Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.07.2006, 12:53   #16
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez para
Później to skorygowałem na 1.3, ale to nieważne, po mieście pali 10-10.5l/100km.
To chyba i tak trochę dużo. Zawsze tyle palil na gazie? Może warto skoczyć do jakiegoś zaprzyjaźnionego mechanika.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.07.2006, 13:02   #17
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
To chyba i tak trochę dużo. Zawsze tyle palil na gazie? Może warto skoczyć do jakiegoś zaprzyjaźnionego mechanika.
Jakbył ustawiony oszczędniej to często gasł.
Pamiętaj, że ten samochód ma 14 lat i 210 000 km przejechanych, no i prawdopodobnie (bo tego nie jestem pewien),
najprostszą instalację gazową.
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.07.2006, 13:27   #18
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez para
Jakbył ustawiony oszczędniej to często gasł.
Pamiętaj, że ten samochód ma 14 lat i 210 000 km przejechanych, no i prawdopodobnie (bo tego nie jestem pewien),
najprostszą instalację gazową.
O wieku zapomniałem. Przebieg mam bardzo podobny, ale za to autko parę lat młodsze.

I tak lepiej 10l gazu niż PB95
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2006, 17:37   #19
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
O wieku zapomniałem. Przebieg mam bardzo podobny, ale za to autko parę lat młodsze.

I tak lepiej 10l gazu niż PB95

niezupelnie, bo benzyny palilby mniej, moge dac glowe
tylko gaz w sekwencji pozwala zredukowac spalanie do porownywalnego z benzyna

niestety, auta z instalacja I i II generacji musza palic wiecej litrow gazu niz litrow benzyny

im spokojniejsza jazda roznica miedzy LPG a PB95/98 sie minimalizuje, ale zawsze istnieje
w moim przypadku, gdy gaz byl po 2.25 a benzyna po 3.88 benzyna i gaz wychodzily mnie rowniutko tyle samo na setke
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2006, 11:02   #20
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
niezupelnie, bo benzyny palilby mniej, moge dac glowe
tylko gaz w sekwencji pozwala zredukowac spalanie do porownywalnego z benzyna

niestety, auta z instalacja I i II generacji musza palic wiecej litrow gazu niz litrow benzyny

im spokojniejsza jazda roznica miedzy LPG a PB95/98 sie minimalizuje, ale zawsze istnieje
w moim przypadku, gdy gaz byl po 2.25 a benzyna po 3.88 benzyna i gaz wychodzily mnie rowniutko tyle samo na setke
Jest to oczywiste, że pali trochę więcej, średnio 10% się liczy, ale w jaki sposób Tobie zrównało się tankowanie LPG po 2,25 i PB po 3,88 to nie wiem Pali o połowe więcej czy jak?
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2006, 16:36   #21
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
Jest to oczywiste, że pali trochę więcej, średnio 10% się liczy, ale w jaki sposób Tobie zrównało się tankowanie LPG po 2,25 i PB po 3,88 to nie wiem Pali o połowe więcej czy jak?

13 l LPG vs 7.5 PB
przy meczeniu silnika 1.6 i instalacji II generacji, czyli przecietna przecietnosc

spokojniejsza jazda zmniejsza spalanie na LPG procentowo bardziej niz w przypadku PB

10% roznicy to byloby pieknie, miescil bym sie w 9 l gazu/100

obawiam sie ze 10% roznicy to ledwo przy spokojnej jezdzie wychodzi w seicento/cinqecento, tico, raczej udaje sie w samochodach z instalacjami III i IV generacji

z tego co czytam i doswiadczam, silniki na gazniku i instalacje II generacji biora o 20-30% wiecej LPG niz benzyny

P.S. z obserwacji - musze oddac honor marce daewo - nie szanuje jej zupelnie, ale spalanie silnikow ten firmy jest naprawde bardzo niskie, i faktycznie przebicie gaz/benzyna w nubirze czy nexii w wysokosci 13/8 jest malo prawdopodobne
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2006, 21:51   #22
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A jak myslicie ile bedzie kosztowac instalacja do takiej Hondy Civic 98` 1.4 16V ? Taka jakas lepsiejsza.... Nastawiam sie na 3,5tys. Za malo ?
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2006, 22:45   #23
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Korzystaj***261;c z okazji, ***380;e rozmawiacie tutaj o samochodach to mam drobne pytanie (zwi***261;zane z gazem ). Akurat dzi***347; brat kupi***322; Opla Astr***281; II i m***243;wi, ***380;e pali mu si***281; kontrolka od poduszek powietrznych no i teraz "rodzi" si***281; pytanie - jak/czym/gdzie/i czy samemu, mo***380;na nape***322;ni***263; zbiorniczek, w kt***243;rym znajduje si***281; prawdopodobnie gaz (azot?) i ile to mniej wi***281;cej kosztuje?
Dzi***281;ki za odpowiedzi
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2006, 15:06   #24
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
13 l LPG vs 7.5 PB
przy meczeniu silnika 1.6 i instalacji II generacji, czyli przecietna przecietnosc
przyżyłem szok Przecież to ~75% więcej! Nigdy z czymś takim się nie spotkałem, a znajomi mają lpg w różnych autach.
Ja bym się pokusił gdzieś przejechać to sprawdzić.



