Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.07.2018, 18:01   #1
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Kupno sprzętu grającego

Szukam sprzętu go słuchania muzyki (razem z sąsiadami )
Na ten zaszczytny cel chcę przeznaczyć 600 zł (chyba że będzie coś 5x lepszego to dołożę stówkę) i w grę wchodzą tylko używane propozycje.

Jako że muzyki i innej sieczki słucham w 99% z nośników fizycznych potrzebny mi stara dobra wieża z odtwarzaczem CD, magnetofonem, tunerem i wzmacniaczem. I tutaj sprawa rozchodzi się o to, co wybrać?
Na pewno wzmacniacz musi mieć przynajmniej 30-40W na jeden kanał, w zestawie musi być korektor (czy inne systemy ulepszania dźwięku), magnetofon musi być sterowany "miękką" mechaniką i miło by było gdyby miał autoreverse. Wszystko sterowane z pilota (warunek konieczny). I raczej większe niż mniejsze.

Jeśli chodzi o dźwięk to jestem zwolennikiem energicznego grania, z wykopem i takiego też oczekuję od sprzętu.
Teraz w pokoju stoi Panasonic SU-CH40 i chciałbym kupić coś w tym rodzaju tylko że lepsze. Mój egzemplarz ma zajechany prawie na śmierć magnetofon, CD przerywa przy płytach kopiowanych a w jednym z głośników połowa zawieszenia odpadła, reszta trzyma się na słowo honoru
Pilot jest koniecznie potrzebny bo muzyki słucham siedząc na łóżku naprzeciwko wieży i jakbym musiał wstawać za każdym razem kiedy chce zmienić kawałek czy pogłośnić to by mnie szlag trafił

Na aukcjach jest sporo sprzętu Technics i Sony, obie firmy kojarzą mi się raczej z dobrej jakości produktami ale nigdy nie wiadomo. Ich plusem jest to że są sprzedawane w pełnych zestawach razem z głośnikami, taśmami i pilotem więc nic dokupywać nie trzeba. Chodzi mi m.in. o modele Technics CH505, EH600, Sony MHC-3600 i podobne z tych serii.
Może macie też inne propozycje, marka nie ma większego znaczenia, byleby spełniało kryteria.

Zastanawiam się czy dobrym dealem byłoby kupno samej wieży a głośniki osobno? Co myślicie?
Generalnie z zakupem nie mam się co śpieszyć, planowo dokonam go koło sierpnia więc mogę spokojnie patrzeć na aukcje i wybrać najlepszą opcję

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie rady
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.07.2018, 18:03   #2
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jak masz laptopa to lepiej kupic uzywane glosniki 5:1 jakis logitech i to samo bedzie .
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2018, 18:11   #3
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Ale ja nie chce odpalać laptopa tylko po to żeby słuchać muzyki bo najczęściej jak słucham to jest wyłączony.
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2018, 19:05   #4
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Ale ja nie chce odpalać laptopa tylko po to żeby słuchać muzyki bo najczęściej jak słucham to jest wyłączony.
Hmm a nie nie lepiej porządne głośniki z BT i sterowanie telefonem?

Taki zestaw Z906 z moduł BT + smartphone + abonament Spotify (na allegro za 60 zł można mieć na rok). Nie dość że legalnie, to i wygodnie

Na pewno używkę Z906 można dorwać w rozsądnej cenie np. za 600 zł + 100 zł w przypadku nowego modułu BT i masz konkret, do tego jak się uprzesz podłączysz pod to kaseciaka i odtwarzacz CD za 30 zł i masz to samo...

Do tego warunek konieczny spełniony - bo Z906 są z pilotem
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2018, 19:43   #5
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Hmm problem w tym że mój telefon nie obsługuje Spotify. Tzn. nie ma systemu na którym ta aplikacja działa. Tak jak napisałem, słucham w większości z nośników fizycznych i one muszą być przez pilota obsługiwane, czyli CD i kaseciak musza miec przyciski na pilocie do sterowania.

Może i jestem troche staroświecki ale zacząłem kupować oryginalne płyty cd/taśmy zamiast zbierac empetrójki i szkoda byłoby żeby kolekcja się kurzyła
Dodatkowo coraz częściej nie włączam komputera bo nie znajduję ku temu powodu i planowo urządzenie ma być niezależne od komputera.

