Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.04.2009, 21:14   #1
_bakupl_
na cdrinfo od 2001 ;>
 
Avatar użytkownika _bakupl_
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Lokalizacja: 53°10'08.02°N 18°09'34.32° E
Posty: 1,239
_bakupl_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kontrola biletów w MZK...

Witam!

Dziś jak co dzień jadę tramwajem do pracy...Uczę się zaocznie i mam legitymacje szkolną. Wszystko podbite, sieciówka z biletem za 52zł (48% ulgi). Na legitymacji szkolnej piszę iż ona uprawnia do danej ulgi. Jednak kontroler stwierdził że nie. W regulaminie przejazdów w Bydgoszczy jest tak:

Cytat:
3. Dzieci i młodzież, dziennych szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dziennych szkół ponadgimnazjalnych , publicznych lub niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych, nie dłużej niż do ukończenia 23 lat.


Ważna legitymacja szkolna.
A więc, skoro legitymacja szkolna jest wydawana w szkole, zatwierdzona przez ministra oświaty itp. bo jest na niej tekst że dzieki temu dokumentowi mam 48% znizki na komunikacje autobusową to jak miasto może mnie pozbawić tego?

Co mam teraz zrobić? Dałem się spisać, ale mandatu nie podpisałem i nie wziąłem. W dodatku jak wysiadłem wziąłem od kogoś kto miał bilet - jednak przedarty - sprawdzony.

Do końca miesiąca będę jeździł za te 52zł co mam bo wyjścia nie mam, od nowego za ...100zł ;/ pytanie jednak co z mandatem?

Mogę jakoś to odwołać skoro na legitce mam napisane wyraźnie że upoważnia do ulgi?

Albo jakąś baje na temat biletu który mam od kogoś z tego tramwaju - który był sprawdzony już? Koszt mandatu 112,60zł... ;/ - 10% pensji
__________________
Dobra, to jak już musisz to daj tą reputke no
_bakupl_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.04.2009, 21:22   #2
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Nie uciekaj przed odpowiedzialnością, wystosuj pismo do MZK z opisem całej sytuacji (tutaj trochę bajek, że kontroler był nieuprzejmy, natarczywy itp.) Im szybciej wyślesz pismo tym lepiej (oczywiście poleconym). Po wysłaniu pisma spokojnie czekaj na odpowiedź MZK.
Ten sposób poskutkował w Poznaniu. Osoba "przyłapana" dostała amnestię z MZK.

melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2009, 21:29   #3
_bakupl_
na cdrinfo od 2001 ;>
 
Avatar użytkownika _bakupl_
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Lokalizacja: 53°10'08.02°N 18°09'34.32° E
Posty: 1,239
_bakupl_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tzn tu raczej trza do ZDMiKP...ale nie mam mandatu, mogę wysłać jak przyjdzie - jeśli przyjdzie ;O

A Renoma - firma kanarska jest dobrze znana chyba calej polsce:

http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/wydarzenia/372514.html
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...378&a=77985657
http://www.express.bydgoski.pl/forum/read.php?2,24159


ZŁO!
__________________
Dobra, to jak już musisz to daj tą reputke no

Ostatnio zmieniany przez _bakupl_ : 04.04.2009 o godz. 22:31
_bakupl_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2009, 22:13   #4
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A ile masz lat? Głupie pytanie bo jestem starym użytkownikiem, no ale... Bo jak 23 lub wyżej to tam jasno pisze, że to już Cię nie obejmuje, choć to dziwne, bo będąc na studiach to jest się w wieku 19-24,25 lat. W Krk takie cos jest do 26 roku życia.
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2009, 22:29   #5
_bakupl_
na cdrinfo od 2001 ;>
 
Avatar użytkownika _bakupl_
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Lokalizacja: 53°10'08.02°N 18°09'34.32° E
Posty: 1,239
_bakupl_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja robie technikum uzupelniajace zaoczne. Mam 19 lat
__________________
Dobra, to jak już musisz to daj tą reputke no
_bakupl_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2009, 22:42   #6
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Studia to inna bajka - bo wtedy ulga jest ustawowa (50%) z budżetu państwa.
Szkoła średnia i podstawowa - to inna bajka, bo to ulga ustalona przez gminę i z jej budżetu (zazwyczaj 48%).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2009, 22:45   #7
_bakupl_
na cdrinfo od 2001 ;>
 
Avatar użytkownika _bakupl_
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Lokalizacja: 53°10'08.02°N 18°09'34.32° E
Posty: 1,239
_bakupl_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Szkoła średnia i podstawowa - to inna bajka, bo to ulga ustalona przez gminę i z jej budżetu (zazwyczaj 48%).
To czemu na legitce mam że ten dokument uprawnia mnie do korzystania z 48% ulgi?
__________________
Dobra, to jak już musisz to daj tą reputke no
_bakupl_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2009, 22:58   #8
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,764
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Sprawa do wyjaśnienia w MZK (czy jak im tam).
Idź do nich, wyjaśnij całą sytuację. W miarę potrzeby , i najlepiej, w formie pisemnej - żeby mieć potwierdzenie przyjęcia zażalenia i pewność odpowiedzi.

