Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.10.2014, 17:03   #1
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cool Kradzież paliwa klienta w warsztacie

Od jakiegoś czasu nosiłem się z myślą o napisaniu tego posta.

Do rzeczy...
Mój rydwan to dość stare auto - Rover 220 SDI z 1999.

Tankując samochód do pełna jeździłem sobie wesoło do czasu, aż licznik przejechanych kilometrów nie przekroczył 800km (bowiem samochód ten nie posiada kontrolki rezerwy), co było dla mnie sygnałem, by pojechać na stację. Moje autko jest o tyle specyficzne, że pomiędzy wskazaniem 0 na desce a oczkiem poniżej zera mogłem przejechać jakieś 250km.
Regułą było, że gdy dobiłem do owych 800km, to miałem wtedy w baku około 10 litrów paliwa, co wnioskowałem po fakcie, iż wlewałem ok. 40 do odbicia...

Było regułą, chyba że oddałem auto do mechanika.

Więc... Zdarzyło mi się już 2 razy (różne warsztaty), że po oddaniu samochodu do warsztatu, który dzień wcześniej zatankowałem (i przejechałem raptem 20km) a następnie odebraniu auta od fachowca i przejechaniu około 700km, że auto stanęło na drodze i musiałem kombinować z załatwieniem życiodajnego płynu dla mego autka.
Dwa razy w życiu brakło mi paliwa i za każdym razem po odebraniu od mechanika.
Teraz tankuję, gdy wskazówka dojdzie do zera.

Tak więc zapytam - czy zdarzyło wam się, że u waszego mechanika podpierniczyli wam paliwo lub mieliście takie podejrzenia?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.10.2014, 17:19   #2
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Mechanicy to świnie razu pewnego jeden taki wymieniał mi klocki z tyłu i czyścił chyba tłoczki ,bo w golfie , w każdym razie u mnie tył mi się *******i mego też rocznik 99, mam już 4lata i 7miesięcy klocki z tyłu wymieniam co rok i dwa razy tarcze a z przodu jeszcze nic nie zmieniałem ale wracając do tematu dzwonie do gościa czy po robocie mam odebrać auto , ten twierdzi że tak - zajeżdżam z kumplem , a mechanik z jakimś drugim gościem zaglądają mi pod maskę jak wyjechałem , to sprawdziłem czy nie podmienili mi silnika bo niby po co tam zaglądali a że jeżdżą samochodami klienta to normalka W Wa-wie w Łomiankach budowałem salon citroena pana Włodarskiego korzystaliśmy z pomieszczeń socjalnych w/w warsztatu to napatrzyłem się na przekręty - najlepiej patrzyć mechanikom na ręce , ale to chyba taka nasza Narodowa mentalność aby kombinować.
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.10.2014, 18:14   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,833
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie jeździ się z pełnym bakiem do mechanika, to elementarz!
Pewnie któryś z łepków, co naprawiali spuścił do swojego ałtka (oczywiście bez wiedzy właściciela warsztatu). Przy okazji często jest skasowany licznik przejechanych kilometrów. Oni bardzo lubią jeździć nie na swoim paliwie. Możesz pogadać z właścicielem przy kolejnej naprawie, albo zmienić warsztat - najlepiej informując go o powodach.

Sam nie miałem takich sytuacji, ale jeżdżę do mechaników, których znam i którzy mnie znają. Znane są też przypadki podmiany części i wpuszczania w kosztowne naprawy - niejako przy okazji wykrytych kolejnych usterek. Nie chcą wystawiać faktur na wykonaną robotę, bo mogłyby posłużyć w dochodzeniu praw gwarancyjnych przy fuszerkach, albo mówią że wtedy doliczą 23% VAT przez co stają się drożsi od autoryzowanych serwisów (często i tak są drożsi nawet bez tego vatu).
Porównując ich z np. serwisem Fiata u mnie, wypadają fatalnie. I z robotą i z częściami zamiennymi i z ceną usług. Za to zasadę "dobry bajer to połowa sukcesu" znają doskonale.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.10.2014, 18:30   #4
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dlatego od zawsze jezdzi sie do znajomych mechaników ;-) a fakturki sie bierze,

w razie 'w' zawsze jest dupochron, faktury odstraszają cwaniaków ,kombinatorów i leszczy partaczy


raz w życiu miałem spiecie i to ostre ,zakrawało o sąd z warsztatem ,na drodze katowice - warszawa sprzęgło mi się rozsypało wymieniłem ,

koszt 860zł ale od tego czasu ciężko chodziło ale podobno miało się wyrobić, co się w chorzowie okazało zapłaciłem za sprzęgło Valeo a włożone było maxgear

