Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.10.2013, 14:20   #1
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 7,409
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kredyt w szwankach frajcarskich

Powoli robi się głośno o Sadliku i siedzibie jego firmy kupionej za nie naszą walutę w naszym Krakowie.

Co sądzicie o koncepcji przewalutowywania tych kredytów? Szczerze mówiąc do głowy mi nie przyszło, że kiedykolwiek w ogóle pojawi się taka koncepcja, ale skoro się pojawiła, to temat jest ciekawy.

Od początku uważałem, że branie kredytu na kilkadziesiąt lat we frankach to chory pomysł, jeśli w ogóle kredyty na taki okres nie wzbudzają mojej sympatii (czyją wzbudzają), to branie kredytu spekulacyjnego jest już niemal szaleństwem. I nie ma co tu opowiadać, że były argumenty za (no były i co?), bo ryzyko obecnego rozwoju sytuacji dało się przewidzieć.

Teraz tylko powstaje pytanie, czy można obciążyć skutkami obecnej sytuacji banki i nakazać przewalutowanie, czy ta koncepcja to kolejny durnowaty pomysł. Z jednej strony klienci sami podpisali umowy, podpisali też, że rozumieją ryzyko kursowe. Jeśli podpisuje się umowę na tyle lat, to każdy tego typu paragraf powinno się przemyśleć dokładnie tyle razy, na ile lat się kredyt bierze. Z drugiej strony - to w bankach są pozatrudniani eksperci (choć paru znam i nie powiedziałbym że to tacy znowu fachowcy), w związku z czym co się dziwić że przychodzący do banku laicy im ufali.

Ponoć grożą nam straszne i okropne konsekwencje gospodarcze w razie wprowadzenia możliwości przewalutowania (gdyby taka się pojawiła, przed bankami pojawiłyby się natychmiast kolejki jak w stanie wojennym, ludzie braliby urlopy w pracy żeby zdążyć z przewalutowaniem zanim komuś się nie odwidzi). Banki by poupadały itd. Ale czy obecna sytuacja, w której ludzie zamiast generować popyt przez konsumpcję, muszą wydawać lwią część dochodów na raty kredytu, też nie hamuje gospodarki?
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.10.2013, 16:10   #2
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Od początku uważałem, że branie kredytu na kilkadziesiąt lat we frankach to chory pomysł
Błąd. Nawet jak ktoś wziął kredyt gdy frank był najtańszy, to do banku wpłacił mniej, niż gdyby wtedy wziął kredyt w złotówkach. Dużo mniej. A że trzeba było mieć dużo wyższą zdolność kredytową dla waluty - to nie trafiło na biednych. I teraz pomysł jest taki, żeby biedni dopłacili bogatym do ich kredytów.

Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Teraz tylko powstaje pytanie, czy można obciążyć skutkami obecnej sytuacji banki i nakazać przewalutowanie,
Ciekawe, czy zadziała to tez w drugą stronę - banki przewalutują po wyższym kursie tym, co brali gdy kurs był wysoki, a potem spadł. Pamięta ktoś dolara zbliżającego się do 5 zł?
Jak dla mnie to ryzyko jest obustronne. A nawet tęgie głowy nie są w stanie przewidzieć kursów za tydzień, a co dopiero za 5, 10 czy 30 lat. Więc argument, że banki miały większe możliwości przewidzenia zmian kursów niż Kowalski za pomocą swojej intuicji czy Jackowskiego nie ma szansy obronić się.
Ale jak to przejdzie, to i tak zapłacimy my, klienci banków. Albo my, podatnicy ratując upadające banki. Co tak ma miejsce w postaci różnych programów wsparcia budownictwa które tak naprawdę wspierają banki - bo wszystkie programy dopłaty od czasu tzw. dużej ulgi budowlanej muszą przejść przez bank. Nie ma opcji, że ktoś budujący się za swoje oszczędności dostanie dopłatę do solara, domu pasywnego, MDM czy ulgę podatkową.
Czyli i tak biedni dopłaca bogatym (bo biednych nie stać na kredyt - zwłaszcza walutowy).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2013, 18:09   #3
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 4,841
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja mam kredyt hipoteczny w frankach, pomimo wzrostu wartości [jak brałem stał po 2.30zł]

to i tak dalej mi się opłaca, wpłacam mniej do banku niż znajomi którzy wzięli podobny kredyt w pln gdzie oprocentowanie jest paru krotnie większe
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 15:54   #4
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: znowu Kraków !!!
Posty: 12,548
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
bank się tak wystraszył zwyżki franka, że pobrał mi dziś ratę bez spredu
BPH jakby się ktoś pytał.
__________________
c'est la vie !!!


