Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.09.2003, 09:23   #1
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
kupuje kompa - potrzebuje pomocy...

wiec tak - moja siostrzyczka zglosila zapotrzebowanie na komp - idzie na studia i faktycznie jej sie przyda wlasny

teraz tak - kasy nie mam za duzo do wydania - kolo 1.3k zeta na: mobo, procesor, kgraf, pamieci, obudowe (hdd, optyka i obudowa no i monitor sa juz na miejscu)

przegladalem sobie cenniki i oferte (od czasu kiedy kupilem swojego przestalem sie tym zupelnie interesowac) i wyszlo mi tak - athlon, nforce2, ati - i o ile kgraf wybiore sam to z mobo pod athlona i wogole z athlonem mam problem - bo bedzie to taki pierwszy sprzet w mojej histori (na kolejnego intela mnie nie stac)

pomozecie? potrzebuje jakis szkic co tam pakowac (ramu bedzie raczej na poczatku tylko 256 bo kolejne 200 zeta nie przejdzie)

ogolnie help - bo w tym sie kompletnie nie orientuje...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.09.2003, 10:31   #2
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja też już nie jestem na bieżąco - i też nie jestem entuzjastą AMD - i nie odkryję tu wielkiej Ameryki - ale wydaje mi się, że powinieneś kupić najlepszą płytę główną dobrej marki, jaką możesz, natomiast możesz sobie zaoszczędzić na procesorze. Najtańszy Athlon 2000 będzie chyba i tak bardziej niż wystarczający - chyba, że siostra zamierza zajmować się czymś bardziej "mocożernym" - grafiką 3D itd.
Mam płytę Gigabyte (pod Intela) i jestem bardzo zadowolony - teraz widzę w cenniku, że mają też jakąś płytę z nforce2. Uważam, że to dobra firma - może ich wyroby nie biją rekordów wydajności, ale są stabilne i dobrze wykonane.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 10:43   #3
Torwald
Internet Addict na odwyku
 
Avatar użytkownika Torwald
 
Data rejestracji: 03.10.2002
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Posty: 743
Torwald niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Sid - na http://forum.tweak.pl/ znajdziesz odpowiedz
Poszukaj w dziale sprzet, jak nic nie znajdziesz to zadaj pytanie - tam jest masa ludzi z branzy i napewno ci pomoga, fachowo doradza (tylko najpierw przeczytaj regulamin , strasznie nie lubia jego lamania...).
Ostatnio nawet chyba byl (jest) tam posta o skladaniu kompa za 1100 czy 1300zl.
__________________
Duron 1600MHz@2000MHz 1.625V |
Abit NF7-S rev.2.0 |
1GB Geil DDR400 |
Radeon 9800 SE@PRO 380/600@450/750 |
Barracuda 160GB 8MB 7.7200 |
LTR-40125S | SOHW-1693S |LCD 15" Sony SDM-X52 |
Chieftec Matrix HiFi + PSU 360W DF
Torwald jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 10:58   #4
eloise
Dobry Człowiek
 
Avatar użytkownika eloise
 
Data rejestracji: 30.07.2002
Lokalizacja: PolSKA
Posty: 840
eloise niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
zerknij tu http://www.wgk.waw.pl/modules.php?na...howpage&pid=62 znajduje się tam Poradnik kupującego komputer-Praktyczne rady dla kupujących PC
__________________
I otrze z Ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie.
eloise jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 11:43   #5
Franc
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 24.10.2002
Lokalizacja: Radzyń
Posty: 585
Franc zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Puch ma rację - bierz dobrą płytę główną i "słabszy" procesor, z płyt głównych polecałbym Solteka 75FRN2-L (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5694), miałem dwie płyty główne tego producenta i teraz przymierzam się do wyżej wymienionej.
lub Epoxa, a procek weźmierz taki ile kasy Ci zostanie
Franc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 12:04   #6
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Proponuję tak:

Płyta główna:
ECS L7VTA koszt: ok. 240 zł (nawet taniej), chipset VIA KT 400, według moich info wraz z dźwiękiem i może siecią, obsługa DDR 400MHz max. 3072 MB, w jednym banku 1024 MB, magistrala FSB 100/133/166 MHz z możlwiością ustawiania niestandardowych wartości co 1 MHz od 100 do 199, możliwość wolniejszego i szybszego taktowania pamięci od FSB, liczba złączy PCI : 5, AGP 8x, brak dodatkowych kontrolerów IDE/Serial ATA

Nie wiem jaką ma opinię ECS, ale płyta jest z pewnością tania i prezentuje przyzwoity poziom, przynajmniej na papierze.

