Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.12.2005, 00:10   #46
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja nie kupuje w MM raz sie sparzylem i juz wiem ze polkownika wiecej nie kupie
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.12.2005, 03:20   #47
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja do MM zawsze jade na poczatku jak chce pooglada ci poprzygadac sie kilku wybranym towarom, bo mozna wszytskiego dotknac osobiscie, czego niestety nie da sie w wielu mniejszych sklepach.
moge sobie siasc i pobawic sie powiedzmy odtwarzaczem dvd, zobaczyc jak gra, powrzucac mu rozne plytki, pobawic sie menu itd. tak samo jest z aparatami. tam jest tego sporo i mozna zobaczyc co jak sie sprawuje. bez wzgledu na czas tam spedzony.
a czesto zdarza sie tak w mniejszych sklepach,ze po kilku minutach spzredawca jest bardzo zdenerwowany ze zabieramy mu czas i nic nie kupujemy...
Stef jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 03:36   #48
Burt
Precz z internetem
 
Avatar użytkownika Burt
 
Data rejestracji: 20.10.2005
Lokalizacja: Gdzieś na stronach z gołymi babami
Posty: 1,424
Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Trafic na kompetentnego sprzedawce to trzeba mieć szczęście.
Kiedyś udawałem kompletnego laika w sprawach komputerowych i zadawałem proste pytania np.czym różni się Pentium od Athlona?Takich bredni to ja dawno nie słyszałem.
Oglądałem laptopy i zapytałem czy będe mógł grać na nim w najnowsze gry(Celtek,256 ramu,grafa SiS 32Mb)odpowiedział mi że komp doskonale nadaje się do grania.Ciekawe jak wglądałby DOOM3 na tym kompie.Pewnie miałbym piękny pokaz slajdów.Polecam wszystkim tą zabawę w laika-kupa smiechu z przewagą kupy.
Burt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 04:11   #49
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeśli czegoś potrzebuję, robię rajd po sklepach, porównuję ceny.

Do tej pory w MM kupiłem m.in. telewizor (Grundig) i odtwarzacz CD (Yamaha), sprawują się bez zarzutu.

Generalnie MM nie jest dla idiotów, myślący człowiek nie da sobie wcisnąć kitu.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 09:10   #50
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
powiem wam, że "zwykłe" sklepy też nie są takie do końca w porządku.
robiłem kiedyś inwentaryzację budynku, w którym był duży i renomowany sklep agd rtv.
zeszliśmy do magazynu mieszczącego się w piwnicy...
zobaczyłem wilgoć, a na suficie pleśń.

opisałem moją przygodę z radiem samochodowym - niby egzemplarz miał iść na serwis, ale w takim razie po co im było pudełko, śrubki kabelki etc które zabrali z pudełkiem a mi dali tylko samo radyjko z nowym kartonikiem i gwarancją

poza tym mnie obchodzi tylko to, żeby sprzęt działał prawidłowo.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 10:25   #51
Ice
***Fakt jest faktem..***
 
Avatar użytkownika Ice
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Thorn (obecnie London)
Posty: 763
Ice zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez woitas
opisałem moją przygodę z radiem samochodowym - niby egzemplarz miał iść na serwis, ale w takim razie po co im było pudełko, śrubki kabelki etc które zabrali z pudełkiem a mi dali tylko samo radyjko z nowym kartonikiem i gwarancją

poza tym mnie obchodzi tylko to, żeby sprzęt działał prawidłowo.
...A śrubki i kabelki po to, że pewnie żeby przyśpieszyć reklamację dali Ci nowy towar, uszkodzony odesłali i jak dostali nowy mieli żeby mieli do kompletu. Często tak się robi jak wiadomo że dystrybutor nie naprawia sprzętu tylko wymienia na nowy.
__________________
To jest tylko moje zdanie na to całe zamieszanie...

Pozdrawiam Ice
Ice jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 11:36   #52
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
na czym polega działanie takiej prostownicy do włosów?

na czym polega działanie prostownika to wiem, nawet schemat pamiętam chyba, ale prostownica do włosów mnie przerasta.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 12:36   #53
czero
-=| GodFather |=-
 
Avatar użytkownika czero
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 3,284
czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W takich marketach ja MM potencjalna ofiara na wszelkie pseudo promocje i te cale 'polkowniki' jest najszesciej klient, ktory sie nie zna na rzeczy i polega na tym co mu poleci 'pan w sklepie'. Taka jest niestety prawda, ze aby nie byc wyrowlowanym trzeba wiedziec co sie chce kupic i byc troszke obenzanym w temacie kupowanej rzeczy.
Do takiego zorientowania sie wystarczy tylko internet i troszke czasu, aby posiedziec, poczytac opinie ludzi, ktorzy mieli z danym sprzetem stycznosc, a nie polegac na tym co mowi 'rzetelny' pan sprzedawca.
Niestety ciagle jest wiele ludzi, szczegolnie starszych, ktorzy chcac kupic komus prezent dajmy na to pod choinke lapie sie na te promocje i polega na opinii innych.
Nie dalej jak wczoraj bylem swiadkiem wciskania kitu, jak to sprzdawca w RTV EURO AGD zachwalal aparat marki samsung, bo cytuje: "ma naprawde ladny wyglad i synowi sie spodoba". To jesty naprawde przykre .

