Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.08.2009, 18:43   #436
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
co? jakie kilka bankomatow?
masz np 100 000 na koncie, to mozesz wyplacic na raz (pod warunkiem, ze tyle bedzie w bankomacie w co watpie)
limity oplat mozesz zmieniac na biezaco przez panel swoich kont - po zalogowaniu oczywisice
mozesz to zrobic nawet przed bankomatem przez telefon - czy to dzwoniac na mlinie czy tez laczac sie z serwisem transakcyjnym przez net, wyplacic, i spowrotem zmienic na jakis niski, bezpieczny
fakt, ze bankomaty maja swoje wlasne limity - wiec wyplata np 30 000pln moze wymagac kilkukrotnego powtarzania procedury wpisywania pinu i wybiernia kwoty - ale mozesz to zrobic przy jednym bankomacie (to tak jak wplatomaty - przyjmuja na raz po 60 banknotow max, wiec ak sie wplaca wiecej to trzeba kilka razy, ale mozna pod rzad)
tak samo sie zmienia i ustala limity dla operacji na karcie dla zakupow i dla zakupow przez net (to sa oddzielne kategorie; dodam tylko ze domyslnie dla zakupow przez net jest zero)

Ostatnio zmieniany przez nimal : 27.08.2009 o godz. 18:47
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.08.2009, 19:07   #437
Conti
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Conti
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Posty: 600
Conti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To miałem pecha jakiegoś wielkiego. Max co mi się udało wyciągnąć na 1 raz z bankomatu to 2000 zł. Po 3ch próbach limit. Wtedy bylem ciut zirytowany. Wtedy zacząłem sprawdzać o co biega.
Teraz to wszystko co piszesz to już wiem.

Ale ja tu na prawdę nie o tym. Nie o mBanku.
Mnie aktualnie interesuje czy jest ciekawa ALTERNATYWA dla mBanku.
Jak nie, to nie mam z tym problemu, będzie mBank x 2 i tyle.

ALe skoro można poszerzyć opcje wypłaty np. poprzez Inteligo - to mnie zaciekawiło. Za jednym zamachem podwajamy liczbę bankomatów, uzyskujemy dostęp do wypłaty w placówce banku, pytanie co się traci. Gorsze % konta oszczędnościowego.

Naprawdę, nie szukam dziury w całym tylko stojąc przed potrzebą założenia drugiego rachunku (po mBanku) pytam się o alternatywy.
__________________
Mozilla Firefox + The Bat! IniemamocnI
Benq sobie radzi . Pionek
Conti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2009, 19:49   #438
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Gdybym szukał innego banku sprawdziłbym Alior Bank. Lucasa też ludzie sobie chwalą.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2009, 20:30   #439
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Conti Podgląd Wiadomości
No dobra
8000 to 4 bankomaty czy 5 ?? 16 000 to 8 - 10 x bankomat ?? Z zaznaczeniem że trzeba zmienić limit kwoty wypłaty oraz limit ilości wypłat - to poprzez mlinię.
Jeden bankomat. O ile pamiętam, to nawet się zdziwiłem, że na raz mi wypłacił (góra dwa). Zmiana limitu normalnie, przez stronę. Max limit dzienny to 30tys.
Bezpieczeństwo - w sumie, to tam nie mam żadnej kasy i pojawia się tylko na chwilę przelana z eMaxa/eMaxPlusa. Nawet wpływy wszystkie mi przychodzą na eMaxa, do którego nie mam karty. Więc limit mogę mieć nawet i na maksa i spać spokojnie Bo co z tego, że limit na wypłaty astronomiczny, jak na koncie nie ma kasy

IMO jak uzupełnienia bankomatów - to Inteligo.
Jak lokaty - to antyBelkowe, nocne z dzienną kapitalizacją konto Eurobanku.

