Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.08.2004, 13:42   #1
manca
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 32
manca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy a ja się nie znam :(( pomoże ktos???

aż mi glupio pisać ale nie znam sie na komputerach a zwlaszcza na swoim....a co jest nie tak?? ano pochrzanilo sie wszystko: zawirusowany (pewnie mozna by bylo wszystko pousowac - ja nie umiem) kupilam nagrywarke (lg gce-8526b), podlaczylam prawidlowo (czyt. wg instrukcji), chodzila jakis czas a teraz nie chce sie uruchomic, przy starcie pojawia sie info "Sec Slave Drive - ATAPI incompatible", nie rozumiem o co chodzi, pozniej pojawia sie ze mam jakies bledy w jakis sektorach na dysku (czy cos takiego) i zebym uruchomila scandisk ale nie chce go uruchomic bo nie znajduje scandisk.exe...mam normalnie ochote kopnac ten glupi komp
czytam ostatnio wszystko co mi wpadnie w rece na temat problemow z kompem...pomyslalam sobie,ze zrobie format,to chyba bedzie dobre wyjscie,szkoda mi tylko tych wszystkich danych, i w ogole nie robilam jeszcze sama formatu,czas chyba sie czegos nauczyc....myslalam takze nad zrobieniem partycji (bo mam jedna na ktorej jest win98),tylko czy moge zrobic przed formatowaniem? wiem ze jest taki program PartitionMagic,ale czy mozna go sciagnac? bo zakupic raczej nie moge...aha i co lepiej wgrac win 98,2000,xp...a moze Linuxa? juz sama nie wiem co robic? gubie sie w tym wszystkim...moze ktos cos doradzi? bede bardzo wdzieczna...
manca jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.08.2004, 13:51   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
PartitionMagic możesz ściągnąć z torenta
Najlepiej zainstaluj se Windows XP (jeżeli masz bardzo słabego kompa to zainstaluj Windows 2000) a Linuxa instaluj jak już poznasz dobrze Windows XP
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 24.08.2004 o godz. 13:57
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 13:58   #3
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Sprawdź napięcia i temperatury pod obciążeniem - motherboard monitor (MBM) i prime95 torture test (napięcia mogą odbiegać do 5% od nominalnych)
Najpierw możesz sprawdzić w biosie - ale tam może trzymać normę, bo nie ma obciążenia. Za to jak w biosie już nie wyrabia, to zasiłka do wymiany.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:00   #4
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Dwie wersje Partitona były w gazecie KŚ Ekspert, bardzo tanio i legalnie.
Teraz nie kombinuj z partycjami, bo mogą być jeszcze dobre.
Zainstaluj WinXP na partycje C: a o formata sie nie martw, zrobi to instalator, Ty tylko wybierasz polecenia strzałkami i potem enter

Windows 98 to troche stary system, potrafi sie wysypać bez powodu...
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:02   #5
jacoob
Jacoob Member
 
Avatar użytkownika jacoob
 
Data rejestracji: 31.08.2001
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 762
jacoob niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie kop kompa bo od tego robią się bad sektory. Dla Ciebie był by najlepszy xp(uaktualnienie systemu do xp) ale jak byś nam powiedziała jak jest konfiguracja komputera : jakiej wielości dysk twardy, jaki procesor itd. to napewno byłoby bardzo pomocne. Formatu a razie nie rób bo możemy długo Cie nie zobaczyć w sieci.
__________________
Pozdrawiam Jacoob
jacoob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:06   #6
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Hmm, ale ja nie jestem za uaktualnieniem, bo przecież wiry pozostaną na twardzielu i bedą te same problemy. więc lepiej pociągnąć Format C: (o ile masz tam jakieś dokumenty lub coś czego potrzebujesz to przenieść to na D zainstaluj sobie XP PRO, po instalce oczywiście wszystkie potrzebne łaty blaster itp. zmień przeglądarke na jakąś alternatywną o ile masz zewnętrzne IP to jakiś firewall no i oczywiście jakiś dobry antywirus.
-edit-
No i oczywiście po zainstalowaniu Wina nic nie ruszać na pozostałych partycjach, nastepnie je sprawdzić antywirem i wtedy powinno być O.K.
Pozdro
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:09   #7
Pagerus
.: Zapracowany :.
 