Cytat:
Napisany przez pykson
P.S. z obserwacji - musze oddac honor marce daewo - nie szanuje jej zupelnie, ale spalanie silnikow ten firmy jest naprawde bardzo niskie, i faktycznie przebicie gaz/benzyna w nubirze czy nexii w wysokosci 13/8 jest malo prawdopodobne
Wcześniej woziłem się Tico i przy żyłowaniu autko brał mi ~6-6,5l gazu. Benzyny nie wiem, bo nie jeździłem na niej. Tikacz miał już swój przebieg, bo ponad lub niecałe 150 tysięcy - nie pamiętam dokładnie.
Przyszła szwagierka (chyba ) też ma Tico i przy jej spokojnej jeździe bierze jej prawie tyle samo lpg i pb - około 5l.


Na spalanie i silnik w Nexii nie mogę powiedzieć złego słowa. Jedyne co mnie denerwuje to skrzypiące plastiki :/



Cytat:
Napisany przez frog
A jak myslicie ile bedzie kosztowac instalacja do takiej Hondy Civic 98` 1.4 16V ? Taka jakas lepsiejsza.... Nastawiam sie na 3,5tys. Za malo ?
Jakieś 2-3 miesiące temu kuzyn zakładał do Vecrty B (chyba "dwulitrowca"), butla w kole i płacił 3k zł.



Cytat:
Napisany przez gallus
Korzystając z okazji, że rozmawiacie tutaj o samochodach to mam drobne pytanie (związane z gazem ). Akurat dziś brat kupił Opla Astrę II i mówi, że pali mu się kontrolka od poduszek powietrznych no i teraz "rodzi" się pytanie - jak/czym/gdzie/i czy samemu, można napełnić zbiorniczek, w którym znajduje się prawdopodobnie gaz (azot?) i ile to mniej więcej kosztuje?
Dzięki za odpowiedzi
Podpiąć się pod komputer w aucie, sczytać info i wtedy wiadomo czy to błąd komputera czy naprawdę zostały wystrzelone.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2006, 16:32   #25
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Toyota z definicji nie dopuszcza możliwości zagazowania...
Zagazowanie wymaga wymiany tłoków i gniazd zaworowych a efekty ekonomiczne zagazowania są znikome.
Sam byłem świadkiem jak bogaty bałwan kupił Camry benzynę i przed odbiorem samochodu zażyczył sobie zagazowania silnika. Serwis śmiał się do rozpuku - ale klient płaci i nie chce stracić gwarancji. Wymiana w polskich warunkach serwisowych tłoków i gniazd zaworowych to swoista paranoja, taniej i mądrzej było by kupno diesla...
Pomijam taki przypadek, że Toyota ma niektóre silniki których nie da się zagazować: bezpośredni wtrysk benzyny... I to dotyczy mojej prywatnej Toyoty
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.07.2006, 16:53   #26
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez esem
Toyota z definicji nie dopuszcza możliwości zagazowania...
Zagazowanie wymaga wymiany tłoków i gniazd zaworowych a efekty ekonomiczne zagazowania są znikome.
Sam byłem świadkiem jak bogaty bałwan kupił Camry benzynę i przed odbiorem samochodu zażyczył sobie zagazowania silnika. Serwis śmiał się do rozpuku - ale klient płaci i nie chce stracić gwarancji. Wymiana w polskich warunkach serwisowych tłoków i gniazd zaworowych to swoista paranoja, taniej i mądrzej było by kupno diesla...
Pomijam taki przypadek, że Toyota ma niektóre silniki których nie da się zagazować: bezpośredni wtrysk benzyny... I to dotyczy mojej prywatnej Toyoty
W sumie to się nie dziwię - silniki z założenia produkowane są "do benzyny" - i nie raz już się spotkałem z opinią, że żywotność silnika "na gazie" spada znacznie - oczywiście przy dobrej eksploatacji nie padnie może po 100 tysiącach - ale na pewno przejedzie mniej niż na benzynie ...
Do tego koszty dzisiejszych instalacji są wysokie, gaz też drożeje i może jeszcze znacznie podrożeć - na dodatek większe koszty przeglądu - i oczywiście kolejne "elementy" do popsucia się w samochodzie ...
Tak więc trzeba to naprawdę dobrze przekalkulować - ile się jeżdzi itd. - czy rzeczywiście gaz się opłaci

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2006, 16:06   #27
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W związku z tym:
http://forum.cdrinfo.pl/665561-post49.html
muszę się pochwalić Wracając z tamtej imprezy musiałem jechać do końca na gazie, a potem reszte trasy na pb no i przy okazji przeżyłem szok. 534km zrobiłem na pełnej butli gazu, więc spalanie wyszło 7,9l Tym bardziej mnie to dziwi, bo nie jeżdże za oszczędnie. Pewnie jakbym miał trase non stop po dwupasmówce to spalanaie byłoby jeszcze niższe. Trzeba się wybrać nad polskie morze
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 15:17   #28
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A jednak : Czlowiek na miejscu to krecka dostaje od tego BIG WYBORU. No i z hondy zrobilo sie Mitsu ;> Jak wam sie widzi ?

http://img46.imageshack.us/slideshow...218038dkw.smil
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 15:41   #29
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez frog
A jednak : Czlowiek na miejscu to krecka dostaje od tego BIG WYBORU. No i z hondy zrobilo sie Mitsu ;> Jak wam sie widzi ?

http://img46.imageshack.us/slideshow...218038dkw.smil
Mi w ogóle.. Widzę pod Operą biały ekran..

Ale po włączeniu IE.. Nice..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2006, 15:46   #30
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Mi w ogóle.. Widzę pod Operą biały ekran..

Ale po włączeniu IE.. Nice..
Pod FF tez biało. A może to jest samochód koloru białego podczas podczas snieżycy
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.