Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.09.2002, 09:26   #16
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Sebastian997 napisa***322;(a)

No właśnie. Tylko rzecz w tym że te 95% to niewiedza lub nieudolność adminów. Całkiem łatwo zrobic porzadną i tanią sieć
Ja o tym wiem, Ty o tym wiesz, ale nieudolni admini nie - i z takich sieci sie smieje :-D
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.09.2002, 09:32   #17
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
QBUS napisa***322;(a)


Ja o tym wiem, Ty o tym wiesz, ale nieudolni admini nie - i z takich sieci sie smieje :-D
No to się pośmiejemy razem :-D :-D :-D 8)
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 09:47   #18
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
no nie wiem czy tak latwo jest zrobic tania siec - mieszkam w warszawie, na swiezo wybudowanym calkiem ladnym osiedlu (cegla, wlasna kotlownia, podziemny garaz, ochrona itp) i nie wiem jaki cud by byl potrzebny zeby znalesc gdzies w mojej okolicy providera ktory da mi kabel np. 10mbit - problem rozbija sie o niejasne prawa walsnosci gruntow naokolo osiedla, o polityke Aster City ktora moja czesc miasta olala kontrolnie i o Tepse ktora jakos zalatwila sobie monopol na przejscie kabla przez jedyna dzialke przez ktora da sie to zrobic - radio jest w warszawie ZA drogie - tu firmy mysla ze glownym odbiorca jest bogata firma a nie biedy uzytkowik i dyktuja ceny typu 700zeta/1mbit...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 10:01   #19
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=&gt; napisa***322;(a)
no nie wiem czy tak latwo jest zrobic tania siec - mieszkam w warszawie, na swiezo wybudowanym calkiem ladnym osiedlu (cegla, wlasna kotlownia, podziemny garaz, ochrona itp) i nie wiem jaki cud by byl potrzebny zeby znalesc gdzies w mojej okolicy providera ktory da mi kabel np. 10mbit - problem rozbija sie o niejasne prawa walsnosci gruntow naokolo osiedla, o polityke Aster City ktora moja czesc miasta olala kontrolnie i o Tepse ktora jakos zalatwila sobie monopol na przejscie kabla przez jedyna dzialke przez ktora da sie to zrobic - radio jest w warszawie ZA drogie - tu firmy mysla ze glownym odbiorca jest bogata firma a nie biedy uzytkowik i dyktuja ceny typu 700zeta/1mbit...
Sid ma racje, ja mieszkam w prowincjonalnym miescie, tutaj oprocz TPSA nie ma innej alternatywy... sam posiadam SDI ktore jest przeciez niewiele tansze od NEO, to i tak duzo, probowalem rozgospodarowac lacze na siec lokalna wsrod innych ale nie ma zainteresowania, poza tym siec wsrod domkow jednorodzinnych kosztuje wiecej niz na blokowisku i jest trudniejsza w realizacji, a siec radiowa to majatek... gupio pisza Ci ktorzy sobie mieszkaja w blokowisku i gdzie osiedlowa instalacja doprowadza telewizje i internet za niewielkie pieniadze, taka w tym hostoria, poza tym internet w naszym kraju tak naprawde nie istnieje, to co maja "ponadprzecietni" czyli stale lacze to jest okolo 4-5% spoleczenstwa, wliczam w to i modemowcow...

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 12:58   #20
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Ormianin napisa***322;(a)


Sid ma racje, ja mieszkam w prowincjonalnym miescie, tutaj oprocz TPSA nie ma innej alternatywy... sam posiadam SDI ktore jest przeciez niewiele tansze od NEO, to i tak duzo, probowalem rozgospodarowac lacze na siec lokalna wsrod innych ale nie ma zainteresowania, poza tym siec wsrod domkow jednorodzinnych kosztuje wiecej niz na blokowisku i jest trudniejsza w realizacji, a siec radiowa to majatek... gupio pisza Ci ktorzy sobie mieszkaja w blokowisku i gdzie osiedlowa instalacja doprowadza telewizje i internet za niewielkie pieniadze, taka w tym hostoria, poza tym internet w naszym kraju tak naprawde nie istnieje, to co maja "ponadprzecietni" czyli stale lacze to jest okolo 4-5% spoleczenstwa, wliczam w to i modemowcow...

