Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.08.2004, 10:39   #1
Zielona
Bywalec
 
Avatar użytkownika Zielona
 
Data rejestracji: 21.02.2004
Posty: 62
Zielona w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Jak wyciągnąć muzykę z Beyond Good & Evil?

Być może był już taki temat, ale nie udało mi się go znaleźć. Problem jest dośc nietypowy. Spodobała mi się muzyka z boskiej Beyond Good & Evil i nie za bardzo wiem jak ją wyciągnąć. Może jest do tego jakiś specjalny program tak jak w przypadku NFS Undergrounda? Albo jakiś ręczny sposób? No zawsze to jakiś sposób się znajdzie. Można np. nagrać na magnetofon, ale nie o to mi chodzi. Zależałoby mi na dobrej jakości dźwięku. Z góry dzięks.
Zielona jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.08.2004, 10:43   #2
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A nie wiesz w jakich plikach siedzi ta muzyka?? (rozszeżenie)
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2004, 10:44   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jesli nikt nic lepszego nie wymysli to polecam jakis sofcik do nagrywania dzwieku, tylko nie z glosnikow a zazposrednio jako zrodlo dzwieku ustwa wave out
jesli masz karte creativa to creative recorder wymiata
do innych istniej tez mnostwo programow, np AV VoiceChangerSoftware

edit: najprawdopodobniej muza siedzi w archiwach w folderzez z gra - wystarczy poszukac (rozszerzenia moga byc celowo zmienione!)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2004, 11:28   #4
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
na suprnovej widziałem
i na emule
__________________

Ostatnio zmieniany przez Pierwszy : 14.08.2004 o godz. 11:31
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2004, 14:04   #5
Zielona
Bywalec
 
Avatar użytkownika Zielona
 
Data rejestracji: 21.02.2004
Posty: 62
Zielona w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy

Mam kartę Creativa, a na Suprnovej faktycznie jest muza z Beyonda, ale on waży 172MB! A ja nie mam stałego łącza ;( Swoją drogą to ciekawe jak oni ten music wyciągnęli bo o ile mi wiadomo to nie ma oryginalnego Soundtracku. Przeglądałam folder gry, ale nie mam pojęcia gdzie ukryta jest muza, a szkoda bo tam fajne kawałki lecą ;( Może uda mi się znaleźć jakiś program choć nie sądzę...
Zielona jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2004, 21:38   #6
echoo
Organista za 2300
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Lokalizacja: jakaś tam dzióra
Posty: 405
echoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Muza i grafa jest często w bibliotekach .dll a z tamtąd można ją wyciągnąć progami do edycji zasobów.
__________________
uczyć się - Lenin
lenić się - Uczeń

priv
echoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2004, 21:39   #7
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez echoo
Muza i grafa jest często w bibliotekach .dll a z tamtąd można ją wyciągnąć progami do edycji zasobów.
Czyli np. Restourator
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2004, 09:21   #8
Zielona
Bywalec
 
Avatar użytkownika Zielona
 
Data rejestracji: 21.02.2004
Posty: 62
Zielona w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pierwszy, ale ten music z Beyonda na Suprnovej nie idzie. Podasz mi stronkę eMule gdzie jeszcze widziałeś ten plik? Może na PW albo maila jeśli tu nie można.
Zielona jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2004, 09:53   #9
Zielona
Bywalec
 
Avatar użytkownika Zielona
 
Data rejestracji: 21.02.2004
Posty: 62
Zielona w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question

Jeśli ma mi się to udać to potrzebuję Waszej pomocy. Mam już program Restorator. W folderze gdzie jest zainstalowana gra jest jeden plik .dll o nazwie binkw32, ale zaglądałam do niego i nie ma tam tego czego szukam. Zresztą chyba plik gdzie byłaby ukryta muzyka byłby duży, a ten waży 367KB. To na pewno odpada. Z większych plików są BGEMakingOf.bik(32,7MB), sally_clean.bf(1,04GB) i pewnie to się ukryło w tym ostatnim,
ale Restorator nie może odczytać tego pliku. Znacie jakiś program żeby poradził sobie z plikami .bik i .bf?
Zielona jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2004, 11:03   #10
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
W emule-szukarke wstukałem po prostu 'beyond good & evil' i znalazł archiwum, niestety także ubogie w źródełka...
link[~169mb]:
Kod:
ed2k://|file|Beyond.Good.&.Evil.OST.zip|176964166|28D3A9A65480E93E679FF31F4E70A361|/
Także być może szybciej uda Ci się wyciągnąć tą muze z gry niż ściągnąć...
O plikach .bik było pare razy na forum - są to pliki video z tego co wiem, otworzysz je radtools'em.
Spróbuj użyć resource hacker'a (są do niego spolszczenia) - może nim coś wskórasz...
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2004, 13:15   #11
echoo
Organista za 2300
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Lokalizacja: jakaś tam dzióra
Posty: 405
echoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W ostateczności pozostaje jeszcze metoda przez wyjście audio kompa.
__________________
uczyć się - Lenin
lenić się - Uczeń

priv
echoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2004, 16:51   #12
Zielona
Bywalec
 
Avatar użytkownika Zielona
 
Data rejestracji: 21.02.2004
Posty: 62
Zielona w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałeś rację. Ten plik BGEMakingOf.bik(32,7MB) to filmik z gry. Natomiast w żaden sposób nie mogę otworzyć pliku sally_clean.bf(1,04GB). Żaden z programów, które podałeś nie radzi sobie z nim. Myślisz, że jest w ogóle jakiś program, który czyta te pliki .bf?
Zielona jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2004, 18:57   #13
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Nie znam programu, który "rozpakowałby" pliki .bf... Zapewne to tajemnica producenta tej gry.
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2004, 19:10   #14
echoo
Organista za 2300
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Lokalizacja: jakaś tam dzióra
Posty: 405
echoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Zielona
Miałeś rację. Ten plik BGEMakingOf.bik(32,7MB) to filmik z gry. Natomiast w żaden sposób nie mogę otworzyć pliku sally_clean.bf(1,04GB). Żaden z programów, które podałeś nie radzi sobie z nim. Myślisz, że jest w ogóle jakiś program, który czyta te pliki .bf?
Obawiam się, że nie. Ten plik to najprawdopodobniej paczka danych czytana w trybie RAR (Random Acces Read).
__________________
uczyć się - Lenin
lenić się - Uczeń

priv
echoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2004, 11:49   #15
Zielona
Bywalec
 
Avatar użytkownika Zielona
 
Data rejestracji: 21.02.2004
Posty: 62
Zielona w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

Acha, udało się! Jednak był programik, który poradził sobie z tym pliczkiem. Trzeba było troszkę pokombinować, ale opłacało się. Jakby ktoś był zainteresowany to trzeba do tego użyć programu BFExtractor, który jest dostępny na tej stronie: http://www.terrygoodkind.net/~rahly/bgae.php
Potem trzeba było tylko wpisać komendy:
bfextractor -x sally_clean.bf "*.wam" -wavpcm
bfextractor -x sally_clean.bf "*.waa" -wavpcm
I wyszedł music w formacie wav.
Zielona jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.