...a poza tym uważam,
że Maliniak powinien oddać wyłudzone z Sejmu pieniądze.
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 16:24   #5
grzeniu
XV1100
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 28,797
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A co to właściwie za ryzyko dla banku, jeśli przewalutuje kredyt (pozostały do spłacenia) po aktualnym kursie? Teraz jest to ok 4,5 chyba, no plus jakaś prowizja od operacji? Oczywiście co się z tym wiąże nowe zasady oprocentowania.
Przecież banki m.in. tym właśnie się zajmują i na tym mają się znać. Nie widzę tu nic niezwykłego.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 16:27   #6
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: znowu Kraków !!!
Posty: 12,548
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
spred to zarobek banku, znaczy się bank zrezygnował z zarobku, przynajmniej w styczniu.
Jak będzie dalej, zobaczymy
__________________
c'est la vie !!!


...a poza tym uważam,
że Maliniak powinien oddać wyłudzone z Sejmu pieniądze.
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 17:24   #7
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 7,409
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
A co to właściwie za ryzyko dla banku, jeśli przewalutuje kredyt (pozostały do spłacenia) po aktualnym kursie? Teraz jest to ok 4,5 chyba, no plus jakaś prowizja od operacji? Oczywiście co się z tym wiąże nowe zasady oprocentowania.
Przecież banki m.in. tym właśnie się zajmują i na tym mają się znać. Nie widzę tu nic niezwykłego.
Żadne ryzyko, tylko po aktualnym kursie niejedna osoba musiałaby zapłacić za swoje mieszkanie znacznie więcej, niż jest ono warte. Problemem dla banków są propozycje, żeby przewalutować kredyty po kursie z dnia zaciągania kredytu, a to różnica kilkudziesięciu, a czasem nawet set tysięcy złotych...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 18:13   #8
grzeniu
XV1100
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 28,797
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A co ma zrobić bank z tak przewalutowanym frankiem/złotym?
Do tej pory frankowicze zyskiwali i się cieszyli, teraz boli.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 18:33   #9
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dostać w dupę?

To nie bank ma takie światłe pomysły, tylko politycy. Wiesz, zbliżają się wybory i to podwójne, to trzeba jakoś podgrzewać atmosferę. Już opozycja opierając się na artykule 70 konstytucji (coś o wspieraniu przez państwo rodziny, szczególnie wielodzietnej) rozrywa szaty i pyta co rząd robi w ochronie biednych frankowiczów. Bodajże PIS zgłosił pomysł z tym przewalutowaniem po kursie z listopada ubiegłego roku. Nie zastanawiając się chyba specjalnie na faktem, że wywoła trzęsienie ziemi na rynku finansowym.

Z tego co kojarzę kredyt we frankach mogli uzyskać tylko osoby o wyższej zdolności kredytowej, Kowalskiemu zostawały tylko kredyty złotówkowe. I wtedy frankowcy śmieli się z Kowalskiego, że nie dość że ciułacz, to jeszcze wygarnia na takie procenty. A Kowalski nie miał wyboru, ciułał, klął i płacił rosnące raty kredytu. Czy jakiś polityk przejął się jego trudnym losem? Jakoś nie słyszałem, a pewno byłoby o tym głośno, przyjechało by radio, telewizja i puszczali by to tak często i głośno jak reklamy Mediaexpert.

Ale teraz to wybory będą, a franek podskoczył, ojoj, oni biedni, zapłaćcie za nas... ? To może od razu niech też zmniejszą te procenty dla kredytów złotówkowych? Skoro mamy takie stabilne i bogate państwo...

