Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.05.2005, 10:58   #16
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja bym matuli kupil inny rower
wg mnie tego typu rower to lekki pzrezytek.
jesli chcesz by twoja matka jezdzila wygodnie to kup jej rower typowo damski. wg mnie taki rower powinien miec /byc jak:
-duze kola
-wygodna kierownica -najlepiej jak z ukrainym bo to jest wzor(moja matka tez taki chciala, wiec po dlugim szukaniu taka jej zalatwilem)
-duze siodlo
-znajac matki-polki to bedzie wolaj\la twoja matula jezdzic w pozycji wyprostowanej(stad dluga kierownica)
-tzw biegi w tylnim kole(najce\zesciej sa 3 ,ale spotkalem sie etz z wieksza iloscia -max 7).moja mama osobiscie nie chciala nawet slyszec o stanbdardowych pzrzutkach przod-tyl
podsumowujac.... najlpesza jest typowa damka,ale koszt bedzie duso wiekszy od standardowego skladaka,ale wg mnie warto dolozyc drugie tyle i kupic mamie wygodny rower.
dobre rowery (tez polskie) produkuje kross z przasnysza( mlodsze dziecko z rometa)
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.05.2005, 11:25   #17
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,869
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie tak dawno sam kombinowalem nad rowerkiem dla siebie, tak na krotkie dojazdy np doskoczyc po pyfko jak juz sie jest po pyfku
Kupilem uzywana damkę niemiecką, bez zadnych przerzutek i innych bajerow-rowerow. A czemu? Bo normalne niemieckie rowerki chodza duzo lzej niz te nowe polskie badziewia, wszyscy zgodnie twierdza ze ten rower wrecz sam jedzie tylko go trzymac. Zaplacilem za niego......130 zeta, wyglada jak nowka, blotniki aluminiowe, wszystko kompletne, nawet swiatla dzialaja. Takie z 3 biegami w torpedzie niewiele drozej chcieli.

Rozumiem ze tu jest mowa o nowym rowerku. Ja tylko tak dopisalem, ze jesli ktos chce dobry sprzecik co lekko jedzie (dla mnie to jest najwazniejsze), to albo trzeba zrobic jak ja zrobilem albo niestety wskoczyc na inna polke cenowa.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 11:40   #18
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No wlasnie. Jesli juz chemy kupic cos wiekszego to musimy niestety, ale szykowac odpowednio wiecej kasy, oczywiscie mowa o nowym. Fakt ze te niemiecki rowerki miejskie sa niedoprzebicia !! Ale czy mamie epola trzeba taki rower ?
Grzeniu po piwko to tak ale juz po piwku to nie !! mozna slono za to zaplacic. Odpowiadasz za jazde pod wplywem tak jakbys prowadzil samochod wiec uwazaj.

Ostatnio zmieniany przez Loczek : 14.05.2005 o godz. 11:46
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 11:53   #19
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,869
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Loczek
Grzeniu po piwko to tak ale juz po piwku to nie !! mozna slono za to zaplacic. Odpowiadasz za jazde pod wplywem tak jakbys prowadzil samochod wiec uwazaj.
Wiem, wiem.....ale zycie jest takie ze na rowerzystow przymykaja oko, oczywiscie nie mozna jechac po 10 piwkach, mialem na mysli stan "jeszcze normalny"

