Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.06.2002, 23:10   #1
krzpac
RTS Widzew Łódź
 
Avatar użytkownika krzpac
 
Data rejestracji: 07.07.2000
Lokalizacja: Alex City
Posty: 687
krzpac niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Lightbulb mam 1000 zł - chce za tą sume kupić - HDD, procesor i płyte główną...

moze wy mi coś polecicie...

mam 1000 zł - chce za tą sume kupić - HDD, procesor i płyte główną... co polecacie ?
powiem tyle tyle ze zalerzy mi na procesorze firmy AMD i dysku 40GB - najlepiej zeby cicho pracował


pozrd.
__________________

Ostatnio zmieniany przez krzpac : 23.06.2002 o godz. 23:25
krzpac jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.06.2002, 23:23   #2
albertartu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.07.2001
Posty: 119
albertartu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Thumbs up

Kup ECS K7S5A, Duron 1200, i WD Caviar, Maxtor, Seagate, dyski w takiej kolejności. Płyta niezła i co ważne stabilna, a kiedyś byłem zagorzałym przeciwnikiem do czasu jak sam spróbowałem. Co prawda nie można na niej nic kręcić proca, no prawie nic, ale jest tania jakieś 230 - 260zł i jest wersja z Lanem. Możesz też kupić K7S6A lecz ta jest już tylko na pamięci DDR, a kosztuje około 280zł.
albertartu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2002, 00:09   #3
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Thumbs up Re: mam 1000 zł - chce za tą sume kupić - HDD, procesor i płyte główną...

Cytat:
krzpac napisa***322;(a)
moze wy mi coś polecicie...

mam 1000 zł - chce za tą sume kupić - HDD, procesor i płyte główną... co polecacie ?
powiem tyle tyle ze zalerzy mi na procesorze firmy AMD i dysku 40GB - najlepiej zeby cicho pracował


pozrd.
Płyta gł. Soltek, proc Duron 1200 (1300), Hdd Maxtor 40GB ATA100 5400RPM (prawie niesłyszalny i wcale się nie grzeje).

Pozdrawiam
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2002, 07:52   #4
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kup sobie płytę SOLTEK 75DRV4 (VIA KT266A), procek DURON 1-1,2MHz i dysk SEAGATE Barracuda 40GB (chyba, że starczy Ci na większy).
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2002, 12:05   #5
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Seagate nie. Lepszy Maxtor.

Pozdrawiam
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2002, 13:15   #6
krzpac
RTS Widzew Łódź
 
Avatar użytkownika krzpac
 
Data rejestracji: 07.07.2000
Lokalizacja: Alex City
Posty: 687
krzpac niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Zbieg12 napisa***322;(a)
Seagate nie. Lepszy Maxtor.

Pozdrawiam
na pewno masz racje, ale mozesz powiedzieć dlaczego Maxtor jest lepszy od Seagate'a... - przeciez osiągi maja takie same...

moze cisze pracuje ?
__________________
krzpac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2002, 22:07   #7
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
krzpac napisa***322;(a)


na pewno masz racje, ale mozesz powiedzieć dlaczego Maxtor jest lepszy od Seagate'a... - przeciez osiągi maja takie same...

moze cisze pracuje ?
Maxtor jest wogóle prawie niesłyszalny, a Seagete'a nie należy do cichych. A o Seagete'a którego ci chodzi bo jak U6 to nawet nie jest konkurencją dla Maxtora.
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2002, 23:58   #8
albertartu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.07.2001
Posty: 119
albertartu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam WD Caviara 40GB EB i to ten z tych starszych odpowiednik U6 Seagate, oprócz tego mam 3szt. Baracuda II 20GB, Baracuda III 20GB i Baracuda IV 80GB. Niestety żadna z tych Baracud nie jest lepsza od Caviara. Przy kopiowaniu małych plików jest Caviar, przy kopiowaniu dużych np filmów lepszy jest Caviar. Nie wiem jak Maxtor, ale Seagate z Baracudami zszedł na psy, dość że głośniejsze od takiego "dziada" jak Caviar to do tego jeszcze wolniejsze. Nawet Baracuda IV nie jest taka piękna jak ją malują. Caviar ma bardzo wyrównane kopiowanie, natomiast Baracuda IV bardzo skaczące i nierówne. Ten Caviar ma 5400 obr/min więc nie powinien nawet marzyć o dorównywaniu dyskom z 7200 obr/min, jednak fakty mówią inaczej. Nie miałem możliwości ztestować Maxtora, więc nic na jego temat nie powiem. Dla dociekliwych dodam że testy kopiowania przyprowadzałem na płycie solteka z KT133, z około 30tys plików od 50 bajtów do 500 kb i żaden z powyżyszych dysków nie wygrał z Caviarem, ciekawe Kopiowałem z partycji na partycje i z katalogu do katalogu na danej partycji.
albertartu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2002, 07:04   #9
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No to może taka kombinacja !

Witam !

