Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.05.2007, 13:58   #1
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Question Mobo Intel -szybkość transferu USB do różnych urządzeń zewnętrznych - dobra, czy nie?

Witam.

Wiele tematów o prędkościach transferu nie ma, na dodatek są bardzo źle opisane, stąd też pozwolę sobie założyć całkiem nowy.

Specyfikacja USB 2.0 zakłada transfer 480Mbit/s, czyli 60MB/s, o ile się nie mylę, tak?

Sprawdziłem to u siebie na kilku urządzeniach, których na co dzień używam, gdyż zaczęły mnie irytować prędkości kopiowania plików w jedną i w drugą stronę.

Oto wyniki:

Szybka (Sandisk Ultra II) karta pamięci w adapterze USB (pentagram):

-ultrausb.png

Twardy dysk w obudowie USB:

-hddusb.png

iAudio U3:

-mp3usb.png

NCDS, test transferu z kontrolera:

-dvdusb.png

Interesująco przy tym wygląda info podane przez nero:

-infousb.png

Dla porównania, transfer na dysk C (ATA100):

-cata.png

Jeszcze info z everesta:

-everestusb.png

I kilka pytań:

Czy to aby na pewno jest USB 2.0?

Bo już zgłupiałem doszczętnie, a jedyne co wygooglowałem przez kilka godzin, to problemy z kartami dźwiękowymi na tym chipsecie, o USB ani słowa na temat.

Jeśli jednak to 2.0, to jak się ma sprawa transferów, tak ma być, czy jednak nie, no i co dalej?

A może to benchmark jest, delikatnie mówiąc, do kitu?

Oczywiście sterowniki wgrane.

Dziękuję za uwagę.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.05.2007, 14:49   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nie znam sie.
Wiem tyle, ze po USB czy to 1.1 czy 2.0, transfery sa asynchroniczne i podawane szybkosci producenta nijak sie maja do rzeczywistych.
Max transfer jaki mi sie udalo uzyskac na USB to zapis 12mb/s a odczyt 23 mb/s. Ponadto poniewaz na USB panuje zapis pakietowy, transfery sa zalezne od wielkosci pakietu (moze cos konfabuluje, ale im wiecej malych pakietow -tym wolniejszy zaps).
Dlatego jestem zwolennikiem i uzytkownikiem standartu FireWire, z transferami 400 mb/s synchronicznymi (szybkosci sa 2-5x wyzsze od USB2.0)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.05.2007, 15:35   #3
Metallicat
www.met.of.pl
 
Data rejestracji: 24.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 134
Metallicat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Taak, to jest stara zagwostka z tym USB 2.0. Sam kiedy***347; mia***322;em takie w***261;tpliwo***347;ci jak Twoje, a***380; wreszcie doszed***322;em do wniosku ***380;e te 480Mb/s to tylko chwyt marketingowy w wi***281;kszo***347;ci przypadk***243;w.

Ponadto, zwr***243;***263; uwag***281; ***380;e sam port mo***380;e i posiada tak***261; przepustowo***347;***263;, ale pami***281;ci z kt***243;rych odczytujesz/zapisujesz nie nad***261;***380;aj***261; i to one s***261; tutaj ***378;r***243;d***322;em problem***243;w.
__________________
Metallica - Media - Program TV
Metallicat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.