Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.12.2006, 22:56   #1
imek
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.06.2004
Posty: 38
imek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaka Sieć, Jakie Taryfy, Jakie Aparaty Dla Firmy?

Jestem kompletnym zerem jeśli chodzi o komórki. Jednak sytuacja zmusiła mnie żeby zaopatrzeć się w to ustrojstwo. Już na sam fakt mnogosci tych modeli aparatów, sieci, taryf zbiera mnie na wymioty. Spróbujcie ograniczyć się jedynie do nazwy taryfy i sieci(orange czy plus czy jeszcze cos innego) w której w miarę nie oszukują. Chodzi mi mniej więcej o takie coś: 3 telefony i jakies korzystne warunki zeby abonament każdego z nich nie wykraczal ponad 30 zł czyli żeby w sumie wynosił ok 90 zł. Możecie podać linki do podobnego tematu jak takowy był. Ja po póltoragodzinnym przeszukiwaniu neta i tego forum nie znalazlem nic na ten temat. Dzięki z góry.

PS. Jaki aparat w przystepnej cenie z wysoką jakością dźwięku mp3 (jakiś w miare dobry bass zeby generował<<oczywiście słuchając przez słuchawki>>) i stosunkowo obszerną dodatkową lub wewnętrzną pamięcią myśle że 256Mb styka lub sloty na memory sticka.

Będę kontynuował poszukiwania na ten temat jak cos znajde napiszę tutaj. Zamierzam się wybrac do paru salonów komórkowych i ponawijać z tymi bananami od telefonów.
imek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.12.2006, 23:33   #2
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

Może byś ruszył zadek do punktów trzech naszych operatorów największych (Orange, Plus, Era) i tam się zapytał - w tej chwili do klientów flotowych (firm) podchodzą indywidualnie i naprawdę ciężko cokolwiek napisać.
Musisz pójść, dogadać się z przedstawicielem, posłuchać co ma do zaproponowania, porównać oferty i wybrać najlepszą.

ps. abonament na firmę 30zł? przecież oni Cię wyśmieją
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2006, 06:53   #3
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez imek Podgląd Wiadomości
Jestem kompletnym zerem jeśli chodzi o komórki. Jednak sytuacja zmusiła mnie żeby zaopatrzeć się w to ustrojstwo. Już na sam fakt mnogosci tych modeli aparatów, sieci, taryf zbiera mnie na wymioty. Spróbujcie ograniczyć się jedynie do nazwy taryfy i sieci(orange czy plus czy jeszcze cos innego) w której w miarę nie oszukują. Chodzi mi mniej więcej o takie coś: 3 telefony i jakies korzystne warunki zeby abonament każdego z nich nie wykraczal ponad 30 zł czyli żeby w sumie wynosił ok 90 zł. Możecie podać linki do podobnego tematu jak takowy był. Ja po póltoragodzinnym przeszukiwaniu neta i tego forum nie znalazlem nic na ten temat. Dzięki z góry.

PS. Jaki aparat w przystepnej cenie z wysoką jakością dźwięku mp3 (jakiś w miare dobry bass zeby generował<<oczywiście słuchając przez słuchawki>>) i stosunkowo obszerną dodatkową lub wewnętrzną pamięcią myśle że 256Mb styka lub sloty na memory sticka.

Będę kontynuował poszukiwania na ten temat jak cos znajde napiszę tutaj. Zamierzam się wybrac do paru salonów komórkowych i ponawijać z tymi bananami od telefonów.
czyli chcesz abonament najlepiej za złotówkę 500minut gratis - telefon za 10groszy rozmowy po 2grosze przez całą dobę i w jeszcze mp3, aparat foto

takie rzeczy to tylko w bajkach
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2006, 09:09   #4
imek
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.06.2004
Posty: 38
imek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dobrze wiedzieć bo ja napisalem co by mnie interesowało zbytnio nie spoglądając w oferty dzięki że szybko sprowadziliscie mnie na ziemie, będe starał się coś racjonalnie wybrać
imek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2006, 22:53   #5
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W rodzince mamy po 2 firmy, chcia***322;em sobie doda***263; telefon do nich (nie s***261; to firmy wysokoobrotowe, ale zawsze firma) i tak naprawde do normalnego uzytkowania nie oplaca sie na firme (sms`y mms`y drozsze), oplaca sie dzwonic i miedzy korporacyjnymi (kilka numerow w firmie).
Napenwo nie jest tak ze jak ma sie BIZNES 100 to zaraz najwyzzszej polki telefony za 1gr, 1000 minut...
Tak jak remix pisal, trzeba isc do salonow, albo zadzwonic zeby podjechal przedstawiciel do firmy (pogadac, kawa, profesjonalizm) i rozpatrzyc oferty.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2006, 11:08   #6
sayan
Guru
 
Avatar użytkownika sayan
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Lokalizacja: 071
Posty: 2,162
sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>sayan niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
u mnie w rodzinie, ojciec, matka i siostra maja telefony w biznesie ale uzywaja ich jako prywatne i nie opłaca im sie to w porównaniu do zwykłych taryf.

