Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.02.2015, 15:42   #46
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Gdybyś przeczytał, to byś wiedział że chodzi mu o krzykaczy.

To nie chodzi o szczucie tylko równe traktowanie.
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.02.2015, 21:40   #47
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez mdfire Podgląd Wiadomości
Chociaż osobiście mam to szczęście, że nie mam kredytu we frankach, to sporo moich znajomych taki kredyt posiada.
To zapytaj ich, ile w sumie przelali do banku, a ile przelaliby, gdyby wzięli kredyt w złotówkach. Ostatnio znajomy się śmiał, że dostał właśnie przeliczenie po nowym LIBORze i kolejną ratę zapłacił wyższą, od tej sprzed szoku kursowego... o 66 gr.

Tak się składa, że jakoś wzrost kursu nieźle rekompensują spadki LIBORu i kredyciarze CHF są cały czas mocno do przodu w porównaniu z tymi, co na taką samą kwotę w tym samym czasie wzięli złotówki.

Mają tylko jeden problem - niesprzedawalne mieszkanie.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2015, 21:44   #48
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,763
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tyle, że teraz jeszcze trzeba przewidzieć 'kurs liboru'.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2015, 22:08   #49
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
LIBOR LIBORem - wiedzieli co robia, podpisali ocene ryzyka.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2015, 00:43   #50
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
jak dla mnie taki kredyt to jak calowanie lwa w dupe
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2015, 14:22   #51
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Natknąłem się na bardzo ciekawy artykuł: http://www.biztok.pl/wywiady/tomasz-...-w-blad_a20734

Cytat:
Kilka dni temu, 24 marca krakowski sąd oddalił pozew Tomasza Sadlika przeciw bankowi Raiffeisen. Sąd uznał, że nie ma podstaw do unieważnienia jego umowy kredytowej, ponieważ kredytobiorca zaakceptował warunki umowy, a nawet potwierdził podpisem ostrzeżenie banku o możliwości zmiany kursu waluty. Jak podkreśliła sędzia, będąc człowiekiem wykształconym, inteligentnym i o ponadprzeciętnej wiedzy ekonomicznej, Sadlik powinien mieć rozeznanie w warunkach umowy, jaką podpisuje.
Cytat:
Jacek Bereźnicki: Na czym polegało rzekome oszustwo, które zarzucił pan bankowi Raiffeisen?

Tomasz Sadlik: Pani z banku przedstawiła mi symulację kredytu, według której w przypadku franków szwajcarskich przez 30 lat będę płacił o 400 zł mniej niż w złotych. Sąd zapytał tę panią na jednej z rozpraw: skąd te dane? Odpowiedź padła, że z systemu bankowego. I ten system był tak skonstruowany, jakby nie zakładał żadnej zmiany, tak jakby przez 30 lat nie było inflacji, nie mówiąc już o zmiennej kursu. Dla mnie to zapewnienie było decydujące, ponieważ samą umowę ***8211; kilkanaście stron zapisanych maczkiem ***8211; zobaczyłem tuż przed podpisaniem. Ale miałem tego maila i zapewnienie, że będzie taniej.

I to było powiedziane tak wprost, że we franku będzie taniej przez cały okres spłaty?

Tak, jak najbardziej. Ten mail to jeden z dowodów w sprawie.
Poniżej email:
Kredyt w szwankach frajcarskich-5b562bd83840c16958feed79c894df13.jpg
Gdzie tam jest napisane, że tak będzie zawsze? Oj ktoś tu się mija z prawdą...
Cytat:
Czy jednak osoby biorące wtedy kredyty we frankach nie powinny zdawać sobie sprawy z istniejącego ryzyka kursowego? Że podejmują pewnego rodzaju grę?

Proszę pamiętać, że wtedy istniała powszechna świadomość, utwierdzana przez media ***8211; to można zresztą łatwo sprawdzić ***8211; i doradców, że ryzyka nie ma prawie wcale, że mamy wkrótce wejść do strefy euro i będzie pięknie. Po drugie, były sygnały z banków, takie jak wspomniany mail, że ryzyka nie ma.
Cytat:
No dobrze, ale dlaczego klienci banków wierzyli w każde słowo pracowników banków? Czy nie powinni stosować zasady ograniczonego zaufania, jak w przypadku innych ludzi, którzy chcą nam coś sprzedać? Tym bardziej, że chodziło o setki tysięcy złotych. Nie powinni byli poszukać innych źródeł informacji?

