Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.09.2003, 14:00   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
MBlast po raz kolejny...

Sorry za zalozenie osobnego topicu. Wiem, ze temat ten byl poruszany juz kilka razy i dopisalbym sie w jednym z nich, ale moge nie zdazyc go znalezc, bo komputer restartuje mi sie wlasnie co chwila.

Zaczynam sie powaznie zastanawiac, czy faktycznie mam do czynienia z tym wirusem. Zainstalowalem juz wszystkie latki, ktore dotyczyly tego problemu. Pierwsza nie dawala zadnego rezultatu, ale ostatnia, ktora znalazlem na jednej stronie, wydawala sie pomoc. Od prawie tygodnia mialem spokoj i nawet dzisiaj, przez prawie dwie godziny nonstop bylem na internecie i nic sie nie dzialo. Ale jakies pol godziny temu znowu sie zaczelo. Nie moge nawet na piec minut wejsc na internet, bo co chwila, bez ostrzezenia (nie ma zadnych 60 sekund odliczania), komputer sie restartuje. Nie musze chyba mowic, ze mam juz tego dosyc.

A zastanawiam sie, czy to jest ten wirus, czy nie, dlatego, ze na komputerze mojej siostry (gdzie zainstalowany jest Windows Millenium) sa dosc podobne objawy. Tzn komputer sie nie restartuje, ale calkowicie blokuje i kiedy probuje sie cokolwiek zrobic, zeby go odblokowac, to i tak konczy sie restartem. Z tego, co wiem, ten wirus atakuje tylko systemy 2000 i XP, a przez pewien czas moj ojciec na Amidze mial rowniez bardzo podobne objawy blokowania sie komputera. Czy mozliwe jest, ze przyczyna jest cos zwiazanego z internetem, ale nie wirus, tylko cos z dostawa internetu?

Zanim dowiedzialem sie o tym wirusie myslalem, ze to wina TPSA i dopiero, kiedy zrozumialem, ze to moze jednak byc wirus, zaczalem probowac cos z tym robic. Ale nic nie pomaga, a podobne rzeczy dzieja sie rowniez na innych systemach i zupelnie innych komputerach, wiec moze to faktycznie nie jest wirus?

Doradzcie mi cos jeszcze, bo mam juz tego naprawde dosyc. Myslalem, ze mam juz spokoj i nie mam juz zadnych pomyslow, co mozna z tym zrobic...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.09.2003, 15:46   #2
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jeśli to dzieje się na różnych systemach to może warto sprawdzić zasilanie.
Krótkotrwałe spadki napięć w sieci mogą spowodować właśnie reset i restart komputera lub jego zawieszanie się.
Czy masz UPS ?
Jeśli nie to może pożycz jeśli masz od kogo i wtedy potestój kompa.
Koleś miał podobne objawy i okazało się że upalił mu się kabel w rozgałęziaczu i momentami nie kontaktował.
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2003, 15:49   #3
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Aha
Warto również skorzystać z miernika i sprawdzić napięcie dochodzące do domu.
Pozdrawiam
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2003, 15:52   #4
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ja stawiam na zasilanie. Jeżeli takie objawy się ujawniają nawet na Amidze to nie jest przyczyna wirus, ale coś innego...
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2003, 18:30   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Zasilanie mowicie... No tak, sam o tym przez chwile pomyslalem, ale tu chodzi nie tylko o rozne systemy. To sa rowiez rozne komputery! Jesli macie na mysli zasilacze w komputerach to to odpada, bo przeciez wszystkie na raz nie zaczely szwankowac. Jesli jakies zasilanie w calym domu...? Ale nie, to tez odpada. Proste uzasadnienie - ani razu nie zrestartowal mi sie komputer, kiedy nie bylem na internecie, niezaleznie od tego, co robilem.

No ale dobra, uaktualnilem sobie wlasnie Nortona Antywirusa (oryginal) - naturalnie w trakcie raz sie komputer zrestartowal, ale potem udalo mu sie dojsc do konca. Moze wiec bedzie lepiej
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2003, 19:09   #6
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
Zasilanie mowicie... No tak, sam o tym przez chwile pomyslalem, ale tu chodzi nie tylko o rozne systemy. To sa rowiez rozne komputery! Jesli macie na mysli zasilacze w komputerach to to odpada, bo przeciez wszystkie na raz nie zaczely szwankowac. Jesli jakies zasilanie w calym domu...? Ale nie, to tez odpada. Proste uzasadnienie - ani razu nie zrestartowal mi sie komputer, kiedy nie bylem na internecie, niezaleznie od tego, co robilem.

