Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.02.2006, 09:05   #1
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Instalacja Win XP Media Center Edition (2cd's)

Witam, jestem w posiadaniu 4 płyt Windows XP Media Center Edition 2005, ale nie mam zielonego pojęcia jak to zainstalować, bo niby są 2 płyty do instalacji, później trzeba zainstalować polską nakładkę.
Instalując pierwszą płytę, instaluje się normalnie XP SP2 i nie ma śladu po Media Center Edition 2005.
Jak to należy zrobić, aby MCE zainstalował się poprawnie
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.02.2006, 12:36   #2
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez zYxMa
Witam, jestem w posiadaniu 4 płyt Windows XP Media Center Edition 2005, ale nie mam zielonego pojęcia jak to zainstalować, bo niby są 2 płyty do instalacji, później trzeba zainstalować polską nakładkę.
Instalując pierwszą płytę, instaluje się normalnie XP SP2 i nie ma śladu po Media Center Edition 2005.
Jak to należy zrobić, aby MCE zainstalował się poprawnie
Dokończyć instalację. MCE to zwykły Windows XP i do tego trzeba tylko doinstalować programy/nakładkę z płyty bodajże 2 - tam wszystkie pierdoły są.

Więcej tutaj:
http://www.extremetech.com/article2/...1741050,00.asp
http://forumz.tomshardware.com/softw...ict229924.html
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 20:51   #3
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
U mnie w firmie sprzedaje się na mase Winde Media Center. W komplecie masz 4 płytki... pierwsze dwie instalacyjne, jedna z pakietem poprawek [rollup2], które są wymagane aby zainstalować z czwartej płytki spolszczenie. I teraz tak... Instalując MCE w połowie instalacji komputer poprosi o włożenie drugiej płytki, a za kilka minut znowu o włożenie drugiej płytki po mimo tego iż będzie ona w napędzie. I tutaj kolesie z Microsoftu się bardzo popisali, bo tak naprawde trzeba włożyć spowrotem pierwszą płytkę instalacyjną. Po zainstalowaniu MCE trzeba zainstalować tak:

1. dotnetfx [Framework 1.0]
2. NDP1.1sp1-KB867460-X86 [Uaktualnienie Framework do wersji chyba 1.1]
3. WindowsXPMediaCenter2005-KB900325-usa [trzecia płytka]
4. mcelocpack_PLK [czwarta płytka]

Żeby było śmieszniej próbowałem zainstalować Framework'a 2, ale po jego zainstalowaniu nie da się zainstalować Rollup2 dołączonego na trzeciej płytce :/ Bez sens... Albo może ja Frameworka instalowałem w innej wersji językowej...mhhh... :-)

Teraz z innej paczki... chciałem założyć topik MCE, ale oczywiście przyszła mi z pomocą opcja SZUKAJ. Otóż... chodzi mi o zrzucenie obu płytek z MCE na jedną DVD oraz jakoś zautomatyzowanie intalacji Frameworka i tych innych rzeczy, tak aby jakoś instalowały się one w trybie cichym jedna za drugą... Czy ktoś cośtakiego próbował ?
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2006, 22:29   #4
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
http://unattended.msfn.org/unattended.xp/
Możliwe, że tutaj coś znajdziesz.
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 19:07   #5
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KarolluZ
U mnie w firmie sprzedaje się na mase Winde Media Center. W komplecie masz 4 płytki... pierwsze dwie instalacyjne, jedna z pakietem poprawek [rollup2], które są wymagane aby zainstalować z czwartej płytki spolszczenie. I teraz tak... Instalując MCE w połowie instalacji komputer poprosi o włożenie drugiej płytki, a za kilka minut znowu o włożenie drugiej płytki po mimo tego iż będzie ona w napędzie. I tutaj kolesie z Microsoftu się bardzo popisali, bo tak naprawde trzeba włożyć spowrotem pierwszą płytkę instalacyjną. Po zainstalowaniu MCE trzeba zainstalować tak:

1. dotnetfx [Framework 1.0]
2. NDP1.1sp1-KB867460-X86 [Uaktualnienie Framework do wersji chyba 1.1]
3. WindowsXPMediaCenter2005-KB900325-usa [trzecia płytka]
4. mcelocpack_PLK [czwarta płytka]

Żeby było śmieszniej próbowałem zainstalować Framework'a 2, ale po jego zainstalowaniu nie da się zainstalować Rollup2 dołączonego na trzeciej płytce :/ Bez sens... Albo może ja Frameworka instalowałem w innej wersji językowej...mhhh... :-)

Teraz z innej paczki... chciałem założyć topik MCE, ale oczywiście przyszła mi z pomocą opcja SZUKAJ. Otóż... chodzi mi o zrzucenie obu płytek z MCE na jedną DVD oraz jakoś zautomatyzowanie intalacji Frameworka i tych innych rzeczy, tak aby jakoś instalowały się one w trybie cichym jedna za drugą... Czy ktoś cośtakiego próbował ?
Niestety podczas instalacji pierwszej płyty, instalator NIE prosi o włożenie drugiej płyty. Winda instaluje sie jak normalny XP Pro.
Instalowałem kilka razy i za każdym razem to samo, a raz nawet na żywca wymieniłem w połowie instalacji płytkę na drugą i instalacja kontynuowała się, ale podczas uruchomienia windy wyskakiwały same błędy, że to brakuje jakiegoś pliku. Jedyną różnicę jaką zauważyłem to standardowy wygaszacz Windows XP Media Center Edition (pomijając już te wyskakujące błędy...