Ale wszyscy mówili wtedy to samo. Banki, doradcy, media i znani eksperci zachęcali do brania kredytów we frankach. Nie było kogo pytać.
Jasne wszyscy wołali tak samo...
Cytat:
Czy biorąc kredyt, porównywał pan chociaż oferty różnych banków?

Zaufałem bankowi Raiffeisen, który jest wielkim bankiem inwestycyjnym, obecnym w Europie Wschodniej. Pani z tego banku zgłosiła się jako pierwsza i poprosiłem ją o obliczenie mojej zdolności kredytowej i przedstawienie najlepszej oferty. No i wtedy napisała mi maila, że najlepiej jest we frankach szwajcarskich, bo będę przez 30 lat płacił miesięcznie o 400 zł mniej i kropka.
LOOL. Jak pójdzie do sklepu po TV to też zaufa sprzedawcy? No w końcu ten sklep jest jednym z większych w PL...
Cytat:
I tak po prostu pan to wziął za pewnik?

Nie rozumiem, dlaczego tłumacz, humanista ma wątpić w pisemne zapewnienia pracownika wielkiej instytucji finansowej, jaką jest Raiffeisen. Poruszamy się w tym momencie w sferze absurdu. Jak pan pójdzie do sklepu komputerowego, nie będzie pan dyskutował z informatykiem, który będzie zapewniał, że dany sprzęt spełni pana oczekiwania, tylko jak nie będzie spełniał, to pan go odda.
Ale jakie zapewnienia? Na tym emailu nie ma nigdzie zapewnienia, że kurs zawsze będzie taki sam.
Cytat:
I bank nie pozwolił panu zapoznać się z umową na spokojnie?

Nie, dostałem na miejscu gotowca, który przyszedł pocztą kurierską z centrali ***8211; mogłem przeczytać i podpisać, albo nie.
Czy mógłby się*ktoś wypowiedzieć na ten temat? Coś trudno mi uwierzyć w to. Skoro w sprawie tego emaila tak bardzo mija się*z prawdą*to w tej sprawie też*tak mógł...
Cytat:
I tak pracownicy banku panu powiedzieli? Że jak nie podpisze od razu, to umowy nie ma?

Tak. Nie było żadnej możliwości wzięcia umowy i jakiejkolwiek konsultacji.
Przy takim czymś*zapala się*czerwona lampka o ile to prawda.
Cytat:
Nie miał pan już wtedy wątpliwości, że coś jest nie tak?

Wtedy było tak, że jak szło się do banku, to się bankowi ufało. To była jesień 2007 r., przed upadkiem Lehman Brothers, przed wszystkimi tymi przekrętami, przed skandalem z LIBOREM. Nie było czegoś takiego w powszechnej świadomości, że bank może oszukiwać. Zresztą to zaufanie było uzasadnione, bo szczególnie w Polsce banki są chronione prawem, istnieją odrębne przepisy, które dają im szereg atrybutów jako instytucjom zaufania publicznego. Zatem jeśli państwo w moim imieniu ufa bankom i powołuje instytucje, które mają je kontrolować, to kim ja jestem, żeby wątpić w solidność takiej instytucji? To jakby wątpić, czy wszystkie układy scalone w komputerze są dobrze połączone.
Czytam i nie wierzę.. Jak można być*tak naiwnym?

Najlepsze są*zawsze komentarze:

Cytat:
A gdyby tak kurs franka spadł o połowę to czy wówczas Szanowny Pan wyrównałby straty banku. NIE SĄDZĘ !! Cieszyłby się że tak dobrze udało mu się zagrać na walucie.
Cytat:
haha, co za żałosny gość, gdzie w tym mailu jast napisane że raty we franku będą zawsze tańsze niż w PLN i że zawsze będą wynosiły tyle ile jest w tej prognozie, bo to była tylko prognoza, a w umowie na 100% było napisane że wysokość rat jest uzależniona i od stóp procentowych i od kursu waluty, no cóż, robienie z siebie idioty to też jakaś metoda
Cytat:
Nikt nikogo nie wprowadzał w błąd tylko jak się zobaczyło 4 stówki na lepsze za każdy miesiąc to mgła zasłoniła oczy. Było dobrze przez tyle lat, a jak nagle frank skoczył w górę to lament. Teraz najlepiej to by było pozwać państwo o odszkodowanie, no nie ? Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo dlaczego mam dopłacać komuś do jego kredytu z moich pieniędzy ? Czy może "myśleli", że kurs bankowy to taka stała matematyczna ? Ha ha ha.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2015, 15:05   #52
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cóż, gość się przeliczył, to teraz próbuje udowadniać bzdury.