Tak się zastanawiam, czy któryś z polityków dowolnej partii ma chociaż połowę mózgu... Bo jakoś mi nie wygląda.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 18:38   #10
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,064
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja jestem przeciw pomaganiom frankowiczom... bez urazy ale wiedzieli co brali i znali ryzyko.
Umarzenie im teraz czegokolwiek uważam za niekonstytucyjne.
Są tacy, którym się w porę udało oraz są tacy co wtopili na tym.
Widziałem w telewizji żal jakiejś pani co ma teraz bonus 100k do zapłaty, dlaczego ma mi byc jej żal?
Wcale mnie jej problem nie bawi, ale każdy łyka własną żabę.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 20:17   #11
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,517
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jak najbardziej racja. Kiedy brali taniej i na tym korzystali to było ok? A teraz gdy przychodzi płacić*więcej to wielki płacz i wielkie smutne oczka to państwa aby pomogli bo to ich obowiązek.

GÓWNO a nie obowiązek. No ale skoro biednym górnikom się pomaga, to dlaczego by i im nie?

@Reetou jeżeli PIS serio takie coś*wystosował to oni są albo głupi, albo wiedzą że w taki sposób sobie poprawią sondaże to dlaczego nie? Przecież dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać

Ingerencja naszego koffanego państwa spowoduje takie konsekwencje, że szkoda gadać. No ale politycy troszczą się przede wszystkim o swoje sondaże a nie o wyborców
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 20:28   #12
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 7,409
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No właśnie nie jestem do końca pewien, czy wiedzieli o ryzyku. Ja na ten przykład dopóki nie pojawił się problem z kredytami we frankach nie widziałem o nich nic ponadto, że istnieją i że są popularne. No - inna sprawa, że nie dotyczyły mnie one osobiście i po prostu nie wyobrażam sobie, że mógłbym zaciągnąć takie zobowiązanie jak kredyt mieszkaniowy, nie dowiadując się najpierw o nich jak najwięcej.

Oczywiście również nie widzę jako rozwiązania przewalutowania kredytu ze stratą dla banku. To by wywołało po pierwsze finansowe trzęsienie ziemi, po drugie panikę, a ta panika wywołałaby jeszcze większe finansowe trzęsienie ziemi.

To jest część dużo szerszego problemu, tego samego, który leży u podłoża wszystkich ostatnich (z ostatniej dekady) zawirowań na światowych rynkach, który doprowadził do zdeficytowania budżetów państw UE i samej UE jako całości, który może już niebawem wybuchnąć z jeszcze większą siłą. I na ten problem na razie nikt nie ma pomysłu, a jedno jest pewne - tak czy owak po dupsku oberwą wszyscy (w sprawiedliwym, mało prawdopodobnym scenariuszu), prawie wszyscy (w scenariuszu prawdopodobnym) lub dość wyraźna większość (w scenariuszu katastrofalnym, w którym dziesięciu procentom najzamożniejszych, posiadających rezerwy mogące załagodzić problem, jednak uda się jakimś cudem te rezerwy "schować" i nie włączyć ich do obrotu kiedy będzie naprawdę źle).
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 19.01.2015 o godz. 20:30
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 20:35   #13
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 39,007
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Z tego co zauważyłem, to rządzący obiecują ratować frankowców, a PiS, to se może gadać dla przedwyborczego picu, władzy nie ma,ale jak zwykle wina Jarosława. I Antka!

Wicepremier Piechociński obiecuje: frankowicze nie zostaną na lodzie. Rząd prowadzi rozmowy z bankami

http://www.polskieradio.pl/42/273/Ar...a-frankowiczow
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 20:36   #14
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,064
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Jarson, bez urazy ale bank nie ma na celu poinformowania Ciebie o wszystkich haczykach dopóki jest to zgodne z prawem. Przykładowo co sądzisz o ofercie lokat dla nowych klientów banku X, który to oferuje lokatę 3 m-ce bez możliwości przedłużenia w wysokości 5% w skali roku? Dlaczego miałby Ci mówić, że to jest 5*3/12? Tak to sobie tłumaczę... przecież robią ludzi w jajo
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 20:43   #15
grzeniu
XV1100
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 28,797
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
O ryzyku wiedzieli, bo to było u samych podstaw zasad tych kredytów. Nie wyobrażam sobie, że człowiek biorący kilkaset tys kredytu nie jest na tyle rozgarnięty.
Przypuszczam, że nikt nie pomyślał, bank szwajcarski przestanie sztucznie utrzymywać kurs ich waluty i że po tym kurs franka może tak śmignąć. Choć pewnie co sprytniejsi zdążyli nie stracić. Jak to zawsze bywa.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Najlepszy kredyt mieszkaniowy prometeusz Off topic 11 30.07.2007 08:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2021, vBulletin Solutions Inc.