Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.07.2005, 13:06   #1
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Smile Jak zrobić dwa pulpity w XP?

Chodzi mi o to, żebym ja sobie mógł siedzieć na necie, a telewizje z karty satelitarnej zapodać na telewizor

Wiem, że coś takiego można było robić z kartami nVidii, ale mam AtiRadka.

Może jakiś dodatkowy soft? Zna ktoś? Będę wdzięczny.
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.07.2005, 13:11   #2
wolfen3
Madafaker
 
Avatar użytkownika wolfen3
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Posty: 498
wolfen3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmm niby tym można zrobić dodatkowe pulpity

Virutal Destop Manager

Manage up to four desktops from the Windows taskbar with this PowerToy.

http://www.microsoft.com/windowsxp/d...powertoys.mspx
__________________
<---nie ważne co wam mówią, ale pamiętajcie, cukru nigdy za dużo--->
wolfen3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 13:14   #3
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Hydravision dla ati radeonkow, juz sie tym dawno nie bawilem ale dzialalo w 100%
edit:hihi

Ostatnio zmieniany przez loki7777 : 26.07.2005 o godz. 13:23
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 13:17   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jak masz Ati to wystarczy sciagnac ze strony Ati Hydravision - dodatek do sterownika grafy ktory daje wieksza kontrole nad wyswietlaniem okien aplikacji na poszczegolnych ekranach
szczezrze to nawet nie potrzebujesz dwoch pulpitow (choc oczywisice mozna i taka opcje wlaczyc) wystarczy jeden pulpit + drugi wyswietlacz na ktory mozesz przelaczac aplikacje przesuwajac jej okno lub kombinacja klawiszy
mozesz tez zrobic klonowanie (co Cie nie intersuje jak widze) lub pulpit rozciagniety na dwa monitory (co w tym przypadku sie nie sprawdzi), dwa pulpity (jak w nVidii) lub jak mowilem jeden pulpit na kompie i drugie cos (nie jest to pulpit bo nie ma paska zadan itp, ani nie jest to rozciagniety pulpit, bo jest niezalezny) na ktory przeciagasz zeczy (funkcjonuje on "obok" twojego pulpitu - jak przejedziesz mysza za krawedz ekranu to pojawi sie ona w oknie tv ja z tego kozystam i bardzo sobie chwale
dodatkowo wlaczasz HotKeys i przypisujesz kombinacje do przelaczania widoku okna pomiedzy wyswietlaczami

edit: tak sie rozpisalem ze mnie Loki uprzedzil
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 13:24   #5
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
jak masz Ati to wystarczy sciagnac ze strony Ati Hydravision - dodatek do sterownika grafy ktory daje wieksza kontrole nad wyswietlaniem okien aplikacji na poszczegolnych ekranach
szczezrze to nawet nie potrzebujesz dwoch pulpitow (choc oczywisice mozna i taka opcje wlaczyc) wystarczy jeden pulpit + drugi wyswietlacz na ktory mozesz przelaczac aplikacje przesuwajac jej okno lub kombinacja klawiszy
mozesz tez zrobic klonowanie (co Cie nie intersuje jak widze) lub pulpit rozciagniety na dwa monitory (co w tym przypadku sie nie sprawdzi), dwa pulpity (jak w nVidii) lub jak mowilem jeden pulpit na kompie i drugie cos (nie jest to pulpit bo nie ma paska zadan itp, ani nie jest to rozciagniety pulpit, bo jest niezalezny) na ktory przeciagasz zeczy (funkcjonuje on "obok" twojego pulpitu - jak przejedziesz mysza za krawedz ekranu to pojawi sie ona w oknie tv ja z tego kozystam i bardzo sobie chwale
dodatkowo wlaczasz HotKeys i przypisujesz kombinacje do przelaczania widoku okna pomiedzy wyswietlaczami

edit: tak sie rozpisalem ze mnie Loki uprzedzil
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź
W piątek będę sprawdzał jak mi telewizor przywiozą
Jakby co to napisze

Dzięki
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 13:32   #6
zick
.................
 
Avatar użytkownika zick
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Lokalizacja: Wilde World
Posty: 531
zick zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zYxMa
Chodzi mi o to, żebym ja sobie mógł siedzieć na necie, a telewizje z karty satelitarnej zapodać na telewizor

Wiem, że coś takiego można było robić z kartami nVidii, ale mam AtiRadka.