W jednym masz @mgit rację - ten moduł bluetooth to fajna sprawa i pewnie dokupię sobie do sprzętu coś takiego
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2018, 19:49   #6
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Na nośnikach fizycznych - łatwiej coś zaleź fajnego, aniżeli na dysku pełnym mp3 - to ich główna zaleta. Jednakże Spotify ma tą przewagę, że potrafi się uczyć na podstawie tego co słuchasz - i proponuje całkiem fajne kawałki - o których istnieniu się nie wiedziało. Jeśli nie masz telefonu z androidem / iOS to gratulacje - jesteś wolny - a nie jak reszta niewolnicy telefonu z ekranem, i baterią trzymającą 1 dzień
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2018, 22:41   #7
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
A ile ma być tych głośników?

Technics.
Np SA-EH600 ma ich pięć (więc nie wiem ile masz miejsca).


Dodatkowo ten sprzęt miał jakiś przestarzały system dolby (już nie pamiętam).

SA-EH500 ma "tylko" dwa.



Mam SA-EH500.
Zależy jakiej muzyki słuchasz.
Jak Hip-hop to jest jest dobrze, jak Rocka to już trochę gorzej.
Umca umca nie słucham więc nie doradzę.

Tak wygląda pilot:

Jest prosty i mały, mi tylko brakuje opcji random dla CD.

Equalizer jest, głośniki o mocy (jeden) 160 W (music) 80 W (din).

Jednak jest to dość stary sprzęt.
Więc np musiałem wymienić laser bo padł, a nie jest zbyt łatwy do znalezienia w Polsce.
Trzeba szukać za granicą.
Paski w kaseciaku sparciały więc nie działał:

Regulacja głośności za pomocą pokrętła wariowała, działała tylko z pilota.
Przyciski wariowały np naciskając Power, włączało mi się PLAY (czyli pobuda o 7 w sobotę).
Jeśli chodzi o wejścia to są dwa i jedno wyjście (cinch).

Nie wiem czy nie lepiej po oszczędzać i kupić coś innego.
Bo po zakupie możesz zacząć inwestować w przywrócenie sprzętu dodatkowych hajsów.
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:

Ostatnio zmieniany przez Jolek : 10.07.2018 o godz. 22:49
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2018, 14:43   #8
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Hmm, jeśli miałbym wybierac to z 5 głośnikami, choćby dla wyglądu, może kiedyś użyłbym tego przy oglądaniu filmu, nie wiem.
Miejsca mam sporo, jedynie "w górę" trochę mało ale zmieściłby sie bez problemu.

Cytat:
Mam SA-EH500.
Zależy jakiej muzyki słuchasz.
Jak Hip-hop to jest jest dobrze, jak Rocka to już trochę gorzej.
Umca umca nie słucham więc nie doradzę.
Mógłbyś opisać jak ona gra? Słucham głównie hip-hopu i rocka właśnie, poza tym czasami jakaś elektronika, soundtracki czy podobne eksperymenty.
Czemu do rocka jest gorzej?

Znalazłem podobną wieżę u siebie w mieście, może uda mi się przesłuchać ją na miejscu i zdecyduję się wtedy. Łatwo było wymienić te paski w decku?

Cytat:

Nie wiem czy nie lepiej po oszczędzać i kupić coś innego.
Bo po zakupie możesz zacząć inwestować w przywrócenie sprzętu dodatkowych hajsów.
Tylko co innego? Teoretycznie, gdybym dołożył dwie stówy to miałbym już taki sprzęt: https://www.olx.pl/oferta/sony-mhc-7...tml#536b9ddafc czyli już bardzo konkretny zestaw ale musiałbym doliczyć koszt przesyłki + brak możliwości sprawdzenia.
Nowe wieże nie wchodzą w grę - byłem się przejść kiedyś do Saturna czy MM (nie pamiętam) i stwierdziłem że to co teraz produkują nie jest warte większej uwagi. Jakieś malutkie mikrowieże z mikrokolumnami, bez żadnych dodatkowych opcji, a grają tak nijako, bez wyrazu Poza tym nie mają, rzecz oczywista, magnetofonu. To, co grało nieźle lub dobrze, kosztowało grubo ponad 1000zł.
Jedyne co mi przychodzi na myśl to szukać egzemplarza w dobrym stanie i ewentualnie dopłacić jeśli nic mu nie dolega.
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2018, 19:35   #9
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Hmm, jeśli miałbym wybierac to z 5 głośnikami, choćby dla wyglądu, może kiedyś użyłbym tego przy oglądaniu filmu, nie wiem.
Miejsca mam sporo, jedynie "w górę" trochę mało ale zmieściłby sie bez problemu.
SA-EH500 i SA-EH600 wyglądają praktycznie tak samo.
SA-EH600 ma po prostu więcej opcji.