Ostatnio zmieniany przez - Deckard - : 10.10.2014 o godz. 18:34
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.10.2014, 21:18   #5
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,246
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Nie jeździ się z pełnym bakiem do mechanika, to elementarz!
Co racja to racja Ja prowadzam auto w zasadzie tylko do jednego znajomego mechanika, co do którego wiem, że mnie nie oszuka. Jak jednak ostatnio musiałem wymienić butlę z gazem, to nie tylko gaz najpierw wyjeździłem, ale i paliwo. A że jestem jednym z nielicznych posiadaczy aut z LPG, którzy starają się utrzymywać ilość benzyny w baku w widełkach 30-50% - to wizyta w warsztacie przeciągnęła się o dwa tygodnie

Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Za to zasadę "dobry bajer to połowa sukcesu" znają doskonale.
Po wymianie tejże butli i regulacji zaczął mi uciekać - lekko, ale tu nie ma stopniowania czy lekko czy mocno - gaz przy parowniku. Jak zajechałem do zakładu, właściciel próbował mi wytłumaczyć, że nie ma wycieku, a zapach gazu przy aucie na postoju jest zawsze, bo ten gaz się rozpręża w parowniku (nowina). Na moje natychmiastowe "że co" przestał gadać, przyniósł piankę i widząc przepiękne bąble przy filterku gazu po prostu zabrał się za naprawę.

Po co podchodzić rzetelnie do sprawy, jeśli jedna ładnie opowiedziana bajka może zaoszczędzić godziny roboty...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.10.2014, 21:49   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,431
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez woitas Podgląd Wiadomości
[...] czy zdarzyło wam się, że u waszego mechanika podpierniczyli wam paliwo lub mieliście takie podejrzenia?
Nigdy. Może dlatego że mam szczęście do mechaników.

W PL miałem Pana Wojtka blacharza i Pana Stasia mechanika (2 różne warsztaty).

Pan Wojtek, dusza chłop, stary żeglarz, uczciwy wprost niewiarygodnie.

Pan Stasio, szybki jak błyskawica, geniusz od zawieszeń. Tak zajęty, że na robotę trzeba było się umawiać 2 tygodnie naprzód. Klientów "z ulicy" nie przyjmował. Samochody robił praktycznie zawsze wyłącznie w obecności klienta. Czyli też nie.

A w IE mam Jurka (ksywa "Kłaczaty"), który też naprawia w mojej obecności. Nawet jak mnie nie ma, to wie że mam kamerę a nie wie jak ją wyłączyć.

Zresztą benzyna by mu się nie przydała - jeździ klekotem.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2014, 04:55   #7
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Wiesz, owi wymienieni przeze mnie mechanicy też są ok. Podejrzewam raczej zatrudnionych przez nich pracowników, gdyż nigdy wcześniej nie miałem z jakością usług problemów. A głupio mi bez dowodów im o tym wspominać...
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2014, 09:31   #8
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,833
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Oczywiście, że robią to pracownicy. Właściciele warsztatów doskonale znają zjawisko, bo jest powszechne - co najwyżej może im się zdawać, że u niego akurat go nie ma.
Jak znasz go dobrze, to mu powiedz o tym. Dodaj, że nie chcesz robić draki z tego, ale w ten sposób psuje sobie renomę i traci klientów. Pewnie załatwi sprawę raz dwa. Szybko dojdzie który akurat robił twoje auto.
Ogólnie sprawa jest jak pierdnięcie w tańcu - jeden woli by się rozeszło, drugi by zostało między nimi.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2014, 12:46   #9
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości

Zresztą benzyna by mu się nie przydała - jeździ klekotem.
Mam kumpla z którym parę lat pracowałem - on i żona mają benzyniaki - poszedł do innej firmy jako kierowca i jak to mówią : ''wszedłeś między wrony...''na miesiąc spuszcza z ciężarówki 100l ropy , bo taka jest ponoć norma ropę dostarcza mi do domu po 4zł/l
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2014, 17:27   #10
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,431
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez woitas Podgląd Wiadomości
Wiesz, owi wymienieni przeze mnie mechanicy też są ok. Podejrzewam raczej zatrudnionych przez nich pracowników, gdyż nigdy wcześniej nie miałem z jakością usług problemów. A głupio mi bez dowodów im o tym wspominać...
"Moi" mechanicy są typami samotników.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2014, 18:42   #11
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
A że jestem jednym z nielicznych posiadaczy aut z LPG, którzy starają się utrzymywać ilość benzyny w baku w widełkach 30-50%
witam w klubie
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
UPC i standardy obsługi klienta Reetou Off topic 44 09.08.2019 12:50
Poradnik operatorow GSM - jak naciągać klienta Reetou Telefony (Smartfony) 826 19.02.2019 18:35
Emule - flood portów po wyłączeniu klienta pali Komputery - oprogramowanie i sprzęt 6 08.02.2011 20:25
Niebieska linia - domena neostrada.pl + intaligentni ludzie w biurze obsługi klienta Patrix Komputery - oprogramowanie i sprzęt 2 02.04.2004 18:28
jakiego klienta poczty zainstalować??? markus96 Off topic 2 23.04.2003 07:56


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.