Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.03.2006, 09:29   #1
Freddy69
TOTALny amator
 
Data rejestracji: 13.02.2006
Lokalizacja: Elm Street
Posty: 4
Freddy69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Którą drukarkę wybrać: HP Photojet 8050 czy Canon PIXMA 4200?

Witam.
Po lekturze wszystkich postów odnośnie drukarek, postanowiłem napisać nowy, gdyż nie znalazłem rozwiązania swojego dylematu.
Nad wyborem biedzę się już tydzień. Przeczytałem setki stron (co tylko udało mi się znaleźć) odnośnie tych drukarek, jednakże nie mogę wybrać rozwiązania dla siebie.
Otóż co będę drukował? Przede wszystkim w kolorze. Chciałbym drukować:
1. Okładki do pudełek CD, DVD - sporadycznie (przez najbliższy rok może będzie tego ze 100?);
2. Naprasowanki na folii do tego przeznaczonej (to dla dzieci - planowana ilość ok 40 szt. w roku);
3. Baaardzo sporadycznie jakieś zdjęcie (jak będzie tego z 10-20 w roku to max - przeważnie zdjęcia idą do FotoLab'u);
4. Text cz-b też sporadycznie - raczej texty z elementami koloru - cz-b drukuję na laserze, na którym do tej pory pracuję;
5. Fronty płyt CD, DVD - i tu właśnie będzie chyba najwięcej (duuużo płyt przechowuję w cake'ach i kopertach - i chciałbym, żeby jakoś wyglądały - opis, jakieś foto itp) - wiem, że są nalepki na cd, jako alternatywa - ale podobno poprzez nalepienie napędy moga się psuć (złe wyważenie?)

Cenowo te drukarki są baaarrdzo zbliżone.

Wyższość Canona nad HP:
- tacka na płyty;
- większa rozdzielczość;
- tańsza exploatacja (z tym można polemizować, bo na razie brak zamienników do tego typu drukarki);

Niższość Canona do HP:
- głowice oddzielne od tuszy - dbanie o to, by nie zaschły - czyli częste drukowanie.

I właśnie ta niższość mnie wprowadziła w dylemat. Bo wiem, że będzie tak, że będzie dużo drukowane na początku, a później to jak raz na 2-3 tygodnie uruchomię drukarkę to max (a może i raz w miesiącu).

Zwracam się do ludzi mających duuużo do czynienia z plujkami o poradę - może ktoś ma taki sam zakres prac na drukarce jak ja, i pomoże mi rozwiązać problem.

Dzięki za czas poświęcony na przeczytanie tego postu - i jeszcze większe dzięki za porady.
Freddy69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2006, 17:27   #2
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja jestem posiadaczem hp, co prawda 3820 ale hp to hp i powiem, że jest k**** drogi w eksploatacji praktycznie za komplet tuszy można kupić nową drukarkę. tusze oczywiście nabijam ale taki tusz to dużo nie wytrzymuje 2-3 nabicia i kibel a czasami to nawet niewytrzymuje 1 nabicia.
z tego co podałeś to drukarka bedzie troszkę w ruchu więc nie powinna zaschnąć. zresztą czyszczenie głowicy to koszt ok 25 zł (gdynia)
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 17:35   #3
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Freddy69
(...)

I właśnie ta niższość mnie wprowadziła w dylemat. Bo wiem, że będzie tak, że będzie dużo drukowane na początku, a później to jak raz na 2-3 tygodnie uruchomię drukarkę to max (a może i raz w miesiącu).
(...)
Witam !
To chyba nie problem - drukujesz powiedzmy raz na 5-7 dni, 1-2 stronki i na pewno przedłużasz tym żywotnośc głowicy. Bo jak raz na miesiąc, czy nawet 2-3 tygodnie - to może być zdecydowanie za rzadko ...

A ten Canon ma głowice razem z pojemnikami na tusz ?? Bo z tego co widzę, niestety Canon od tego odchodzi też w tych tanich modelach - co mnie bardzo martwi ...
Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 17:57   #4
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Canon PIXMA 4200
Mam taką, niedawno kupiłem. Wcześniej miałem tylko drukarki hp, ale w tej chwili nie zamieniłbym canona na żadną drukarkę hp.
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 18:23   #5
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez zene_k
Canon PIXMA 4200
Mam taką, niedawno kupiłem. Wcześniej miałem tylko drukarki hp, ale w tej chwili nie zamieniłbym canona na żadną drukarkę hp.
... a dlaczego?, uzasadnij.

niedługo też będe miał taki dylemat z kupnem nowej drukarki, teraz mam HP.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 18:24   #6
Ice
***Fakt jest faktem..***
 
Avatar użytkownika Ice
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Thorn (obecnie London)
Posty: 763
Ice zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zene_k
Canon PIXMA 4200
Mam taką, niedawno kupiłem. Wcześniej miałem tylko drukarki hp, ale w tej chwili nie zamieniłbym canona na żadną drukarkę hp.
Zgadzam sie z przedmowca
Wez Canona - pracuje w firmie komputerowej i od ponad roku sprzedajemy glownie canona i jaki wniosek .... o wiele mniej jest reklamacji na Canona niz HP mimo ze tego drugiego sprzedaje sie mniej. A druga sprawa to nie wiem czy wiecie ale po usterce drukarki HP mozemy dostac drukarke zupelnie inna (znaczy oczywiscie ten sam model) .... naprawiona.
__________________
To jest tylko moje zdanie na to całe zamieszanie...

