Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.06.2010, 20:29   #556
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
W najnowszym PC World jest dosyć duży test banków internetowych, jakby ktoś chciał poczytać.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.06.2010, 12:03   #557
marek3233
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.12.2006
Posty: 17
marek3233 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja od dawna korzystam z inteligo i jestem zadowolony
marek3233 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2010, 17:57   #558
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A łyżka na to - niemożliwe!
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2010, 15:45   #559
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Rozważam założenie drugiego konta, chciałbym aby:
- kosztowało 0zł miesięcznie
- miało darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów
- miało jakieś fajne konto oszczędnościowe
- przelewy za darmo

ING Direct zdaje sie spełniać te warunki. Są jacyś (nie)zadowoleni użytkownicy na forum? A może polecacie coś innego?
Jest jakaś minimalna wpłata co miesiąc?
Do mBanku nic nie mam, jestem ich klientem od 2004r i jestem zadowolony, ale chciałem też zobaczyć co oferuje konkurencja

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 05.07.2010 o godz. 15:48
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2010, 19:54   #560
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ta wypłata darmowa z każdego bankomatu wydaje się kusząca. MBank chce za to 5 zł miesięcznie.

---> Opłata jest pobierana jeżeli brak transakcji bezgotówkowych na kwotę: minimum 100 zł dokonanych kartą debetową wydaną do rachunku i rozliczonych przez Bank w okresie miesiąca liczonego od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca." - 5 zł kary za nieużywanie karty !!
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 05.07.2010 o godz. 19:58
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2010, 19:30   #561
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
W rankingu Dziennika Gazety Prawnej jako najlepsze wskazano konto w Deutsche Banku (dBnet). Wszystko za 0 zł. Wypłaty za granicą za 0 zł.
http://www.deutsche-bank-pbc.pl/inde...to_internetowe
Na drugim miejscu ING Bank Śląski na trzecim Intelligo.

* Z bankomatów należących do Deutsche Bank
* Z bankomatów znajdujących się w macierzystych krajach banków współpracujących z Deutsche Bank:

* Bank of America (USA)
* Barclays (Wielka Brytania, Kenia, Mauritius, Tanzania, Zimbabwe)
* BNP Paribas (Francja)
* Scotiabank (Kanada, Chile, Meksyk)
* Westpac (Australia, Nowa Zelandia)
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 06.07.2010 o godz. 19:33
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2010, 11:30   #562
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Chwilowo nie mam żadnego meldunku a potrzebuję założyć nowe konto osobiste. Nie mam ochoty "hakować" kuriera mBanku (wymagają podania adresu zameldowania już na pierwszej stronie formularza), więc szukałem banku, który tego nie wymaga.

Trafiłem na nowo otwarty http://getinonline.pl . W formularzu napisane "Dane adresowe" , to wypełniłem. Wypełniłem późną nocą, po chwili mail oraz SMS z danymi logowania.

Z ciekawostek: można sobie wybrać dowolny cardholder name, czyli ten tłoczony napis na karcie zawierający imię i nazwisko.
Wstawiłem swojego maila, ale w formularzu poprosiłem o kontakt, aby wyjaśnić wątpliwości. Dziś rano telefon i miły pan wyjaśnił mi wszystko co chciałem. Stanęło na tym, że z powodu obowiązującego w PL prawa, bezpieczniej wpisać imię oraz nazwisko.

Interfejs jest z bajerami, co w przypadku webaplikacji bankowej jest ryzykowne... Moim zdaniem jest jeszcze niedopracowany, przykładów sporych błędów w usability miałbym na szybko z pięć. No, ale może poprawią.


