Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.08.2004, 15:03   #16
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co do partycji to warto je utworzyć jeśli dysk jest duży, ale zakładam że masz duzy dysk bo reszta sprzętu też jest w miare na czasie. Jedna partycja na dużym dysk to pomyłka, wiem bo sam taki kiedyś miałem.

Ja mam dysk 80 GB i mam tak: dysk C- 10 GB - system, zainstalowane programy /gry
dysk D -10 GB - cały udostępniony programom p2p,
i dysk E -54 GB - reszta czyli filmy, mp3 i inne pierdoły.

Jesli dysk 40GB to można by go podzielić na 15 i 25 GB lub 10 i 30GB

==EDIT==
ja zawsze jestem za formatem c:
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________

Ostatnio zmieniany przez Eliasz : 24.08.2004 o godz. 15:08
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.08.2004, 15:09   #17
jacoob
Jacoob Member
 
Avatar użytkownika jacoob
 
Data rejestracji: 31.08.2001
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 762
jacoob niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jezeli przeskanuje np. na http://mks.com.pl/ a potem zrobi uaktualnienie to powinno byc ok. Dlaczego jestem za uaktualnieniem? a dlatego że wszystkie dokumenty i ulubione pliki pozostaną nie naruszone a w zależnosci jaki ma net to takie będzie miał problemy z podłączeniem się do sieci w niektórych przypadkach neostrada i chello potrafią zdrowo zaleść za skórę zanim się je skonfiguruje a jak sam powiedział nie wiele wie więc powinien najpierw pójsć po naimniejszej lini oporu jeżeli nie będzie wszystko grało może zawsze zrobić formata. partycje można porobić po instalacji.
__________________
Pozdrawiam Jacoob
jacoob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 15:10   #18
manca
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 32
manca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
patrix...mks-vir znajduje 7 trojanow, nie kasuje ich a ja nie bede sie bawic w to recznie z prostej przyczyny - nie umiem....fakt,szkoda mi niektorych danych, ale one nie sa az tak bardzo wazne.....

gallus...alez jestem ambitna ...tylko nie w tej dziedzinie...ale wszystkiego da sie nauczyc.......przyznam ze troszke sie zgubilam....jedna czy dwie partycje, jak dwie to jakie systemy?
manca jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 15:12   #19
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Conajmniej dwie partycje pierwsza tak ok 5GB, druga i kolejne jak tam chesz, system Windows XP PRO - tam w sumienei ma czego się uczyć
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 15:27   #20
manca
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 32
manca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ooo zrobie cos podobnego jak ma Eliasz...i zainstaluje xp...tylko w jakiej kolejnosci to wykonac? format, partycje (programem PartitionMagic?), instalacja xp?
manca jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 15:39   #21
Pagerus
.: Zapracowany :.
 