Pozdrawiam Ice

Ostatnio zmieniany przez Ice : 05.03.2006 o godz. 18:28
Ice jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 19:33   #7
Freddy69
TOTALny amator
 
Data rejestracji: 13.02.2006
Lokalizacja: Elm Street
Posty: 4
Freddy69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
To chyba nie problem - drukujesz powiedzmy raz na 5-7 dni, 1-2 stronki i na pewno przedłużasz tym żywotnośc głowicy. Bo jak raz na miesiąc, czy nawet 2-3 tygodnie - to może być zdecydowanie za rzadko ...
Jednak niewielki problem jest, chciałbym drukować raz na 5-7dni. Ale, niestety będzie tak, że jak będzie drukowanie to od razu kilkanaście. A potem postój. Poza tym, do komputera mam podpiętą laserkę - a plujka ma stać tylko do "zadań specjalnych" czyli do druku w kolorze.

Cytat:
Napisany przez ro29
A ten Canon ma głowice razem z pojemnikami na tusz ??
Z tego, co się orientuję, to tusze są oddzielnie od głowic - i to właśnie stanowi, moim zdaniem, tą NIŻSZOŚĆ Canona - tak to nie byłoby problemu - wymiana tuszy połączonych z głowicami na nowe i nie ma tematu zasychania głowic.

WIELKIE DZIĘKI wszystkim za odpowiedzi - i czekam na następnych użytkowników plujek zorientowanych w temacie.
Freddy69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 20:24   #8
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Canon PIXMA 4200
Piękne wydruki na papierze i CD/DVD i tania w ekspoatacji
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 21:47   #9
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
... a dlaczego?, uzasadnij.

niedługo też będe miał taki dylemat z kupnem nowej drukarki, teraz mam HP.
Skrótowo, ale myślę, że wystarczająco uzasadnił to kolega @Bartek1989, dodam tylko od siebie, że:

1. Oddzielne pojemniki z poszczególnymi kolorami. Wiadomo, że nie zawsze zużywają się jednakowo wszystkie trzy kolory tuszu. Mamy więc możliwość dokupienia tylko tego koloru, który się zużył. W hp jak na razie takiej możliwości nie ma.
2. Zamykany pojemnik na papier. Zamykany górny podajnik papieru oraz tacka wyjściowa - pełna ochrona wnętrza przed kurzem.
3. Możliwość nadruku na płytach CD/DVD. Wiem,że @Bartek1989 już o tym napisał, ale powtórzyłem to specjalnie.

Polecam tę drukarkę. Jak dotąd jestem z niej naprawdę bardzo zadowolony.
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 21:51   #10
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !
Od ok. 2 miesięcy jestem w posiadaniu CANONA IP4200.
Muszę powiedzieć, że drukarka jest naprawdę rewelacyjna.
Posiada oddzielne pojemniki z tuszem, a nie tak jak ro29 mówi razem z głowicą. Jak na razie nie zmieniałem jeszcze ani jednego tuszu, chociaż wydrukowałem już sporo rzeczy na niej. Zdjęcia na papierze firmowym Canona są rewelacyjne. Nie widać żadnej różnicy od zdjęć z fotolabów. Drukarka jak na atramentówkę drukuje bardzo szybko (strona A4 w kolorze ok 25 sek)i jest cicha. Posiada wiele przydatnych funkcji między innymi ustawienie cichej pracy w danych godzinach. Bardzo przydatne jeśli ktoś drukuje w nocy i nie chce nikomu przeszkadzać z domowników. Po włączeniu tej funkcji bardzo nieznacznie wydłuża się czas wydruku. Kolejną funkcją jest wydruk dwustronny. Bez przewracania kartki drukarka automatycznie drukuje najpierw na pierwszej a potem na drugiej stronie. No i dla mnie najważniejsza to możliwość nadruku na płytkach CD/DVD. Jakość naprawdę EXTRA !
Jest to nowa drukarka, która pojawiła się na rynku od niedawna i nie ma jeszcze zamienników tuszy, ale mam nadzieję, że do momentu zakończenia się okresu gwarancyjnego pojawią się w sprzedaży. Na gwarancji wolę nie ryzykować z zamiennikami.
Zresztą koszt oryginalnych wkładów nie jest aż tak wysoki jak w HP. Cena jednego koloru, a jest w CANONIE ich pięć wynosi ok 45-50zł. Biorąc pod uwagę ich wydajność to niewygórowana cena.

