Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Który "lepszy" ?
HIGHSCREEN MS 1997DX 3 20.00%
SAMSUNG 957P 12 80.00%
Wszystkich głosów: 15. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.03.2003, 22:27   #1
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Lightbulb 19" Vs. 19"

Witam,

Mam prośbę, czy moglibyście wyrazić swoją opinię odnośnie poniższych dwóch monitorów ?

Oto kandydaci:

1. Monitor 19" HIGHSCREEN MS 1997DX -dane techniczne

2. Monitor 19" SAMSUNG 957P -dane techniczne


PS1 "" Dołączam krótką ankietę z dwiema opcjami, zagłosujcie na tego, którego uważacie za "wartego kupna" (bierzcie po uwagę tylko te dwa monitory).

PS2 "" Jeśli macie swój typ 19"tki (do kwoty 1100PLN) to także wspomnijcie o nim
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2003, 06:48   #2
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
... jeśli taki wybór to tylko Samsung, mam z tej serii 17" (757p), dla mnie bomba
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 07:01   #3
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Zetoxa napisa***322;(a)
... jeśli taki wybór to tylko Samsung, mam z tej serii 17" (757p), dla mnie bomba
ech wogole nie wybralbym zadnego z tych w/w modeli... trudno mi zajac wiec stanowisko w tej sprawie... co jest dla Ciebie wazniejsze jakosc czy taniosc

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 08:24   #4
murt
Rejestrowany
 
Avatar użytkownika murt
 
Data rejestracji: 07.07.2002
Posty: 1,330
murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!
Ja na twoim miejscu wzial bym Samsunga. Ma troche lepsze parametry tzn. pasmo przenoszenia ale ogolnie sa bardzo podobne. O ile sie orientuje HIGHSCREEN-y maja bebechy ProView a on z kolei Philipsa. Sam mam tego ProView juz przez 6 lat i dopiero teraz zaczol sie sypac. Na poczatku stracilem czerowny kolor. Udalo mi sie naprawic, a teraz znow mam zimny lod na plycie i czasami mi obraz faluje. Lekarstwem jest male bum w monitor Mialem tez kupic sobie jakas 19'. Zastanawialem sie dokladnie nad takimi samymi monitorami jak ty ale stwierdzilem ze jesli ma mi on sluzyc przez kilka najblizszych lat to lepiej poczekac i kupic cos lepszego tzn. Iiyame 454 (okolo 1800zl). Mialem kupic ale kasy nie ma wiec teraz sie przymierzam na 17' Iiyamy. TUTAJ jest jej opis. Ale jesli wybierasz i teraz musisz ktorys kupic bierz Samsunga. Moj tata analizowal wiele gazet i buszowal w internecie i samsung mial dobre opinie.
To tyle moich wypocin jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze
murt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 11:20   #5
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
j.w. Iyama bylby to najlepszy wybor
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 11:56   #6
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Czyli sugerujecie wypasioną 17"-tkę, w tej cenie ?
A zwróciliście uwagę na to, że na przykład taka wypasiona 17" ma zbliżone parametry do przeciętnej 19"-tki ?
Nie wspominając o tym, że niżej wymieniona 17"-tka iiyama ma pasmo przenoszenia 160MHz, a np wymieniony w ankiecie SAMSUNG ma 250 MHz.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 12:41   #7
murt
Rejestrowany
 