wlasnie miedzy innymi poprzez brak darmowych smsow w abonamencie, + taki ze telefony rzeczywiscie kupili troche taniej.

napewno po skonczeniu trwania umowy przejda na zwykle taryfy dla indywidualnych klientow.

pozdrawiam

p.s. pierwszy post od dawien, dawna a co ..
__________________
WAL ŚMIAŁO! Tylko nie po oczach

WCHODŹ na czat, a link znajdź gdzie indziej !!!!!!!
sayan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2006, 11:30   #7
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez sayan
p.s. pierwszy post od dawien, dawna a co ..
Witamy sayan ponownie ;-)

Moj wujek ma jakis abo na firme za 50zl i ma w tym 50 minut na rozmowy. Tez uwazam, ze nie oplaca sie to szaremu kowalskiemu. Przeciez nikt w biznesowym telefonem nie bedzie wysylal SMSa 'Co tam slychac?' - przynajmniej tak zaklada operator(rzy)
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2006, 12:02   #8
rycho
Guru
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika rycho
 
Data rejestracji: 16.01.2002
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10,422
rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>

Mam telefony w ERA Biznes mam zamienne minuty na SMSy.
Widać zależy od tego kto jaki plan taryfowy (chyba tak to się nazywa) wybrał.
rycho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2006, 14:58   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
to samo. Era Biznes i 2 telefony maj***261; zamienne SMS z minutami a 2 nie - takie taryfy. co kto komu pasuje. ja pisz***281; 3 SMSy na miesi***261;c to mam taryf***281; bez i tyle. za to ma***322;o minut (70) i tania by***322;a. przez prawie 1,5 roku przesta***322;a by***263; tania, ale przy podpisywaniu wiosn***261; nowej b***281;dzie znowu taniej. ostatnio wysz***322;o tak, ***380;e 4 telefony kosztowa***322;y mniej ni***380; poprzednio 2.

jedno co nie warto to pr***243;bowa***263; co***347; za***322;atwi***263; przed ***347;wi***281;tami oj nie!
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2006, 00:10   #10
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Sie***263; Era zdobyta


Jak informuje "Rzeczpopsolita", po siedmiu latach spor***243;w s***261;dowych Deutsche Telekom przej***261;***322; kontrol***281; nad Polsk***261; Telefoni***261; Cyfrow***261;, operatorem sieci Era i Heyah.

Jak zauwa***380;a "Rzeczpospolita", konflikt podsycany przez francuski koncern Vivendi b***281;dzie si***281; jeszcze tli***322;, ale najwa***380;niejsze dokonano - DT kupi***322;o 48 proc. akcji PTC od Elektrimu, powi***281;kszaj***261;c tym samym sw***243;j pakiet do 97 proc. Przej***281;cie przez Niemc***243;w PTC oznacza, ***380;e nied***322;ugo mark***281; Era zast***261;pi T-Mobile.
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2007, 13:44   #11
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,908
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
słuchajcie, mam problem.
otóż w firmie miałem telefon ze starą kartą sim i abonamentem standard 160.
nie tak dawno zmienili mi (dostałem nową kartę) abonament na pakiet biznes 60.
koszt zmiany to 25 zł netto.

wczoraj wszedłem na stronkę era biznes i znalazłem coś takiego:
http://www.era.pl/pl/biznes/moje_konto/wymien_na_lepszy

jak sprawdzić (omijając konsultanta), czy na mój numer nie wzięto nowego telefonu?
pytam, bo w naszej firmie wymianą aparatów zajmuje się pewna osoba i wiem, że bierze nowe przy przedłużaniu umowy i sprzedaje na allegro.
byłbym wdzięczny za sugestie, bo na google ciężko coś znaleźć...
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2010, 14:00   #12
Mikolajek115
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Mikolajek115
 
Data rejestracji: 06.04.2010
Posty: 16
Mikolajek115 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jaki abo na firmę?

Cześć,
podbiję trochę temat nowości telefonicznych i ofert abonamentowych.
Obecnie korzystam z pre-paida w Play, ale ostatnio dość sporo zdarza mi się dzwonić po różnych sieciach i telefon na kartę najprościej w świecie przestał mi się opłacać.
Pomyślałem o wzięciu jakiegoś abonamentu, a że tata ma firmę, to mogę skorzystać z jakiś ofert biznesowych.
Rozważam wzięcie Samsunga Wave i... właśnie tu nie wiem gdzie:
Era czy Orange z planami optymalnymi?
Z żadnym z tych operatorów wcześniej nie miałem do czynienia, tym bardziej z umowami abonamentowymi i nie wiem za bardzo na co zwrócić uwagę.
Np. czy 0,20 gr za minutę w abo na 24 miesiące to dobra propozycja ( przy abonamencie 99zł netto)?
Mikolajek115 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2010, 18:20   #13
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nie będzie to bezpośrednia odpowiedź na twoje pytanie, ale powiem tak - zrobiłem ostatnio (dosłownie kilka dni temu) rundkę po operatorach, aby sprawdzić, jakie mają obecnie oferty. Jestem teraz w prepaidzie Plusa, ale spodobał mi się jeden telefon (właśnie Samsung Wave - nie wiem, czy ten sam, o którym mówisz), więc chciałem sprawdzić, czy może nie opłacałoby się wziąć go na jakąś umowę.