Avatar użytkownika Pagerus
 
Data rejestracji: 23.01.2003
Lokalizacja: Somewhere
Posty: 3,588
Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No bez Windowsa to Ci Partition Magic raczej nie pójdzie... Tak więc na gołym dysku po formacie raczej nic z tego. Sformatuj dysk, zainstaluj XP-ka a potem Partition Magic - to taki fajny program, że możesz nim dzielić dysk na partycje, a potem zmieniać ich wielkość itp. bez utraty jakichkolwiek danych...
__________________
"Codziennie dowiaduje się czegoś nowego" - Pagerus
Pagerus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 15:47   #22
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez manca
ooo zrobie cos podobnego jak ma Eliasz...i zainstaluje xp...tylko w jakiej kolejnosci to wykonac? format, partycje (programem PartitionMagic?), instalacja xp?
Ja bym to tak zrobił (dla dysku 80 GB):
1. Uruchom instlkę WinXP, będziesz miała taką jakby tabelkę do wyboru na której partycji zainstalować windowsa. Wybierz (najedź nie naciskaj starą partycje i ją usuń (na 50% klawisz L o ile się nie myle). Teraz już nie masz żadnej partycji więc trzeba je stworzyć. Dajesz utwórz partycję i wpisujesz wielkość w MB (10GB - to jakieś 10240 MB ale żeby windows wyświetlał równe 10GB czasami trzeba tam wpisać troche więcej np 10260 ). Teraz utwórz druga partycję (jeśli chcesz 10 GB to tak jak wcześniej) i ostatnią trzecią przy czym przy ostatniej powinien być już wpisany maxymalny rozmiar partycji jaki można utworzyć więc nie trzeba nic wpisywać.
2. Masz już partycje więc czas na instalke windy. Dajesz instaluj na partycji C i gdy instalka bedzie pytać o formatowanie i system plików to możesz wybrać FAT (starszy system plików) lub NTFS (chyba lepszy i nowszy, ale partycja jest nie widoczna dla Windowsa98 ) a formatowanie wybierz szybkie.
Teraz już instalujesz windowsa normalnie według wskazówek na ekranie. Na sam koniec po zainstalowaniu XP wejź na Moj komputer , kliknij prawym przyciskiem myszki na dysku D i wybierz formatuj (możesz wybrać system plików, warto zaznaczyć Syzbkie formatowanie). Tak samo zrób z trzecią parycją.

Mam nadzieje że napisałem jasno, w ostatnim tygodniu miałem 2 formaty (naszczęscie nie mojego komputera) więc troche dobrze to pamiętam.

===EDIT===
Sposób jaki opisałem moze jest troszke trudniejszy ale do odważnych świat należy! Pozatym nie wymaga Partition Magica.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________

Ostatnio zmieniany przez Eliasz : 24.08.2004 o godz. 16:00
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 15:56   #23
Pagerus
.: Zapracowany :.
 
Avatar użytkownika Pagerus
 
Data rejestracji: 23.01.2003
Lokalizacja: Somewhere
Posty: 3,588
Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Myślę, że bardzo dobrze wyłożyłeś to krok po kroku - mam nadzieję, że manca da sobie teraz radę
__________________
"Codziennie dowiaduje się czegoś nowego" - Pagerus
Pagerus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 15:58   #24
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moglbym ci pomoc ale ta odleglosc... Zartuje, Eliasz napisal pozadnie co i jak po kolei.
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 16:03   #25
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Najlepiej od razu zrobić trzy patrycje, gdyż potem jak bedziesz chciała mieć Linuxa to nie bedziesz musiała używac PM8.
PS.
Jak zainstalujesz Windows XP i wszystkie aplikacje które ci są niezbędne, użyj programu botvis, po użyciu programu botvis system bedzie ci się dużo szybciej uruchamiał. Przynajmniej umnie się Windows dużo szybciej uruchamia (około 13 sekund)
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 24.08.2004 o godz. 16:05
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 16:04   #26
manca
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 32
manca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dziekuje wam wszystkim...jestescie genialni ! ! ! ...co ja bym bez was zrobila...
manca jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 16:06   #27
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez manca
dziekuje wam wszystkim...jestescie genialni ! ! ! ...co ja bym bez was zrobila...
Kopneła w kompa
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 16:06   #28
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No ja też mam nadzieje że czegoś nie pominąłem

Aha, i nie zapomnij sobie przed formatem przygotować łatek Windowsa na blasterra i sassera które wyłączają kompa po minucie od połączenia się z netem. Linki i ewentualnie szczepionki na te (i inne) wirusy znajdziesz m.in. na www.gdata.pl
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 16:08   #29
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez manca
dziekuje wam wszystkim...jestescie genialni ! ! ! ...co ja bym bez was zrobila...
Aj o to chodzi ze nic Ciesze sie ze podpowiedzi kolegow pomogly. Wpadaj na forum czesciej bo tu jest deficyt na plec piekna
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 16:08   #30
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A i jeszcze po formacie zainstaluj SP1
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.