Avatar użytkownika murt
 
Data rejestracji: 07.07.2002
Posty: 1,330
murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
TOMMYx napisa***322;(a)
Czyli sugerujecie wypasioną 17"-tkę, w tej cenie ?
A zwróciliście uwagę na to, że na przykład taka wypasiona 17" ma zbliżone parametry do przeciętnej 19"-tki ?
Nie wspominając o tym, że niżej wymieniona 17"-tka iiyama ma pasmo przenoszenia 160MHz, a np wymieniony w ankiecie SAMSUNG ma 250 MHz.
Ciekawa jest sprawa z tym pasmem przenoszenia ale wydaje mi sie ze jest to zwiazane z wielkascia kineskopu. Nie zauwazylem zeby jakas 17' miala pasmo wyzsze niz 202 MHz, a np. monitory 21' maja juz pasmo pow. 300MHz. Mysle ze wieksze pasmo w 17' jest poprostu nie potrzebne i w zupelnosci wystarcza albo nie mozliwe do zrobienia skoro w najlepszych modealach jest takie, a nie wieksze. Moge sie tu oczywiscie mylic.
Nie wiem co jeszcze moge Ci podpowiedziec. Poprostu musisz sam jeszcze raz wszystko przeanalizowc i wybrac. Ja uznaje zasade zeby brac: mniejsze-najlepsze niz wieksze-przecietne.
murt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 12:47   #8
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
murt napisa***322;(a)
Ciekawa jest sprawa z tym pasmem przenoszenia ale wydaje mi sie ze jest to zwiazane z wielkascia kineskopu. Nie zauwazylem zeby jakas 17' miala pasmo wyzsze niz 202 MHz, a np. monitory 21' maja juz pasmo pow. 300MHz. Mysle ze wieksze pasmo w 17' jest poprostu nie potrzebne i w zupelnosci wystarcza albo nie mozliwe do zrobienia skoro w najlepszych modealach jest takie, a nie wieksze. Moge sie tu oczywiscie mylic.
Nie wiem co jeszcze moge Ci podpowiedziec. Poprostu musisz sam jeszcze raz wszystko przeanalizowc i wybrac. Ja uznaje zasade zeby brac: mniejsze-najlepsze niz wieksze-przecietne.
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
Nadal się zastanawiam i cały czas analizuje.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 13:18   #9
murt
Rejestrowany
 
Avatar użytkownika murt
 
Data rejestracji: 07.07.2002
Posty: 1,330
murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
OK, gdy juz wybierzesz to sie pochwal i jak bedziesz kupowal w tym sklepie internetowym to prosilbym Cie o mala opinie bo byc moze i ja bede cos w nim kupowal.
murt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 13:23   #10
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
murt napisa***322;(a)
OK, gdy juz wybierzesz to sie pochwal i jak bedziesz kupowal w tym sklepie internetowym to prosilbym Cie o mala opinie bo byc moze i ja bede cos w nim kupowal.
Nie nie, w sklepie internetowym nie będę kupował.
Oba wymienione wyżej linki do produktów są linkami do sklepów.
A sklepy te mają swoje siedziby u mnie w mieście, więc będe kupował w sposób "tradycyjny". Poza tym to za duża, jak dla mnie, kwota pieniędzy, aby zrobić zakup przez internet. Ja musze zobaczyć "na żywo", dotknąć, sprawdzić testerami i dopiero kupić
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 13:32   #11
murt
Rejestrowany
 
Avatar użytkownika murt
 
Data rejestracji: 07.07.2002
Posty: 1,330
murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
TOMMYx napisa***322;(a)
Nie nie, w sklepie internetowym nie będę kupował.
Oba wymienione wyżej linki do produktów są linkami do sklepów.
A sklepy te mają swoje siedziby u mnie w mieście, więc będe kupował w sposób "tradycyjny". Poza tym to za duża, jak dla mnie, kwota pieniędzy, aby zrobić zakup przez internet. Ja musze zobaczyć "na żywo", dotknąć, sprawdzić testerami i dopiero kupić
Masz racje za taka kwote to lepiej isc samemu do sklepu. Zastanawialem sie nad tym sklepem bo ma atrakcyjne ceny. Jak by ktos mogl mi podac jakies dobre sklepy w Krakowie to bylbym wdzieczny. Ja zawsze kupowalem w Rancomie ale niestety zbankrutowal
murt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 14:04   #12
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Tommyx,.........no wiec

Tzn. widzisz, ceny monitorow 19-calowych zmalaly na tyle ze warto je kupowac... ale im nizsza cena tym gorszy produkt... ja naprawde zastanawialbym sie nad kupnem w/w modeli... osobiscie znam kogos kto sprowadza 2-letnie monitory z Niemiec, uzywane, ale 21-calowe, marki Sony... i ceni sobie je za 500 zl np. nie sa wyeksploatowane, nadaja sie do uzytkowania... wolabym juz wejsc w taka iwestycje...
Jako ze ja nie mam planow kupowac kineskopowego monitora, a panel LCD 17-calowy w niedalekiej przyszlosci nie potrafie wiec doprawdy docenic tych modeli... dla mnie liczy sie przede wszytskim spokoj wzroku, sam posiadam samsunga model 753df i mam full zalozonych na niego filtrow roznej masci... jako ze spedzam caly dzien przy monitorach, wiec naprawde wole LCD... w pracy mam wypasionego Sony 21-cali, i jest obraz extra... ale jednak to kineskop i odczuwa sie 8-godzinne patrzenie na ekran... mimo ze odswiezanie 120 Hz przy rozdz. 1280x1024, sugeruj sie sercem i ergonomicznym umyslem... wejdz do sklepu, popatrz na monitory i krzyknij w duchu to ten... kup go!

