Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.09.2004, 11:25   #1
Dinx
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dinx
 
Data rejestracji: 14.03.2003
Posty: 128
Dinx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy INTEL Uwaga

Uwaga na Intel***8217;a

Post ten dedykuję wszystkim osobom , które kierując się chęcią posiadania dobrego zestawu komputerowego, kupują sprzęt u teoretycznie dobrych i sprawdzonych dostawców. Mówię tu konkretnie o firmie INTEL .
Nie dajcie się zwieść (tak jak ja się dałem) chwytom reklamowym tej firmy, to tylko chęć przyciągnięcia klienta, którego w przypadku roszczeń gwarancyjnych zupełnie się lekceważy mimo widocznych uchybień ze strony firmy Inlet. Trzyletnia gwarancja w przypadku boxowanych procesorów to fikcja.
Oto przykład :

W lipcu 2002 roku kupiłem zestaw komputerowy za dość znaczną kwotę, złożony z jak mi się wydawało w 100% pewnych podzespołów, łącznie z zasilaczem z zabezpieczeniami i płytą Abita na czele. Zestaw ten wyposażyłem w boxowany procesor PIV 1,6 GHz firmy Inlet.
W marcu 2004 roku podczas uruchomienia komputera spalił mi się procesor ( zaznaczam iż mimo takowych sugestii ze strony Intela ***8211; nie podkręcałem tego procesora, co można było sprawdzić ***8211; zresztą ma przecież zabezpieczenie przed przegrzaniem o czym Inlet skrupulatnie informuje potencjalnych ***8222;jeleni***8221; ).
W związku z faktem iż był na gwarancji ( 36 miesięcy ***8211; wersja box ) sądziłem, że wszystko przebiegnie bez problemów.
Niestety tu zaczęły się schody w postaci często bezsensownych wyjaśnień , uzasadnień . Najpierw sugerowano mi iż musiałem go podkręcać. Kazałem więc by sobie to sprawdzili. Ta linia tłumaczenia upadła. Później zapewniano mnie , zwodząc przez ponad dwa miesiące że go wymienią w ramach procedury AWR . Niestety nie wiem kto takową posiada skoro kazali mi samemu szukać! ( mogę podać nazwisko osoby z Intela ) . Inną sprawą jest fakt , że próba kontaktu z osobą w Inletu prowadzącą podobne sprawy graniczy z cudem ***8211; przez ponad 1,5 miesiąca przebywa na szkoleniach (chyba jak zwodzić niezadowolonych klientów).
W efekcie końcowym ( po czterech miesiącach ) stanęło na tym , że jestem jakimś oszustem o czym napisał Pan z Intela w dość delikatny sposób ***8211; sugerując , że to ja podmieniłem procesory ponieważ nie zgadzają się numery na procesorze i dokumentach zakupu. Pozwolę sobie przytoczyć maila tego Pana ( skierowanego do sklepu w którym nabyłem zestaw ) :

***8222;te dwa procesory - sa technicznie takie same (zegar itp) ale to sa dwa rozne proceosry!!:
Sprzedany przez ABC date zgodnie z faktura procesor to BOX, natomiast
zgloszony przez Panstwa procesor 1.6GHZ/256/400/1.75V SL5UJCOSTA RICA, nr serii 3203A921-0421 To ... Tray (OEM) formalnie 1 rok gwarancji - ktory nie zostal sprzedany do ABC Data (Actebis group). Co ciekawsze zostal sprzedany (formalny proces) do Intel B.V. - czyli
był nieodplatnym samplem - probka walidacyjna - ktore dostaja firmy OEM
dla przygotowania maszyn wzorcowych. Takie sample jako produkty niehandlowe są wylaczone z jakiejkolwiek gwarancji poniewaz nie byly przeznaczone do dalszej sprzedazy!
Prawdopodobnie widnieje na nim opis - Intel Confidential.
Tak wiec albo zostal Wam sprzedany przez inna firme albo klient
koncowy wszedl w jego posiadanie dziwna droga - dolozyl wiatrak (byc moze
oryginalny Intela) I twierdzi ze to BOX.
Podsumowujac -
Uszkodzony procesor nie jest produktem handlowym, nie byl przeznaczony
Do odsprzedazy I nie podlega zadnej gwarancji!
ABC data ma racje odmawiajac jego wymiany.
Pozdrawiam
Dariusz Wittek***8221;