Miałem dziś rano problem z logowaniem, chyba sam coś pomieszałem przy zmianie hasła i zablokowałem konto. Wypełniłem formularz, po 5 minutach telefon - konto odblokowane, bez zmiany hasła.
Moje hasło jednak musi być błędne, znowu formularz i po kilku minutach telefon od mojego osobistego doradcy p. Łukasza Zalewskiego. W trakcie rozmowy pan Łukasz zresetował mi hasło via SMS oraz wysłał maila z danymi kontaktowymi do siebie.

Co fajne, nie pitolił mi marketingowych bajerów a odpowiedział przy okazji na wszystkie moje dodatkowe pytania; sam zaproponował kilka rzeczy.

Getin ma oddziały w Warszawie, są darmowe wpłaty gotówkowe na konto w oddziale.

Gdy zapytałem o te wpłaty, p. Łukasz jeszcze mi opowiedział o możliwości umówienia via email wypłaty większej gotówki i możliwości eskorty. Chyba to był jedyny chwyt, próba wysondowania czy mają do czynienia z kasiastym gościem Ale niech im tam

Ktoś może powiedzieć, że to private banking dla ubogich, no ale konkurencja robi swoje...

Ogólnie interfejs moim zdaniem do poprawy, ale obsługa ludzka zapowiada się nieźle. W artykułach sponsorowanych zapowiadają walkę z mBankiem, a mbankowcy właśnie narzekają, że gdy przyjdzie porozmawiać z konsultantem, to nie da się przebić przez typowe procedury call center, czyli każdemu konsultantowi tłumaczenie od nowa o co biega, a potem i tak nic nie załatwione.
No i świetnie, jeśli Getinowi uda się utrzymać jakość, to nic tylko korzystać. Polecam spróbować, konta są darmowe, karta chyba też.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2010, 12:24   #563
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Z tego co kojarzę, to jest to ten sam interfejs, co na openonline.pl. Jest to serwis Open Finance, który jest pośrednikiem dla Getinu. Najwyraźniej teraz Getin sam postanowił zrobić to samo. Ciekawe, co na to OF Przy okazji warto dodać, że openonline ma jedne z lepiej oprocentowanych lokat na 3 miesiące z kapitalizacją dzienną - 4.85%. Choć nie jestem pewien, czy ta promocja się już nie skończyła.

A jeżeli chodzi o obsługę w mBanku, to za każdym razem udawało mi się wszystko załatwiać co chciałem, więc nie mogę narzekać. Konto mam grubo ponad 5 lat.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych

Ostatnio zmieniany przez Bartez : 15.10.2010 o godz. 12:29
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2010, 13:08   #564
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Tak, to jest to samo co OF, kolorki pozmieniane. Tam są jakieś fuzje i przetasowania, ale szczegółów nie znam.

Logowanie wygląda tak:
Internetowe konta bankowe-getin0.jpg
Wbrew temu co napisane na screenie, logowanie hasłem stałym, a nie z SMS.
Hasłem z esesmana logujemy się tylko pierwszy raz.

I jak widać wkurzające logowanie wybranymi znakami z hasła.
- wymagane jest hasło 10-20 znaków - taka metoda wprowadzania prowokuje do ustawiania hasła najkrótszego możliwego, tj. 10 znaków
- ktoś na grupie niebiezpiecznika obliczał ile należy podsłuchów wykonać, aby poznać całe hasło... niewiele
- na dodatek przelogowałem się kilka razy i system żąda mniej więcej zbliżonych ciągów, generalnie z początku, środka i końca - stąd drastycznie spada liczba wymaganych podsłuchów

Duże utrudnienie, a skuteczność słaba.

Wygląd konta:
Internetowe konta bankowe-getin1.jpg
M.in. okienko "Twoje zapytanie" jest walnięte. Nie przewija się po zapełnieniu znakami całego. Chyba, że to feature, aby nie pisać elaboratów


Wysłałem też p. Łukaszowi zapytanie o ten meldunek.