Można zrozumieć sytuację, w jakiej P. Sadlik się znalazł, ale podawać jako dowód zapewnień banku o stałości kredytu cytowany mail na miejscu tego człowieka po prostu bym się wstydził.

Tak naprawdę nie ma się czemu dziwić. Pooglądajcie sobie "Uwaga Pirat" i wystarczy. Tam ludzie kompromitują się, starając się uniknąć mandatu za 300 zł. Czasem nawet ludzie w autach z wyższej półki, którzy na pewno głodować nie będą. I takie żałosne sytuacje widzimy wszędzie.

Ludziom dziś brakuje kręgosłupów, ot co. Nie wiem, może podświadomie im zazdroszczę efektów i dlatego tak mnie to razi? Ideałem na pewno nie jestem, ale jak żyję nigdy nie poprosiłem np. o lepszą ocenę na egzaminie - i nieraz było tak, że osoba która weszła ze mną i powiedziała mniej wychodziła z lepszą oceną, bo ją sobie wybłagała. "Bo mi brakuje do stypendium średniej", bo to, bo tamto. Bo babcia się ucieszy, jak przyniosę lepszą ocenę, bo Aniołek Stróż będzie mógł brylować przed innymi Aniołkami w niebiańskiej stołówce. Noż k****...

W przypadku frankowców wina na pewno leży także po stronie banków i ciągle to powtarzam. Wystarczy przejść się po sklepie z elektroniką lub innym supermarkecie, żeby na własne oczy zobaczyć jak naiwni są w Polsce niektórzy konsumenci. W takiej rzeczywistości to, że był okres kiedy wciskano ludziom powszechnie kredyty obarczone sporym ryzykiem to skandal. A jak przekonywano, to też wszyscy wiemy.

W zasadzie nie można wykluczyć, że medal ma i w przypadku Sadlika drugą stronę. On mógł naprawdę być przekonywany w rozmowach o tym, że niska rata to już na wieki wieków. A mail mógł być specjalnie sformułowany tak, żeby w razie czego wszystkiego można się było wyprzeć.

Tak czy owak jedno jest pewne - dzięki kredytom we frankach szwajcarskich z polskiego rynku wypłynęła i wypłynie rzeka pieniędzy i co by teraz nie zrobić, ktoś będzie w czarnej...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2015, 17:16   #53
revolver0
Guru
 
Avatar użytkownika revolver0
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Lokalizacja: Torchwood
Posty: 3,839
revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Hmm to 400 a właściwie 398 złoty jest tylko trzeba sobie je obliczyć... Gdyby było wprost napisane może i by co ugrał...
revolver0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2015, 18:29   #54
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Tak czy owak jedno jest pewne - dzięki kredytom we frankach szwajcarskich z polskiego rynku wypłynęła i wypłynie rzeka pieniędzy i co by teraz nie zrobić, ktoś będzie w czarnej...
To nie są kredyty we frankach, bo nikt franków do ręki nie dostał. To są kredyty złotówkowe indeksowane w walucie. Nie sądzę też, że bank zapożyczał się u innych we frankach, żeby ludziom udzielać tych kredytów...

Poza tym tłumaczenia gościa są mocno naiwne. Jak się bierze nawet 5 złoty w kredycie, to trzeba zapoznać się z warunkami umowy i nad nią zastanowić. A skoro miał maila, to miał i internet. Jak w googlu wpisze kurs franka, to może sobie na pierwszej stronie wyników obejrzeć, jak zmieniał się kurs od 93 roku, czyli przez 14 lat do czasu podpisywania przez niego umowy. Jeśli w ciągu tych 14 lat kurs wzrósł o prawie 200%, to mocno naiwne byłoby zakładanie, że przez następne 30 lat się nie zmieni i każdy z IQ wyższym od temperatury pokojowej powinien sobie przekalkulować, czy go będzie na te raty stać.
Co do czasu na konsultację, to nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się, że jest ustawowo zagwarantowany jakiś czas (7, 14 dni?) na wycofanie się umowy kredytu, chyba że to wprowadzili niedawno. W każdym bądź razie 2 lata temu już miałem taką możliwość.


