Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.12.2003, 18:52   #1
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jaka karte sieciowa polecacie?

chyba szykuje mi sie wymiana karty sieciowej i w zwiazku z tym pytanie:
jaka karte sieciowa polecacie?
czy warto wydac troche wiecej na jakies 3COM'y za 150 PLN, czy zadnej roznicy w porownaniu z jakas egzotyczna za 30-40 PLN nie bedzie?
cinma jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.12.2003, 19:00   #2
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niedawno założyłem podobny wątek. Puenta była taka (zgodna z moimi wrażeniami po dokonaniu zakupu), że jeśli wykorzystujesz kartę do użytku domowego, to w zupełności wystarczy kupno urządzenia za 20 zł. Mi taka śmiga dobrze i nie narzekam.

Jeśli zaś chcesz kartę używać w jakiejś firmowej sieci do poważnych zastosowań, to pewnie opłaca się zakupić drożesz 3Comy.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2003, 19:02   #3
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
karte najlepiej kupic z plyta glowna! nie ma problemow z konfliktami, steroniwkami i innymi *******kami - polecam - oszczedzasz wiele klopotow
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2003, 19:03   #4
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
oo.. cenzura z postach? kto ja wlaczyl? ja?... bylem chyba nieswiezy
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2003, 19:21   #5
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
oo.. cenzura z postach? kto ja wlaczyl? ja?... bylem chyba nieswiezy
He, He Sid to było dobre
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2003, 20:08   #6
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
karte najlepiej kupic z plyta glowna! nie ma problemow z konfliktami, steroniwkami i innymi *******kami - polecam - oszczedzasz wiele klopotow
tym bardziej ze niektore plyty glowne posiadaja wbudowane uklady wlasnie np 3coma z tego co pamietam to ktorys abit montowane mial te sieciowki
ale zwykle realteka sa tez ok

wystrzegajcie sie kart na chipsecie via - przynajmniej ja mialem ogromne problemy z takimi kartami a sterownikow szukalem pol dnia -fakt to bylo pol roku temu moze juz sie cos zmienilo - ale szczerze odradzam - zwlaszcze dopoki sa to pierwsze wydania tych chipsetow
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2003, 22:09   #7
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
karte najlepiej kupic z plyta glowna! nie ma problemow z konfliktami, steroniwkami i innymi *******kami - polecam - oszczedzasz wiele klopotow
hmm... cos mi sie wydaje, ze zakup nowej plyty glownej tylko po to, zeby miec nowa sieciowke zintegrowana z mobo jest bezcelowy

-------
jak na razie to przymierzam sie do tego 3COM'a (3COM 3CSOHO100B-TX OfficeConnect 10/100BaseTX) - slyszalem, ze kiedys miala problemy z obsluga Win2000 (stery tylko w wersji beta), ale jak widac producent juz sie postaral o lepszy support
poza tym jest w sklepie niedaleko mnie
ma ktos jakies doswiadczenia z nia?
cinma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2003, 22:33   #8
RiT2
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika RiT2
 
Data rejestracji: 04.10.2001
Lokalizacja: poza centrum mojej wsi
Posty: 671
RiT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bardzo przyzwoite i tanie sa CNet-y. Dzialaja bardzo sprawnie w porownaniu z Realitekami. Ale oczywiscie najlepsze sa 3com i Intel.
__________________
EMIL


http://www.g.lubawka.cal.pl
RiT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2003, 01:46   #9
warzelnik
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.09.2002
Posty: 67
warzelnik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wystarczy tania karta MiNt-a. http://mint-electronics.com/products/lan/
warzelnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2003, 06:26   #10
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
cinma - wiem ze wymiana plyty tylko w celu zakupu nowej karty jest bez sensu (czy aby az tak bardzo? - sieciowki lubia sie gryz...) - jednak uwazam to za najlepszy sposob zakupu karty sieciowej do NOWEGO kompa

z kart 'stand alone' mozesz spokojnie wziac kazda - do zastosowan domowych wystarczy - ja na polaczeniu realtek 8029 w jednym kompie z karta z nforce2 w drugim mam transfery srednio 11MBs - jest to uwazam calkiem niezly wynik - choc 100mbit nie osiaga
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2003, 06:58   #11
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>

Majonez
:
wystrzegajcie sie kart na chipsecie via - przynajmniej ja mialem ogromne problemy z takimi kartami a sterownikow szukalem pol dnia -fakt to bylo pol roku temu moze juz sie cos zmienilo - ale szczerze odradzam - zwlaszcze dopoki sa to pierwsze wydania tych chipsetow