Ja polecam CANONA z czystym sumieniem. Jest to naprawdę drukarka godna polecenia. Dokładny opis i inne opinie CANON IP4200
Pozdrawiam !
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 22:43   #11
czero
-=| GodFather |=-
 
Avatar użytkownika czero
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 3,284
czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Takze jestem posiadaczem Canona IP 4200 od jakichs 2-3 tyg i jestem naprawde z niego zadowolony .
Bardzo mi sie podoba rozwiazanie z tonerami - kupujesz tylko ten co sie zuzyje, dzieki czemu drukarka staje sie tansza w eksploatacji. Drukuje dosyc szybko, cicho i naprawde ladnie odwzorowuje kolory. Zakrywany dolny pojemnik na papier, ktory miesci spokojnie prawie ok 1/4 ryzy papieru. Drukowanie na CD/DVD .

Drukarka jest rewelacyjna!!!
Polecam!
czero jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 23:22   #12
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ja posiadam Canon PIXMA 3000 jeszcze bardziej rewelacyjna

Wszytkie drogi prowadza do Canona zgadzam sie ze wszytkimi przedmowcami
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 23:49   #13
Freddy69
TOTALny amator
 
Data rejestracji: 13.02.2006
Lokalizacja: Elm Street
Posty: 4
Freddy69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No więc cóż mi pozostało Jutro udaję się do sklepu zakupić Canona IP 4200.
Takie proste to było, a ja tydzień się biedziłem (ale co się dowiedziałem przez ten czas o drukarkach, to moje).
Dziękuję wszystkim za tak szybkie udzielenie porad (muszę częściej korzystać z Forum czynnie - a nie tylko biernie tzn. czytać - co robię od chyba 3 lat).

Jeszcze raz dzięki.
Freddy69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2006, 23:55   #14
czero
-=| GodFather |=-
 
Avatar użytkownika czero
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 3,284
czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zycze udanego zakupu i zadowolenia z drukarki
czero jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.03.2006, 01:02   #15
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez Freddy69
Jednak niewielki problem jest, chciałbym drukować raz na 5-7dni. Ale, niestety będzie tak, że jak będzie drukowanie to od razu kilkanaście. A potem postój. Poza tym, do komputera mam podpiętą laserkę - a plujka ma stać tylko do "zadań specjalnych" czyli do druku w kolorze.
Chyba się nie rozumiemy - po prostu jeśli chcesz uniknąć zaschnięcia głowicy, to drukujesz cokolwiek min. raz na tydzień, żeby się drukarka przeczyściła, przegrzała itd.
Cytat:
Napisany przez Freddy69
Z tego, co się orientuję, to tusze są oddzielnie od głowic - i to właśnie stanowi, moim zdaniem, tą NIŻSZOŚĆ Canona - tak to nie byłoby problemu - wymiana tuszy połączonych z głowicami na nowe i nie ma tematu zasychania głowic.
(...)
Akurat dla mnie to raczej zaleta - bo jak pojawią się zamienniki, to będą tanie - i nie będzie problemy z napełnianiem itd. Chyba, że chcesz kupować oryginały

Cytat:
Napisany przez ryba120
Witam !
Od ok. 2 miesięcy jestem w posiadaniu CANONA IP4200.
Muszę powiedzieć, że drukarka jest naprawdę rewelacyjna.
Posiada oddzielne pojemniki z tuszem, a nie tak jak ro29 mówi razem z głowicą.
(...)
Nie napisałem, że ta drukarka ma razem z głowicą !! - tylko zadałem takie pytanie - przeczytaj mój post - bo nie byłem zorientowany w specyfikacji tej drukarki.

Cytat:
Napisany przez ryba120
(...) Jest to nowa drukarka, która pojawiła się na rynku od niedawna i nie ma jeszcze zamienników tuszy, ale mam nadzieję, że do momentu zakończenia się okresu gwarancyjnego pojawią się w sprzedaży. Na gwarancji wolę nie ryzykować z zamiennikami.
Zresztą koszt oryginalnych wkładów nie jest aż tak wysoki jak w HP. Cena jednego koloru, a jest w CANONIE ich pięć wynosi ok 45-50zł. Biorąc pod uwagę ich wydajność to niewygórowana cena. (...)
Wszystko zależy po pierwsze czy stać Cię na oryginały oraz jaka wychodzi różnica pomiędzy nimi a zamiennikami - zarówno w jakości, ale też w przeliczeniu na koszt strony. Oczywiście przy droższych drukarkach jak ta, może się mniej opłacać ryzykować na gwarancji, niż przy tańszych modelach (gdzie raczej nie opłaca się stosować oryginałów nawet w okresie gwarancyjnym).

Aczkolwiek w kwestii stosowania zamienników, to czasem jest tak, że właśnie przy wydruku kolorowym różnice są większe (tzn. gorsza jakość) niż przy czarnym - w stosunku do oryginałów, a skoro @Freddy69 będzie drukował głównie kolor - to sprawa może nie być tutaj taka prosta.
Pozdrawiam
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 06.03.2006 o godz. 01:06
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.