Co do mBanku: mam tam konto od samego początku, jestem jednym z pierwszym klientów i też nie miałem żadnych problemów. Ale inni mają, bo nie rozumieją specyfiki banku wirtualnego: gubią hasła, zmieniają nr tel, dokumenty tożsamości i potem dziwią się, że nie mają dostępu do konta.

Ty, Bartezu, masz duszę admina i intuicyjnie rozumiesz, jak to obsługiwać

Lokata 4,5%, ale jeszcze nie sprawdzałem szczegółów, na razie nic tam nie wpłacam.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2010, 13:12   #565
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Pali, a gdzie kasa sie pytam. Same 00000
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2010, 13:23   #566
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
O tak, to logowanie wybranymi znakami z hasła to chyba jakiś matoł wymyślił. Znam nawet ludzi, którzy sobie w pasku adresu wpisują hasło i liczą później który znak wpisać Na Pekao24 jest to samo i też to przechodzę. Podobnie na openonline. Porażka. Wystarczy mieć tylko długie hasło, duże małe litery, jakiś znak specjalny i nie ma bezpieczniejszego hasła. Samo wpisywanie takiego zagwiazdkowanego hasła w czyjejś obecności jest mało bezpieczne, bo nad każdym znakiem trzeba się zastanawiać, czy aby na pewno ten

A jeżeli już jesteśmy przy mBanku, to jedyne co mnie wkurza ostatnio, to właśnie obniżenie oprocentowania lokaty jednodniowej. Było ponad 4%, później 3,5%, a teraz już tylko 3% i to pewnie jeszcze nie koniec jazdy w dół.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2010, 13:32   #567
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Te pocięte hasło służy tylko ochronie przed keyloggerami na obcych komputerach. Na logowanie jednorazowe np. z kafejki istotnie wystarczy, ale już trzy logowania mogą być ryzykowne. Stąd też jest to zabezpieczenie tylko dla obcych komputerów, bo gdy keylogger jest na własnym, to w końcu pozna cały ciąg. No chyba, że system wykrywa logowanie z innych miejsc i rezerwuje co najmniej jeden znak, aby zażądać go w podejrzanych okolicznościach.

Powinna być możliwość włączenia (czy wyłączenia) tego zabezpieczenia przed czynnością logowania, no ale jest tendencja do upraszczania, bo większość nie zrozumie o co biega.

------------

Mają też bugi w systemie mail, teraz dostrzegłem:
Internetowe konta bankowe-getin2x.jpg
Jest więcej takich kwiatków, mam nadzieję że poprawią z czasem.
Ciekawe kto im to wykonuje, gdy ja byłem adminem tylko na uczelni, to za takie coś poleciałbym z roboty.

Ostatnio zmieniany przez pali : 15.10.2010 o godz. 13:36
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2010, 13:33   #568
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
O tak, to logowanie wybranymi znakami z hasła to chyba jakiś matoł wymyślił.
a mnie się to podoba,
mam dziesięcio-znakowe hasło i już na pamięć wiem, który znak na którym miejscu stoi
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2010, 13:43   #569
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Zetoxa,
ja mam w bazie kilkaset haseł...
Specjalnie nie ustawiam mnemotechnicznych, aby nie próbować ich zapamiętywać.

To jest dobre dla userów, którzy w sieci prowadzą małą aktywność: mail, facebook, forum, jeden bank i tyle.
Chociaż to już sporo jest, a tak naprawdę dojdą jeszcze trzy komunikatory, kilka okazjonalnych serwisów, jakiś ogame, allegro, hasło na BIOS i do windowsa, dodatkowy mail dla kochanki, PINy do komórek, kart i z trzech haseł robi się trzydzieści.
Ustawianie wszędzie takiego samego hasła jest lekkomyślne a pamiętanie.... w końcu któregoś zapomnisz, bo latka lecą a skleroza nadchodzi bez bólu
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2010, 14:43   #570
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A ja chyba zrezygnuję z AliorBanku. 9zł mi zdzierają co miesiąc za kartę
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.