Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.02.2005, 19:09   #16
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez JohnDoe
Z moich obserwacji... najłatwiej dostać wizę, gdy jeszcze studiujesz (najlepiej 2-max 4 rok) lub gdy jesteś babcią w wieku ander 60 Nie dziwię się, że Polacy rzadko dostają wizy... jeżeli ktoś starał się o wizę i był w konsulacie to raczej wie o czym mówię. Jak się patrzy na tych ludzi, którzy oficjalnie jadą turystycznie to normalnie płakać się chce. Podam taki przykład... jak ja się starałem o wizę to widziałem 3 mężczyzn w wieku 40-50 lat, uparcie twierdzili, że jadą turystycznie... a jak się na nich spojżało to dochodziło się do wniosku po ubraniu i sposobie bycia, że pieniędzy im brakuje na życie w Polsce a co dopiero na wyjazd do Ameryki turystycznie. Podobnych ludzi było tam więcej. Moja przygoda skończyła sę tak, że dostałem wizę turystyczną ważną pół roku (do marca), jednokrotnego wiazdu na 6 tygodni. Gdybym nie był na 5 roku studiów to pewnie dostałbym wizę na rok, zresztą pan konsul powiedział takie coś "ja wiem co ja robię"
Cieszę się, ze dostałem przynajmniej taką wizę bo... już w piątek będę w Nowym Jorku, turystycznie of korz, w ramach ferii przed ostatnim semestrem nauki
A co do tematu to jeżeli wyjedzie się z jakiejś firmy typu work&travel to trzeba się liczyć z kosztem od 8000-10000zł. Znajomi byli i nie narzekają, opłacało im się. Jeżeli jesteś na 2 roku studiów to moja rada jest taka... załatw skąś pieniądze i jedź, pracuj, zwiedzaj i się ucz. Jeżeli spodobasz się pracodawcy to zaproponuje Ci że zatrudni Cię za rok i przez następne lata studiów będziesz mógł jeździć taniej, bo będziesz musiał tylko wizę załatwić przez firmę. Jakbym miał taką więdzę te 3 lata temu, to bym tak zrobił. Pozdrawiam
Nie wiem, czy było to do mnie, czy do autora topicu, ale w moim przypadku - jestem na czwartym roku studiów i to również wydaje mi się "bezpieczne" dla konsula, bo raczej na takim etapie nie zrezygnuję z dążenia do dyplomu. Ameryki specjalnie zwiedzać nie chcę, bo już miałem ku temu okazję. Chcę pojechać na 2 - 3 miesiące i przywieźć około 10 tys. złotych (niekoniecznie na czysto - mogę od tego odliczyć koszty przelotu i załatwiania wizy - powiedzmy do 3 tys.). Czy mi się to uda, zobaczymy
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.02.2005, 21:12   #17
JohnDoe
Registered
 
Avatar użytkownika JohnDoe
 
Data rejestracji: 03.09.2003
Lokalizacja: Śląsk | SZO
Posty: 101
JohnDoe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Nie wiem, czy było to do mnie, czy do autora topicu, ale w moim przypadku - jestem na czwartym roku studiów i to również wydaje mi się "bezpieczne" dla konsula, bo raczej na takim etapie nie zrezygnuję z dążenia do dyplomu. Ameryki specjalnie zwiedzać nie chcę, bo już miałem ku temu okazję. Chcę pojechać na 2 - 3 miesiące i przywieźć około 10 tys. złotych (niekoniecznie na czysto - mogę od tego odliczyć koszty przelotu i załatwiania wizy - powiedzmy do 3 tys.). Czy mi się to uda, zobaczymy
Mój post był ogólnie napisany... a co do Twojej sytuacji to staraj się o wizę jak najszybciej (mówię o turystycznej) a jeżeli z firmy to na 99% dostaniesz tą pracowniczą. Życzę powodzenia
JohnDoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2005, 21:32   #18
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez JohnDoe
Mój post był ogólnie napisany... a co do Twojej sytuacji to staraj się o wizę jak najszybciej (mówię o turystycznej) a jeżeli z firmy to na 99% dostaniesz tą pracowniczą. Życzę powodzenia
Dzięki

Ale zacznę się też dowiadywać na temat pracy w Anglii, ewentualnie (i nawet chętniej w Irlandii). Z tego, co wstępnie wiem, to bardzo dobrze wyglądają zarobki, miejsce zamieszkania można sobie jakoś załatwić, a co najlepsze - bilet nawet do Wrocławia około 99 złotych! To rewelacja. Nawet raz na dwa tygodnie można by sobie na weekend do domu skoczyć

Ale muszę się jeszcze coś więcej na ten temat podowiadywać, bo jak na razie to jedynie strzępki informacji.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2005, 21:47   #19
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mnie jednak te stany jakos kreca... tylko mam dylemat z jakiej firmy jechac.....
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2005, 22:37   #20
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No a jakie w takim razie polecacie tanie i dobre firmy?
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2005, 23:09   #21
JohnDoe
Registered
 
Avatar użytkownika JohnDoe
 
Data rejestracji: 03.09.2003
Lokalizacja: Śląsk | SZO
Posty: 101
JohnDoe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Dzięki

Ale zacznę się też dowiadywać na temat pracy w Anglii, ewentualnie (i nawet chętniej w Irlandii). Z tego, co wstępnie wiem, to bardzo dobrze wyglądają zarobki, miejsce zamieszkania można sobie jakoś załatwić, a co najlepsze - bilet nawet do Wrocławia około 99 złotych! To rewelacja. Nawet raz na dwa tygodnie można by sobie na weekend do domu skoczyć

Ale muszę się jeszcze coś więcej na ten temat podowiadywać, bo jak na razie to jedynie strzępki informacji.
Moja rada... wyrób sobie legitymacje studencką w języku angielskim. Kumpel tak zrobił i jak w te wakacje pracował w Angli to mógł zamieszkać w akademiku, mówił mi że płacił grosze, a miał super warunki. Jego kumpel co pojechał z nim i nie miał takiej legitki musiał wynająć sobie gdzieś pokój, drogo go to wyszło a standard był o wiele gorszy. Niestety konkretów nie mogę Ci napisać bo nie pytałem się go dokładniej Pokombinuj bo na pewno się opłaca
JohnDoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2005, 00:01   #22
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez JohnDoe
Moja rada... wyrób sobie legitymacje studencką w języku angielskim. Kumpel tak zrobił i jak w te wakacje pracował w Angli to mógł zamieszkać w akademiku, mówił mi że płacił grosze, a miał super warunki. Jego kumpel co pojechał z nim i nie miał takiej legitki musiał wynająć sobie gdzieś pokój, drogo go to wyszło a standard był o wiele gorszy. Niestety konkretów nie mogę Ci napisać bo nie pytałem się go dokładniej Pokombinuj bo na pewno się opłaca
Ciekawa sprawa i bardzo cenna informacja. Dzięki

A wiesz może tylko, gdzie taką legitymację można wyrobić?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2005, 12:42   #23
JohnDoe
Registered
 
Avatar użytkownika JohnDoe
 
Data rejestracji: 03.09.2003
Lokalizacja: Śląsk | SZO
Posty: 101
JohnDoe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Ciekawa sprawa i bardzo cenna informacja. Dzięki

A wiesz może tylko, gdzie taką legitymację można wyrobić?
Z tego co mi się coś jarzy to on wyrobił ją na swojej uczelni (Politechnika Śląska). Najlepiej jak pójdziesz do dziekanatu, powinni tam wiedzieć
JohnDoe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.