Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.07.2003, 07:36   #1
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Arrow Humback do gitary elektrycznej

Do wszystkich zajmujących się muzyką metalową:

Ostatnio mój znajomy kupił przystawkę do gitary elektrycznej (humback) [od razu powiem, że na tym sprzęcie się nie znam, więc jeśli pomylę/przekręcę nazwy to sorry ] i poprosił mnie o pomoc w montażu. Problem polega na tym, że wg. niego ze starej przystawki wychodzą trzy przewody, tj. biały, czerwony i ekran, natomiast w tej nowej są jeszcze czarny i zielony.

Doradziłem mu, żeby wyciągnął starą przystawkę i sprawdził czy na pewno tylko trzy przewody z niej wychodzą. Jeśli by tak się miało stać, to jak należy podłączyć nowy humback? Myślę, że trzeba byłoby tylko te trzy przewody podłączyć, które są takie same, tj. biały, czerwony i ekran, ale nie znam się na tym, więc pytam. Acha, w switchu przełączającym te przystawki w gitarze są jeszcze dwa piny wolne, może być tak, że te dwa wolne przewody tam trzeba podpiąć?

Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S.
W pudełku z humbackiem miał być schemat okablowania, ale go nie było Sprzęt, z tego co wiem, jest dosyć wysokiej klasy.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.07.2003, 08:58   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
w humbacku Shellera bylby i montarz i srobki i dodatkowy switch - bo nie wszystkie maja dodatkowe miejsca na rpzewody

i tak - te kable trzeba podpiac pod te wolne miejsca - po instrukcje radze pofatygowac sie do sklepu w ktorym dokonano zakupu - powinni mu pomoc - wogole to od razu trzeb abylo isc do sklepu - ale teraz tez mozna - ja zeby wam pomoc musialbym zdjac plytke - a to jest w stratocasterach straszny zachod

mam nadzieje ze producent jego gitary nie zapomnial o przygotowaniu miejsca pod humbucker i nie trzeba bedzie recznie ciac pudla - jesli miejsca nie ma to radze sie powaznie zastanowic nad sprzedaza/zwrotem przystawki - reczne ciecie gitary moze zniszczyc jej brzmienie
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2003, 13:26   #3
ernieball
Bywalec
 
Avatar użytkownika ernieball
 
Data rejestracji: 17.03.2003
Lokalizacja: Ełk sterdam
Posty: 31
ernieball w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
po prostu podejrzewam ze jest to humbucker zlozony z dwoch singli tak zwanych dlatego ma tyle kabli.... ja mam takiego a druigiego diMarzio ktory ma tylko 1 kabel... wiec poprostu poprobowac polaczyc jakos te kabelki napewno zajarzy
__________________
....::::Ernieball::::....
ernieball jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2003, 16:01   #4
duchol
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika duchol
 
Data rejestracji: 10.02.2003
Lokalizacja: sosnowiec
Posty: 118
duchol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Humbacker ten musi być zudowany na pewno z 2 cewek dzialajacych odzielnie. Gdyby miał 4 kable to by mial mozliwosc rozlaczania cewk i w tedy rzeczywiscie pracowalby jako 2 single.
Mozna złaczyc odpowiedznie kable (jesli sa 4 albo 5 ) i w tedy bedzie dzialal jako HB o jedoczesnie dzialajacych cewkach. Ostatnio zmieniali mi na minihumbackera w stratocasterze i cos tam podpatrzyłem ale nie wiem jakie kolory trzeba połaczyc. Mozna by to zmierzyc miernikiem łaczac kable, jak ktos sie zna oczywiscie. Powinno dac wartosc znamionowa ktora podana jest dla kazdej przystawki i mozna ja w necie znaleźć. Jak cos mi przyjdzie do glowy to napisze.

Jakbys chcial zalożyc push/pull'a , tak zeby HB dzialal też jako single coil to raczej musialby ktos zajrzec do tego. Mnie za to skasowali ostatnio 20 zł.
__________________
UTRO WIECZERA MUDRIENIEJE
duchol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 07:33   #5
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za odpowiedzi. Tak, jak podejrzewałem, chyba nie będę w stanie koledze pomóc, bo się po prostu na tym nie znam Gitary to po prostu nie moja dziedzina i wolę nie ryzykować.

Z drugiej strony, na opakowaniu wyraźnie zaznaczono, iż schemat montażu/okablowania znajduje się w środku. Niestety go nie było. Jak znam życie, to ktoś sobie chciał wypróbować jak to chodzi i potem zapomniał z powrotem włożyć instrukcję Tak to już jest...

Co do samego humbacka, to kolega się troszkę wypłacił, bo dał jakieś 460 zł. Nie wiem jak byłoby ze zwrotem. W każdym razie poślę go do sklepu/specjalisty. Jak już tyle zapłacił i jak bardzo mu zależy, to powinien to dopiąć na ostatni guzik. Jeszcze raz dzięki za rady.
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 22:53   #6
ernieball
Bywalec
 
Avatar użytkownika ernieball
 
Data rejestracji: 17.03.2003
Lokalizacja: Ełk sterdam
Posty: 31
ernieball w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
proste zajrzyj na www.gitara.pl tam sa wszystkie (prawie) opisy podlaczen pickup'ow powodzenia
__________________
....::::Ernieball::::....
ernieball jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.