Aha tu masz manual od EH600:
https://www.manualslib.com/manual/38...00.html#manual
https://www.manualslib.com/manual/79...00.html#manual.
Może znajdziesz jakie to dolby, raczej nie wydaję mi się aby to było DIGITAL.
Dla mnie max to Dolby Pro Logic.

Dodatkowo EH-600 powinien posiadać zmieniarkę na 3 lub 5 płyt.
Nie wiem czy po takim czasie nie będzie z tym problemu.

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Mógłbyś opisać jak ona gra? Słucham głównie hip-hopu i rocka właśnie, poza tym czasami jakaś elektronika, soundtracki czy podobne eksperymenty.
Czemu do rocka jest gorzej?
Ja nie mogę jakoś ustawić equalizera.
Albo mam za dużo basu, albo za mało.

Mam dosyć małe mieszkanie (nie pytaj) może to przez to.


Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Znalazłem podobną wieżę u siebie w mieście, może uda mi się przesłuchać ją na miejscu i zdecyduję się wtedy.
Jak możesz sprawdzić to tak będzie najlepiej.
Weź parę płyt i kaset i zobacz jak to gra, pobaw się equalizerem, regulacją głośności, posprawdzaj czy wszystkie klawisze działają na pilocie i na sprzęcie, itp.

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Łatwo było wymienić te paski w decku?
Sam tego nie wymieniałem.
Za wymianę zapłaciłem ok 100-150 zł + czyszczenie sprzętu.

Jak się sam za to chcesz zabrać to polecam sklep
Bajan
Warszawa Wolumen 53 lok. 83.
Tam powinni mieć takie paski.

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Tylko co innego? Teoretycznie, gdybym dołożył dwie stówy to miałbym już taki sprzęt: https://www.olx.pl/oferta/sony-mhc-7...tml#536b9ddafc czyli już bardzo konkretny zestaw ale musiałbym doliczyć koszt przesyłki + brak możliwości sprawdzenia.
Nowe wieże nie wchodzą w grę - byłem się przejść kiedyś do Saturna czy MM (nie pamiętam) i stwierdziłem że to co teraz produkują nie jest warte większej uwagi. Jakieś malutkie mikrowieże z mikrokolumnami, bez żadnych dodatkowych opcji, a grają tak nijako, bez wyrazu Poza tym nie mają, rzecz oczywista, magnetofonu. To, co grało nieźle lub dobrze, kosztowało grubo ponad 1000zł.
Jedyne co mi przychodzi na myśl to szukać egzemplarza w dobrym stanie i ewentualnie dopłacić jeśli nic mu nie dolega.
Jest to sprzęt używany, więc trzeba go sprawdzić.
Nie wiadomo czy coś się nie uszkodzi podczas transportu, czy to wina poprzedniego właściciela, etc.

Ten sprzęt też nie ma dodatkowych opcji (raczej standardowe). I dobrze.
Jest prosty w obsłudze .

Ja mam ten sprzęt od nowości i raczej nie jest on jakoś usterkowy (przynajmniej mój egzemplarz).
Laser padł bo go katowałem na wypalanych tanich płytach.
Teraz już tego nie robię.
Paski są gumowe więc normalne, że po jakimś czasie padną.

Nie wiem jak wygląda sprawa ze zmieniarką (czy jest awaryjna), bo jej nie mam.

Sprawdź ten egzemplarz o którym napisałeś...
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2018, 20:02   #10
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Dodatkowo EH-600 powinien posiadać zmieniarkę na 3 lub 5 płyt.
Nie wiem czy po takim czasie nie będzie z tym problemu.
Też się o to martwię, choć z drugiej strony zmieniarka to duży komfort.
Słyszałem że najbardziej niezawodne są takie gdzie wyjeżdża cały "talerz" z płytami. Wszystkie modele u mnie w mieście to EH500, chyba że jakis EH600 pojawi się. Wg. specyfikacji EH600 ma zmieniarkę na 5 płyt, ale jest ona rozwiązana tak że masz jedną tackę i jakiś pojemnik na te płyty... Nie jestem za bardzo przekonany do tego rozwiązania, ale może ono jest OK.

Cytat:
Ja nie mogę jakoś ustawić equalizera.
Albo mam za dużo basu, albo za mało.
Mam dosyć małe mieszkanie (nie pytaj) może to przez to.
A próbowałeś może nie podbijać basu na EQ tylko włączyć samo podbicie? W Panasonicu czasami robię podobnie jak mam za dużo basu i wtedy jest lepiej.
Ja mam swój zestaw na 12m2 i jest całkiem OK, gdy siedzę na łóżku naprzeciwko wieży bas jest o wiele lepszy, kwestia żeby mieć przestrzeń na rozstawienie tych głośników by muzyka była rzeczywiście w stereo.