No ale dobra, uaktualnilem sobie wlasnie Nortona Antywirusa (oryginal) - naturalnie w trakcie raz sie komputer zrestartowal, ale potem udalo mu sie dojsc do konca. Moze wiec bedzie lepiej
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale to chyba ty kolego okzajonalnie korzystałeś z antywira. Niestety nowe mutacje Blastera pojawiają się cały czas w sieci, MicroGates znowu wykryła jakieś dodatkowe dziury w systemach i trzeba być na bierząco z używaniem antywira i firewalla, oraz z aktualnymi poprawkami i bazami wirusów.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2003, 22:59   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
paput2000 napisa***322;(a)
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale to chyba ty kolego okzajonalnie korzystałeś z antywira. Niestety nowe mutacje Blastera pojawiają się cały czas w sieci, MicroGates znowu wykryła jakieś dodatkowe dziury w systemach i trzeba być na bierząco z używaniem antywira i firewalla, oraz z aktualnymi poprawkami i bazami wirusów.
Prawie Ja nigdy nie korzystalem z antyvirusa, a jak zaczalem, to zaczely sie problemy z virusami No ale moze zmienie zwyczaje, bo pewnie z MBlastem mialbym problemy rowniez bez Nortona (chociaz kto wie... ). No ale teraz mam go przed chwila uaktualnionego i jeszcze komputer sie nie zrestartowal (odpukac ) wiec moze tym razem...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2003, 23:08   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
ehhh... ledwie zdazylem napisac i wyslac poprzedni post, a komputer sie zrestartowal... powoli sie juz poddaje...
Nie wiem wlasciwie, co mi zostalo, patche poinstalowane, wirusa w komputerze nie ma, program antywirusowy uaktualniony i aktywny... moze jakis firewall? Mozecie cos polecic?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2003, 23:18   #9
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Brzuszki ma podobny problem i też na WIN ME.

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...threadid=25741
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2003, 04:40   #10
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja bym jeszcze sprawdzil czy jakies smieci (typu wysokie napiecie itp) nie wlaza ci do kompa przez kabel telefoniczny (zakladam ze masz modem) - jezeli tak to mozesz sprobowac pokombinowac z uziemieniem kompa lub jego odcieciem albo postarac sie o odgromnik na linie tlf (widzialem listwy zasilajace z czyms takim)
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2003, 09:58   #11
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
ehhh... ledwie zdazylem napisac i wyslac poprzedni post, a komputer sie zrestartowal... powoli sie juz poddaje...
Nie wiem wlasciwie, co mi zostalo, patche poinstalowane, wirusa w komputerze nie ma, program antywirusowy uaktualniony i aktywny... moze jakis firewall? Mozecie cos polecic?
Polecam Zone Alarm Pro
Odwiedź ten adres www.programosy.prv.pl
Czasmi zdarza się że strona jest niedostępna
Pozdrawiam
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2003, 10:01   #12
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
CrazyLucas napisa***322;(a)
ja bym jeszcze sprawdzil czy jakies smieci (typu wysokie napiecie itp) nie wlaza ci do kompa przez kabel telefoniczny (zakladam ze masz modem) - jezeli tak to mozesz sprobowac pokombinowac z uziemieniem kompa lub jego odcieciem albo postarac sie o odgromnik na linie tlf (widzialem listwy zasilajace z czyms takim)
O czyms takim nie pomyslalem, dzieki za pomysl. Sprawdze, czy nie ma z tym jakis problemow.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2003, 10:02   #13
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
adixo napisa***322;(a)
Polecam Zone Alarm Pro
Odwiedź ten adres www.programosy.prv.pl
Czasmi zdarza się że strona jest niedostępna
Pozdrawiam
Jest jakas roznica pomiedzy Zone Alarm a Pro? Bo sam Zone Alarm byl chyba w pelnej wersji na niezbedniku, to nie musialbym szukac i sciagac. Zreszta wcale nie zalezy mi na jak najbardziej zaawansowanej wersji. Jedynie, zeby cos tam blokowal (moze akurat tego cholernego MBlasta).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2003, 10:23   #14
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
Jest jakas roznica pomiedzy Zone Alarm a Pro? Bo sam Zone Alarm byl chyba w pelnej wersji na niezbedniku, to nie musialbym szukac i sciagac. Zreszta wcale nie zalezy mi na jak najbardziej zaawansowanej wersji. Jedynie, zeby cos tam blokowal (moze akurat tego cholernego MBlasta).
A zajrzyj tutaj to się dowiesz
http://www.zonelabs.com/store/conten...jsp?lid=nav_za
Pozdrawiam
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2003, 10:28   #15
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
Jest jakas roznica pomiedzy Zone Alarm a Pro? Bo sam Zone Alarm byl chyba w pelnej wersji na niezbedniku, to nie musialbym szukac i sciagac. Zreszta wcale nie zalezy mi na jak najbardziej zaawansowanej wersji. Jedynie, zeby cos tam blokowal (moze akurat tego cholernego MBlasta).
Możesz zajrzeć też tu
http://www.zonelabs.com/store/conten...x=51&image.y=7
Pozdrawiam
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.