Może jakiś dodatkowy soft? Zna ktoś? Będę wdzięczny.
mam ati radeon9200 i wszystko działa tak jak potrzebujesz
czyli pulpit windows na monitorze a film na TV
__________________
zick jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 13:37   #7
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zick
mam ati radeon9200 i wszystko działa tak jak potrzebujesz
czyli pulpit windows na monitorze a film na TV
zick zrobiłeś to dzięki Ati Hydravision ?
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 13:41   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zYxMa - niekoniecznie, choc mogl
zaraz sie zreszta kolega sam wypowie pewnie
mozna bez Hydravision, bo domyslnie Ati po instalacji i polaczenia dwoch kabelkow daje pulpit na monitor i drugi wyswietlacz jako TV funkcjonujecy "na prawo od pulpitu" (chodzi mi tu o przemieszczanie sie mycha miedzy wyswietlaczami)
Hydravision po prostu daje szersze mozliwosci - przypisania konkretnych apl na stale do wyswietlaczy, skroty klawiszowe, wyswietlanie okien dialogowych na konkretnym wyswietlaczu mimo okna apl na innym... itd...
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 15:50   #9
zick
.................
 
Avatar użytkownika zick
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Lokalizacja: Wilde World
Posty: 531
zick zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przyznam szczerze ,że nie pamiętam
jeden koleś co ma wypożyczalnie DVD prosił mnie abym się zorientował w temacie gdyż chciał sobie wrzucić zwiastuny na hdd i prezentować je klientom na TV ( z tym że monitor sobie a tv sobie - właśnie tak jak w temacie ) podpiąłem więc telewizornię do swojego śmiecia i okazało się że to standard

na monitorze pulpit systemu a na tv goluśkie tło pulpitu

ale być może miałem wtedy Hydravision

podepnę telewizornię i sprawdzę

aha , jeszcze była taka opcja , że można sobie wybrać na którym pulpicie ma być odpalona aplikacja

ale nie kożystałem z żadnego dodatkowego softu, to na 100% oferował sterownik od grafiki
__________________
zick jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 18:47   #10
smolik
8 Samuraj
 
Avatar użytkownika smolik
 
Data rejestracji: 23.03.2004
Lokalizacja: Ciemna strona Księżyca
Posty: 1,248
smolik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do oglądania filmów na TV i pracowania w tym samym czasie normalnie na kompie wystarczy włączyć tryb teatralny.
__________________
Miłość to czekanie na szelesty, listy, na pukanie do drzwi...

Reputkowym skrytożercom mówimy nie!!!
smolik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.07.2005, 08:45   #11
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez smolik
Do oglądania filmów na TV i pracowania w tym samym czasie normalnie na kompie wystarczy włączyć tryb teatralny.
A cóż to takiego?
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.07.2005, 09:39   #12
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wyglada to tak dokladnie jak @zick pisze
zas tryb teatralny, wpsomniany przez @smolika, to jeden z trybow wysiwtlania nakladki video - sa takie opcje w sterowniku - dzieki jego wlaczeniu wszystko co jest wyswietlana przez nakladke video (czyli z przeplotem - filmy i tv z karty - bedzie odtwarzane w trybie pelnoekranowym na tv zawsze, zas pulpit normalnie na monitorze
u mnie (mam Saphire Radeon 9200 128MB) nie dziala - nie mozna tego badziewia wlaczyc
moze cos zle ustawilem, ale mi to nie przeszkadza, bo wole miec latwa kontrole przez hydravision nad wyswietlaniem co na ktorym ekranie - w koncu czasem chce filmu nie przezucac na tv a czasem chce na niego przelaczyc pokaz slajdow... jak kto woli
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.07.2005, 10:23   #13
smolik
8 Samuraj
 
Avatar użytkownika smolik
 
Data rejestracji: 23.03.2004
Lokalizacja: Ciemna strona Księżyca
Posty: 1,248
smolik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zYxMa
A cóż to takiego?
Tka jak pisał nimal.
Można go włączyć w następujący sposób (zastrzegam że pisze z pamięci)
- ustawiasz jeden ekran (drugi musi być wyłączony)
- wchodzisz w zaawansowane
- klikasz w bodajże karte "nakładka"
- wchodzisz w opcje klonowania i ustawiasz "tryb teatralny"
To chyba jest tak jakoś, jak będe w domu to podam ci dokładnie jak to zmienić.
__________________
Miłość to czekanie na szelesty, listy, na pukanie do drzwi...

Reputkowym skrytożercom mówimy nie!!!
smolik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2005, 12:01   #14
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chyba nie umiem korzystac z HydraVision, bo udalo mi sie tylko zrobic jakby klona, tyle ze na panelu mam normalnie kompa, a na tv mam tylko tapetke i ewentualnie moge przeciagac na niego obraz z karty tv czy cokolwiek innego, to chyba nie o to chodzilo, ale jest dobrze.
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2005, 13:55   #15
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
o to chodzilo to nie tryb teatralny, ale ja wlasnie tego co teraz Ty masz uzywam
przypisz sobie w ustawieniach hotkeys jakies kombinacje do przezucania okna programu na inny wyswietlacz
ja uzywam kombinacji ctrl+f1 i ctrl+f2 ale wybiez sobie odpowiadajaca tobie
przydaje sie jak chcesz przelaczyc cos co jest w trybie pelnoekranowym i nie ma za co chwycic zey przeciagnac - no i jest szybsze
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.