Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.05.2009, 14:20   #361
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
jedno jest pewne - to lepsze niz token
Pewne? A to czemu niby? IMO token jest najlepszy, nawygodniejszy, najbezpieczniejszy...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.05.2009, 14:39   #362
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
w tej chwili mam konta w dwoch bankach
w jednym jest token, w drugim hasla jednorazowe

jak mam sie logowac do konta z tokenem to jestem chory - primo musze miec token, secundo karte (karte zawsze mam)
zajmuje to czas i uniemozliwia wykonanie opercaji (od biedy mozna zalogowac sie bez tokena - ale wtedy odpowiada sie na milion durnych pytan, ale zadnej operacji juz nie zrobisz)
token to kolejne pudelko, duzo wieksze od kartki z numerami (nie wspominajac o hslach sms - tu wystarczy fon, ktory tak czy siak zawsze pod reka jest), kore by trzeba nosic
a ktorego nie nosze

nie raz juz zas zdazyo mi sie wykonywac operacje w sklepie czy bedac na delegacji
i moglem to zrobic, bo do logowania do mbanku potrzebuje tylko wlasna pamiec a do wykonania operacji kartke ktora mam w portfelu lub telefon ktory mam w kieszeni
a tokena bym ze soba nie mial - oepracji bym nie wykonal - mialbym problem

a czy bezpieczniejszy? tak samo ktos moze ukrasc telefon jak i token
potrzeba pinu? i tak trzeba znac dane logowania do konta, wiec sama kradziez przedmiotu i tak nic nie daje

ze nie wspomne o baterii w tokenie (choc ta ponoc w tym moim ma starczac na 4 lata)

dla mnei token jest zaprzeczeniem wygody konta Internetowego - albo musisz nosic to pudelko ze soba, albo wykonywac operacje tylko z domu - dziekuje za takie rozwiania

Ostatnio zmieniany przez nimal : 27.05.2009 o godz. 14:41
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2009, 15:21   #363
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
jak mam sie logowac do konta z tokenem to jestem chory - primo musze miec token, secundo karte (karte zawsze mam)
zajmuje to czas i uniemozliwia wykonanie opercaji (od biedy mozna zalogowac sie bez tokena - ale wtedy odpowiada sie na milion durnych pytan, ale zadnej operacji juz nie zrobisz)
Jak musiałem się logować w mBanku za pomocą haseł jednorazowych, to byłem chory. Tabelka z 50 numerkami, trzeba odszukać odpowiedni i weź tu się nie rąbnij. To zajmowało czas. Na tokenie mam wyświetlony jeden numer, wygodnie pogrupowaną liczbę po trzy cyfry. Nie wiem o jakiej mówisz karcie - do zrealizowania operacji potrzebuję tylko token. Do mojego konta nie da się nawet zalogować bez tokena.

Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
token to kolejne pudelko, duzo wieksze od kartki z numerami (nie wspominajac o hslach sms - tu wystarczy fon, ktory tak czy siak zawsze pod reka jest), kore by trzeba nosic a ktorego nie nosze

nie raz juz zas zdazyo mi sie wykonywac operacje w sklepie czy bedac na delegacji
i moglem to zrobic, bo do logowania do mbanku potrzebuje tylko wlasna pamiec a do wykonania operacji kartke ktora mam w portfelu lub telefon ktory mam w kieszeni
a tokena bym ze soba nie mial - oepracji bym nie wykonal - mialbym problem
Kwestia przyzwyczajenia - token jest mniejszy od mojego pilota autoalarmu, a kluczyki mam zawsze przy sobie.
Internetowe konta bankowe-tkn.jpg
Za to karta haseł jednorazowych po złożeniu by się zmieściła w portfelu (przecież nie wrzucę jej luzem do kieszeni, bo zaraz posieję), robi mi portfel 3 razy grubszy. Gruby portfel, owszem, byłbym w stanie polubić, ale nie z tego względu, że jest wypchany jakimiś hasełkami... Ale tak jak mówię, kwestia przyzwyczajenia.

Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
ze nie wspomne o baterii w tokenie (choc ta ponoc w tym moim ma starczac na 4 lata)
Token ma ważność 4 lata. Już wymieniałem. A cały czas działał, bateria była OK. Prędzej skończy się bateria w komórce... Za to zdarzyło mi się w mBanku, że puszczałem więcej przelewów i mi się hasełka skończyły. I d.pa blada, a przelew trzeba wysłać...

Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
dziekuje za takie rozwiania
Ja też dziękuję za te rozwiązanie
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2009, 16:00   #364
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
kazdy uzywa co lubi
co do karty - moj token jest wiekszy i wsuwa sie w niego karte platnicza w celu generacji hasla
nie chodzi mi o sam komfort jego uzytkowania, tylko o koniecznosc noszenia kolejnego pudelka ze soba - to jest dla mnie niewygodne
lista hasel - portfel sie robi gruby? przeciez te 50 hasel to jedna karteczka papieru o wymiarach (na oko) 7x4 cm z perforacja, zeby zlozyc w pol
zajmuje mniej miejsca niz pol banknotu

nie powiem - majac token taki jak na Twoim zdjeciu moze i bym go polubil
moj jest taki

wymiary skutecznie zniechecaja do jego noszenia
niby bezpieczniejszy, bo aby wygenerowac haslo musisz wlozyc karte (slot to ten niebieski pasek od gory - daj poglad na wielkosc tego g.) i wstukac PIN
grubosc to okolo 5mm


a propos autoalarmu - pilot do autoalarmu to dla mnie nieporozumienie za duzy od tego sa przyciski na kluczyku
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2009, 16:52   #365
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No fakt, jakiś kobylasty ten Twój Który bank takie rzeczy daje?

Z hasełkami jednorazowymi też musiało się coś zmienić: za czasów, gdy z nich korzystałem w mBanku, przysyłali coś prawie formatu A4 i w dodatku na dość sztywnym papierze...

Przyciski w kluczyku? Ale u mnie nie ma
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2009, 17:00   #366
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jestem w mbanku tyle lat, ze raczej pamietam
nic sie nie zminilo (no - wczoraj zrezygnowalem z paierkow na rzecz smsow)
A4 owszem, ale przeciez tam jest perforacja - wydzierasz maluka karteczke, reszta to tylko zbaezpiecznie przed podejzeniem przed otwarciem przez Ciebie

jak znajde gdzies te swistki, to wkleje zdjecie
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2009, 06:10   #367
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Oto co napisał mi Alior Bank :
"W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że konto osobiste prowadzone jest bezpłatnie.
Karta do konta to jedyne 3 zł miesięcznie, rekompensowane dostępem do wszystkich bankomatów wszystkich banków w Polsce oraz na świecie bez prowizji.
Ze strony Alior Banku są ograniczenia przy dziennych limitach wypłat gotówkowych ***8211; maksymalna kwota to 15 000 zł, bezgotówkowych ***8211; maksymalna kwota to 25 000 zł. Wprowadzone dla Pana bezpieczeństwa.
Do rachunku dedykowany jest bezpłatny dostęp do Kanałów elektronicznych: Bankowości Internetowej, Serwisu Telefonicznego oraz dostęp do Bankowości Mobilnej co zapewni wygodny dostęp do środków 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
W każdym miesiącu kalendarzowym przez Bankowość Internetową można wykonać 49 bezpłatnych przelewów, każdy następny to koszt 0,75 zł.
Przelewy potwierdzane są poprzez kody SMS co zapewnia dodatkowe zabezpieczenie wykonywanych transakcji. W każdym miesiącu 10 pierwszych kodów SMS jest bezpłatnych, każdy następny kod SMS to 0,30 zł.
Polecam także uruchomienie do Konta Osobistego lokaty nocnej która oprocentowana jest na poziomie 6,5% w skali roku. Maksymalnie połowa salda rachunku może być automatycznie lokowana na lokacie nocnej. Kapitalizacja odsetek przy lokacie nocnej odbywa się codziennie. Pomimo ze lokata trwa niecałe 6h godzin, liczona jest tak jakby trwała cały jeden dzień. W tych godzinach może Pan korzystać z połowy salda na rachunku."
Z konta osobistego możliwe jest także zakładanie innych lokat: 10 dniowej, 1,3,6,12,24,36 miesięcznej.

Czy w mBanku SMSy potwierdzające przelew są bezpłatne ?
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 28.05.2009 o godz. 06:12
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2009, 07:07   #368
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nawet nie przyszło mi do głowy, że ktoś może chcieć brać za to pieniądze..

Szczerze mówiąc Alior bardzo stracił w moich oczach przy takich warunkach. Z bezpłatnością to konto niewiele ma wspólnego..


ps. W MBanku oczywiście bezpłatne, podobnie jak przelewy (wszystkie). Polecam.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2009, 07:08   #369
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Plus ze nie ma prowizji w bankomatach, ale jakoś zawsze trafiam na euroneta
Żaden bank święty nie jest jednak, zwłaszcza po tym jak ich akcje poleciały na łeb. I ciesze się ze z lenistwa nie zamówiłem sobie w mBanku "bezpłatnej" karty kredytowej
Generalnie nie należy od nic chcieć nic ponad to co jest niezbędnie potrzebne .
A zwłaszcza czegoś co ma w nazwie "kredyt". Nawet jeżeli wszystko jest za 0zł i na 0%.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 28.05.2009 o godz. 07:12
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.05.2009, 14:03   #370
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Konto walutowe w euro