Avatar użytkownika Pagerus
 
Data rejestracji: 23.01.2003
Lokalizacja: Somewhere
Posty: 3,588
Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No fakt - podanie konfiguracji mogłoby nieco ułatwić sprawę...
__________________
"Codziennie dowiaduje się czegoś nowego" - Pagerus
Pagerus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:25   #8
manca
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 32
manca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie no wawelski ...to zes mi wytlumaczyl...ale spoko,kiedys zrozumiem
widze ze zainteresowal moj post ...hmm, moj sprzet: AMD Athlon; 1,7 ; 256 RAM; stale lacze...reszte juz podalam,cos jeszcze?
a wiec jeszcze raz...1. kazdy poleca xp, why 2. to mam pozostac przy jednej partycji czy nie? jak lepiej? 3. i co z formatem?
piszesz patrix zeby zainstalowac xp i nie martwic sie o nic, ale co z wirusami i roznymi bledami, wydaje mi sie ze pozostana, wiec w takim razie to nic mi nie da....
gallus...alternatywna przegladarka??hmm...
manca jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:33   #9
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez manca
gallus...alternatywna przegladarka??hmm...
Opera, Mozilla Fire FOX, lub Mozilla
XP jest dość stabilny i .łatwy w obsłudze i daltego polecają go wszyscy, o ile sformatujesz to wirusy nie pozostaną, one pozostaną jedynie wtedy jeżeli uaktualnisz system do XP
A co do partycji to najlepiej mieć conajmniej dwie
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:33   #10
Pagerus
.: Zapracowany :.
 
Avatar użytkownika Pagerus
 
Data rejestracji: 23.01.2003
Lokalizacja: Somewhere
Posty: 3,588
Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Pagerus niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Alternatywna przeglądarka internetowa - czyli inna od Internet Explorera - na przykład zachwalana Opera.
Co do formatu to myślę, że to ostateczność. Ale jeśli uważasz, że masz zawirusowany komputer i nie masz na dysku ważnych danych to możesz zrobić formata. Nie podałaś jeszcze rozmiaru dysku - może on mieć wpływ na decyzję czy bawić się w podział dysku na partycje czy nie...
A co do polecania XP - sam nie wiem - ja siedzę na nim, bo nie mogę się jakoś w końcu zmusić do instalki Linuxa i walczenia z nim no i z pewnością z przyzwyczajenia. Windows 98 to już staroć (siedzę na nim w robocie i mam go już naprawdę dość), ME mnie jakoś drażni...
__________________
"Codziennie dowiaduje się czegoś nowego" - Pagerus
Pagerus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:42   #11
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez manca
nie no wawelski ...to zes mi wytlumaczyl...ale spoko,kiedys zrozumiem
widze ze zainteresowal moj post ...hmm, moj sprzet: AMD Athlon; 1,7 ; 256 RAM; stale lacze...reszte juz podalam,cos jeszcze?
a wiec jeszcze raz...1. kazdy poleca xp, why 2. to mam pozostac przy jednej partycji czy nie? jak lepiej? 3. i co z formatem?
piszesz patrix zeby zainstalowac xp i nie martwic sie o nic, ale co z wirusami i roznymi bledami, wydaje mi sie ze pozostana, wiec w takim razie to nic mi nie da....
gallus...alternatywna przegladarka??hmm...
Jeśli siedzisz teraz na tym padającym systemie, to znajdź w necie jakis skaner antywirusowy online i przesakanuj system.
Możesz to zrobić po zainstalowaniu XP.
Po postawienu systemu - musowo zainstaluj firewalla i antywirusa (google.com.pl Ci pomoże znaleźć ten soft )
XP jest dośyć stabilny nie robi wiekszych jazd (no czasami może).


Jeśli już nie chcesz odzyskać plików, to wyczyść dysk z wszystkich partycji (wtedy raczej nic nie przetrwa), Zrób partycje C: o wielkości 3GB a reszte miejsca na dysku przydziel partycji D: Partition Magic Ci w tym pomoże (programy dosowe mogą sprawić Ci trudność)
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:45   #12
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dla Ciebie najlepsza alterwnatywa jest xp, ponieważ on sam Ci wykryje wiekszosc sprzetu i polaczenie z netem. Na win98 musialbys to robic sam. Dodam ze ja uzywam win98se + sp v1.5 pl

Chlopaki lepiej wytlumaczyc mu to krok po kroku, bo inaczej bedzie kiepsko. Przydalaby mu sie isntrukcja co ma zrobic dla myslacych inacze. Bez obrazy
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:50   #13
manca
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 32
manca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja tez mysle ze format to dobry pomysl...tylko mam problem z partycjami bo mam jedna a na niej win98...moj plan,dwie partycje, na jednej 98 do ktorego sie przyzwyczailam, na drugiej xp ktorego musze sie nauczyc...z czasem 98 zastapie linuxem mam nadzieje
znalazlam taki link...czy to nie bedzie za bardzo skomplikowane?
manca jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:52   #14
manca
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.07.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 32
manca w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
qrcze nie wyswietlilo linku http://www.sciagawa.pl/a/2149.html

epol...alez ja sie nie obrazam...tylko prosze mowic do mnie jak do kobietki
manca jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 14:54   #15
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
he, wg mnie dwa systemy z jednej rodziny to jest zły pomysł, a z tym linuxem to jakoś też nic ciekawego jak dla dziewczyny, no chyba ze Jesteś bardzo ambitna
PS Wnioskuje z końcówek że jesteś dziewczyną, bo Epol chyba sie pomylił
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.