Ja w takich marketach do tej pory kupilem, w MM: radio do samochodu i glosniki do kompa, a w Avansie: monitor i aparat cyfrowy. Za kazdym razem wiedzialem co chce kupic i zupelnie nie sluchalem sie co ma mi do powiedzenia sprzedawca. Kupowalem tam tylko dlatego ze nie mialem aktualnie gotowki i musialem wziac na raty, a ze w obu sklepach sa czasem raty 0% to wykorzystalem okazje . Jak na razie wszystko dziala w jak najlepszym porzadku .

Dlatego uwazam, ze to wszystko niestety wina tych co sie daja namowic na rekomendacje sprzedawco, oni wciskaja kit, bo za to im placa, a tak nie powinno byc . Duzo moich znajomych sie przejechalo na takich promocjach stad mam takie zdanie wyrobione o tego typu sklepach.
czero jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 12:43   #54
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
raty 0% to bajka dla naiwnych.

wszystko jest wliczone w cenę.

a znanie się panów sprzedawców na towarze jest najczęściej równe zeru.

wciskanie wymyślonych na poczekaniu bajek to ich specjalność.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 13:14   #55
Braders
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Posty: 14
Braders w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W MM jest drogo choc, niektore produkty nie sa do dostania w tych cenach nigdzie. Zawsze trzeba dokladnie sprawdzic bo czasem mozna przeplacic, a czasem mozna zarobic kilkaset zl np. na notebooku. Raty 0% nie do konca sa fikcja bo przy cenie towaru takiej jak w kazdym innym sklepie lub cenie nizszej oplaca sie brac w MM. Nie ma zadnych smiesznych ubezpieczen kredytu itd. w przeciwienstwie do wszelkich awansow, euro rtv. W media z punktu widzenia klienta koszty kredytu sa rowne 0, nie warto w sumie tam kupowac za gotowke ;-)
Braders jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 14:41   #56
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Braders
W MM jest drogo choc, niektore produkty nie sa do dostania w tych cenach nigdzie. Zawsze trzeba dokladnie sprawdzic bo czasem mozna przeplacic, a czasem mozna zarobic kilkaset zl np. na notebooku. Raty 0% nie do konca sa fikcja bo przy cenie towaru takiej jak w kazdym innym sklepie lub cenie nizszej oplaca sie brac w MM. Nie ma zadnych smiesznych ubezpieczen kredytu itd. w przeciwienstwie do wszelkich awansow, euro rtv. W media z punktu widzenia klienta koszty kredytu sa rowne 0, nie warto w sumie tam kupowac za gotowke ;-)
OK ale jeśli towar kupi się przez internet - często z możliwością odbioru na miejscu to co?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 15:23   #57
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja na razie z grubszych rzeczy nabyłem w MM tv Panasonica i odtwarzacz DVD Yamahy - wszystko było (i jest) w porządku ze sprzętem, a działa już z 1,5 roku.

TV kupiłem na sezonowych wyprzedażach MM za 60% ceny - mieli ich kilkadziesiąt sztuk, więc nie sądzę, żeby to były jakieś poserwisowe gnioty.

Co do odtwarzacza Yamahy - MM ma jeszcze jedną zaletę, można się potargować. W innych sklepach rozmowa była krótka - albo kupuję za wystawioną cenę, albo do widzenia. A w MM jak powiedziałem, że jestem zainteresowany tylko nie za tą cenę, to sprzedawca popędził po kierownika. Po 15 minutach rozmowy z kierownikiem wyszedłem z odtwarzaczem pod pachą - na półce stał po 899zł, ja zapłaciłem 730zł. Więc póki co nie narzekam na MM
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 15:41   #58
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
[...] MM ma jeszcze jedną zaletę, można się potargować. [...]
Czasem nawet nie potrzeba, wspomnianego już TV Grundiga kupiłem bodajże za ok 1.6k PLN, znajomy, prowadzący sklep RTV powiedział mi wcześniej, że tego modelu nawet w hurcie za tyle nie kupi.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 17:02   #59
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Czasem nawet nie potrzeba, wspomnianego już TV Grundiga kupiłem bodajże za ok 1.6k PLN, znajomy, prowadzący sklep RTV powiedział mi wcześniej, że tego modelu nawet w hurcie za tyle nie kupi.
fakt, ceny sa niezle czasami..
ja swojego MX700 jak kupowalem [a wlasciwie tata na gwiazdke..] to tez kupil wtedy po atrakcyjnej cenie.. tak samo moja TDK 880N 2-3 lata temu..
ogolnie jeszcze sie nie przejechalismy na szczescie
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2005, 22:16   #60
Braders
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.05.2003
Posty: 14
Braders w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powiem tak swojego notka kupilem w MM 400 zl taniej niz gdziekolwiek indziej, smiga bardzo ladnie do tego kredyt 0% wiec w stosunku do innych sklepow jeszcze o 200 zl taniej. Pralke, ktora kupilem 2 miesiace temu w normalnym sklepie, w media kupilbym o 600 zl drozej ;-) Trzeba sie zawsze dobrze rozejrzec
Braders jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.