Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.04.2005, 21:46   #1
stivi
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 27.10.2004
Posty: 83
stivi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak rozładować akumulator?

Mam mały problem.
Posiadam kamerę cyfrową Panasonic NV-GS15.
Przewertowałem instrukcję i nie znalazłem jak wcześniej rozładować w niej
akumulator (np. jeżeli jest rozładowany do połowy, to chcem go szybciej rozładować aby go ponownie naładować cały).
Jak wyciągnę kasetę to ustawię w tryb pauzy nagrywania i po 6-ciu minutach
kamera się wyłańcza gdyż jest zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora. To i dobrze, ale w takim razie jak szybciej go rozładować.
W kamerze analogowej wyciągnąć trzeba kasetę, włączyć kamerę i już można rozładowywać akumulator.
Może ktoś posiada taką kamerę lub inny model kamery miniDV i zna odpowiedź
to będę wdzięczny.
stivi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.04.2005, 21:51   #2
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może jak masz jakąś nagraną kasete to przewiń ją do początku i wlącz odtwarzanie na wyświetlaczu LCD.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 22:05   #3
rembrant
captain u-k
 
Avatar użytkownika rembrant
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: NorthWest
Posty: 586
rembrant zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wlacz odtwarzanie tak jak mowi Eliasz, wtedy kamerka sie nie wylaczy najlepiej w trybie Lp o oczywiscie z wyswietlaczem lcd pobiera wiecej energii. Nie ma innego sposobu, a kasetka nie musi byc nagrana
rembrant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 22:16   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Albo po chamsku:
Wyjmij baterię i podłącz do niej żarówkę.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 22:21   #5
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Albo po chamsku:
Wyjmij baterię i podłącz do niej żarówkę.
eee no nie wiem czy to dobry pomysł
np. baterie do tel. komórkowych potrafia szaleć z pojemnością po takich zabiegach krytycznego rozładowywania....
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 22:33   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix
eee no nie wiem czy to dobry pomysł
np. baterie do tel. komórkowych potrafia szaleć z pojemnością po takich zabiegach krytycznego rozładowywania....
Co fakt to fakt.
Jest to ryzykowne, ale jeśli ktoś wie jak obciążyć żeby nie przesadzić, no i przy jakim napięciu przestać rozładowywać to IMO nic się nie stanie.
Także @stivi jeśli nie jesteś pewien jak to zrobić tą metodą to zapomnij o niej.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 22:38   #7
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Albo po chamsku:
Wyjmij baterię i podłącz do niej żarówkę.
eeeee tam, po chamsku to by było gdyby połączyć plus z minusem heheh,



Żeby potem nie było to oczywiście ja tego nie polecam
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 23:42   #8
MariuszV
..:: NYC ::..
 
Avatar użytkownika MariuszV
 
Data rejestracji: 24.08.2003
Lokalizacja: New York
Posty: 225
MariuszV w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Eliasz
eeeee tam, po chamsku to by było gdyby połączyć plus z minusem heheh,



Żeby potem nie było to oczywiście ja tego nie polecam

Dokladnie to mialem napisac jak zobaczylem temat
MariuszV jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 23:57   #9
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jezeli kamera zapobiega rozladowaniu to znaczy ze jet to bateria Litowa (lit-ion / polymer) a takich nie wolno rozladowywac! one nie maja efektu pamieciowego wiec mozna je ladowac w dowolnym momencie. Calkowite jej rozladowanie skraca jej zywotnosc moze doprowadzic do zadzialania obwodu zabezpieczajacego ktory uniemozliwi jej ponowne naladowanie.

polecam lekture: http://www.batteryuniversity.com/parttwo-34.htm

Cytat:
Avoid frequent full discharges because this puts additional strain on the battery. Several partial discharges with frequent recharges are better for lithium-ion than one deep one. Recharging a partially charged lithium-ion does not cause harm because there is no memory. (In this respect, lithium-ion differs from nickel-based batteries.) Short battery life in a laptop is mainly cause by heat rather than charge / discharge patterns.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2005, 09:14   #10
Matievoo
Prison break
 
Avatar użytkownika Matievoo
 
Data rejestracji: 27.11.2004
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 1,298
Matievoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Albo po chamsku:
Wyjmij baterię i podłącz do niej żarówkę.
Dobry sposób
Matievoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2005, 10:02   #11
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odradzam rozładowywanie baterii do zera przez podłączenie obciążenia. W kamerze już nie będzie działać zabezpieczenie przed rozładowaniem, ponieważ akumulatory (NiCD i NiMH) "zapamiętują" do jakiego poziomu zostały ostatnio rozładowane i naładowane. Kamera wykrywa ten poziom rozładowania i na tej podstawie zarządza o zabezpieczeniu przed całkowitym rozładowaniem. Tyle tylko, że jeżeli bateria będzie "pamiętała", że została rozładowana do zera, to kamera tego nie wykryje, bo po prostu zabraknie prądu i wcześniej się wyłączy.