3. płyta to praktycznie to samo co 1. płyta
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 19:58   #6
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ja bez problemu zainstalowałem ten system na Virtual PC, zrzuciłem pliki z obydwóch CD do jednego folderu dodałem te łatki i spolszczenie zainstalowałem w odpowiedniej kolejnośći i śmiga Na DVD zajmuje jakies 1,04GB
PS Próbowałem też zautomatyzować instalacje tych łatek za pomocą nLite ale niestety nie udało się

Ostatnio zmieniany przez gallus : 16.03.2006 o godz. 20:19
gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 20:04   #7
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez gallus
Ja bez problemu zainstalowałem ten system na Virtual PC, zrzuciłem pliki z obydwóch CD do jednego folderu dodałem te łatki i spolszczenie zainstalowałem w odpowiedniej kolejnośći i śmiga Na DVD zajmuje jakies 1,04GB
PS Próbowałem też zautomatyzować instalacje tych łatek za pomocą nLite ale niestety nie udało się
Możesz krótko opisać jak to zrobiłeś?
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 20:15   #8
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Odpaliłem obraz pierwszej CD za pomoca UltraISO wypakowałem wszystkie pliki do pustego folderu, następnie zapisałem plik bootujący
Odpaliłem obraz drugiej CD za pomocą U...ISO i wypakowałem do tego samego folderu pliki zawarte w nim czyli folder cmpnents i plik readme.txt, dodałem potrzebne krakersy, numerki i łatki...
Kolejny raz odpaliłem Ultra ISO stworzyłem nowy obraz i wrzuciłem do niego wszystkie pliki, zaimportowałem plik bootujący i zapisałem obraz... podmontowałem w Virtual PC i wszystko zainstalowało się bez najmniejszych problemów
Struktura DVD wygląda tak:
gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 20:49   #9
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@gallus a ten pierwszy folder na zdjęciu to też jest z Microsoftu
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 20:52   #10
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>

Ten trzeci też jest od M$
gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 21:06   #11
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a mnie ciekawi ogolnei jakie sterowanie mozna miec np. jest jakis pilot do tego windowsa czy jak? Jestem zielony w temacie takze mozecie tu opisac.
Bo generalnie fajna sprawa, zrobic sobie cos takiego z TV...jak to wyglada..opiszcie

@gallus: ten pierwszy folder jest najlepszy <loL>


znalazlem na allegro http://allegro.pl/item91935442_pilot...ia_center.html
jakies piloty ale to strasznie drogie jest. I chcialbym dowiedziec sie jak to wszystko wyglada.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2006, 21:20   #12
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kasprzak
a mnie ciekawi ogolnei jakie sterowanie mozna miec np. jest jakis pilot do tego windowsa czy jak? Jestem zielony w temacie takze mozecie tu opisac.
Bo generalnie fajna sprawa, zrobic sobie cos takiego z TV...jak to wyglada..opiszcie

@gallus: ten pierwszy folder jest najlepszy <loL>


znalazlem na allegro http://allegro.pl/item91935442_pilot...ia_center.html
jakies piloty ale to strasznie drogie jest. I chcialbym dowiedziec sie jak to wszystko wyglada.

Logitech produkuje, pcmac na usb polski, oraz klawa logitecha z pilotem i myszką zestawik za 250 zeta jest.
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2006, 10:34   #13
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
U mnie w uk raz byl program, co mozna z tym MCE zrobic. Koles mial cale mieszkanie podlaczone do kompa, a jego ekran to telewizor LCD czy plazma wiszaca na scianie, wszystko sterowane pilotem czy innymi czujnikami. Po wejsciu do mieszkania zapalaja sie swiatla, ewentualnie express do kawy, kanal np BBC.
W kazdym razie super to wszystko wygladalo
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2006, 19:46   #14
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czyli taki typowy inteligentny dom.

Ja chcialbym to wykorzystac np. tak ze podlaczam laptopa pod plazme 42cale i na imprezie w domu wszystko z kompa leci (np. taka opcja)
Tylko te piloty drogie troche...ale jak juz niby ta plazme beda rodzice kupwoac to kupno pilota za 80zl nie wydaje sie majatkiem
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2006, 20:26   #15
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja za miesiac kupuje ale lcd 32-42" a 80zl to nie majatek
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.