Procek:
AMD 2100+ lub 2200+ cena ok. 340 zł

Karta graficzna:
Mozna brać GeForce'a Prolink PixelView 4200Ti-8x 64MB DDR wyjście S-Video, sprzętowe wspomaganie MPEG-2
lub
Mint Radeon 9500 64MB DDR, wyjście S-Video, Composite, sprzętowe wspomaganie MPEG-2 - nie jestem pewien co do jakości tego producenta (po prostu nie słyszałem nic o nim)
oba za niecałe 600 zł


Pamięć:
nie wiem ile kosztuje, ale pewnie tak jak pisałeś 256MB z 200 zł

Razem wychodzi ok. 1340 zł do tego wentyl do procka, klawiatura i mysz. Powinno się w 1300 zł zawrzeć, bo powyższe ceny powinny być wygórowane (patrz niżej).

Zastrzegam, że cen nie sprawdziłem, ale doświadczenie mnie nauczyło, że ceny, z których teraz korzystałem, są wygórowane.Ich wysokość zależy od tego, gdzie kupujesz. Akurat ja ostatnio składałem kompa koledze i powyższe ceny były wygórowane.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 14:41   #7
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wiec tak
plyta bedzie na nforce2 - to jest warunek - na karte ni ewydam wiecej niz 300 zeta (moze 350) i na 99% bedzie to jeden z radeonow 9000 lun jesli sie uda znalesc radek 8500 full
procek jasne ze slabszy - jakis athlon wlasnie z okolic 2000 - to i tak nie ma znaczenia przy ewentualnych grach

na tweaku sie rozejze
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 17:05   #8
adams_a
Ważne: CDRinfo i ŻYWIEC!!
 
Avatar użytkownika adams_a
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Bełchatów (wiocha w centrum jeszcze wiekszej wiochy)
Posty: 247
adams_a zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
wiec tak
plyta bedzie na nforce2 - to jest warunek - na karte ni ewydam wiecej niz 300 zeta (moze 350) i na 99% bedzie to jeden z radeonow 9000 lun jesli sie uda znalesc radek 8500 full
procek jasne ze slabszy - jakis athlon wlasnie z okolic 2000 - to i tak nie ma znaczenia przy ewentualnych grach

na tweaku sie rozejze
Tu smartek .. tylko, ze z innego konta..., no wiec ja Ci polecam Athlona 1700+ bo sie najlepiej kreca
pozdro
__________________
Nie chce mi sie zrobic nowego
adams_a jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 20:48   #9
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
wiec tak
plyta bedzie na nforce2 - to jest warunek - na karte ni ewydam wiecej niz 300 zeta (moze 350) i na 99% bedzie to jeden z radeonow 9000 lun jesli sie uda znalesc radek 8500 full
procek jasne ze slabszy - jakis athlon wlasnie z okolic 2000 - to i tak nie ma znaczenia przy ewentualnych grach

na tweaku sie rozejze
Zobacz to : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7396
albo to : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8103
obie są b.dobre ale Asus bez DualChanel.
Koolo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 20:56   #10
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
Ja też już nie jestem na bieżąco - i też nie jestem entuzjastą AMD - i nie odkryję tu wielkiej Ameryki - ale wydaje mi się, że powinieneś kupić najlepszą płytę główną dobrej marki, jaką możesz, natomiast możesz sobie zaoszczędzić na procesorze. Najtańszy Athlon 2000 będzie chyba i tak bardziej niż wystarczający - chyba, że siostra zamierza zajmować się czymś bardziej "mocożernym" - grafiką 3D itd.
Mam płytę Gigabyte (pod Intela) i jestem bardzo zadowolony - teraz widzę w cenniku, że mają też jakąś płytę z nforce2. Uważam, że to dobra firma - może ich wyroby nie biją rekordów wydajności, ale są stabilne i dobrze wykonane.
Widzisz puch ja kiedyś tylko intel mówiłem. A teraz mam mpobo msi k7n2 i procesor amd athlon 2500 barton jądro i uważam że intel jest słabszy troszkę. Mój kolega ma pentium 4 2,4 giga 533 fsb i ma gorszą wydaujność od mojego. Nieprzeczę dla snoba dobry jest intel warunek super mobo za 1000 zł np msi. Po drugi sid jak kupujesz mobo pod amd to tylko aby miała nforce i najlepiej msi albo epox teraz intel pentium 4 porównywalny jest do amd procków opartych na jądrze bartona no i cena niższe pozatym mój procek ma teraz 42 stopnie a od godziny 11 rano jest nachodzie więc...
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 21:00   #11
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Nol napisa***322;(a)
Proponuję tak:

Płyta główna:
ECS L7VTA koszt: ok. 240 zł (nawet taniej), chipset VIA KT 400, według moich info wraz z dźwiękiem i może siecią, obsługa DDR 400MHz max. 3072 MB, w jednym banku 1024 MB, magistrala FSB 100/133/166 MHz z możlwiością ustawiania niestandardowych wartości co 1 MHz od 100 do 199, możliwość wolniejszego i szybszego taktowania pamięci od FSB, liczba złączy PCI : 5, AGP 8x, brak dodatkowych kontrolerów IDE/Serial ATA

Nie wiem jaką ma opinię ECS, ale płyta jest z pewnością tania i prezentuje przyzwoity poziom, przynajmniej na papierze.

Procek:
AMD 2100+ lub 2200+ cena ok. 340 zł

Karta graficzna:
Mozna brać GeForce'a Prolink PixelView 4200Ti-8x 64MB DDR wyjście S-Video, sprzętowe wspomaganie MPEG-2
lub
Mint Radeon 9500 64MB DDR, wyjście S-Video, Composite, sprzętowe wspomaganie MPEG-2 - nie jestem pewien co do jakości tego producenta (po prostu nie słyszałem nic o nim)
oba za niecałe 600 zł


Pamięć:
nie wiem ile kosztuje, ale pewnie tak jak pisałeś 256MB z 200 zł

Razem wychodzi ok. 1340 zł do tego wentyl do procka, klawiatura i mysz. Powinno się w 1300 zł zawrzeć, bo powyższe ceny powinny być wygórowane (patrz niżej).

Zastrzegam, że cen nie sprawdziłem, ale doświadczenie mnie nauczyło, że ceny, z których teraz korzystałem, są wygórowane.Ich wysokość zależy od tego, gdzie kupujesz. Akurat ja ostatnio składałem kompa koledze i powyższe ceny były wygórowane.
ecs asrock mint to płyty padaczki niepolecam sid pozxatym to via więc sam wiesz co myśleć i via firmie
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 21:27   #12
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
na nforce jeszcze nic nie mialem
mam za to 3 Solteki na via, ktore moge smialo polecic (aczkolwiek moj komp nie przechodzi testu prime95, pozostalych dwoch jeszcze nie sprawdzalem)

ŻADNYCH ECSów, Sid, chyba tyle to wiesz...

kieeeeedyś mialem MSI 6119 (pod intela na slot1) - zuch plyta
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2003, 21:45   #13
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ASRock to ASUS dla przypomnienia.

A plyty ECS sa dobre ale na chipsetach SiS'a.

Co do plyty to polecam MSI K7N2-Delta, zreszta juz ci pisalem.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 15:45   #14
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
puch napisa***322;(a)
Ja też już nie jestem na bieżąco - i też nie jestem entuzjastą AMD - i nie odkryję tu wielkiej Ameryki - ale wydaje mi się, że powinieneś kupić najlepszą płytę główną dobrej marki, jaką możesz...
a ja sie nie zgodze. pieniadze wyrzucone w bloto. raczej watpie, ze bedzie "krecila" komponenty. ile to ja razy widzialem jak ludzie ladowali kupe szmalcu w plyte, bo im tak radzono, ze ta sie super kreci bla, bla, bla, a tyle plyte widzieli co ja kupili, a pozniej na wieki zakryla ja obudowa blaszaka . wazne, zby dzialalo. jak ktos sie nie chce bawic w overlocking to mozna spokojnie kupic stabila plyte za o wiele mniejsze pieniadze.
widze, ze niektorzy narzekaja na ecs'a. mnie to dziwi, bo mialem od nich plyte i chodzila bez zarzutu. co prawda teraz nie kupilbym ecs'a, bo ceny tanszych modeli plyt innych producentow zblizyly sie do tych jakie daje na swoje plyty ecs i jest wiekszy wybor.

Ostatnio zmieniany przez pepperman : 29.09.2003 o godz. 15:51
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 17:16   #15
Victorek
Nadszyszkownik
 
Avatar użytkownika Victorek
 
Data rejestracji: 27.09.2002
Lokalizacja: Żyrardów, mazowieckie
Posty: 312
Victorek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli komp ma mieć 256MB ramu w jednej kości to lepiej kup płytę na KT600. Tańsza i wydajniejsza od nforce2 (oczywiście gdy używamy tylko jednej kości ramu). Do tego Athlon2000+, Radeon 9000 pro (chyba, że tak jak pisałeś uda Ci się kupić taniego 8500).
Victorek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.