W kwestii pasków mam już sprawdzony sklep od tego ale dzięki za adres
Myśle że wymiana samych pasków raczej nie jest trudna, chyba że trzeba odlutowywać wszystko to może być problem.

Cytat:
Ten sprzęt też nie ma dodatkowych opcji (raczej standardowe). I dobrze.
Jest prosty w obsłudze .
Masz rację uznając te opcje za "standardowe". Tymczasem w tych mini które widziałem nie było korektora, podbicia niskich tonów, czasem nawet pożałowali pokrętła głośności zastępując je jakimiś przyciskami albo dotykowym panelem. Jak coś miało pokrętła basu i wysokich stanowiło raczej rzadkość. Niestety, teraz przekłada się design i "minimalizm" nad praktyczność i to mi się nie podoba

Pojawiły się też sprzęty z tej drugiej serii (CH505, CH610, CH730), je też chcę sprawdzić
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2018, 20:02   #11
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Też się o to martwię, choć z drugiej strony zmieniarka to duży komfort.
Słyszałem że najbardziej niezawodne są takie gdzie wyjeżdża cały "talerz" z płytami. Wszystkie modele u mnie w mieście to EH500, chyba że jakis EH600 pojawi się. Wg. specyfikacji EH600 ma zmieniarkę na 5 płyt, ale jest ona rozwiązana tak że masz jedną tackę i jakiś pojemnik na te płyty... Nie jestem za bardzo przekonany do tego rozwiązania, ale może ono jest OK.
5 płyt.
To sporo.

Jeśli chodzi o Technicsa to znalazłem tylko takie coś:
https://www.youtube.com/watch?v=tK_ZZaW-T7s.
Jest to SA-EH790, ale nie sadzę aby zbytnio kombinowali
i w innych sprzętach był inny system.


Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
A próbowałeś może nie podbijać basu na EQ tylko włączyć samo podbicie? W Panasonicu czasami robię podobnie jak mam za dużo basu i wtedy jest lepiej.
Ja mam swój zestaw na 12m2 i jest całkiem OK, gdy siedzę na łóżku naprzeciwko wieży bas jest o wiele lepszy, kwestia żeby mieć przestrzeń na rozstawienie tych głośników by muzyka była rzeczywiście w stereo.
Pobawię się jak będę miał czas. Dzięki.

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
W kwestii pasków mam już sprawdzony sklep od tego ale dzięki za adres
Myśle że wymiana samych pasków raczej nie jest trudna, chyba że trzeba odlutowywać wszystko to może być problem.
Już nie pamiętam, ale chyba jakby dało radę założyć nowe, bez odlutowywania,
to zrobił bym to sam.
Ale mogę się mylić.
Jak będę miał czas to mogę odtworzyć kaseciaka i zrobić zdjęcie.

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Pojawiły się też sprzęty z tej drugiej serii (CH505, CH610, CH730), je też chcę sprawdzić
Daj znać jak na coś się zdecydujesz.
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2018, 10:30   #12
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Też mam wieżę z tych serii, dokładnie SC-CH717. Podobny sprzęt rzeczywiście można bardzo tanio kupić używany. Jeśli jest tylko sprawny to warto, bo gra bardzo dobrze. Niestety to już urządzenia grubo po 20-stce i trudno trafić dobry egzemplarz.

Główne problemy to padający laser w CD (sam mam już trzeci), zacinające się mechanizmy wysuwania płyt przez zużycie/uszkodzenie zębatek. Rozciągnięte ze starości paski w magnetofonie, niestety nie ma do nich łatwego dostępu i samemu się raczej nie wymieni. Wypalające się wyświetlacze, z czasem są coraz ciemniejsze i wyblakłe. Zużycie zasilacza, który może przestać działać.

Przy teście wieży ma ona grać ładnie na ustawieniu neutralnym, czyli FLAT na procesorze. Jeśli tak nie jest darujmy sobie zakup. Potem na EQ nic nie zdziałamy. System przestrzenny powstaje tutaj z sygnału 2-kanałowego, więc nie jest to nic co wykorzystamy w jakiś rozsądny sposób, wg. mnie można sobie darować 5 głośników. Kupić system z 2 dobrymi kolumnami, czyli np.: z Active Air Coupling System.

CD różnią się ilością płyt, ja mam podajnik na 3 sztuki. Generalnie zawsze mówiło się, iż pojedynczy CD jest trwalszy, ale zmieniarka daje wiadomy komfort.