Mało jest konkurencyjnych dla mBanku. Bo mBank ma proste zasady i praktycznie wszystko za darmo. Jak odsetki, to od całej kwoty. A inne banki kombinują, że od tego co ponad 5K to inne odsetki przez noc, a przelew taki płatny, a tu miesięczna opłata za kartę, a tu za konto (chyba że wpływy miesięczne ponad X albo stan ponad Y).
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Internetowe konta bankowe-limitymbank.gif  
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE

Ostatnio zmieniany przez Wawelski : 27.08.2009 o godz. 20:35
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.08.2009, 20:46   #440
Conti
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Conti
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Posty: 600
Conti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To musiałem mieć naprawdę pecha z tymi bankomatami. Musiałem zaliczyć 4 bankomaty aby wypłacić niewiele ponad 1/3 limitu dziennego i zajęło to trochę czasu.
Ale to już historia i człowiek nauczył się na błędach.... Najpierw czytać i sprawdzać zasady, potem działać ...... przynajmniej w stosunku do banków.

No właśnie, bardzo mnie zniechęca kombinowanie, zawiłości, podpunkty podpunktów punktów, drobne druczki itd... Kasy mam za mało aby nazwać to obrotem finansów i bawić się w sprawdzanie lokat itp. Dla kilkunastu może kilkudziesięciu zł rocznie to za dużo zabawy. Czyli zostaje jedyna zaleta w postaci pomnożenia ilości bankomatów.

Dzięki za odp.
__________________
Mozilla Firefox + The Bat! IniemamocnI
Benq sobie radzi . Pionek
Conti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2009, 06:25   #441
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Hmm ja bez problemu wypłacałem kwoty po 6-8tys (np jak kupowałem samochód) w bankomatach w Lublinie. A to było grubo ponad mój standardowy limit dzienny.
Najbardziej niezawodnie szło na stacjach Statoil (Euronet)
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2009, 13:17   #442
Conti
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Conti
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Posty: 600
Conti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dobrze wiedzieć. Też Lublin.
To potwierdza, że miałem pecha jakiegoś. A że potrzebowałem do tej pory tylko 1x to nie miałem okazji zweryfikować. Wtedy nieźle się wściekłem.

Po przemyśleniach na 90% będzie mBank + Inteligo. To da praktycznie większość bankomatów oraz awaryjnie oddziały pko bp. Lokaty oraz emax plus w mBanku są w miarę przyzwoite. A że można 4x emax plus to nie będzie problemu.
__________________
Mozilla Firefox + The Bat! IniemamocnI
Benq sobie radzi . Pionek
Conti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2009, 13:27   #443
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Mała uwaga - wypłacałem te kwoty w kawałkach po ok 2 tysiące, bo dużo więcej by sie chyba w okienku nie zmieściło.. (banknoty 50zł, jedynie bankomat przy statoilu na al kraśnickich miał większe nominały).
Ponieważ standardowy limit to 3 wypłaty dziennie dawało to ok 6-8tys gotówki. Ale dało sie tyle wypluć z 1 bankomatu więc problemu być nie powinno.
Limit mozna sobie na szczęście zwiększyć.
Ja baaaaardzo rzadko potrzebuje tyle keszu więc mi to w zupełności wystarcza
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2009, 12:04   #444
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
hmm.. zamówiłem i dostałem kartę do płatności internetowych w MBanku i.. zastanawiam się po cholerę ta karta. W sensie fizycznym, bo to jest tylko kawałek plastiku i - w przeciwieństwie do karta kredytowych/płatniczych - tu jest tylko plastik. Potrzebne mi są dwa numery, z których jeden jest na karcie, ale będę też go miał po zalogowaniu się do systemu, więc po co sama karta w sensie fizycznym? Rozumiem, gdyby oprócz internetu dało się jeszcze nią płacić, czy korzystać z bankomatów, ale tu nie ma takiej funkcjonalności. Dziwne to.. chyba, że coś źle rozumiem...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2009, 22:27   #445
Wojtek Toruń
Jak może to pomoże
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Toruń
Posty: 460
Wojtek Toruń zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
hmm.. zamówiłem i dostałem kartę do płatności internetowych w MBanku i.. zastanawiam się po cholerę ta karta.
...