Tak więc nabywając sprzęt w normalnym sklepie nabyłem procesor który nigdy nie powinien wypłynąć z Intela , ale Oni wcale się nie przejmują , że Ich firmę opuszczają jakąś dziwną ( jak to określił Pan Wittek ) drogą niehandlowe procesory .Nie próbują dociec w jaki sposób taki procesor trafił na rynek, kto za to odpowiada? Dla nich ważne jest, że klient ( czyli ja ) to oszust i nie muszą mu pomóc , nie wymienią procesora. To jest sukcesem , załatwieniem gwarancji.
Uważajcie więc na firmę INTEL bo jedyne co możecie zyskać w miejsce rzetelnego ustosunkowania się do gwarancji to wysłuchanie lub przeczytanie impertynenckich uwag ze strony ***8222;fachowców***8221; z Intela.
Dinx jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.09.2004, 11:48   #2
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cóż, smutne jest to, co opisujesz.
Człowiek wydaje sporo pieniędzy, a w razie awarii sprzętu nawet tak duży i wydawałoby się renomowany producent jak INTEL olewa Klienta.
Najgorsze jest to, że w zaistniałej sytuacji już chyba nic nie zwojujesz Zostałeś chyba całkiem na lodzie i nie pozostaje Ci nic innego, jak iść do sklepu i kupić nowy procek, bo całej platformy zmieniał raczej nie będziesz.
Wątpię, aby był jakikolwiek sens podawani ich do Sądu. Za dużo kasy mają, za dużo prawników i wplączesz się w czasochłonne procesy, z których niekoniecznie wyjdziesz zwycięsko... Przykro mi to pisać, ale takie są realia
Jednakże nawet tacy giganci, jak INTEL powinni pamiętać o jednym: jeden niezadowlony Klient odstrasza ok. 10 potencjalnych Klientów. Jeden zadowlony przyciąga ok. 5 potencjalnych Klientów do danej firmy/produktu. Tak to ponoć wygląda... gdzieś kiedyś czytałem o tym Nawet INTEL powinien mieć to na uwadze, bo rynek i jemu zaczyna się kurczyć za sprawą AMD.
Swoją drogą, polskie przedstawicielstwa, to w sporej części aroganckie instytucje, olewające i zbywające Klienta. A wydawałoby się, że powinny dążyć do pełnej satysfakcji Klienta i służyć chętnie pomocą w razie jakichkolwiek problemów, wątpliwości.
Przedstawicielstwo INTEL'a w Polsce zamiast starać się wyjaśnić sprawę, skąd u Ciebie wziął się dziwny egzemplarz procka i przeprosić za zaistniałą sytuację, to robi z Ciebie ostatniego krętacza. Przy takim postępowniu, to ja im zbyt wielu sukcesów nie wróżę.

Pozdrówki
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 11:56   #3
Dinx
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dinx
 
Data rejestracji: 14.03.2003
Posty: 128
Dinx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Proton

....Przedstawicielstwo INTEL'a w Polsce zamiast starać się wyjaśnić sprawę, skąd u Ciebie wziął się dziwny egzemplarz procka i przeprosić za zaistniałą sytuację, to robi z Ciebie ostatniego krętacza. Przy takim postępowniu, to ja im zbyt wielu sukcesów nie wróżę.

Pozdrówki
Czesc Proton

Już kupiłem nowego procka gdyż zdaję sobie sprawę z bezskuteczności moich ewentualnych działań.
Post zamieściłem tylko i wyłącznie ku przestrodze dla innych potencjalnych klientów aby nie znaleźli się na lodzie.

Pozdrawiam
Dinx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 12:51   #4
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ale ztego co piszesz to nie zawinił INTEL ale ten sklep sprzedając urządzenie reklamowe. Oszukał Cię sklep a nie INTEL.
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 13:10   #5
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Air
Ale ztego co piszesz to nie zawinił INTEL ale ten sklep sprzedając urządzenie reklamowe. Oszukał Cię sklep a nie INTEL.

Może i jest tak, jak napisałeś... tylko w takiej sytuacji INTEL zamiast nazywać odbiorcę finalnego produktu krętaczem, powinien wszcząć dochodzenie, skąd i jakim cudem taki procek się znalazł u Klienta. W pierwszej kolejności powinien wziąć za dupę wspomniany sklep.
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 13:36   #6
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To jest wina sklepu i aroganclich przedstawicieli intela....
Troche źle że od razu nazwano cie krętczem. Ale ciekawi mnie jak można sprawdzic to ze procesor był kręcony?? Przecież jak sie powróci do normalnych ustawień to to chyba nigdzie nie jest zapisywane. Chociaż nie wiem.
kodziu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 13:50   #7
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

Smutna historia - wspolczuje...

