Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.11.2005, 18:43   #1
Yoss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Posty: 3
Yoss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Leadtek tv2000xp expert vs. pvr2000

Karta głównie interesuje mnie do zgrywania materiału analogowego na DVD. Liczy się jakość. Czas jest mniej istotny. Czy warto dopłacić 200 zł do sprzętowej konwersji do DVD. Czy oprócz mniejszego obciążenia procka ma ona wpływ na jakość nagranego materiału. Źródło to archiwum VHS + nagrania bieżące HI 8.

Zapomniałem: Komputer to P IV 3.0, 1,5 GB RAM, Dysk "wystarczający"

Ostatnio zmieniany przez Yoss : 22.11.2005 o godz. 18:55
Yoss jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.11.2005, 13:23   #2
LED
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.06.2003
Posty: 35
LED zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jesli liczysz na jakosc zgrywania to tylko stacjonarna nagrywarka cie zadowoli.
Sam zgrywam ta karta i jakosc taka sobie, niby OK, ale zawsze gorsza niz orginal. Szczegolnie niestabilnosc chrominancji (drgania kolorow) mnie denerwuje.
Jesli chodzi o przetwarzanie do mpeg2 "w locie" to nie ma najmniejszych problemow nawet w najwyzszych rozdzielczosciach. Procesor rowniez P4 3GHz.

Ostatnio zmieniany przez LED : 23.11.2005 o godz. 13:29
LED jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 21:40   #3
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LED ma racje-ale nie do konca sie zgodze,ze tylko stacjonarne nagrywarki maja super jakosc...
jak wiadomo materia VHS jest dosc mizerny jakosciowo,wiec cudow nie oczekuj. a przy kazdej konwersji traci sie na jakosci materialu.
ja zgrywalem filmy VHS na dvd na leadteku 2000 expert i jalosc jak dla mnie byla OK.
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2005, 23:36   #4
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yoss
Karta głównie interesuje mnie do zgrywania materiału analogowego na DVD. Liczy się jakość. Czas jest mniej istotny. Czy warto dopłacić 200 zł do sprzętowej konwersji do DVD. Czy oprócz mniejszego obciążenia procka ma ona wpływ na jakość nagranego materiału. Źródło to archiwum VHS + nagrania bieżące HI 8.

Zapomniałem: Komputer to P IV 3.0, 1,5 GB RAM, Dysk "wystarczający"
Witam.
Kompresja w locie do mpeg2, która jako tako zdaje egzamin przy nagrywaniu z TV (sygnał źródłowy jest przeważnie niezłej jakości), przy archiwizacji kaset VHS jest moim zdaniem marnym rozwiązaniem. Nie ważne czy odbywa się to na poziomie programowym czy sprzętowym. Jakość będzie zawsze gorsza niż przy zastosowaniu metody kilkuprzebiegowej, która w tym przypadku jest niemożliwa. VHS jest sam w sobie słaby, ale mimo to zawsze widoczna jest dodatkowa mniejsza lub większa (zazwyczaj niestety większa) utrata jakości.

Świetnym wyjściem jest przepuszczenie materiału video z magnetowidu przez kamerę cyfrową z wejściem analogowym i zgranie go na dysk (poprzez firewire) zakodowanego w formacie DV stosowanym w tychże kamerach . Jeśli możemy zrobić coś takiego to zakup karty TV do archiwizacji VHS mija się kompletnie z celem. Gdy jednak nie posiadamy takiego sprzętu lub nasza kamera cyfrowa nie ma wejścia sygnału analogowego to pozostaje karta TV + dobry, możliwie najmniej/zupełnie bezstratny kodek. Może to być również kodek DV np.: MainConcept (niestety komercyjny) lub darmowy Cedocida. Kompresja na poziomie 1:5 (1 godziny materiału video w formacie DV to około 13,5 GB) to świetny kompromis stopnia kompresji i jakości. Potem pozostaje już tylko kompresja do mpeg2 przy pomocy jednego z popularnych programów np.: CCE czy TMPGEnc, które wcześniej trzeba oczywiście poprawnie poustawiać. Porównując materiał zgrany w locie do tego za pomocą kamery widzimy, że ten pierwszy jest dużo gorszy.

Reasumując, jeśli zależy Ci naprawdę na jakości materiału to i tak będziesz zgrywał najpierw do formatu bezstratnego typu Huffyuv lub możliwie najmniej stratnego czyli DV czy MJPEG, dlatego dopłata do sprzętowego kodowania mpeg2 jest bezcelowa.

Sam mam kartę WinFast TV2000XP Expert, używam kodeka DV i zapewniam Cię, że jakość jest wyśmienita. Z kompresji do mpeg2 w locie wyleczyłem się po kilku pierwszych dniach .

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 23.11.2005 o godz. 23:39
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2005, 11:04   #5
Yoss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Posty: 3
Yoss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Witam.
Świetnym wyjściem jest przepuszczenie materiału video z magnetowidu przez kamerę cyfrową z wejściem analogowym i zgranie go na dysk
Pozdrawiam
Niestety nie mam dojścia do kamery cyfrowej. Na VHS mam tylko jakieś wesela itp. duperele dla teściowych . Głównie będę zgrywał nagrania bieżące z kamery analogowej Hi 8 z wyjściem S-Video. Dlatego skłaniam się do PVR2000 bo ona takowe posiada a Expert nie.
Poza tym znalazłem dojście i PVR2000 dostanę niewiele drożej niż Experta w sklepie.

Dzięki za uwagi.

Ostatnio zmieniany przez Yoss : 24.11.2005 o godz. 11:08
Yoss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2005, 11:45   #6
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yoss
Głównie będę zgrywał nagrania bieżące z kamery analogowej Hi 8 z wyjściem S-Video. Dlatego skłaniam się do PVR2000 bo ona takowe posiada a Expert nie.
to mnie zaskoczyłeś

popatrz :



naturalnie ma wejście S-Video ...

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2005, 12:03   #7
Yoss
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Posty: 3
Yoss w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No faktycznie, zasugerowałem się opisem w Komputroniku i nie sprawdziłem dokładnie. A przyznaję, że trochę mnie to zdziwiło, bo nawet mój wiekowy AverMedia takowe wejście posiada.
Yoss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2005, 15:40   #8
LED
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.06.2003
Posty: 35
LED zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam ta karte (winfast 2000 expert) i jak najbardziej ma wejscie s-video
LED jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2005, 21:52   #9
milosz47
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2005
Posty: 9
milosz47 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Arepomogę poprosic o linka do kodera DV i pomoc w konfiguracji jego iTMPGEnc.
Pozdrawiam.
milosz47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2005, 22:56   #10
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez milosz47
Witam.
Arepomogę poprosic o linka do kodera DV i pomoc w konfiguracji jego iTMPGEnc.
Pozdrawiam.
Witam

Proszę bardzo :

Kodek Cedocida DV Codec 1.6 i jego USTAWIENIE (wymaga szybkiego procesora).

Poprawna konfiguracja TMPGEnc :
Strona 1 (PL)
Strona 2 (ENG)

Najlepiej zrobić sobie własny profil zgodnie z poradnikiem Cobry (ten ze strony 1) dla kodeka DV i jedynie wpisywać odpowiedni bitrate zależny od długości filmu, obliczony na kalkulatrze - jest w poradniku. Wszystkie ustawienia zgranego materiał analogowego są takie same jak dla tego z kamery cyfrowej poza "Field order" na zakładce Advanced - powinno być "Top field first (field A)".

To chyba wszystko.

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.