Deck'i różnią się systemami Dolby, przeważnie mamy "B NR" i to spokojnie wystarcza. Najważniejsze, że nagrane z nim kasety można bez problemów słuchać na urządzeniach bez żadnego systemu redukcji szumów. Nie warto dopłacać do czegoś lepszego, bo i tak słuchanie kaset obecnie to nisza jakich mało.

Podsumowując, jak pisałem wcześniej, przede wszystkim wieża musi być sprawna i grać ładnie na FLAT, reszta to już drobiazgi
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2018, 10:43   #13
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
@Arepo Twoja wieża jest podobna do modelu CH-505 i ma bardzo ciekawe kolumny w komplecie Z tego co wiem w moim Panasonicu nigdy nie był wymieniany laser a czyta nawet kopiowane płyty, choć lubi przeskoczyć przy wysokiej głośności. Seria CH wygląda na "poważniejszy" sprzęt niż EH która wygląda bardziej efektownie, ale wiadomo że przy ocenie sprzętu audio ważniejsze są uszy niż oczy.

Oczywiście przy odbiorze osobistym wytestuję dokładnie wszystkie funkcje, nie jestem jeleniem żeby tyle kasy przepuszczać na coś co nie działa.

Cytat:

Deck'i różnią się systemami Dolby, przeważnie mamy "B NR" i to spokojnie wystarcza. Najważniejsze, że nagrane z nim kasety można bez problemów słuchać na urządzeniach bez żadnego systemu redukcji szumów. Nie warto dopłacać do czegoś lepszego, bo i tak słuchanie kaset obecnie to nisza jakich mało.
Ja się bardzo wkręciłem najpierw w słuchanie kaset a potem w nagrywanie
Pewnie dlatego że mam z nimi do czynienia od dzieciństwa i nie wydają mi się tak obce jak większości ludzi w moim wieku. Ten Panasonic nagrywa w miare dobrze, ma Dolby B, ale w którymś Technicsie jest cała kalibracja taśmy - to musi być jakość wtedy
Mam dużo chromowych Sony UX-S i parę dobrych TDK więc zrobię z nich użytek.
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2018, 11:02   #14
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
CH-505 wygląda bardzo ok, ma właśnie kolumny z Active Air Coupling System, one grają więcej niż przyzwoicie. Podobny model to jeszcze CH-515. Z tych wieżyczek zawsze wrażenie robił na mnie model SE-CA1060 czy 1080, najwyższe modele z wychyłami we wzmacniaczu, bajka

Kasety nawet ostatnio nagrywałem, bo naprawiałem rodzicom boomboksa z lat 80-tych. Cztery chromówki Maxell XLII poszły na mojej wieży, choć z problemami. Mam już luźne paski i kasety się losowo wyłączały . Jakość wyszła jednak zaskakująco dobra.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2018, 00:41   #15
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Wiecie co, chylę czoła dla słuchania kaset magnetofonowych, jestem już po 40-stce, mam (stary z lat 90-tych) sprzęt SONY z górnej polki, kilka segmentów wieżowych z amplitunerem , magnetofon 3-głowicowy z HX PRO i Dolby S, odtwarzacz CD, korektor, głośniki jamo itp., ale obecnie używam spotify premium i nie wyobrażam sobie tego wkładania kaset a nawet płyt (a mam pokaźną kolekcję około 200 CD i 300 kaset w tym 120 chromowych i 100 metalowych)... jakość spotify poprzez chromecast albo bezpośrednio z iphone (na słuchawki) doprawdy zupełnie nie odbiega od jakości płyty CD a wygoda słuchania jest zupełnie bez porównania (mam wszystkie dyskografie pod ręką i od razu), czasy się zmieniają, mimo to mam ten amplituner Sony i głośniki, ale używam tylko i wyłącznie jak wzmacniacz do TV i chromecasta, CD i magnetofon odłączyłem i zaniosłem do garderoby, nie sądzę abym do tego wrócił, prędzej dla sentymentu włączę gramofon i winyla, bo to jest celebracja (ale zdarzyło mi się to ostatnio jakieś trzy lata temu), czasy się zmieniają i warto korzystać z postępu jaki niesie ze sobą striming i mobilność.
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Brak wykrywalności podłączonego sprzętu do komputera WODZU1972 Komputery - oprogramowanie i sprzęt 1 09.09.2015 09:04
Kupno sprzetu audio-video,wzmacniacz itp. jaki ? danio991 Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) 6 14.05.2012 07:58
Hurtownia sprzętu komputerowego janekc Off topic 6 04.02.2006 22:49
Cała (no prawie) prawda o testach sprzetu kuruptor Off topic 15 10.02.2003 10:00
Czy ktoś próbował sposobu z działu naprawa sprzętu mocar Napędy optyczne CD 2 10.02.2002 21:48


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.