Edyta: Ja nie będę się spierał, że postępowanie banków było nieetyczne - doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że mogą wsadzić klientów na minę, ale wciskali im te kredyty patrząc na swój zarobek. Tak postępuje każdy sprzedawca, nie ma się co łudzić. Jeśli za bardzo się nie orientujesz co chcesz, to każdy sprzedawca będzie zachwalał towar na którym najwięcej zarobi, albo który mu zalega na magazynie - czy to jest komputer, czy lodówka, czy kredyt, czy cokolwiek innego. Ostatnio wysłałem staruszkę do UPC z prostym poleceniem, żeby złożyła rezygnację z umowy świadczenia usług. Wróciła bez tej rezygnacji, bo sprzedawca przez pół godziny przekonywał ją, że ma najlepszą na świecie ofertę i wszystko inne jest droższe. I przekonał. Powiedziałem jej, że skoro jest tak naiwna, że wierzy sprzedawcy, to przejdzie się jeszcze raz, ze stoperami w uszach. Poszła i tym razem wróciła już z wypowiedzeniem. A ja załatwiłem jej nową umowę o 30 zł tańszą z dodatkowym internetem i multiroomem w tym samym UPC. I kobieta zrozumiała, że sprzedawcom nie należy ufać bezgranicznie...

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 05.04.2015 o godz. 18:48
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2015, 18:50   #55
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Witam

Opiszę na szybko poznany mi wczoraj ciekawy przypadek logicznego myślenia bankowców.

Ja spłacam kredyt mieszkaniowy na tip top, nawet do przodu, z resztą swoich comiesięcznych zobowiązań nie spóźniłem się nawet o dzień.

Bank NIGDY nie zaproponował mi zmniejszenia oprocentowania, jakiegoś bonusu czego kolwiek na moją korzyść.

Mój sąsiad , obecnie nie spłaca kredytu mieszkaniowego 3 lata, ogólnie to już nie mieszka pod tym adresem,
wyemigrował a raczej uciekł od gigantycznego zadłużenia u kilku rożnych instytucji [czynsz, tauron,kredyt mieszkaniowy, orange itd] zadłużenie sięga 80k

Wczoraj mnie odwiedził na 3 minuty i pokazał z uśmiechem na twarzy pismo z banku
w którym bank ostrzega go kolejny raz ,że odda sprawę do windykacji i ujawni i zajmie jego majątek [nieruchomość]

ale to nic, w tym samym piśmie wzywa go do stawienia się w siedzibie banku i podpisaniu ugody, będzie ona polegała na tym że rozłożą mu dług na raty,

i tu najlepsze, jeśli na to się zgodzi to UMORZĄ MU ODSETKI W WYSOKOŚCI 16TYSIECY PLN.....

opłaca się nie płacić,jeszcze nikt nigdy w życiu nie podarował mi 16 tysięcy, jeszcze za to ,że zalegam z płatnościami qrwa mać!

jak ktoś nie wierzy to zrobię w nocy skan pisma bo to zakrawa o pomstę do nieba i plucie w twarz ludziom którzy spłacają swoje zobowiązania na czas
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2015, 19:43   #56
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Zrób skan - aż się nie chce wierzyć
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2015, 19:51   #57
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,763
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A po co? Zachowanie banku jest logiczne, jeśli próbuje ściągnąć 'zły kredyt'.
Wszystkie sposoby dobre.
Oni wiedzą, że ludzie decydując się na zaprzestanie spłacania jakoś się zabezpieczają i z reguły siłowo odzyskają znacznie mniej niż ugodowo.

A ten kto spłaca, to niech spłaca. Dzięki nim można coś darować na zachętę tym trudnym
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2015, 20:05   #58
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie spłacam kredytu we frankach... jeszcze, bo nasz żont morze zrobić tak, że zacznę, za innych.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2015, 20:12   #59
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No ale spójrz na to z innej strony...
Dzięki temu, iż będziesz spłacać za innych to:
- Będziesz mieć poczucie spełnionego obowiązku
- Dzięki tobie innym będzie lżej
- Dzięki temu przyjedzie więcej emigrantów
- Rozwinie się gospodarka

Dziś nawet na TVP Info był ciekawy wywiad, taki emigrant jeśli tylko zdecyduje się zostać w Polsce to dostanie 1380 zł na osobę, jak rodzina większa to razy ilość członków rodziny

Nic tylko emigrować
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2015, 07:00   #60
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,061
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@mgit specjalnie dla Ciebie.

Nie ma co, nie opłaca się spłacać terminowo, darują Ci odsetki karne, a może nawet umorzą spłatę części kapitału .
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Kredyt w szwankach frajcarskich-untitled-001.jpg  
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Najlepszy kredyt mieszkaniowy prometeusz Off topic 11 30.07.2007 08:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.