Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.12.2011, 09:41   #736
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ne było. od ponad dwudziestu lat słyszę o obniżaniu podatków i wspieraniu małych firm, każdy to mówi, robi to za co mu płacą.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.12.2011, 22:36   #737
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Conti Podgląd Wiadomości
@Wawelski
I tutaj jest problem. Lokata niby jest oprocentowana wysoko przez 2-3 m-ce a potem minimalnie, ALE umowa na lokatę jest na 12 m-cy.
Wystarczy, że w ustawie będzie, że podatek należy naliczyć od wszystkich % lokat aktualnie trwających i nowo otwartych.
Nie może działać wstecz. I tak było poprzednio - że podatek nie obejmował lokat założonych wcześniej. Zresztą - podatek jest od odsetek skapitalizowanych w danej chwili. Nie ma znaczenia, kiedy została zwarta umowa (a szkoda, bo rachunek bankowy założyłem dużo wcześniej, niż pojawił się podatek - więc jakby ważna była data zawarcia umowy, to bym nie miał podatku ).

Generalnie:
- jeżeli ważna data zakończenia lokaty jednodniowej - nie ma podatku do końca lutego (lokata jest jednodniowa i codziennie jest zamykana i naliczane odsetki - kolejnego dnia jest zakładana na nowo). Od 1 marca będzie (najprawdopodobniej) podatek.
- jeżeli ważna jest data założenia lokaty jednodniowej - jak wyżej - nie ma podatku do końca lutego.

Cytat:
Napisany przez Conti Podgląd Wiadomości
dotyczy to każdej złotówki którą lokata zarobiła od dnia otwarcia, bo przecież ona jest już objęta ustawą.
No i w przypadku lokat jednodniowych - mogę się zgodzić. Bo lokata została założona już po wejściu w życie nowych przepisów. Dla lokat z dłuższym okresem kapitalizacji, gdyby zmieniły się zasady opodatkowania, można mieć, moim zdaniem słuszne, obiekcje, gdyby tak urzędnicy twierdzili. Prawo nie może działać wstecz.

Przypominam - mowa o lokatach jednodniowych. A że ktoś zobowiązuje się zakładać lokaty jednodniowe na jakąś kwotę codziennie przez określony czas - nie zmienia faktu, że codziennie jest to nowa lokata.

Cytat:
Napisany przez Conti Podgląd Wiadomości
Z systemu online w getin można aktualnie założyć najwyżej lokatę miesiąca -> 3 m-ce na 5,67%.
Dziwne. Kilka dni temu zakładałem andrzejkową - bez wstawania od komputera.

Inne też tak samo się zakłada (nawet nie trzeba mieć rachunku u nich i nie potrzeba żadnego papieru, tokena i formalności) - klik. Chyba "na start" jest najwyżej oprocentowana - 6,15%.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 04.12.2011 o godz. 15:04
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2011, 07:52   #738
Conti
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Conti
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Posty: 600
Conti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dlatego są 3 scenariusze:
"optymistyczny" czyli podatek naliczany dla lokat zakładanych od dnia wejścia ustawy
"prawdopodobne" czyli podatek od wszystkich odsetek od dnia wejścia ustawy
"prawo po polsku" czyli podatek wstecz od zaksięgowanych % już trwających lokat - mam nadzieję, że to nie będzie, aczkolwiek jeśli chodzi o kasę dla państwa to były już różne dziwolągi działające wstecz.

Hmmm, nie zaglądałem tam, patrzyłem tylko na lokaty w systemie transakcyjnym. Moje niedopatrzenie, ale i miłą pani 90/60/90 w młodym wieku, nie poinformowała mnie, że jest to obsługiwane online, pomimo tego, że wiedziała, że mam konto gb24 i mówiłem, że wole załatwiać to przez internet. Może chciała się spotkać ponownie, trzeba było wziąć nr jej telefonu, hmmm

P.S.
GetIn to nie jest GetinOnline.
Getin ma też konto internetowe -> gb24. GetinOnline to zupełnie oddziela część banku. Tak jak BGŻ i BGŻ Optima, tak jak pko bp i inteligo, mBank i MultiBank

P.S. cd
Gb24 jest kontem internetowym w ramach "normalnego" getin banku. Oprócz obsługi online mam też pełną obsługę w oddziałach banku, bez prowizji mogę wypłacać kasę w banku itp. Ma też inny system transakcyjny. GetinOnline wszedł na rynek niedawno (a w każdym razie znacznie później niż zakładałem konto), jest niezależnym oddziałem banku w zasadzie tylko internetowym, bez obsługi w oddziałach.

Stąd pisząc getin pisaliśmy o 2 różnych rzeczach.

http://www.getinbank.pl/ -> Lokata 7,8% -> tu trzeba pójść do placówki
https://www.gb24.pl/
https://bank.gb24.pl/

http://getinonline.pl/ -> Lokata Andrzejkowa 7,76% -> tu zakładasz online
https://secure.getinonline.pl/

Podobieństwo oprocentowania spowodowało, że wziąłem to za to samo.
__________________
Mozilla Firefox + The Bat! IniemamocnI
Benq sobie radzi . Pionek

Ostatnio zmieniany przez Conti : 04.12.2011 o godz. 08:10
Conti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 15:52   #739
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Teraz w mBanku można otrzymać powiadomienie o wykonaniu przelewu. Całkiem przydatna opcja.

