechniejsze (w Macach!)
- nie wiem czy dobrze zrozumialem ale zip nagrany na macu potrafi sie odczytac na pececie?

nie wiem jak to jest z tymi macami, zawsze sie zastanawialem czemu maki sa takie popularne w dtp, zwlaszcza teraz, kiedy pecety podgonily z moca i zdecydowanie bardziej user friendly niz niedawno. w wawie w wiekszosci firm o makach juz sie nie pamieta, zostaly tylko tam gdzie z powodow marketingowo sentymentalnych ta zmiana by nie przeszla

a dane pom. firmami przesyla sie przez net.. kto bedzie tracil na noszenie zipow czy dyskietek miedzy firmami oddalonymi od siebie o 20km jesli mozna je przepchnac przez kabel? przeciez to czysta strata [podobno sa jeszcze takie firmy gdzie nie zdecydowano sie polozyc ethernetu - ciekawe jak oni pracuja...]

z trwaloscia cdrw jest tak - taka plyta kosztuje 2-3-4 zlote, mozna na nia nagrac przy dobrym wietrze 50 razy a srednio 10-20, jesli to jest za malo i boisz sie padu to kupuj zwykle plyty cdr, nagrywaj w multisesji i wyrzucaj po zapelnieniu - to sa rzeczy tak tanie, ze po prostu nie warto marudzic - a naprawde wszedzie to odczytasz

z usb2 to jest jeszcze tak ze zeby poszedl na xp to trzeba [przynajmniej oficjalnie] miec service packa 1 - a z powodow oczywistych wciaz wiele osob go nie ma i nagle okazuje sie ze przyniesione 128mb cennych danych jest niedostepne

jesli jestes napalony na stacje zip to moge rozwazyc sprzedaz tego cuda - razem z zapasem 20 dyskietek [14 100mb i 6 250mb] - naped jest zewnetrzny [wewnetrzny tez jest ale najprawdopodobniej sie popsul] - powiem jednak ze serdecznie ci ten krok odradzam, bo pozniej naprawde nie bedziesz mial co z tym zrobic

ps. karty pamieci przetrwaja i beda sie mialy dobrze - glownie przez to ze wymienione przez ciebie alternatywy sa WOLNE! irda i blutooth sa technologiami BARDZO wolnymi, pozatym one nie sluza do przenoszenia, tylko do przechowywania danych
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 09:24   #24
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
- nie wiem czy dobrze zrozumialem ale zip nagrany na macu potrafi sie odczytac na pececie?

nie wiem jak to jest z tymi macami, zawsze sie zastanawialem czemu maki sa takie popularne w dtp, zwlaszcza teraz, kiedy pecety podgonily z moca i zdecydowanie bardziej user friendly niz niedawno. w wawie w wiekszosci firm o makach juz sie nie pamieta, zostaly tylko tam gdzie z powodow marketingowo sentymentalnych ta zmiana by nie przeszla
Jakos tak jest, ze majac program (np. na Macu - VirtualPC) moge spokoknie odczytac ZIPa Pc-towego i odwrotnie.
Pokaz mi kompa potrafiacego z wydajnosci dogonic - dorownac Mac G5, ba nawet G4 na 2 procesorach
Przy nich PCet to kulawy slimak.
Jako, ze do niedawna Maci widzialem wylacznie na obrazkach a poznaje je dopiero teraz, nie wypowiadam sie autorytatywnie, bo i powodu nie mam, ale wydajnoscia i szybkoscia Mac w grafice i bardzo duzych plikach bije PC-ta na glowe.
A jezeli chodzi o zabezpieczenia - Mac nawet nie zauwaza - w 95%, ze jakas plyta byla zabezpieczona jakims super wymyslnym programem windowsowym.
O necie nie mowie - wirusy, robale na Mac-i zdazaja sie wyjatkowo rzadko

