![]() |
Dzięki za info, PING. Płytkę oczywiście dostałem i instalowałem Bus Master Soyo, ale problem dalej się pojawiał. Piszę używając czasu przeszłoego, bo do minionego piątku posiadam już inny sprzęt: Cel.1200 i płytę Abita z RAID-em. Przy tym opcje DMA zniknęły mi w ogóle - nie ma ich ani dla dysku, ani dla CD. Przejęte zostały przez inny moduł. Sprawdziłem, że dysk z IDE1 ma UDMA 66, Asusx50 ma UDMA 33, ale nie wiem ja sprawdzić stan nagrywarki z IDE3. Obsługuje ją kontroler HP370 UltraAta100 i sądzę że tryb DMA działa jakoś, przy czym nie wiem czy ma to jakies znaczenie bowiem LG i tak pracuje w trybie PIO-4. A przy okazji, czy prędkości zrzutu Audio są prawidłowe dla tych urządzeń:
Asus S500/A - 9x LG CED-8120B - 10x? |
Witam
Napewno kupując kompa dostałeś płytę instalacyjną do płyty głyty głównej są na niej sterowniki Buss Master, które uruchomią UDMA kontrolerów IDE bez problemów. Gdy uruchamiasz UDMA bez aktualnych sterów pod Twoją płytę winda pisze Ci, że może pracować niestabilnie i tak się robi. Może tu jest ukryty problem. Pozdrawiam PING |
Kłopot z DMA dla dysku
Mam problem z ustawieniem DMA w Wingrozie 98 dla dysku twardego. Opcję muszę zaznaczać dwukrotnie (po 1 zaznaczeniu i ponownym wejściu w zakładkę właściwości dla tego urządzenia, pole DMA nadal jest puste). Drugie zaznaczenie jest skuteczne, ale po restarcie system działa niestabilnie, czasem się wiesza na niebieskim "miłym dla oka" ekranie z błędem krytycznym. Czasem wszystko jakoś ruszy dobrze, ale po jakimś czasie głupieje. Ostatnio stwierdziłem, że po takiej zmianie znika mi pierwszy kontroler dysku twardego oraz sam dysk twardy (w odpowiednich zakładkach). Ale gdy w tych nielicznych przypadkach jako takiego w miarę dobrego odpalenia udało się uruchomić test w Easy CD to transfer wzrastał dwukrotnie, co w rezultacie dawało mozliwość przegrywania z prędkością x80 ale nie o prędkość chodzi. Coś po prostu dzieje się dziwnego, a ja nie wiem co jest grane. Przeinstalowanie systemu nic nie pomaga.
Moja konfiguracja: Celereon 433 (opdkręcona na 488 - rezygnacja z tego też nic nie daje) Płyta Soyo 6BB BX440 dysk IBM 13GB UDMA66 - master I cd-rom Asus x50 UDMA - slave I nagry. LG CED-8120B Pio4 - master II ram 64mb Win 98 Aspi 4.60 |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:43. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.