Pytanie kiedy kanary zdają raporty z kontroli, kiedyś robili to na koniec miesiąca, więc w MZK mogą tak od razu nie mieć twoich danych.
Tak czy owak musisz się do nich pofatygować. Jeśli będziesz czekał na łaskę z nieba, to spotkasz się z komornikiem.

PS Na legitymacji pisze, że robisz technikum zaocznie? Jeśli nie, to możesz palić głupa.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2009, 23:03   #9
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Zapytaj tego, co Ci wydał taką legitkę.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2009, 23:19   #10
_bakupl_
na cdrinfo od 2001 ;>
 
Avatar użytkownika _bakupl_
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Lokalizacja: 53°10'08.02°N 18°09'34.32° E
Posty: 1,239
_bakupl_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No na legitce jest ze zaoczne. Ten co wystawial mowil ze to nei zwalnia z oplat (nie ma ulgi)...eh, ale nie da rady tego ominac?
__________________
Dobra, to jak już musisz to daj tą reputke no
_bakupl_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2009, 23:29   #11
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,764
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czyli wszystko wiadomo.
Idź do MZK i powiedz, że nie wiedziałeś....a na legitymacji pisze, że masz zniżkę. Daję ci 50% szans.... optymistycznie.
Z innym biletem nie kombinuj, jest oczywiste, że gdybyś go miał w czasie kontroli, to kanar nie miał by spisanych twoich danych.
Dużo ludzi chodzi i stęka i niejednemu się udaje
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2009, 01:04   #12
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Trochę naściemniaj i a nóż się uda... Rzeczywiście, szanse nie są ogromne, ale nigdy nie zaszkodzi.

Z drugiej strony zastanawia mnie, jak to jest z obowiązywaniem tekstu, który bądź co bądź umieszczony jest na oficjalnym dokumencie. Przecież mając dużo różnych dokumentów można zapomnieć, że napis o uldze na jednym z nich nijak ma się do rzeczywistości?

Sam kiedyś miałem problem z obiegówką, zmieniając (po paru tygodniach) szkołę. Jeden z nauczycieli wypożyczał uczniom niedostępne nigdzie książki - ale po jednej na pokój w internacie. Akurat wziąłem naszą na siebie (za każdy egzemplarz ktoś był odpowiedzialny). Przy obiegówce nie było problemów, bo "przepisaliśmy" książkę na kolegę. Tylko, że po powrocie do pokoju okazało się, że ktoś ją ukradł. Zgłosiliśmy to gościowi, a on, że jak tak, to cofa podpis na karcie obiegowej. Mówiłem mu, że zwrócę pieniądze - nie, książka i tak jestnie do kupienia; że skseruję innyegzemplarz i oprawię kopię - też nie, choroba go wie, czemu nie. Zdesperowany poszedłem do dyrektora, pokazałem obiegówkę i oznajmiłem, że mam wszystkie podpisy i jutro idę z nimi do sądu. Jak ręką odjął problem...

Podpis to podpis, ale czy w przypadkach takich, jak opisywany przec _bakupl_ nie ma jakiejś analogii? W końcu wystawienie dokumentu do czegoś zobowiązuje organ wystawiający, a jednocześnie daje jego właścicielowi jakieś prawa...
__________________

Jarson jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2009, 10:50   #13
_bakupl_
na cdrinfo od 2001 ;>
 
Avatar użytkownika _bakupl_
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Lokalizacja: 53°10'08.02°N 18°09'34.32° E
Posty: 1,239
_bakupl_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ech.

A nie lepiej coś takiego?

Miałem bilet, jeden kontroler sprawdził poszedł dalej, to wrzuciłem do worka bo dwa przystanki dalej wysiadam. Przystanek dalej podchodzi kolejny kontroler i prosi o bilet, ja juz stoje przy drzwiach z ciezkimi workami z zakupami, nawet nie trzymam sie niczego bo nie mam czego a ten prosi o bilet ktory jest na dole worka. Ja mowie ze sprawdzali mnie juz, a ten ze chce bilet. No to ja z nerwow ze nie mam, ten mnie spisal. No i przyjezdzam i pokazuje bilet...
__________________
Dobra, to jak już musisz to daj tą reputke no
_bakupl_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2009, 12:11   #14
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,764
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A ty byś w to uwierzył?
Zgodnie z twoją historią miałeś dużo czasu na znalezienie tego biletu, gdy on cię spisywał
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
kontrola w sieci!!!! andrzejmn Off topic 7 09.12.2004 07:53
Kontrola nad USB ... AleX69 Off topic 0 17.08.2004 15:56
Kontrola prędkości łącza internetowego adixo Off topic 3 30.01.2004 03:15
kontrola predkosci.... HanSolo Off topic 6 11.11.2003 21:40
Kontrola... Z_Man Off topic 1 27.02.2003 21:19


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.