No i ten wyglad Mac-a - i dodatki, ostatnio mielismy Mac-a na deskorolce - serio, stal na lozyskowanej, ruchomej podstawce z plexy na 4 obrotowych koleczkach.
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2004, 17:13   #25
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja kiedyś bawiłem się z programikiem do przenoszenia danych między Mac a PC i skoro można odczytać płytkę czy dyskietkę, to myślę, że nie ma problemu z ZIPami.
Czy ja wiem, czy komputery PC dorównały Macom? IMO jeśli chodzi o pewne zastosowania (np. grafika) to nadal przewyższają pecety. Do tego jednak jest pewnym probleme przerzucenie się z nową platformę dla kogoś, kto przez całe życie pracował na innych komputerach i programach.
Dochodzą to tego jeszcze względy sentymentalne. Znam ludzi, którzy długo pracowali na Amigach, w końcu musieli się przeżucić na PC i przeklinają tę platformę.
Dla przeciętnego użytkownika PC jest najlepszym wyborem ze względu na łatwość dostępu do programów, gier, łatwiej o pomoc w razie awarii itp. Nie musi to jednak oznaczać, że to najlepsze komputery.
Zgadzam się z tym, że przez Internet najłatwiej przesłyać pliki. Są jednak sytuacje, kiedy bez nośnika zewnętrznego się nie obejdzie, zwłaszcza u nas. W Polsce z dostępem do Internetu bywa naprawdę róznie i nie zawsze pracownik może w domu skożystać z firmowego serwera, bo np. łączy się przez modem. Przenoszenie dyskietek między miastami rzeczywiście nie ma sensu.
Tego o czym piszesz (multisesja) próbowałem kiedyś i to jest takie tanie tylko z pozoru, jak często coś wymieniasz to się może zemścić. Zgadzam się, że najlepszy w takiej sytuacji może być PenDrive. Nagrywania pakietowego spróbouję i zobaczę, po jakim czasie wysiądzie płytka.
A z napędem ZIP, to taki twórczy anarchonizm. Jak cała naprawa starego komputera, skoro można to zrobić naprawdę za grosze. I tak muszę kupić jakiś tani dysk (o ile nie uda mi się naprawić staego, w co wątpie) a używanego ZIPa na giełdzie czy Allegro można dostać za grosze. Zresztą to tylko takie (odleglejsze plany.
A co do kart pamięci, to IMO powstały raczej z myślą o przenoszeniu danych między komputerem a cyfrówką. Jak ktoś chce przechowywać zdjęcia, to dużo taniej może to zrobić na płytkach CD, karty Flash są zdecydowanie za drogie. Jak dla kogoś IrDA jest za wolna (ja nie narzekam to zawsze może sobie podpiąć aparat pod USB i będzie miał szybszy transfer. Bluetooth nie miałem okazji sprawdzić w praktyce, jeśli nie liczyć przesyłania małych plików między dwoma telefonami - nie mam takiego urządzenia w kompie.
Odnośnie wyglądu, to widziałem rózne "kosmiczne" konstrukcje PC - podświetlane obudowy z przeźroczystych tworzyw sztucznych itp. Tylko po co to?
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2004, 02:29   #26
TVC
www.ds.art.pl
 
Avatar użytkownika TVC
 
Data rejestracji: 01.05.2001
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 297
TVC zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmmm uzywam zipa od 1998 roku(na lpt bardzo dlugggggooo kopiuje) i jestem z niego bardzo zadowolony, do przenoszenia maly ilosci danych jak znalazl! (nie marnuje plyt cdr, a jakos nie lubie cdrw).Ostatnio kupilem na allegro naped zip wewnetrzny z 1 dyskietka za 40 plnow.
__________________
Moim życiem jest Jungle bo Jungle Is MaSSive!!!!
TVC jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2004, 09:07   #27
cankel
Registered
 
Avatar użytkownika cankel
 
Data rejestracji: 30.07.2004
Lokalizacja: Bełchatów
Posty: 1
cankel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak czytam wasze posty (niktore pominalem), ale chyba nikt jeszcze nie pisal ze mozna przenosic pliki w pamieci aparatu cyfrowego.
Albo kupic czytnik takich kart, jedna karte 512MB, a wprzyszlosci wykorzystac ja w nowej cyfrowce.
cankel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2004, 09:12   #28
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
cankel - to niedokladnie czytales bylo o kartach pamieci, bylo jak najbardziej o komorkach, odtwarzaczach mp3... aparaty cyfrowe to ta sama liga - podobne lacza, zapis...
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2004, 18:38   #29
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TVC i co sądzisz o napędzie ZIP? Jak długo trwa nagranie i odczyt jednej dyskietki przy napędzie pod LPT? Jak to działa w praktyce? Myślisz, że warto kupić używany napęd?
Ja też jakoś nie za bardzo lubie płytki CD-RW, z tego co mi się przydarzyło, można wywnioskować, że bardzo szybko się psują. Płyt DVD-RW nie miałem okazji jeszcze sprawdzić.
Cynkel, trzeba czytać wszystkie posty. Mówiliśmy o kartach flash, komórkach itp. A jak dla mnie jarta pamieći jako nośnik do kompa raczej nie przebije PenDrive. Ten sam typ nośnika, podobna cena, a trzeba mieć podpięty czytanik pod kompa.
Odnośnie pendrive, to jest IMO powrtó do korzeni, - cartrige'ów z programikami z czasów Atari i Commodore, tyle tylko, że z możliwością zapisu. Fajna rzec i myślę, że ma przed sobą przyszłość.

Ostatnio zmieniany przez Atlantis : 08.08.2004 o godz. 17:49
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2004, 07:47   #30
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odnośnie nośników przyszłości, to może wiecie coś o tej nowej technologii napędów optycznych na niebieskim leaserze? Ile można będzie upakować na jednowarstwowej, jednostronnej płytce i kiedy można się tego spodziewać?
Odnośnie ZIPów, to narzekacie na mała pojemność, a przecież są nawet dyskietki 750 MB.
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.