Ja na szczescie juz dawno zerwalem z INTELEM na rzecz wlasnie AMD... niec nie przebije niektorych wspaniale krecacych sie serii prockow AMD (jak legendarne juz Athlon XP 1700+ czy Barton 2500+)
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 14:03   #8
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Remix
Witam!

Smutna historia - wspolczuje...

Ja na szczescie juz dawno zerwalem z INTELEM na rzecz wlasnie AMD... niec nie przebije niektorych wspaniale krecacych sie serii prockow AMD (jak legendarne juz Athlon XP 1700+ czy Barton 2500+)
i tu sie z toba zgodze nie ma to jak dobrze kreconcy sie athlonik xp moj 1800+ smiga spoko jako 2600+ tylko dobre chlodziw jest potrzebne, a z intelem rozstalem sie juz dawno moj ostatni intel to pentium 166MMX
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 14:13   #9
Air
.:Obey Your Master:.
 
Avatar użytkownika Air
 
Data rejestracji: 18.12.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,930
Air zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Proton
Może i jest tak, jak napisałeś... tylko w takiej sytuacji INTEL zamiast nazywać odbiorcę finalnego produktu krętaczem, powinien wszcząć dochodzenie, skąd i jakim cudem taki procek się znalazł u Klienta. W pierwszej kolejności powinien wziąć za dupę wspomniany sklep.
W pełni się z Tobą zgadzam. Najpierw sprawdziłbym sklep w którym dokonano zakupu, a dopiero później interesowałby się klientem końcowym.
Air jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 14:48   #10
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
amd athlon 2000 ukruszony rdzeń diagnoza wymiana na nowy...
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 15:51   #11
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jednym słowem zrobili cię w bambuko - ja bym im nie odpuścił - oczywiście tym ze sklepu
aż bym sprawę załatwił (czy miałeś stickersa na procku ?) 8 )
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 17:43   #12
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez adixo
Jednym słowem zrobili cię w bambuko - ja bym im nie odpuścił - oczywiście tym ze sklepu
aż bym sprawę załatwił (czy miałeś stickersa na procku ?) 8 )
u mnie jak coś pada jest krótko rozmowa przychodzę za 21 dni nieinteresuje mnie co zrobicie sprzęt ma być lub odpowiedź po 21 przychodzę sprzęt jest i jeszcze przeprosiny że tak długo albo 21 dni albo sąd takie są moje metody polkomtel mnie okradł i moją mamę to już nieodpuszczam nikomu gryzę przepraszam idę spać mam gorączkę więc tylko tyle tobie mogę pomoc idź do federacji konsumenta i sąd
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 18:30   #13
Dinx
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dinx
 
Data rejestracji: 14.03.2003
Posty: 128
Dinx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Efekt moich roszczeń jest taki że sklep sprezentował mi w końcu nowy , też boxowany procek z szybszym zegarem. Nie zastanawiam się już kto jest winien.
Dla mnie znaczenie ma w dalszym ciągu fakt lekceważenia klienta przez firmę INTEL i szczerze dziwi mnie fakt ,że pozwalają sobie aby ktoś im psuł markę - naprawdę nikt nie jest zainteresowany dojściem prawdy , znalezieniem winnych. Jak więc można ufać takiemu sprzedawcy !?

INTEL - NIE , NIE , NIE .......

Pozdrawiam

PS
Teraz składam kompa dla syna. Napewno już nie będzie w nim intela
Dinx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 18:46   #14
Dinx
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dinx
 
Data rejestracji: 14.03.2003
Posty: 128
Dinx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=memorando]

Wszystkiego dobrego memorando.
Dinx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2004, 20:10   #15
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
osobiscie po "super" celeronach i brnieciu w "duzo ghz zero wydajnosci" na stale przesiadlem sie na AMD [1700+@1,8ghz ], stara celinka 333 dozywa swych ostatnich dni na kompie siostry
niestety gdy sie cos kupuje to trzeba w jakims sklepie gdzie jest pewnosc ze cie nie oleja bo jak sie rekalmuje w skelpie to zawsze jest wiesza szansa ze cie niezleja niz jakis ******ony Intel, Nokia albo Microsyf
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.