Witam! Z racji tego, że niebawem wybieram się na praktyki (wyspy Kanaryjskie ) muszę sobie założyć konto walutowe (w euro) ponieważ pracodawca zastrzegł sobie, że będziesz nam przelewał pieniądze co miesiąc. Mile widziane aby prowizje za wyciąganie kasy były minimalne (a najlepiej w ogóle ich nie było)

Jak później wygląda transfer pieniędzy z euro na PLN? Wg którego kursu walut będą przeliczone pieniądze? Wg kursu NBP?
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.05.2009, 14:24   #371
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja bym na Twoim miejscu zalozyl konto na miejscu w lokalnym banku (jakims budzacym zaufanie - dowiesz sie chocby po EN od pracownikow hotelu/pracodawcy)
a przeslanie... jak bedziesz mial karte to najbezpieczniej po prostu wyplacic je potem z bankomatu w polsce
albo wplacic je na PayPal i potem przelac w Polsce na swoje konto - zaplacisz prowizje, ale i tak powinno sie oplacac w stosunku do przelewu miedzynarodowego
najmniej stracisz wyplacajac calosc gotowki w Hiszpani w dniu wyjazdu i przewozac ***8364; by je potem wymienic na PLN w polskim kantorze (nie na lotnisku!) ale jest to ryzyko - jedziesz z kasa (w Unii nie ma ograniczen prawnych co do transportu pieniedzy przez osoby prywatne, wiec o to sie nie boj, tylko o zlodzieji )

oczywisice zawsze moze sie zdazyc, ze bedziesz mial promocje i jakis bank bedzie oferowal tanie przelewy miedzynarodowe
zawsze mozesz skonsultowac sie tu: http://www.poloniamadryt.net/portal/index.php
chyba najwieksze forum polonijne w Hiszpani
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2009, 21:42   #372
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Hm, wolałbym założyć w Polsce. Nie będzie czasu aby motać się na wyspach...

Ostatnio na o2 przysłali mi reklamę mBanku, że niby wszystko 0zł. http://mbank.o2.pl/ekonto.html

W sumie to zacząłem myśleć też o AliorBanku (@Jabba dzięki za info ). Niby pierwsze 49 przelewów bezpłatnych (za następne trzeba płacić 0,75zł) oraz 10 pierwszy bezpłatnych smsów (następne 0,30zł) ale ja i tak więcej niż 10 przelewów w miesiącu nie zrobię... Kusi bezpłatne wyciąganie kasy we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie.
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2009, 21:54   #373
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
to sie upewnij najpiperw u pracodawcy, ze zgodzi sie wplacac pensje na konto polskie - na 99% nie, jezeli to pracodawca hiszpanski (wiesz, ile kosztuja przelewy miedzynarodowe?)
a jak juz sie uprzesz, to w mBanku tez masz bankomaty za granica za free jak dobrze pamietam, ale na przeliczniku kursowym Cie skasuja (jak kazdy inny bank )

a zalozenie konta to motanie? nie wiem jak w Hiszpanii (polecilem Ci wyzej forum polonijne w Hiszpanii), ale normalnie zalozenie konta to przeciez 15min do pol godziny
a jaka wygoda miec zagramaniczne konto w ***8364; nawet mieszkajac w PL sam mam (w ***163; akurat) wiec moge potwierdzic z wlasnego doswiadczenia - straszna wygoda przy zakupach czy w podrozy

a tak konkretnie co do mBanku - potwierdzam, ze wsio jest za free i bardzo sprawnie i wygodnie
ostatnio jakies bzdurne plotki poszly, ze beda obciazac w sposob ukryty za przelewy (oplata za wyslanie sms czy jakos) - bzdura do kwadratu - sprawdzilem i oczywiscie nic takiego nie ma miejsca (jakby mialo, to mnie juz by tam nie bylo)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2009, 22:21   #374
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
W tym wypadku chodzi mi o konto walutowe (euro). Chciałbym coś takiego zrobić w PL. Pracodawca będzie przesyłał kasę na konto mojej uczelni. A uczelnia na moje konto. Chodzi o zachowanie waluty aby nie tracić przy tym przy przelewach. No i żebym mógł sobie tam kasę wyciągnąć; )
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2009, 23:19   #375
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
zgadzam się z @nimalem - za dużo kombinujesz i całkowicie zbędnie - załóż konto już na miejscu w najbliższym banku. Wyjdzie to najprościej, najtaniej, najwygodniej
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.