Podsumowując krótko - nie opłacałoby się..

Jak napisałem, nie jest to bezpośrednia odpowiedź na twoje pytanie, ponieważ ja sprawdzałem oferty dla osób prywatnych. Jednak z tego, co pamiętam z przeszłości, te dla firm, były lepsze, ale nie aż tak wyraźnie lepsze, żeby mogło to zmienić ogólne wrażenie. A to wygląda mniej więcej tak:

- w Erze przy abonamencie około 60-70 złotych na dwa lata zapłaciłbym za ten telefon.. drożej niż na Allegro (za nówkę oczywiście) - ponad tysiąc złotych. Do tego miałbym droższe rozmowy niż w telefonie na kartę i właściwie żadnych zauważalnych korzyści

- w Orange było lepiej, ale także bez rewelacji. Tu przynajmniej przy abonamencie za 99 złotych miesięcznie (plus jakieś żniżki przez kilka okresów) telefon dostałbym za złotówkę, a przy niższym - nie pamiętam dokładnie, ale około 50-70 złotych, za jakieś 400 złotych. To dalej niemało, ale obniżka względem ceny detalicznej (rynkowej, nie z cenników operatorów) jest już zauważalna). Przy abonamencie 69 albo 79 złotych wychodził on chyba za 249, co też było już całkiem sensowną ofertą.

Do tego w Orange jest naprawdę świetna oferta internetu stacjonarnego, o której naprawdę żałuję, że nie wiedziałem wcześniej. Przy umowie rocznej Internet o prędkości 2-8Mb można mieć za jakieś 50-70 złotych miesięcznie. Do tego taka umowa umożliwia podpisanie drugiej na internet mobilny za 9 złotych miesięcznie (chyba do 2GB miesięcznie - potem spadek transferu (przy stacjonarnym oczywiście tych ograniczeń nie ma) zamiast normalnych 39. Dla mnie to też atrakcyjna oferta.

Generalnie w Orange trochę za dużo tych powiązań pomiędzy różnymi ofertami (zamówienie trochę droższego internetu mobilnego dodaje także minuty do zwykłego abonamentu, daje zniżkę na coś jeszcze itp. Podobnych zależności jest dużo), ale wydaje mi się, że coś sensownego da się z tego wszystkiego wybrać

- W Play'u byłem przez chwilę i dokładnie nie rozmawiałem, ale jak rzuciłem okiem na ulotki, które wziąłem, to wydaje mi się, że oferta jest tutaj najlepsza. Muszę dopytać o szczegóły, ale wspomniany Samsung najtaniej kosztuje przy abonamencie 59 zł, 249 zł, co jest już naprawdę niezłą ofertą.


W Plusie jakoś jeszcze nie byłem, ale cudów się raczej tu nie spodziewam. Wychodzi na to, że najtańszy jest jednak Play, ale jak interesują cię usługi dodatkowe, typu internet do komórki, internet mobilny do laptopa, czy internet stacjonarny do domu, to najlepszą ofertę ma Orange. Era niezmiennie nie ma do zaoferowania kompletnie nic ciekawego. Czy, że to tylko na starcie, a potem jest lepiej, bo np. internet za 9 zł bez ograniczeń, który reklamują w telewizji, brzmi nieźle (pytanie, jakie haczyki..).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.08.2010, 20:26   #14
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Co do zasady - droższe telefony bardziej się opłaca kupować na Allegro/w komisie (nówki) niż razem z tanim abonamentem u operatora.

Dla przykładu w Play masz 50% ceny abonamentu i lojalkę tylko na rok, jak nie bierzesz telefonu.

Musisz policzyć, ile minut potrzebujesz i ile całościowo będzie Cię to kosztowało przez okres lojalki razem z telefonem. Bo nie oszukujmy się - cena telefonu jest rozłożona na raty w abonamencie. Więc trzeba policzyć TCO przez czas lojalki.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.08.2010, 14:02   #15
Mikolajek115
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Mikolajek115
 
Data rejestracji: 06.04.2010
Posty: 16
Mikolajek115 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam na myśli Samsunga Wave S5800, o którym od dłuższego czasu jest tak głośno na rynku.
Na alllegro ten telefon przeciętnie chodzi koło 1,3k

A mnie szczerze mówiąc nie stać obecnie na taki wydatek.
Dlatego też pomyślałem o jakimś abo.
Tym bardziej, że teraz jak dużo gadam, to mi się chyba będzie bardziej opłacało.
Więc muszę coś wybrać.

Patrząc na Orange i plany optymalny 450, wygląda to tak: telefon za 1PLN w abonamencie z 610 minutami za 99 zł netto.
W Erze również mam Samunga za 1PLN ale w droższym trochę abonamencie bo 135zł netto, jeżeli dobrze zrozumiałem ze strony.
Korzystniej wypada tu Orange, ale czy naprawdę jest to dobra propozycja?
Nigdy nie miałem do czynienia z tym operatorem , więc wolę zrobić najpierw małe rozeznanie.
Mikolajek115 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.