pozdrawiam
W naszym, jak to nazywasz, blokowisku żadna telewizja internetu nam nie doprowadziła. Sami wszystko robiliśmy, z własnej kasy, a mimo to opłacało się. Najpierw zebraliśmy grupę chętnych, zarejestrowaliśmy w sądzie stowarzyszenie mieszkańców (żadna spółdzielnia nie podskoczy ;-). Potem pociągneliśmy kablem stałe łącze do bloku i podpieliśmy do serwera. Zostało tylko okablowanie bloku, które trwało 2 dni przy udziale 3 osób. I tyle. Kiedy z czasem ludzie z sasiedniego bloku (oddalonego o jakieś 150m)poprosili nas o podłączenie do sieci, kupilismy radio (koszt ok. 2000 zł), zainstalowaliśmy anteny na balkonach w obu blokach, okablowaliśmy drugi blok i wszstko ruszyło. Nie ma żadnych problemów, wszystko działa jak w zegarku. Serwer stoi na Linuxie (Slackware), cała sieć chodzi na 100MB. Opłata za podłaczenie pojedyńczego mieszkania to 350 zł, a miesięczny abonament 40 zł (maskarada) lub 50 zł (własne IP). Planujemy dokupić w najbliższym czasie jeszcze 1 mb łącze od innego providera (razem bedzie 3mb). Ale nawet tam gdzie do bloku nie można pociągnąć klasycznego kablowego łącza da się temu często zaradzić. Są providerzy ( służę adresami) którzy doprowadzają łącza (1mb-2mb) drogą radiową do serwera. Koszt podobny, a czasem nawet niższy niż łącze kablowe.

Nie twierdzę, że budowa sieci możliwa jest wszędzie i że SDI czy Neo nie jest potrzebne. Ale wiem, że często zamiast drogiej tepsy można znaleść inne, alternatywne rozwiązanie. Trzeba tylko mieć trochę samozaparcia, inicjatywy i odpowiednią ilość chętnych.
Tam gdzie nie ma odpowiednio dużej grupy ludzi pozostaje tylko tpsa.

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 12.09.2002 o godz. 13:07
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 13:17   #21
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aha, i jeszcze jedno. Nie miejcie mnie za fanatycznego przeciwnika tepsy. Kiedy przeprowadziłem się na to osiedle to sam próbowałem załatwić sobie SDI ale teps wypieła na mnie d...e. Ja ich prawie błagałem o to ich SDI i nic... Mimo że mieszkam właściwie w centrum Katowic, przy nowiutkiej, cyfrowej centrali powiedzieli że nie ma możliwości podłaczenia SDI... Próbowałem coś załatwić w Neti (lokalny niezależny operator) ale powiedzieli ze tepsa ma monopol na osiedlu i nie chce im udostępnić studzienek. Wkurzyłem sie (zreszta nie tylko ja) i tak się zaczęła budowa sieci.
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 14:17   #22
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Widzisz ale lacze polpakowskie pobierasz od TPSA bo jak inaczej, skoro masz takie zlote "blokowe" pomysly, poradz cos dla mieszkancow osiedla domkow jednorodzinnych, taka instalacja nie wypali, bedzie zbyt droga... jedyne podlaczenie to lacza telefoniczne, a tutaj panuje TPSA,

pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 14:41   #23
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy stałe łacze daje tylko Polpak ? Są inne, np. Crowley Data Star 8). Ale ja naprawde nie mam zamiaru uszczęśliwiać nikogo na siłę. Poprostu mi się nie chcę. Z mojej strony to koniec tego tematu.

I jeszcze słowo w sprwie tepsy i polpaka. Przeczytaj sobie jeszcze raz mój poprzedni post. Napisałem tam że nie mam nic przeciwko SDI czy Neo !!! Sam chciałem sobie założyc ale mnie olali !!! Dotarło ? I przestań zadawać uszczypliwe pytania w stylu "jak okablować osiedle domków jednorodzinnych-to sie nie opłaca". Przecież wyrażnie napisałem, że nie wszędzie się da i że czasem tepsa jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Czytałeś ?
A Polpak mam w pracy i działa całkiem nieźle do chwili awarii. Wtedy czeka się (w moim przypadku) 3-5 dni nim usterka zostanie usunięta. Pozatym jest OK.
Zbudowanie sieci na Polpaku to dobry pomysł

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 12.09.2002 o godz. 15:13
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 14:58   #24
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
czy ten Data Star to polska czy niemiecka firma? (naturalnie jesli wiesz cos wiecej na ten temat) i jaka firma wydzierzawila wam lacze jesli mozna spytac?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 15:08   #25
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=&gt; napisa***322;(a)
czy ten Data Star to polska czy niemiecka firma? (naturalnie jesli wiesz cos wiecej na ten temat) i jaka firma wydzierzawila wam lacze jesli mozna spytac?
Jakie łącze ? To zależy do którego kompa, bo mam w pracy, u rodziców i na nowym mieszkaniu. Dla przykładu w pracy mam Polpak, w domu najpierw miałem wlaśnie z Data Star na radiu (bo Netia nie mogła) a potem przepieliśmy na kabel Neti (jak się w końcu dokopała). Teraz planujemy podpiąć dodatkowe 1mb z Data Star żeby było w sumie 3mb, ale to na razie plany na najbliższe tygodnie.

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 12.09.2002 o godz. 15:14
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.