Internetowe konta bankowe-mbank.jpg
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 16:07   #740
Conti
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Conti
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Posty: 600
Conti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na Twoim miejscu wymazałbym swój adres mailowa, w ten sposób udostępniasz go publicznie.
__________________
Mozilla Firefox + The Bat! IniemamocnI
Benq sobie radzi . Pionek
Conti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 16:22   #741
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,293
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nie on pierwszy i nie pierwszy raz
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 16:26   #742
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Na Twoim miejscu wymazałbym swój adres mailowa, w ten sposób udostępniasz go publicznie.
Jestem tego świadomy, tak samo, że zamieściłem tam swoje imię i nazwisko. Tak czy siak dzięki za czujność
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 16:43   #743
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 19.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Andy, a na ten mail przychodzi zwykłe potwierdzenie przelewu ("elektr. potwierdzenie nie wymagające podpisu"), jak w każdym banku

czy

potwierdzenie, że przelew dotarł na konto odbiorcy?
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 16:53   #744
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Chodzi o potwierdzenie wykonania przelewu - moment kiedy mamonka zostaje przekazana do konta ofiary.

Jutro sprawdzę jak to w praktyce wygląda - jak wyglądają takie potwierdzonka i jakie informacje zawierają.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 17:09   #745
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 19.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie musisz mi pogrubiać, bo na screenie widzę, że chodzi o WYKONANIE

Ale co to znaczy wykonanie?
Standardowy dok. potwierdzający operację na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U. Nr 140 z 1997 roku, poz. 939 z poź. zmianami) czy w końcu potwierdzenie, że odbiorca przelewu dostał pieniądze i nie może mi ściemniać "bo przelew nie doszedł jeszcze, panie"?!
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 17:18   #746
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,932
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To są chyba dwie oddzielne sprawy.
Pierwsza, że twój bank wykonał przelew i pieniążki poszły. W zasadzie w tym samym momencie są na rachunku odbiorcy.
Druga to moment zaksięgowania przelewu przez odbiorcę. To tutaj są właśnie te scysje i niedomówienia, że niby przelew nie doszedł.

Skąd twój bank może wiedzieć, kiedy odbiorca przelewu "zauważy" ten fakt?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 17:39   #747
Conti
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Conti
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Posty: 600
Conti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dokładnie, wszystko przez to rozliczenie via elixir czy jakoś tak
2-3x dziennie przekazywanie kasy pomiędzy bankami, przy odrobinie pecha może to być od piątku popołudnia do poniedziałku południa.
Przymierzają się do wejścia szybkich przelewóe jako standardu, ale kiedy to będzie to hgw.
__________________
Mozilla Firefox + The Bat! IniemamocnI
Benq sobie radzi . Pionek
Conti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 17:41   #748
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 19.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
"Natychmiast" to są wykonywane przelewy wewnatrz banku.

W starożytnym sesyjnym systemie Elixir trwa to w praktyce kilka godzin, do następnego dnia; banki często mówią o maks. 48 godzinach.
Ten czas od nadania do odebrania przelewu składa się z:
- nadania i oczekiwania na sesję wychodzącą ELIXIR przez bank A
- odebrania danych z ELIXIR i przetworzenia do końcowych kont (w praktyce maks. 30 minut) przez bank B

Dotychczas żaden (?) bank nie zaimplementował funkcji odbioru informacji o otrzymaniu i zatwierdzeniu danych z ELIXIR - a jest to możliwe. O której godzinie zostanie dokonane wewnętrzne przetworzenie i czy odbiorca już oglądał przelew, jest nieistotne (chociaż też dałoby się zaimplementować, ale raczej byłoby to naruszenie prywatności )

A po co to potrzebne: bo te potwierdzenia elektroniczne na podstawie art. 7 są mało warte, gdyż można wycofać przelew, który wyszedł do ELIXIRA.
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 17:57   #749
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez palikot
Nie musisz mi pogrubiać, bo na screenie widzę, że chodzi o WYKONANIE
Nie spinaj się tak maleńki

Cytat:
Ale co to znaczy wykonanie?
Standardowy dok. potwierdzający operację na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U. Nr 140 z 1997 roku, poz. 939 z poź. zmianami) czy w końcu potwierdzenie, że odbiorca przelewu dostał pieniądze i nie może mi ściemniać "bo przelew nie doszedł jeszcze, panie"?!
Potwierdzenie dostarczenia jest w przypadku przelewu ekspresowego.

Jeżeli chodzi o potwierdzenie wykonania, to jest wtedy kiedy kasa "wyjdzie" z banku przy najbliższej sesji ELIXIR.
Dzisiaj wysłałem okup, więc dopiero jutro dostanę potwierdzenie, że został wykonany - obecni wisi w transferach oczekujących.

Internetowe konta bankowe-elixir.jpg
Zgodnie z tym co jest tutaj nabazgrane, to kasiorka dojdzie jutro do 11 - mam rację?
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 05.12.2011 o godz. 18:02
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2011, 18:04   #750
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie masz. Dojdzie, jak dojdzie... Maleńki.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.