No ale koniec zasmiecania, bo nie o tym jest topic.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 12:25   #20
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
a ja bym matuli kupil inny rower
wg mnie tego typu rower to lekki pzrezytek.
jesli chcesz by twoja matka jezdzila wygodnie to kup jej rower typowo damski. wg mnie taki rower powinien miec /byc jak:
-duze kola
-wygodna kierownica -najlepiej jak z ukrainym bo to jest wzor(moja matka tez taki chciala, wiec po dlugim szukaniu taka jej zalatwilem)
-duze siodlo
-znajac matki-polki to bedzie wolaj\la twoja matula jezdzic w pozycji wyprostowanej(stad dluga kierownica)
-tzw biegi w tylnim kole(najce\zesciej sa 3 ,ale spotkalem sie etz z wieksza iloscia -max 7).moja mama osobiscie nie chciala nawet slyszec o stanbdardowych pzrzutkach przod-tyl
podsumowujac.... najlpesza jest typowa damka,ale koszt bedzie duso wiekszy od standardowego skladaka,ale wg mnie warto dolozyc drugie tyle i kupic mamie wygodny rower.
dobre rowery (tez polskie) produkuje kross z przasnysza( mlodsze dziecko z rometa)
W pierwszej wersji mialal byc damka, ale jest ona za duza i mama czuje sie na niej niepewnie. Wczesniej jezdzila caly czas na skladaku o kolach 20".

A o przerzutkach to masz racje - ona nie chciala wcale o nich slyszec

Ostateczna wersja to chyba bedzie to:
http://arkus.com.pl/pl/9/9/art111.html
Tylko jeszcze mi napiszcie czy on sam te przerzutki przerzuca - ja to tak zrozumialem. A i skad on wie, ze to ma zrobic
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 12:35   #21
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
W zeszłym tygodniu kupiłem dla siebie takiego: http://arkus.com.pl/pl/9/9/art536.html

Bardzo mi się podoba, polecam.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 12:43   #22
rembrant
captain u-k
 
Avatar użytkownika rembrant
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: NorthWest
Posty: 586
rembrant zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
Jesli mowisz, ze jest to automat to chyba to bedzie to



Respect Widze, ze na zyciu Ci nie zalezy
To bylo raz na cale zycie, teraz nie mialbym odwagi, sprzyjajace warunki gorka wiatr w plecy, na plaskim terenie bez wiatru 62km/h wiecej nie dam rady za duzy opor powietrza i opory toczenia w koncu to rower gorski nie kolazowka szosowa. Pozdro a co do tego ze jazda z taka predkoscia to samobojstwo to na 80% macie racje, dlatego od paru latek nie rozpedzam sie wiecej niz 70km/h
rembrant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 14:52   #23
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
te biegi to nie automat jak w aucie to dziala podobnie jak pzrezutki w samochodzie,tyle ze te pzrezutki masz ukryte w tylnim kole, w piaście.
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 15:47   #24
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Epol, przezutka jest zamontowana w tylnej piascie. Zasada podobna jest do dzialania zwyklej skrzyni samochodu. Zespol kol zembatych tyle ze mniejsze i mniej. Przelozenia wybierasz sam. I tak 1 to jest najlzejsze a np. 3 to najciezsze.

Mysle ze ten jest ok !! Skladak ma za male kola, tak mi sie przynajmniej wydaje. Twoja mama napedaluje sie ze potem to tylko nogi beda bolec. No a tym Jubilatem bedzie pomykac ze hejjjj
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 16:05   #25
rembrant
captain u-k
 
Avatar użytkownika rembrant
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: NorthWest
Posty: 586
rembrant zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stef
te biegi to nie automat jak w aucie to dziala podobnie jak pzrezutki w samochodzie,tyle ze te pzrezutki masz ukryte w tylnim kole, w piaście.
czytales co napisales??
rembrant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 16:58   #26
.::piotrek::.
Na emeryturze
 
Avatar użytkownika .::piotrek::.
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Posty: 816
.::piotrek::. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rembrant
czytales co napisales??
Hmm, postaram sie przetlumaczyc jak ktos nie rozumie Chodzi mu o to chyba ze te przerzutki jak pisze ze automat, to nie przelaczaja sie samoczynnie jak w samochodach z automatyczna skrzynia biegow, tylko tak jak to jest w autach z reczna skrzynia biegow. No i potem chyba jest juz przejscie, ze te przerzutki w rowerze sa przelaczane w ten sam sposob jak w samochodach z recna skrzynia biegow. Ja to tak zrozumialem
__________________
.::piotrek::. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 18:01   #27
rembrant
captain u-k
 