Poza tym możesz tej baterii już nigdy potem nie naładować, ponieważ ładowarka (procesorowa) uzna, że bateria jest uszkodzona. Jeżeli nie masz ładowarki z funkcją kontrolowanego rozładowania to naprawdę daruj sobie rozładowywanie żarówką. Przed procesem ładowania ogniwa baterii powinny być rozładowane maksymalnie do napięcia około 0,9V. Czyli przykładowo jeżeli bateria ma normalnie napięcie 4,8V - 4 ogniwa po 1,2V - to po rozładowaniu nie może mieć mniej niż 3,6V (0,9V na jedno ogniwo). Zazwyczaj stosuje się rozładowywanie prądem 200mA.

Nie napisałeś co to za typ akumulatora. Powinno się rozładowywać jedynie akumulatory NiCd, natomiast najpopularniejsze NiMH jedynie raz na kilkanaście cykli ładowania. Li-Ion nie wymagają rozładowywania. Jeżeli chcesz koniecznie wyładować baterię NiMH nie mając odpowiedniej ładowarki - zostaw ją na jakiś czas w spokoju, sama się wyładuje.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.

Ostatnio zmieniany przez ZiP : 29.04.2005 o godz. 10:05
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2005, 10:30   #12
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
a myślałem ze chodzi o samochodowy ^_^ powinieneś napisać akumulatorek
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2005, 10:35   #13
Matievoo
Prison break
 
Avatar użytkownika Matievoo
 
Data rejestracji: 27.11.2004
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 1,298
Matievoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ZiP
Odradzam rozładowywanie baterii do zera przez podłączenie obciążenia. W kamerze już nie będzie działać zabezpieczenie przed rozładowaniem, ponieważ akumulatory (NiCD i NiMH) "zapamiętują" do jakiego poziomu zostały ostatnio rozładowane i naładowane. Kamera wykrywa ten poziom rozładowania i na tej podstawie zarządza o zabezpieczeniu przed całkowitym rozładowaniem. Tyle tylko, że jeżeli bateria będzie "pamiętała", że została rozładowana do zera, to kamera tego nie wykryje, bo po prostu zabraknie prądu i wcześniej się wyłączy.

Poza tym możesz tej baterii już nigdy potem nie naładować, ponieważ ładowarka (procesorowa) uzna, że bateria jest uszkodzona. Jeżeli nie masz ładowarki z funkcją kontrolowanego rozładowania to naprawdę daruj sobie rozładowywanie żarówką. Przed procesem ładowania ogniwa baterii powinny być rozładowane maksymalnie do napięcia około 0,9V. Czyli przykładowo jeżeli bateria ma normalnie napięcie 4,8V - 4 ogniwa po 1,2V - to po rozładowaniu nie może mieć mniej niż 3,6V (0,9V na jedno ogniwo). Zazwyczaj stosuje się rozładowywanie prądem 200mA.

Nie napisałeś co to za typ akumulatora. Powinno się rozładowywać jedynie akumulatory NiCd, natomiast najpopularniejsze NiMH jedynie raz na kilkanaście cykli ładowania. Li-Ion nie wymagają rozładowywania. Jeżeli chcesz koniecznie wyładować baterię NiMH nie mając odpowiedniej ładowarki - zostaw ją na jakiś czas w spokoju, sama się wyładuje.
Ja miałem podobny przypadek ,zapomniałem naładować baterie w kamerze,a nie wiele jej pozostało do życia.
Bateria w kamerze siedziała pół roku bez nie ruszania i całkiem siadła .
Ale to była stara kamera i nie wiem gdzie dokupie do nień baterie
Jest to kamera marki " JVC " MODEL NO. GR-AX5BKU "
DC INPUNT:6V
Dokupie gdzieś taką bateriee ?
Matievoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2005, 10:43   #14
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mati.p
Ja miałem podobny przypadek ,zapomniałem naładować baterie w kamerze,a nie wiele jej pozostało do życia.
Bateria w kamerze siedziała pół roku bez nie ruszania i całkiem siadła .
Ale to była stara kamera i nie wiem gdzie dokupie do nień baterie
Jest to kamera marki " JVC " MODEL NO. GR-AX5BKU "
DC INPUNT:6V
Dokupie gdzieś taką bateriee ?
nietsty nie ma tu twojego modelu, a może po kodzie bateryjki
http://www.gpbattery.com.pl/gp.php?section=zamienniki
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2005, 16:05   #15
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mati.p
Ja miałem podobny przypadek ,zapomniałem naładować baterie w kamerze,a nie wiele jej pozostało do życia.
Bateria w kamerze siedziała pół roku bez nie ruszania i całkiem siadła .
Ale to była stara kamera i nie wiem gdzie dokupie do nień baterie
Jest to kamera marki " JVC " MODEL NO. GR-AX5BKU "
DC INPUNT:6V
Dokupie gdzieś taką bateriee ?
Jeżeli to możliwe to możesz rozebrać baterię i wymienić ogniwa. Ciężko kupić nowe ogniwa, ale jak będziesz miał szczęście to będą jakieś typowe w kształcie np. paluszków AA lub AAA. Ja np. tak zrobiłem z baterią od Ericssona GF788: 4 ogniwa po 1,2V, na szczęście idealnie pasowały tam paluszki NiMH typ AAA, każdy również po 1,2V.

Ewentualnie jeżeli bateria jest dobra, ale tylko wyładowana do zera i ładowarka jej nie chce ruszyć, to podładuj ją zasilaczem stabilizowanym.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.