Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.06.2005, 17:07   #1
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jaki odtwarzacz mp3?

Witam. Mam duży problem. Chcę sobie kupić odtwarzacz mp3. Prawdopodobnie kupię Cretive Zen Touch 20GB. Moim zdanie to super odtwarzacz. Znalazłem tylko jeden minus - brak wymiennego akumulatora ale i tak trzyma długo bo ok 24h Prosze o wasze opinie i sugestie co do tego playera. Może zaproponujecie mi jakiś inny odtwarzacz
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.06.2005, 18:54   #2
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Tylko dwaj producenci się liczą - iRiver i iAudio (no, dla zboczeńców jeszcz jest iPod ).
Wady ZenTouch
1. Produkt Krealtury
2. Koszmarny wygląd
3. Nie jest widziany jako dysk zewnętrzny przez system (wymaga instalcji dedykowanego softu)
4. Nie można robić podkatalogów z muzyką
5. Brak obsługi ogg
6. Mało "bajerów" w porównaniu do konkurencji.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 18:59   #3
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak zawsze, kazdy bedzie chwalil to co ma.

Sam mam creative, i bardzo polecam ich 4,5,6 gigowe playerki. ALE, 20giga raczej nie moge polecic. Kolega ma tego 20g Creative Touch, jest dosyc ciezki, strasznie kanciasty i duzy. Playery Creative lubia tez co jakis czas bez zadnego powodu i prawie zawsze w jak najbardziej nieodpowiednim momencie, przerabiac cala liste MP3 na twardzielu. Wyglada to tak; wlaczasz Playera i widzisz napis "Checking (czy) creating MP3 list" czy jakos tak. W moim 4gigowym trwa to moze 30 sekund, u niego 20gigowym jakies 3-4 minuty. Dzieje sie to zupelnie przypadkowo, raczej zawsze sie wlaczy i jest na ostatnio granej piosence, no ale czasami wchodzi w ten tryb sprawdzania MP3 i sobie siedzisz czekajac na muzyke.

No i jest troche ciezki, kanciasty i duzy. Raczej nie widzialbym siebie z takim pudelkiem w kieszeni. Z 20g mogo polecic jedynie iPoda, nie jestem ich fanem, ale kolezanka ma i sobie go bardzo chwali, przy tym jest lekki i dosyc maly, i najnowsze maja lepsze baterie wiec powinno by OK.
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 19:12   #4
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kup PSP i Karte pamieci 2GB!! nie tylko MP3 ale i filmy i GRY!!!!

PS. Ten post jest dowcipem przepelnionym ironia nie nalezy traktowac go powaznie chociaz PSP to ja polecam
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 19:17   #5
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
nie zakladaj nowych tematow ...

poszukaj na forum juz bylo
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 21:01   #6
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
zawsze mnie zastanawialo, jaki procent takich tematow na forach zakladaja ludzie oplacani przez producentow/dystrybutorow takich zabawek w celu wybadania rynku/reklamy
to taka mala luzna uwaga a spowodowana jest ona faktem, ze takie cuda pojawiaja sie na forach komputerowych falami
ale to pewnie ja przewrazliwiony jestem, prawda?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 21:05   #7
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Moim zdaniem troche jesteś. Ja poprostu chce sobie jakiegoś "grajka" kupić. A troche lipnie jest wydać kilka ładnych stówek na jakiś bubel :/
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 21:10   #8
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Każdy chwali co ma ... ja też pochwalę Mpio Hd300 choć go troszenkę w teście zjechali

A w linkach po prawej masz odnośniki do innych odtwarzaczy.

I od razu wystarczą linki a nie dysputa o tym,że temat był czy też nie. Co komu szkodzi coś poradzić?

Udanego zakupu.

http://www.benchmark.pl/artykuly/rec...pio_HD300.html
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 21:18   #9
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ja nie mam ani iRivera ani iAudio - ale ostatnio wgryzam się w temat, bo chcę też kupić taki wynalazek.
Produkty obydwu firm biją iPoda o klasę (a iPod z kolei bije wszystkie proponowane tu playerki przynajmniej o 2 klasy).

Najwyższe modele iRivera odtwarzają divxy i mają wyjście TV. A już w średnich pojawia się kontroler USB umożliwiający np. zgrywanie fotek z aparatu cyfrowego bez pośrednictwa kompa.

Oczywiście mowa cały czas o playerka z HDD o pojemności przynajmniej 20GB.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 21:35   #10
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czemu Ipod jest taki rewelacyjny. Nigdy nie brałem go pod uwagę. Do divxów wolałbym już Mantę niż oglądać filmy na 5 calowym ekraniku Iriver'a. Wyjście TV - miały już najstarsze discmany NAPA.Za to kontroler USB - i zgrywanie fotek - o tu się zgodzę,że przydatne .

Wg mnie czy to Creative czy Mpio czy też Irivery lub Ipody mogą sobie tylko pierdzieć bez porządnych słuchawek. Sennheisery dołączane do Iriverów to tylko pierdziawki i to nie ważne czy 350tki czy wyższy model - one po prostu nie grają dobrze - no chyba,że komuś to wystarcza. Ja ze swojej strony polecam Sony MDR-EX71SL. No ,że chyba ktoś ma kasę na Shure E3c - temu to zazdroszczę - cesarz wśród słuchawek do sprzętu przenośnego.

