Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.05.2005, 11:02   #16
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
bierz telewizor z progressive scan ... na inny w dzisiejszych czasach szkoda kasy
Progresywne skanowanie - mity i rzeczywistość
dopiero wtedy widac roznice w filmach miedzy VHS a DVD
TX-29PX20 ale tylko 4:3

TELEWIZOR 100 HZ Z PŁASKIM EKRANEM 29" I WEJŚCIAMI WIZYJNYMI TYPU PROGRESSIVE ORAZ COMPONENT

i cena niestety ponad 3000-pln
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.05.2005, 11:09   #17
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez mensir67pl
TX-29PX20 ale tylko 4:3

TELEWIZOR 100 HZ Z PŁASKIM EKRANEM 29" I WEJŚCIAMI WIZYJNYMI TYPU PROGRESSIVE ORAZ COMPONENT

i cena niestety ponad 3000-pln
Narazie to jestem za panasoniciem i dzis jade rozejrzec sie troche po marketach
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 11:41   #18
mikas
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika mikas
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Lokalizacja: sam nie wiem :)
Posty: 662
mikas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na tym forum jest wiele fachowców w tej dziedzinie http://www.elektroda.pl/rtvforum/
Może tam pomogą Ci w wyborze.
__________________
mikas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2005, 01:17   #19
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yarozelsky
.....
- stereo [są jeszcze wogole mono?]

Pozdrawiam
Witam !
Oczywiście są jescze telewizory mono !!!!!!!
I widzę, że niektórzy to naprawdę mają problemy. Co prawda ja dużo oglądam ostatnio TV (za dużo ), ale żeby wydać na telewizor 3000 zł ? Ale jeśli kogoś na to stać, to ja oczyście nie bronię !
A tak na poważnie - niewiele mogę doradzić, szcególnie na bieżąco, jedynie co, to jak już było wspomniane Philips nie cieszy się dobrą opinią - co prawda mam na myśli modele sprzed 6- 12 lat, może teraz jest lepiej (lub gorzej ?).
Ogólnie ceni się Sony, ja np. miałem kiedyś okazję posiedzieć przed takim naprawdę dobrym monitorem Sony, i szczerze powiem, że przy nim takie LG czy Philips "wysiadają". Ale cena też jest .....
A wracając do awaryjności, to przeciwieństwem Philipsa jest dla mnie JVC
(praktycznie od 14 lat bez awarii, aczkolwiek od jakiegoś czasu fonia potrafii wchodzić na wizję i drży obraz), a także Goldstar (aktualnie LG) - mój ma 13 lat, swoje wady ma i oprócz tego, ze pilot jest już w kiepskim stanie, to nigdy nie był w serwisie.
I jeszcze słówko, o tym nadmiarze wyboru. To oczywiście dobrze, że mamy wolny rynek itd. ale prawdą jest też to, że czasami zbyt duży wybór to też problem - sam tego czasem doświadczam.
I to tyle
Mam nadzieję, że choć troszeczkę pomogłem
Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2005, 19:51   #20
rembrant
captain u-k
 
Avatar użytkownika rembrant
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: NorthWest
Posty: 586
rembrant zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yarozelsky
Witam.wiem że to nie forum od tego typu sprzetu ale moze mi ktos doradzi,stanołem przed diabelsko cieżkim wyborem - jaki telewizor kupic??
Mysle ze kolorowy bedzie ok
rembrant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2005, 19:57   #21
rembrant
captain u-k
 
Avatar użytkownika rembrant
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: NorthWest
Posty: 586
rembrant zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yarozelsky
Narazie to jestem za panasoniciem i dzis jade rozejrzec sie troche po marketach
Panasonic TV niezle, ale maja kiepsciutkie piloty, moj po 1.5 roku powoli odmawia posluszenstwa, mozna co prawda kupic na aukcji oryginalny pilocik z chin za ok 20 zl ale przeciez nie o to chodzi, w drugim TV Panasonica 29" 100Hz, stereo dzieje sie tak samo
Jak tak dalej pojdzie to zajme sie produkcja pilotow TV, a swoja droga to zastanowilbym sie nad LCD, moze mniejszy ale i mniej miejsca zajmuje i bardziej nowoczesny, pozatym nie jest to najlepszy okres zeby TV kupowac, wszystko tanieje na leb na szyje.
Plazma gora a zdecydowac musisz sam i tak naprawde to ile osob tyle zdan, wiec najlepiej pojsc do sklepu poogladac, i kupic Milego ogladania
rembrant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2005, 11:03   #22
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez rembrant
Panasonic TV niezle, ale maja kiepsciutkie piloty, moj po 1.5 roku powoli odmawia posluszenstwa, mozna co prawda kupic na aukcji oryginalny pilocik z chin za ok 20 zl ale przeciez nie o to chodzi, w drugim TV Panasonica 29" 100Hz, stereo dzieje sie tak samo
Jak tak dalej pojdzie to zajme sie produkcja pilotow TV, a swoja droga to zastanowilbym sie nad LCD, moze mniejszy ale i mniej miejsca zajmuje i bardziej nowoczesny, pozatym nie jest to najlepszy okres zeby TV kupowac, wszystko tanieje na leb na szyje.
Plazma gora a zdecydowac musisz sam i tak naprawde to ile osob tyle zdan, wiec najlepiej pojsc do sklepu poogladac, i kupic Milego ogladania
Witam !
W kwestii pilotów Panasonic - to mam doświadczenia z takim pilotem od video - naprawiałem koledze - zbytnio wytrzymałe to one nie są.
Tak samo piloty Philipsa, czy też dawne Goldstar.
W tej kwestii wszystkich bije pilot od TV moich rodziców - JVC - ma chyba z 13 czy 14 lat i ani razu nie był naprawiany czy nawet czyszczony !!!!!
Z tym, że oczywiście wytrzymałość pilota ważna rzecz, ale według mnie, jest wiele ważniejszych cech telewizora, a jeśli chodzi o pilota to ważna jest też wygoda. A jeśli chodzi o jego wytrzymałość, to mająć w tym względzie jakieś doświadczenie, to radzę zwrócić uwagę na to, aby nie miał żadnych mechanicznych przełączników czy klapek i na szczelność - wtedy mniej się brudzi.
I to tyle
Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2005, 11:25   #23
rembrant
captain u-k
 
