Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Jakie posiadasz wykształcenie
podstawowe 9 8.74%
zawodowe 4 3.88%
średnie bez matury 8 7.77%
średnie z maturą 29 28.16%
policealne 8 7.77%
wyższe licencjackie 1 0.97%
wyższe magisterskie 22 21.36%
wyższe inżynierskie 12 11.65%
jeszcze wyżej 3 2.91%
po co sie uczyć 7 6.80%
Wszystkich głosów: 103. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.08.2006, 21:31   #31
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,832
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kiedys bylo tak, ze tytul inzyniera mozna bylo zdobyc tylko na uczelniach technicznych. Mozna bylo "skrocic" sobie studia, jak sie komus spieszylo, i zakonczyc egzaminem inzynierskim. Ten "skrot na inzyniera" na mojej uczelni wynosil jeden semestr, czyli studia trwaly 4,5 roku zamiast 5 - niewielki zysk.

Mozliwe wiec, ze ten licencjat to jakby odpowiednik inzyniera na uczelniach nie technicznych, tylko ze ma sie go po 3 latach.
Co on tak naprawde daje? Wg zaslyszanych opinii pracodawcow nikt nie traktuje go powaznie, licencjaci mysla podobnie....to po co to wymyslili?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.08.2006, 21:36   #32
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,275
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
brakuje tam technika bo srednie z matura to mi smierdzi liceum
Studenci po liceum mają właśnie takie "śmierdzące" wykształcenie. Ja też tak miałem (jakiś czas temu).
Dla ankieterów: średnie techniczne po studium pomaturalnym.
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 21:39   #33
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
na razie srednie, wyzsze w toku
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 21:49   #34
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard -
niby daje wyższe niepełne albo po prostu tytuł 'licencjata' ale nie wiem czy tak faktycznie jest
Licencjat to wyższe.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 21:50   #35
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
jednak nie raz już gdzieś w ankietach itd. spotkałem możliwość wyboru właśnie "niepełne wyższe"
To chyba tylko w ankiecie na prezydenta RP
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 21:58   #36
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu
Mozliwe wiec, ze ten licencjat to jakby odpowiednik inzyniera na uczelniach nie technicznych, tylko ze ma sie go po 3 latach.
Co on tak naprawde daje? Wg zaslyszanych opinii pracodawcow nikt nie traktuje go powaznie, licencjaci mysla podobnie....to po co to wymyslili?
Generalnie u nas ostatnie 2 lata to tylko praca mgr + bimba (wybierane przedmioty). Wszystkie takie powazne przedmioty sa na pierwszych 3 latach i generalnie u nas licencjat ma jakas tam wartosc. Ale ja chce miec lepszy papier, bo wiadomo ze mgr jest CO NAJMNIEJ tak dobry jak licencjat, bo go wlasciwie zawiera, a do roboty mnie nie cisnie (nie mam 15-letniej dziewczyny w ciazy mimo panujacej mody), wiec zostane na uczelni do mgr.

Generalnie to jak sie idzie do pracy jako 'robol' (nie wazne czy robol-bankowiec, robol-programista, robol-handlowiec) to nie patrza tak bardzo na papier jak na doswiadczenie. Ale jak sie potem cos wiecej chce, w szczegolnosci nie byc robolem, tylko szefem roboli, to papier, a wlasciwie jego brak troche blokuje. I tu nie zaden licencjat, tylko mgr potrzebny, rowniez zeby mozna bylo sobie po burakowemu wpisac na pieczatke i jak raz widzialem na nagrobek
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 22:07   #37
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,832
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
...
Generalnie to jak sie idzie do pracy jako 'robol' (nie wazne czy robol-bankowiec, robol-programista, robol-handlowiec) to nie patrza tak bardzo na papier jak na doswiadczenie. Ale jak sie potem cos wiecej chce, w szczegolnosci nie byc robolem, tylko szefem roboli, to papier, a wlasciwie jego brak troche blokuje. I tu nie zaden licencjat, tylko mgr potrzebny, rowniez zeby mozna bylo sobie po burakowemu wpisac na pieczatke i jak raz widzialem na nagrobek
Dokładnie to miałem na myśli. Nikt nie robi jakichś tam studiów zeby być za robola.
Tak samo żaden poważny pracodawca nie bierze poważnie licencjata, któremu ten status wystarcza.
Czyli tak naprawdę licencjat to takie wieeeelkie NIC.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 22:09   #38
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Narazie podstawowe posiadam, ale od 4. września średnie będzie w toku pracy
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 22:17   #39
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Nie wiem czy nie ma - owszem - w standartowych podziałach jest podstawowe, średnie, wyższe itd. - i racja - nie ma takiego stopnia chyba oficjalnie - i zazwyczaj się właśnie taki podział stosuje (dziś jeszcze chyba doszło, ze względu na popularność licencjatu - wyższe zawodowe/magisterskie) - jednak nie raz już gdzieś w ankietach itd. spotkałem możliwość wyboru właśnie "niepełne wyższe" itd. - więc to określenie jest spotykane ...