Ostatnio zmieniany przez Dorian : 09.06.2005 o godz. 21:50
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 13:00   #11
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Dorian masz racje. Nawet najlepszy player bez dobrych słuchawek będzie słabo grał. Już wiem że Zen'a nie kupuje. Ma zbyt dużo minusów Co do iPoda to nie był bym tak przekonany że jest tak rewelacyjny. Ostatnio na cdrinfo.pl pojawił się ciekawy news co do iPodów (http://www.ipodlinux.org/). Twój Mpio Hd300 wydaje się pożądnym playerem. W systemie wykrywa go jako HDD, to duży plus. Zen i iRivier nie są widzialne jako dyski zewnętrzne, przynajmniej irivier mojego znajomego :/ a wyjście TV i kolorowy wyświetlacz nie są mi potrzebne
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 14:07   #12
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Matefusz
i iRivier nie są widzialne jako dyski zewnętrzne, przynajmniej irivier mojego znajomego :/ a wyjście TV i kolorowy wyświetlacz nie są mi potrzebne
Co to za iRiver i jaki system operacyjny?
Co do kolorowego wyświetlacza - nie wyobrażam sobie przeglądania fotek na innym
Wyjście TV - jak już odtwarza divx, to też niezbędne (ale to mają tylko najwyższe modele - a ja raczej na takiego się nie zdecyduję).
Co do słuchawek - Sennheisery dołączane do iRivera są bardzo przyzwoite (trudno znaleźć sprzęt przenośny z dołączonymi lepszymi słuchawkami). Ale słuchawki trzeba czymś napędzać - a iR ma wzmacniacz 20mW, a to znacznie więcej, niż większość konkurentów.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 14:19   #13
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
iFP-190TC a system w2k3. Nie wiem na 100% czy go było widać jako HDD, dzisiaj wieczorem to sprawdze. Teraz mam mentlik w głowie i nie wiem co mam kupić ale zdecyduje się na Mpio Hd300. Wawelski a Ty co byś kupował??
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 14:47   #14
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rozważ swoją decyzję dobrze. Ja jestem zadowolony z Mpio lecz ma też kilka minusów. Wspomniana w teście czułość touch pad'a może rzeczywiście irytować i trzeba się do tego przyzwyczaić, następnym minusem jest to,że od czasu powstania player'a jest tylko jeden firmware i nie wychodzi żaden nowy. Nie wiem co się dzieje z ich stronką ,ale tak jest. Na początku obsługa może być nieco zagmatwana ,ale naprawdę godzinka i już wszystko umiesz. Jakość dźwięku rewelacyjna nawet na "pierdziawkach" co dają z player'em (choć i tak je wymieniłem ). Także reasumując jako właściciel Mpio od ponad 2 mies - bardzo dobry player tylko potrafi przez początkowy czas zapoznawania się z nim wprowadzić mentlik i nieco wkurzyć. Jednak jak już się nauczysz obsługi powinieneś być zadowolony.

Plusy:
-Widoczny jako dysk wymienny - fajnie się przegrywa pliki w Total Commanderze
-Bardzo dobra jakość dźwięku ( ale tak ma większość więc )
-Wspaniały dyktafon - nagrywa czysto z odległości 2, 3 pokoi
-Radio naprawdę jest niezłe - nie mieszkam w dużym mieście,ale ściąga mi wszystkie stacje, które nadają w okolicy.
- ogólna jakość wykonania - aluminium daje pewność jednak
- mnogość ustawień EQ

Minusy

- obsługa touchpad'a i niemożność regulacji jego czułości
- czasem gdy za szybko naciskasz klawisze - umie się zawiesić na kilkanaście sekund
- brak nowego firmware choć soft dołączony do player'a daje taką możliwość
- kłopotliwa obsługa na początku ( skomplikowanie menu)
- brak porządnej instrukcji dołączanej do odtwarzacza
( na szczęście w internecie są stosowne pdf'y z instrukcjami na kilkadziesiąt stron ).

Ja po prostu kierowałem się testami w sieci, ceną i pojemnością - a także tym,że widać go jako dysk . Sprawa obsługi była drugorzędna - bo i tak trzeba się jej nauczyć.

Żywotność baterii oceniam na ok. 6 - 7 godz ciągłego grania.

Tyle ode mnie....na zimno i bez zbędnego chwalenia. Zalety i wady szczerze

Także decyzję pozostawiam Tobie. Ja jestem zadowolony lecz nie twierdzę,że Mpio jest idealny bo niestety nie jest.

Ostatnio zmieniany przez Dorian : 10.06.2005 o godz. 14:57
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 16:04   #15
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
@Matefusz
iFP to zupełnie inna bajka - nimi nawet się nie interesowałem i nie wiem jak to jest.
U mnie proces decyzyjny jeszcze trochę potrwa (podobnie jak zbieranie kasy). AFAIK iRiver ma problemy z wieloma aparatami - więc przed zakupem przetestuję, czy działa z moim aparatem. Byłem w zasadzie zdecydowany na H-340, ale poczytałem pochlebne opinie o iAudio i znowu zacząłem się zastanawiać (bardzo dobre opinie i rewelacyjny wygląd - tylko nie ma gdzie tego posłuchać i pobawić się).

@Dorian
Czy Mpio umożliwia nagrywanie z radia?
Co z wyświetlaniem tekstów (np. słów piosenek)?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.