Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.09.2005, 22:24   #1
Warszawiak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.09.2005
Posty: 2
Warszawiak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Karta Tv + jakość DVD

Witam

Mam takie pytanie, które kieruje do Szanownych kolegów.
Posiadam kartę TV KWORLD Conexant 883 i oddzielnie cyfrowy dekoder satelitarny (stacjonarny).
Karta Tv służy wyłącznie jako cyfrowy magnetowid do przegrywania przez kabelki typu "chincze" podłączonych do cyf. dekodera i właśnie tutaj mam kilka pytań co do najlepszej jakości nagrywanego obrazu:

1. Karta TV umożliwia mi przegrywanie w takich oto formatach
- MPEG 1/2/4
- AVI
- VCD/SVCD
- DVD

Spotkałem się z wypowiedziamy, że powinienem bezpośrednio przegrywać do formatu .AVI, dopiero póżniej, dokonać z takiego materiału przeróbkę do formatu DVD, bo jak wybieram opcję bezpośredniego zapisu nagrywanego obrazu do DVD(MPEG) to tracę na jakości bo obraz poddawany jest sprzętowej dekompresji i dekodowaniu.
Czy, aby napewno ta rada jest dobra czy jednak dobrze robie nagrywając bezpośrenio przez wybranie opcji w karcie Tv DVD(MPEG).
Proszę o podpowiedź, bo mam mały mętlik w głowie w tej sprawie.

2. Który jest lepszy format wejścia wideo:
- YUY2
- RGB24
- UYVY

Osobiście wybrałem typ "YUY2" czy jednak mam zmienić na inny ?

3.Podczas zapisu, bo zależy mi jak pisałem na najlepszej jakości obrazu wybiaram:

Rozmiar obrazu: 720x576
Częstotliwość bitów: 3950 (czy może wybrać większą ilość bitów ?)
Ilość klatek: 30
Format audio: WaveFormat EX: PCM, 44100 Hertz, o Bits, 2 Channel (czy zmienic np: na 48000 Hertz czy może 96000 ?)

Czekam na wszelkie propozycje w mojej sprawie, od znajomych dowiedziałem się, że na tym forum zawszę można liczyć na pomoc

Mój sprzęt: Athlon XP 2200+ , HDD 80/40 GB (5400 RPM), 512 MB RAM, Windows XP SP2
Warszawiak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.09.2005, 23:24   #2
Alinoe
thorgal to ciota
 
Avatar użytkownika Alinoe
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Truso
Posty: 861
Alinoe zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm o ile się orientuję to:

ad1. mpeg2 - to format dvd, .avi (divx-mpeg4) to format stratny więc po dekodowaniu z .avi do mpeg2 obraz będzie gorszej jakości niż w przypadku bezpośredniej kompresji do mpeg2,

ad2. też wybrał bym YUY2

ad3. hmm tu nie bardzo wiem ale wydawało mi sie że 25klatek/s jest w sam raz - możesz mieć tylko problem z dyskiem 5400rpm może okazać się za mało :/ (przynajmniej u mnie okazywało się za mało)

spróbuj w googlach - może znajdziesz specjalistyczne serwisy

Ostatnio zmieniany przez Alinoe : 13.09.2005 o godz. 23:29
Alinoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2005, 09:10   #3
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Alinoe
ad1. mpeg2 - to format dvd, .avi (divx-mpeg4) to format stratny
Nie do końca. MPEG to format jak najbardziej stratny. AVI (nieskompresowane) to bezstratny - ale zajmuje koszmarne ilości miejsca.

Z karty analogowej TV nie uzyskasz jakości jak DVD. Najwyższa jakość uzyskasz z karty DVB (podłączasz antenę satelitarną do kompa i zgrywasz strumień tak, jak jest nadawany przez satelitę - jak z netu zapisujesz na dysk bez żadnej rekompresji).

Jeżeli już upierasz się przy karcie analogowej, to najlepiej* do jakiegoś bez/mało stratnego formatu kompresji - np. HyffYUV czy mjpeg. Dopiero potem do docelowego formatu.

*jeżeli karta sprzętowo koduje do mpeg2 - to jest to najlepsze wyjście pod warunkiem, że da się ustawić parametry zgodne z DVD (żeby nie rekompresować).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2005, 09:12   #4
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Warszawiak
3.Podczas zapisu, bo zależy mi jak pisałem na najlepszej jakości obrazu wybiaram:

Rozmiar obrazu: 720x576
Częstotliwość bitów: 3950 (czy może wybrać większą ilość bitów ?)
Ilość klatek: 30
Format audio: WaveFormat EX: PCM, 44100 Hertz, o Bits, 2 Channel (czy zmienic np: na 48000 Hertz czy może 96000 ?)
Ilość klatek 30 dla NTSC 25 dla PAL - nie ma sensu zmieniać ilości klatek w stosunku do źródła.
Format audio - jak możesz, to kompresuj od razu do docelowego. 41KHz to standard i też nie ma sensu go zmieniać.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2005, 21:51   #5
Warszawiak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.09.2005
Posty: 2
Warszawiak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki serdeczne Panowie za odpowiedź

@Wawelski
Zgadza się, karta Tv koduje sprzętowo do formatu "mpeg2", póżniej zamieniam go np: w programie WinAVI Video Converter (wiem, że robi szybko i jakość troszkę mam do życzenia), DVD2SVCD + Enkoder CCE czy AVI2DVD z CCE (jakość najwyższych lotów, ale nie mam siły do szybkości, dużo godzin zabiera ) i to wszystko do formatu, abym mógł oglądać na stacjonarnym DVD (starszy Model Samsunga, który odbiera tylko DVD+/-, DVD+RW, VCD/SVCD).
Tak powstałe "AUDIO_TS i VIDEO_TS" mogę śmiało wypalić i oglądać na swoim leciwym DVD stacjonarnym.

Jeśli możesz rzucić okiem na moją, obecną konfiguracje to byłbym wdzięczny

1. Pozostaje przy nagrywaniu przy użyciu programu PVR-Plus opcja DVD-PAL (MPEG-2) (karta tv umożliwia mi sprzętową kompresję do formatu DVD)
2. Dzwięk pozostawiam bez zmian 44100 Hertz, ale otrzymałem rade, żeby jednak lepiej podnieść do 48000Hz (ale jak mówisz, że moje ustawienia wystarczo to słucham się)
3. Bitrate 4000 (im więcej tym lepsza jakość ? zgadza się ?)
4. Ilość kalatek zmieniam na 25 (chyba przy moich dyskach to będzie najlepsze wyjście 5400 RPM)
5. Wejście wideo zmianiam na RGB24, obecnie używałem YUY2
6. O nagrywaniu do formatu .avi nieskompresowanego zapominam, dysku mi zabraknie (hehehe)

Tak dla przypomnienia karta tv słuzy jako magnetowid cyfrowy, podłączony do tunera satelitarnego cyfrowego przez chincz.

Pozdrawiam
Warszawiak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.