Pozdrawiam
ro29
Oficjalnie nie ma i coś takiego nie istnieje. Nieoficjalnie.. wszędzie się stosuje

Ale wiem, jak nawet sam wypełniając ankiety na którymś już roku studiów mając do wyboru wyższe, albo średnie zaznaczałem wyższe, albo dopisywałem opcję niepełne wyższe. Daje się to czasami właśnie dla lepszego samopoczucia ankietowanych
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 22:20   #40
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
inz elektronik - kierunek inzynieria komputerowa - specjalizacja inzynieria biomedyczna [Politechnika Warszawska, Wydzial Elektroniki i Technik Informacyjnych]

pracuje w calkiem fajnej firmie, zupelnie nie w zawodzie. studia nie nauczyly mnie tego, czym sie teraz zajmuje, jednak nauczyly mnie wielu rzeczy, dzieki ktorym tutaj trafilem.
zarobkami sie nie chwale, ale dano mi odczuc [bez proszenia ], ze pomimo iz inz z innej bajki, to fajnie, ze jest i firma to sobie ceni. i bardzo nalega na to, zebym zrobil mgra. to fajna firma.

uczcie sie ludzie, konczcie studia, albo choc je zaczynajcie - i nie rzucajcie ich dla byle roboty za 2k netto chyba, ze musicie!]. ze studiami [porzadnymi a nie wyzsza szkola lansu i bansu] dostaniecie o wiele wiecej i nie bedziecie latami miec do siebie wyrzutow. bo znam takich co maja, maja 10 lat wiecej niz ja, pracuja dwa pokoje obok i nie powiedza tego w twarz, ale tez by chcieli mgra.. i to nawet nie dla kasy, tylko.. tak po prostu. a jest juz za pozno.

ps. niepelne wyzsze to chyba absolutorium - czyli zaliczone wszystkie egzaminy plus brak pracy dyplomowej
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 22:22   #41
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu
Czyli tak naprawdę licencjat to takie wieeeelkie NIC.
No nie zawsze, ale w wiekszosci przypadkow nie na kazdy etap to wystarczy. Zreszta stanowiska kierownicze sa tez rozne. Na dyrektora to pewnie za malo. Ale juz na szefa/koordynatora projektu, czy nawet kierownika zespolu/grupy moze jest OK ... To sa wszystko pojecia wzgledne - wzgledne od tego kto jest oczko, dwa oczka wyzej i jakie jest jego zdanie co do tytulow i wyksztalcenia.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 22:27   #42
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
w pon zaczynam szko***322;e ***347;rednia chyba
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 22:57   #43
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez Wawelski
To chyba tylko w ankiecie na prezydenta RP
Takiej jeszcze nie miałem okazji wypełniać (i nigdy nie będę )

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
(...)
ps. niepelne wyzsze to chyba absolutorium - czyli zaliczone wszystkie egzaminy plus brak pracy dyplomowej
Oczywiście - jak już pisałem kilka postów wcześniej - to skończone studia bez obronionej pracy dyplomowej.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Oficjalnie nie ma i coś takiego nie istnieje. Nieoficjalnie.. wszędzie się stosuje

Ale wiem, jak nawet sam wypełniając ankiety na którymś już roku studiów mając do wyboru wyższe, albo średnie zaznaczałem wyższe, albo dopisywałem opcję niepełne wyższe. Daje się to czasami właśnie dla lepszego samopoczucia ankietowanych
Tutaj już niestety coś pokręciłeś - patrz to co napisałem wyżej - będąc na studiach (chyba, że masz już licencjat/inżyniera) to masz wykształcenie średnie.
Ale właśnie teraz (co prawda chwilowo) kolega @andrzejj9 ma wykształcenie niepełne wyższe - po wszystkich egzaminach, ale jeszcze bez obronionej pracy - nieprawdaż ??

A co do licencjatu - różnie to jest przyjmowane - moja Ciotka (osoba sporo po 40-tce ) właśnie takowy zrobiła (w jej miejscu pracy dyrekcja chce mieć wszystkich z wyższym wykształceniem) i ... ostatnio się dowiedziałem, że zaczyna teraz studia uzupełniające magisterskie.
Nie wiem - może się mylę - ale z tego co słyszałem, w Polsce nie ma jeszcze wypracowanych metod kształcenia wyższego zawodowego - czyli licencjatu - tak jak np. w USA - - po prostu często te studia to jakby skrócone magisterskie - a normalnie to powinny być właśnie bardziej "zawodowe" - z położeniem nacisku nie na teorię (która mało się przydaje po studiach - no chyba, że ktoś chce robić doktorat itd.), a na praktykę, umiejętności itd.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 23:12   #44
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Tutaj już niestety coś pokręciłeś - patrz to co napisałem wyżej - będąc na studiach (chyba, że masz już licencjat/inżyniera) to masz wykształcenie średnie.
Ale właśnie teraz (co prawda chwilowo) kolega @andrzejj9 ma wykształcenie niepełne wyższe - po wszystkich egzaminach, ale jeszcze bez obronionej pracy - nieprawdaż ??
To wszystko takie gdybanie. Zaznaczałem niepełne wyższe, bo dziwnie mi było zaznaczyć średnie na czwartym roku studiów (mimo, że formalnie takie miałem).

Ale co do niepełnego wyższego, to powtórze jeszcze raz - nie ma czegoś takiego. Rozmawiałem swego czasu (co prawda dwa lata temu, ale nie zakładam, żeby coś się w międzyczasie zmieniło) na ten temat z kilkoma doktorami nauk społecznych w tym specjalistami od przeprowadzania kwestionariuszy, tak więc informacje te traktuję, jako pewne.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2006, 23:19   #45
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez superrrmario
Studenci po liceum mają właśnie takie "śmierdzące" wykształcenie. Ja też tak miałem (jakiś czas temu).
Dla ankieterów: średnie techniczne po studium pomaturalnym.
Znalezli sie... Techniczy od siedmiu bolesci ;-)

Liceum + Matura, aktualnie studiuje, rok do licencjata, potem magister, potem moze cos jeszcze. Oby jak najdluzej. Cieszy mnie ze to forum prezentuje solidny poziom (az siedmiu magistrow!), za to przerazaja mnie az trzy glosy na "Po co sie uczyc?"... Tak czy owak robie tez jednoczesnie szkolenia zawodowe - po prostu lubie byc wielozadanowy i chce meic jak najwiecej uprawnien i wyksztalcenie jakie sie tylko da :-).
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.