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 14:09   #13
surff
Ramblings of a Madman
 
Avatar użytkownika surff
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Wlkp
Posty: 876
surff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Diś przechodziłem koło Vobisu i rzuciłem okiem na tą 19" Highscreena - jest całkiem niezły. Jednak moim zdaniem Samsung ma ładniejsze kolory i lepszy kontrast.
Sam miałem nidawno podobny dylemat jaką 19" kupić i większość forumowiczów doradziła mi IIYAMĘ. Kupiłem VMP 454 i jestem bardzo , bardzo zadowolony.
Chciałbym też zaznaczyć że każdy monitor CRT bedzie miał swoje zalety i wady, czy to dotyczące odwzorowania kolorów czy też geometrii.
Nawet w takiej wypasionej IIYAMIE jak model 454 zauważyłem wadę może nie jest wielka ale zawsze:-)- chodzi o nagrzewanie się kineskopu.Przesunięcie rzędu 4-5mm( po 10 minutkach pracy jest juz ok.

Reasumując - jeśli miałbym wyberać z tych dwóch monitorków wybrałbym Samsunga.Jeśli natomiast dasz radę dozbierać trochę kaski kupuj IIYAMA VMP 454! - pasmo 300MHz, dwa wejścia D-SUB , refresh przy 1280x1024 120Hz!!Kolory super , kontrast też, 3 tryby pracy text, picture, movie ( High Brightness)
Polecam!
__________________
primum non nocere
surff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 14:19   #14
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Co do tego przesuniecia obrazu na zimnym monitorze to ja wtroce swoje 3 grosze

Jest to normalne - muszi sie wszystko rozgrzac zeby zaczeło poprawnie działac - dlatego zaleca sie ustawianie geometri obrazu po ok 30 minutach działania urzadzenia.

Co do tego który lepszy - z tych dwuch - SAMSUNG - mam SAMSUNGA 755DF i gdyby nie złazoaca wartwa antyrefleksyjna to ten monitor jest naprade bardoz dobry.

Kolory wyraźne, wzorowe wykonczenie - małe błedy geometrii.

Monitory SAMSUNGa maja bdb parametry - jak kupowalem kompa to pamietam ze ten monitor jako jedyny / z tego co mi mówili / potrafił wyslwitlic obraz w 1600x1200 i miał płaski kineskop - kosztował 1600PLN ale to jush inna histaoria
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 14:36   #15
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
murt napisa***322;(a)
Masz racje za taka kwote to lepiej isc samemu do sklepu. Zastanawialem sie nad tym sklepem bo ma atrakcyjne ceny. Jak by ktos mogl mi podac jakies dobre sklepy w Krakowie to bylbym wdzieczny. Ja zawsze kupowalem w Rancomie ale niestety zbankrutowal
Rozumiem, że masz na mysli AGE COMPUTERS.
To jest wrocławska firma, od kiedy ich oddział pojawił się u mnie w mieście - prawie zawsze u nich kupuję. Obsługa klienta jest super.
Wyjątkiem są produkty, których akurat u nich nie ma, a które potrzebuję na już, wtedy idę do konkurencji.

Nie wiem jednak, jaka jest sytuacja z ich sklepem inetrnetowym, nigdy z niego nie korzystalem. Zagladam tam tylko po to, aby poczytać specyfikacje i opisy produktów, które sprzedają, a potem idę kupić do sklepu :-) Wiem, co kupuję, wiem za jaką kwote, tylko iść i kupić :-)

VOBIS natomiast jest drogi, obsługa jest na poziomie średnim, i na przykład cena tego SAMSUNGA 957P w VOBISIE jest o 300 PLN wyższa niż w AGE.
  Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.