Płyta główna - Microstar KT3 Ultra VIA KT333 515 PLN
Procesor - AMD DURON 1200 MHz OEM 295 PLN
Dysk Twardy - Maxtor 40GB 7200 U133 398 PLN
__________cena
1208 PLN

Moim zdaniem nie ma sensu oszczędzać na płycie głównej bo to od niej zależy stabilność i wydajność kompa więc chyba 200PLN warto dołożyć !!

Decyzja należy do Ciebie !!
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2002, 09:01   #10
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odpowiem dosyc dlugo bo kupowac kota w worku jest niedobrze. Po pierwsze nie nalezy wydawac zbyt duzo bo sie to nie oplaca, no chyba ze chcesz zainponowac kolegom. Plyta glowna to ecs juz mowili jest dobra ale musisz umiec ja skonfigurowac, jezeli tego nie umiesz to bedziesz wracal na forum po pytania. Najlepsza plyta glowna wedlug mnie to epox 8kha+ kosztuje ona okolo 470zl jest rewelacyjna, stabilna, oraz posiada wyswietlacz na ktorym mozna latwo zaowazyc jak ci sie cos zjara co to takiego bez zadnego wymieniania elementow. Twardy dysk, nie sluchaj ludzi ktorzy ci mowia zebys kupil jakikolwiek dysk firmy Western Digital, powod? - maja naklejona tak tasme dookola dysku ze przez przypadek jak ktos nieostroznie na hama wsadzac go bedzie i wyjmowac kilkakrotnie z obudowy to ci sie ona przetrze, a nawet takie male zadrapanie, zdarcie tasmy powoduje utrate gwarancji, wiez mi bo sam tak mialem (nienawidze WD). Najlepiej kupic Maxtora 60gb, dlaczego? - cicha praca, drozszy od 40gb o jakies 70zl, a to ze sie nie grzeje to bzdura, oczywiscie jest mniej goracy od baracudy seagate ale sie grzeje i to normalne jak pracuje cala noc, odpowiednik cenowy tego maxtora to u5 seagate jezeli jestes fanem seagate to go kup ale polecam bardziej maxtora bo z seagate tylko barracudy mi sie podobaly w pracy a sa o 50zl okolo drozsze od zwyklych. Procesor, ktory polecam to Duron 1ghz koszt jego okolo 219zl nastepny 1,2 to juz 60zl drozej a skok niewielki, no chyba ze koledzy beda cie bardziej lubic to kup se 1.2ghz. To wszystko i zycze milyc zakupow, kup to co ci podalem a wyjdziesz na tym dobrze, a nad plyta glowna zastanow sie tak jak ci powiedzialem bo to bedzie podstawa twojego komputera na kilka lat jezeli nie zmienia montowania proca na inny socket. Warto dolozyc te kilkaset zl i kupic epoxa. Pozdr.
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2002, 09:06   #11
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
albertartu napisa***322;(a)
Mam WD Caviara 40GB EB i to ten z tych starszych odpowiednik U6 Seagate, oprócz tego mam 3szt. Baracuda II 20GB, Baracuda III 20GB i Baracuda IV 80GB. Niestety żadna z tych Baracud nie jest lepsza od Caviara. Przy kopiowaniu małych plików jest Caviar, przy kopiowaniu dużych np filmów lepszy jest Caviar. Nie wiem jak Maxtor, ale Seagate z Baracudami zszedł na psy, dość że głośniejsze od takiego "dziada" jak Caviar to do tego jeszcze wolniejsze. Nawet Baracuda IV nie jest taka piękna jak ją malują. Caviar ma bardzo wyrównane kopiowanie, natomiast Baracuda IV bardzo skaczące i nierówne. Ten Caviar ma 5400 obr/min więc nie powinien nawet marzyć o dorównywaniu dyskom z 7200 obr/min, jednak fakty mówią inaczej. Nie miałem możliwości ztestować Maxtora, więc nic na jego temat nie powiem. Dla dociekliwych dodam że testy kopiowania przyprowadzałem na płycie solteka z KT133, z około 30tys plików od 50 bajtów do 500 kb i żaden z powyżyszych dysków nie wygrał z Caviarem, ciekawe Kopiowałem z partycji na partycje i z katalogu do katalogu na danej partycji.

Spoko stary, jak testowalem se dyski z caviarem tez byl szybszy ale nie mialem na nim zadnych danych, wiec szybkos dyskow sie sprawdza jak sa puste sformatowane wtedy mozna okreslic prawdziwa ich szybkosc, dysk systemowy caly czas pracuje, zalezy tez w jakim systemie powieksza sie jego plik roboczy i na to potzrebuje tez troche obrotow wiec najpierw sformatuj se barracude ktora kolwiek i wd i wtedy testnij i zobaczysz prawdziwe rezultaty (WD Sucks!!! i ich tasmy poprzyklejane specjalenie zeby klientow robic w balona, nie polecam tez wciskac tego gowna do kieszeni bo jak sie robi to nieostroznie to tez moze pojechac po tej tasmie)
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2002, 10:53   #12
krzpac
RTS Widzew Łódź
 