Dziwne to.. chyba, że coś źle rozumiem...
Też taką mam.
Jak by Tobie nie dali tego plastyku to za co byś zapłacił ?
A z drugiej strony to ta karta pozwoli Tobie wprowadzić numer karty
bez logowania się do mBanku co czasem może być dobre gdzieś na obcym terenie.

Wiem trochę naciągane (bo możesz sobie ten numer po prostu zapisać) ale ta karta fajna jest - taka przeźroczysta
Wojtek Toruń jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2009, 05:07   #446
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ten numer jest przecież zapisany w tych dokumentach, które dostałem. Wszystko jest zapisane.. Chyba rzeczywiście jedyne uzasadnienie to żeby kasować za wydanie 'karty'.

Na razie nie uaktywniłem...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2009, 09:58   #447
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Andrzeju - ile ta karta Cię kosztuje ? Rozumiem,ze to rodzaj prepaidu czyli ładujesz ją, wykonujesz transakcję, karta pustoszeje ? A za granicą można płacić ?
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2009, 10:25   #448
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba 20-30 rocznie. Płacić z tego, co wiem, można wszędzie tam, gdzie zwykłą kredytową (znaczy się sieci, bo 'na żywo' nie można jej używać, stąd moje wątpliwości).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2009, 01:20   #449
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Mam konto firmowe w jednym ze SKOK - konkretnie SKOK Unii Lubelskiej http://skokul.pl/. Oferta z www jest dostosowywana do klientów, ceny pożyczek są wyjściowe, można negocjować terminy.
Do konta jest karta VISA, bezpłatne bankomaty sieci SKOK24 http://www.skok24.com.pl/.
Dostęp przez net przez sieć e-skok https://eskok.pl/

Opłaty jakieś tam są, podobnie jak w innych bankach, ale nie w tym rzecz. W oddziale kojarzą mnie osobiście, wszystko załatwiam szybko, bez problemów, w miłej atmosferze. Zawsze mogę zadzwonić, poprosić o zrobienie czegoś, a jakby coś się działo, to panie z oddziału dzwonią do mnie.

Gdy nie mogły się do mnie dodzwonić w pewnej sprawie, to zadzwoniły do mojej Matki, aby mnie znalazła.
Wyjechałem i zabrakło na koncie 7 zł na spłatę raty pożyczki, to kierowniczka założyła z własnej kieszeni, abym miał czyste konto.
Pożyczkę 90 tysięcy złotych załatwiłem przez telefon, a papiery podpisałem trzy dni później, gdy odbierałem gotówkę. Tam są pożyczki, nie kredyty - i mogą mi dać tyle ile chcą i ile ufają.
Potrzebuję czasem duże ilości pięciozłotówek, za darmo zamawiają mi w centrali i dzwonią do mnie abym odebrał.
Operuję na kontach rodziców, nawet dowodu nie muszę wyciągać, bo mnie znają.
Potrzebowałem szybko wpłacić gotówkę na konto, a nie miałem czasu jechać do oddziału, to kolega zaniósł gotówkę, panie wpłaciły na moje konto, nie pytając o numery i inne pierdoły, wystarczy że powiedział dla kogo wpłata.
etc

Zarabiają na mnie z 50 złotych miesięcznie, może gdzie indziej byłoby taniej, ale miałbym inne koszty....
I mam satysfakcję, że nie zadaję się z korporacjami, których nie cierpię. Małe jest piękne. Polecam SKOKi.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2009, 09:14   #450
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
Polecam SKOKi.
Jest tylko jeden problem.
SKOK nie jest bankiem i w związku z tym, nie ma ani praw, ani obowiązków, ani zabezpieczeń bankowych.
O przekrętach i nadużyciach nie bede pisal, bo sprawa jest rozwojowa.
Ne polecam
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.