Mam taka karte na via wbudowana w plyte glowna... wcale nie narzekam, dziala sprawnie, bezkonfliktowo... inna sprawa ze mam dodatkowa karte na PCI i z niej wlasnie korzystam (3 Com Etherlink Xl 10/100) bo to bardzo dobra karta

pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 12.12.2003 o godz. 07:01
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2003, 16:38   #12
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
================================================== ===
Sid-The-Rat:
cinma - wiem ze wymiana plyty tylko w celu zakupu nowej karty jest bez sensu (czy aby az tak bardzo? - sieciowki lubia sie gryz...) - jednak uwazam to za najlepszy sposob zakupu karty sieciowej do NOWEGO kompa
================================================== ===
spoko spoko, tylko zartowalem

Sid, o ile pamietam, to masz cos wspolnego z elektronika, przynajmniej jestes blisko tego tematu - mam pytanie do Ciebie (oczywiscie nie tylko do Ciebie):
w sieciowce (nie wiem, czy kazdej, ale chyba w wiekszosci) na tylnim panelu jest gniazdo (wejscie kabla, tzn. to jest zawsze ) oraz dwie diody (sygnalizujace polaczenie z siecia i pobieranie pakietow)
jakis czas temu zrobilem maly 'mod', tzn. dolutowalem dodatkowe diody do tych juz istniejacych i wyprowadzilem je na przednia sciane kompa, obok diod sygnalizujacych prace dysku, zasilanie plyty itd.; czyli teraz sieciowka miga mi i z przodu kompa i z tylu
wlasciwe pytanie brzmi: czy te dwie dodatkowe diody maja jakis negatywny wplyw na prace sieciowki? czy moga w jakikolwiek sposob zaklocic normalna prace karty? bo teoretycznie to one sa wpiete troche nie wedlug konstrukcji (teraz karta musi migac 4 diodami a nie 2 jak bylo oryginalnie)
(wydaje mi sie, ze wlasnie karta sieciowa robi mi kolo ogona w systemie - jakies dziwne przerwy w pracy kompa - wiec nie wiem, czy to moze byc spowodowane tymi dodanymi diodami)
cinma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2003, 16:48   #13
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jesli nie zwaliles czegos przy lutowaniu nie powinno miec to zadnego wplywu - najwyzej diodki beda migac troche slabiej - choc to tez zalezy od uzytych diod (niektore maja jasnosc zalezna od napicia a inne sa zero jedynkowe)

ps. po co ci taka dyskoteka? ja widzialem u kogos podobny program - sygnaly zdjete z tych diod puszczone na monitor i dwie male lampki w trayu - w odroznieniu od windowsowego migania te migaly tak samo szybko jak te realne
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2003, 18:10   #14
cinma
Samiec - twój wróg!
 
Data rejestracji: 21.06.2003
Lokalizacja: Lublin
Posty: 330
cinma zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
================================================
Sid-The-Rat:
jesli nie zwaliles czegos przy lutowaniu nie powinno miec to zadnego wplywu - najwyzej diodki beda migac troche slabiej - choc to tez zalezy od uzytych diod (niektore maja jasnosc zalezna od napicia a inne sa zero jedynkowe)
================================================
wszystko zlutowane tak jak powinno byc, sprawdzalem kilka razy
nie mam pojecia jakie to diody, uzylem diod ze starego kompa - tych od sygnalizowania pracy dysku

================================================
Sid-The-Rat:
ps. po co ci taka dyskoteka? ja widzialem u kogos podobny program - sygnaly zdjete z tych diod puszczone na monitor i dwie male lampki w trayu - w odroznieniu od windowsowego migania te migaly tak samo szybko jak te realne
================================================
lubie miec wszystko pod kontrola
te migania windowsa sa nieraz dosc dziwne, pomijajac fakt, ze system i monitor musi byc wlaczony, zeby je widziec
mozna by wrzucic jakis programik do tray'a, ale nie lubie jak dzialaja mi jakies programy w tle uruchamiane autostartem (niepotrzebnie zajmujac zasoby)
a tak, to mnie juz nie oklamie, wiem co, gdzie, kiedy (moze jeszcze zamontuje wyswietlacz LCD gdzie bedzie pisac skad przychodza pakiety )

dzieki,
pozdrawiam
cinma jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2003, 01:52   #15
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin

Majonez
:
wystrzegajcie sie kart na chipsecie via - przynajmniej ja mialem ogromne problemy z takimi kartami a sterownikow szukalem pol dnia -fakt to bylo pol roku temu moze juz sie cos zmienilo - ale szczerze odradzam - zwlaszcze dopoki sa to pierwsze wydania tych chipsetow


Mam taka karte na via wbudowana w plyte glowna... wcale nie narzekam, dziala sprawnie, bezkonfliktowo... inna sprawa ze mam dodatkowa karte na PCI i z niej wlasnie korzystam (3 Com Etherlink Xl 10/100) bo to bardzo dobra karta

pozdrawiam
spoko
tyle ze ja mowilem o karcie na pci ale skoro mowisz ze jest wszystko ok to moze faktycznie to byl jeden taki przypadek i akurat na mnie trafilo
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.