Avatar użytkownika rembrant
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: NorthWest
Posty: 586
rembrant zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
W kwestii pilotów Panasonic - to mam doświadczenia z takim pilotem od video - naprawiałem koledze - zbytnio wytrzymałe to one nie są.
Tak samo piloty Philipsa, czy też dawne Goldstar.
W tej kwestii wszystkich bije pilot od TV moich rodziców - JVC - ma chyba z 13 czy 14 lat i ani razu nie był naprawiany czy nawet czyszczony !!!!!
Z tym, że oczywiście wytrzymałość pilota ważna rzecz, ale według mnie, jest wiele ważniejszych cech telewizora, a jeśli chodzi o pilota to ważna jest też wygoda. A jeśli chodzi o jego wytrzymałość, to mająć w tym względzie jakieś doświadczenie, to radzę zwrócić uwagę na to, aby nie miał żadnych mechanicznych przełączników czy klapek i na szczelność - wtedy mniej się brudzi.
I to tyle
Pozdrawiam
ro29
Jedno krotkie pytanie, moze ktos wie jakim preparatem smaruje sie plytki w pilocie i gdzie to mozna kupic, bo jak wzialem troche tego z spod innego guzika to ten pod ktory dalem zaczal dzialac ale na krotko. "Kto nie smaruje ten nie jedzie" Moze udaloby mi sie przywrocic go do dawnej swietnosci. Pozdrawiam Rembrant
rembrant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2005, 00:14   #24
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez rembrant
Jedno krotkie pytanie, moze ktos wie jakim preparatem smaruje sie plytki w pilocie i gdzie to mozna kupic, bo jak wzialem troche tego z spod innego guzika to ten pod ktory dalem zaczal dzialac ale na krotko. "Kto nie smaruje ten nie jedzie" Moze udaloby mi sie przywrocic go do dawnej swietnosci. Pozdrawiam Rembrant
Witam !
Smar w pilocie ?? To na 99 % jakiś dziwny pilot !
Aczkolwiek pytanie nie do końca mnie dziwi, bowiem z podobnym zadzwonił do mnie też Wuja, jakieś pół roku temu, jak mu pilot działał coraz gorzej !

A to najprawdopodobniej nie smar tylko .... brud, tłuszcz i kurz !!! Podejrzewam, że pilot jest z typu "nieszczelnych" i problem z jego działaniem polega, że po prostu w kontakcie przeszkadza wspomniany brud.
A postępowanie jest następujące. Pilota należy rozebrać jak tylko się da, płytkę umyć czystym spirytusem, preparatem do mycia głowic video lub ewentualnie denaturatem (w ostateczności przetrzeć dokładnie suchą szmatką, aby zebrać cału ten tłuszcz.) Natomiast gumę z klawiszami i obudowę itd. radzę włożyć do miseczki z dodatkiem płynu do mycia naczyć i po prostu delikatnie, acz dokładnie wymyć, a następnie wypłukać w czystej wodzie. Następnie BARDZO dobrze i dokładnie wytrzeć i najlepiej zostawić jeszcze do dokładnego wyschnięcia na kilka godzin, a najlepiej cały dzień.
Następnie złożyć i na 95% powinien działać zdecydowanie lepiej.
Metoda nie jest moja (dawno temu dostałem ją od kolegi), ale wielokrotnie sprawdzona, zarówno na moim pilocie, ale też pilocie Dziadka, Wuja, kolegi itd.
Jeśli po tej naprawie ogólnie będzie lepiej, ale niektóre przyciski nadal nie będą działać zbyt dobrze, to konieczna może okazać się wymiana w nich gumek - ale z tym radzę w ostateczności - jeśli będzie taka potrzeba napiszę jak to zrobic i na co uważać.

Mam nadzieję, że pomogłem !
Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2005, 09:44   #25
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Dziekuje wszystkim za pomoc Tv kupilem 8 )
padlo na PANASONIC TX-32PM11 8 )
czas pokaze czy to dobry wybor
pozdrawiam
  Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.