Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.10.2004, 00:11   #1
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ktore lepszy zoom

Witam. Niedano zadalem pytanie ktory aparat lepszy. Dostalem odpowiedz ale czy ktos moze mi powiedziec jakie sa roznice miedzy zoomem cyfrowym a optycznym. Jakie sa zalety i wady jednego i drugiego.
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.10.2004, 00:59   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zoom optyczny jest wazniejszy, parametr zoomu cyfrowego to tylko element marketingowy, ma przyciagnac klienta do zakupu kamery czy aparatu

optyczny dziala tak jak np. w lornetce (ruch obiektywu, zmiana wzjemnego polozenia kilku soczewek) a cyfrowy to po prostu cos jak bys zrobil sobie jakis obrazek na kompie, a potem powiekszyl przez zwielokrotnienie rozdzielczosci. czyli niz to nie daje, mozna to rozpatrywac nawet jako zmniejszenie jakosci - bo to jest kadrowanie pewnego fragmentu i powiekszenie go.

czyli cyfrowy powoduje spadek jakosci, optyczny oczywiscie nie
cyfrowy moze wynosic nawet x500, a optyczny dochodzi do x20

ja mam kamere cyfrowa i blokuje calkowicie zoom cyfrowy, optyczny mam x10, dalsze powiekszanie to juz operowanie zoomem cyfrowym, i przy powiekszeniu x15 uzyskuje juz efekt nie do przyjecia.
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2004, 01:03   #3
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Mogę tylko powtórzyć - zoom cyfrowy nic nie znaczy, to samo osiągniesz przy obróbe komputerowej (a nawet lepszy efekt), a i tak nie przyda Ci się do niczego. Ważny jest tylko zoom optyczny, z tym, że tak, jak przy kamerach cyfrowych rzeczywiście jest on i 20 krotny, tak przy aparatach cyfrowych jest jeszcze trochę mniejszy. Wydaje mi się, że w najlepszych modelach dochodzi do 12.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2004, 01:10   #4
Monter
Użyszkodnik
 
Avatar użytkownika Monter
 
Data rejestracji: 29.03.2001
Posty: 767
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W necie jest sporo o tym, polecam założyć Google
Prostymi słowami: ogólnie zoom optyczny to fizyczne przybliżenie wynikające z ruchu soczewek zawartej w aparacie optyki. Zoom cyfrowy to programowe przybliżenie środkowej części obrazu powstałe przez obcięcie części bocznych i rozciągnięcie powstałego tak małego obrazka do ustawionego rozmiaru zdjęcia (pozorne przybliżenie powodujące utratę jakości zdjęcia, więc pierwsze co należy z zoomem cyfrowym w aparacie zrobić to go natychmiast wyłączyć i nie używać). Opieraj się tylko na zoomie optycznym, jeżeli zdjęcia mają mieć wysoką jakość.
__________________
Poprzedni opis: Był i się zmył.
Teraz jestem tu: monter.techlog.pl
CHCIAŁĘ BYŚ MODERATORĘ ale sresyknofałę... Bedę PREZYDĘTĘ !!!
"Głupota, którą widzimy u drugich, na ogół podnosi nas na duchu"
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.