Avatar użytkownika krzpac
 
Data rejestracji: 07.07.2000
Lokalizacja: Alex City
Posty: 687
krzpac niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wielki dzieki forumniacy !!! jesteście super !!!

wszystkie propozycje rozwazam...

ale oczywiście jezeli któs ma coś jeszcze do dodania niech pisze !

jezeli chodzi i dysk to juz wiem - kupie sobie Maxtora 40GB lub 60GB, ale to jeszcze zalezy ile wydam ma plyte gł. i procesor

pozdr.
__________________

Ostatnio zmieniany przez krzpac : 25.06.2002 o godz. 10:55
krzpac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2002, 13:54   #13
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cool

Ja Ci jednak polecam płytę Solteka.
Mam doświadczenie z różnymi płytami (w przeciągu 4 lat), w tym miałem dwa Solteki (75KAV, 75DRV5). Osiągi szybkościowe mają znakomite (w kategorii cenowej), jakościowo wykonane są bardzo dobrze, nie psują się oraz są stabilne (opinia wielu osób). Dla mnie również ważne jest wsparcie w postaci BIOSów. Są często aktualizowane i wprowadzają obsługę nowych procesorów.
Dla przykładu: w lutym 2001 kupiłem 75KAV i Durona 800MHz (płyta istniała na rynku już kilka miesięcy). Za sprawą wymiany BIOSu z Q5.1 na finalnie Q10 jest w niej teraz Athlon XP 1700+! (zielony)
W informacji BIOSu jest napisane, że zadziała Athlon XP 2000+.

Naprawdę dużo nasłuchałem się odnośnie płyt ECS, niekoniecznie same dobre rzeczy. Osobiście dopłaciłbym różnicę i wybrał SOLTEKa. Jednak decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2002, 14:04   #14
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Druss napisa***322;(a)
Odpowiem dosyc dlugo bo kupowac kota w worku jest niedobrze. Po pierwsze nie nalezy wydawac zbyt duzo bo sie to nie oplaca, no chyba ze chcesz zainponowac kolegom. Plyta glowna to ecs juz mowili jest dobra ale musisz umiec ja skonfigurowac, jezeli tego nie umiesz to bedziesz wracal na forum po pytania. Najlepsza plyta glowna wedlug mnie to epox 8kha+ kosztuje ona okolo 470zl jest rewelacyjna, stabilna, oraz posiada wyswietlacz na ktorym mozna latwo zaowazyc jak ci sie cos zjara co to takiego bez zadnego wymieniania elementow. Twardy dysk, nie sluchaj ludzi ktorzy ci mowia zebys kupil jakikolwiek dysk firmy Western Digital, powod? - maja naklejona tak tasme dookola dysku ze przez przypadek jak ktos nieostroznie na hama wsadzac go bedzie i wyjmowac kilkakrotnie z obudowy to ci sie ona przetrze, a nawet takie male zadrapanie, zdarcie tasmy powoduje utrate gwarancji, wiez mi bo sam tak mialem (nienawidze WD). Najlepiej kupic Maxtora 60gb, dlaczego? - cicha praca, drozszy od 40gb o jakies 70zl, a to ze sie nie grzeje to bzdura, oczywiscie jest mniej goracy od baracudy seagate ale sie grzeje i to normalne jak pracuje cala noc, odpowiednik cenowy tego maxtora to u5 seagate jezeli jestes fanem seagate to go kup ale polecam bardziej maxtora bo z seagate tylko barracudy mi sie podobaly w pracy a sa o 50zl okolo drozsze od zwyklych. Procesor, ktory polecam to Duron 1ghz koszt jego okolo 219zl nastepny 1,2 to juz 60zl drozej a skok niewielki, no chyba ze koledzy beda cie bardziej lubic to kup se 1.2ghz. To wszystko i zycze milyc zakupow, kup to co ci podalem a wyjdziesz na tym dobrze, a nad plyta glowna zastanow sie tak jak ci powiedzialem bo to bedzie podstawa twojego komputera na kilka lat jezeli nie zmienia montowania proca na inny socket. Warto dolozyc te kilkaset zl i kupic epoxa. Pozdr.
Wejdę Ci w słowo: Maxtor 7200RPM się grzeje i jest cichy, a Maxtor 5400RPM NIE GRZEJE SIĘ i jest NIESŁYSZALNY.
Sam posiadam 80GB ATA133 7200RPM. On jest GORĄCY (ale i tak mniej niż Seagate Barracuda IV 7200 60GB - tego ciężko utrzymać przez chwilę zaraz po wyjęciu).

Pozdrawiam
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2002, 18:04   #15
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czysta prawda że Maxtor 40GB 5400obr. nie grzeje się i nie słychać go. Sam mam taki model. Jak koledzy do mnie przychodzą to aż się dziwią że komputera nie słychać. A oni mają Baracudy III, IV, i U6. Tak to po prostu skrzeczy. A tak wogóle to U5 są lepsze niż U6. Co do płyt ECS jak np. K7S5A jest dobra i obsługuje max (jak na razie) Athlona XP 2500+.
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.