Avatar użytkownika rembrant
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: NorthWest
Posty: 586
rembrant zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez .::piotrek::.
Hmm, postaram sie przetlumaczyc jak ktos nie rozumie Chodzi mu o to chyba ze te przerzutki jak pisze ze automat, to nie przelaczaja sie samoczynnie jak w samochodach z automatyczna skrzynia biegow, tylko tak jak to jest w autach z reczna skrzynia biegow. No i potem chyba jest juz przejscie, ze te przerzutki w rowerze sa przelaczane w ten sam sposob jak w samochodach z recna skrzynia biegow. Ja to tak zrozumialem
Spoko nie o to do konca mi chodzilo bo mniej wiecej wiem jak dzialaja przerzutki umieszczone w piascie, nie wiem tylko jak to sie ma w romecie, chodzi mi o trwalosc, z autopsji pamietam ze nie najlepiej wypadaly zwykle piasty z wianuszkami i obawiam sie o jakosc tego rozwiazania. Pozatym pomysl super nie ma klopotu ze zmiana przelozenia wygoda w jezdzie nie spada lancuch i wiele innych zalet - tylko ile w wydaniu romet to pociagnie?
rembrant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 18:21   #28
.::piotrek::.
Na emeryturze
 
Avatar użytkownika .::piotrek::.
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Posty: 816
.::piotrek::. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Rembrant Wiem o co ci chodzilo, tylko jak czytalem tamtego posta to wydal mi sie taki "zakrecony", a to pewnie dlatego, ze nei ma tam wielkich liter, przecinkow w niektorych miejscach i sa bledy w pisowni
__________________
.::piotrek::. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 21:34   #29
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Loczek
Epol, przezutka jest zamontowana w tylnej piascie. Zasada podobna jest do dzialania zwyklej skrzyni samochodu. Zespol kol zembatych tyle ze mniejsze i mniej. Przelozenia wybierasz sam. I tak 1 to jest najlzejsze a np. 3 to najciezsze.
To jednak bedzie je musiala sama przerzucac. Oj to sie zmartwi i znow bedzie nad tym myslec.

No, a jak to z ta wytrzymalascia tego? Tez mnie to zastanawialo jak dlugo bedzie to dzialac?
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 21:50   #30
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
To jednak bedzie je musiala sama przerzucac. Oj to sie zmartwi i znow bedzie nad tym myslec.

No, a jak to z ta wytrzymalascia tego? Tez mnie to zastanawialo jak dlugo bedzie to dzialac?
Epol to jest niedozajezdzenia !! Oczywiscie nie nadaje sie w teren na gorki i lasy. To jest typowo miejskie rozwiazanie. Sluchaj z tym przezucanie nie jest tak ciezko. To w zwyklej przezutce musisz ciagle myslec o tym czy jest ok. Czy przypadkiem lancuch zaraz nie padnie bo masz zle wyregulowana przezutke. W wewnetrznej nie ma tego problemu. Np. mama rusza ma 1, rozpedza sie, czuje ze zaczyna krecic pedalami na pusto wrzuca 2 i znowu czuje opor. Jedzie z gorki i chce przyspieszyc. Bez przezutki znowu kreci w pusto bo i tak szybciej nie pojedzie. A tu wrzuca 3 i powolutku powolutku prze do przodu.

EDIT:
Wez mame idzcie do sklepu gdzie maja rowewry z wew. przzutka i niech mama sie przejedzie. Niech sama oceni.
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 17:16
AVI -> VCD [poradnik] sc0rpi0 DVD-Video 282 28.11.2011 11:34
11 Wrzesnia WTC andy Off topic 51 22.11.2006 20:34
Pranie #@$%*& ! mr_spock Off topic 55 06.09.2004 12:01


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.