Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.09.2002, 08:51   #1
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
"Nabici w NEOSTRADĘ PLUS"

Od 1 lipca Telekomunikacja Polska intensywnie promuje nową ofertę dostępu do Internetu - Neostradę Plus. Monopolista nie ostrzega jednak, że usługa nie współpracuje z częścią komputerów działających pod kontrolą systemów Windows 98 i Windows ME.

Przyczyną kłopotów jest program sterujący, w niektórych przypadkach odmawiający współpracy z Windowsami. Nie pomaga instalowanie dodatkowego protokołu, sugerowane przez Biuro Obsługi Klienta TP S.A. Po kilku rozmowach z działem wsparcia technicznego udało nam się w końcu uzyskać potwierdzenie, że uruchomienie Neostrady Plus na części komputerów z Windows 98 i Windows ME jest niemożliwe (choć systemy te oficjalnie są obsługiwane przez usługę).

Jedynym znanym rozwiązaniem problemu jest... zmiana systemu operacyjnego na komputerze klienta. Tak więc TP S.A. bez ostrzeżenia funduje swoim klientom wydatek rzędu kilkuset złotych. Szczególnie rozgoryczeni mogą czuć się użytkownicy starszych wersji Neostrady, których TP S.A. zachęca do przejścia na nową platformę, instalując ją za symboliczną "złotówkę". Niestety, informacje o tym, jak ryzykowna jest to operacja, można uzyskać dopiero po zainstalowaniu Neostrady Plus. Co ciekawe, powrót do poprzedniego pakietu jest niemożliwy, gdyż firma dąży do ujednolicenia platformy i docelowo wszyscy użytkownicy Neostrady mają przejść na usługę Plus.

Na okładce płyty instalacyjnej, którą otrzymują abonenci Neostrady Plus, wydrukowano zdjęcie uśmiechniętej dziewczyny i napis "Najważniejsze dla nas jest Twoje zadowolenie - jako Klienta i jako człowieka". Niestety, po raz kolejny hasła serwowane przez specjalistów od marketingu z TP S.A., mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.09.2002, 08:54   #2
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Normalka, wszystko co wiaze sie z tp to lipa, chyba maja za duzo pieniedzy.
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2002, 09:11   #3
Ice
***Fakt jest faktem..***
 
Avatar użytkownika Ice
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Lokalizacja: Thorn (obecnie London)
Posty: 763
Ice zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TP = Tracisz Pieniądze !!!!!!!!!!
Bez komentarza 8)
__________________
To jest tylko moje zdanie na to całe zamieszanie...

Pozdrawiam Ice
Ice jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2002, 09:42   #4
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
To proste!
Nasz monopolista - TPSA, wspiera innego monopoliste - Microsoft i jedyny sluszny system -Windows XP
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2002, 10:23   #5
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niech no ja sobie przypomnę kto tu na forum tak bardzo zachwalał Nestrade+ ?.....
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2002, 10:36   #6
tomo82
Gość
 
Posty: n/a
moopolista nie sprzyja do konca monopoliscie

TP S.A. nie potrafi sprzyjac monopoliscie i ich jedynie "slusznym" systemom chocby sie nawet starala i chciala bardzo.
Przyklad klopoty z SDI pod Win XP, lub brak "aplikacji" (konika trojanskiego made by TP S.A.) dostepowej/ rejestracyjnej dla ryczaltu pod XP.
A ta swoja Neostrade plus moga se wlozyc w d... bo i tak jest dostepna jak na lekarstwo.
Niestety zyjemy jeszcze wciaz w panstwie, ktore garsciami czerpie z komunistycznych praktyk..ale czy to moze dziwic, skoro u wladzy sa ci co od bylych zadzacych sie uczyli
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2002, 14:18   #7
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Sebastian997 napisa***322;(a)
Niech no ja sobie przypomnę kto tu na forum tak bardzo zachwalał Nestrade+ ?.....

Witam !

No i się nic nie odzywa ostatnio czyżby problemy z internetem
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2002, 14:24   #8
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Laser napisa***322;(a)



Witam !

No i się nic nie odzywa ostatnio czyżby problemy z internetem
Z TPSA to na 100% możliwe...
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2002, 15:05   #9
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wiec ja chwalilem Neostrade - zwykla, teraz mam Neo+ i nie zaluje (podkreslam raz jeszcze ze jest to jak na razie JEDYNA dla mnie mozliwosc - nieuregulowana wlasnosc gruntow naokolo mojego osiedla jest przeszkoda nie do pokonania dla kogos kto nie jest tepsa)

zachwalal tez BD ktory jest w tej chwili na urlopie

podpowiadam ze aplikacje dostepowa Neo+ mozna zastapic inna (w pelni funkcjonalna) a problem lezy nie w usludze tylko w w98 ktore nie obsluguja poprawnie ADSL-Ethernet - jest jednak do tego specjany patch - soby majace problemy z ta usluga moga pisac do mnie - postaram sie wyjasnic wszystkie problemy

wiem ze dla kogos kto ma ACN lub osiedlowke na okazyjnie wydzierzawionym laczu 512/128 za 171 zeta miesiecznie to duzo ale ja na prawde nie mam innej mozliwosci
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 08:28   #10
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=&gt; napisa***322;(a)

wiem ze dla kogos kto ma ACN lub osiedlowke na okazyjnie wydzierzawionym laczu 512/128 za 171 zeta miesiecznie to duzo ale ja na prawde nie mam innej mozliwosci
171 zlotych za ACN lub Chello to chyba nie taka znowuz roznica (neostrada kosztuje chyba cos kolo 190 zeta)?
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 08:39   #11
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
zle sie wyrazilem - chodzilo mi o to ze kiedy ja powiem ze place 171/mes za 512/128 i jestem zadowlony zaraz znajda sie tacy ktorzy maja 1Mbit za 100 lub cos w ten desen i zaczna sie smiac ze przeplacam (byla juz tu taka kolezanka - chyba dominika)

moja poprzednia wypowiedz rzeczywiscie jest troche niejasna - mam nadzieje ze to sprostowanie zmieni te sytuacje
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 08:52   #12
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=&gt; napisa***322;(a)
zle sie wyrazilem - chodzilo mi o to ze kiedy ja powiem ze place 171/mes za 512/128 i jestem zadowlony zaraz znajda sie tacy ktorzy maja 1Mbit za 100 lub cos w ten desen i zaczna sie smiac ze przeplacam (byla juz tu taka kolezanka - chyba dominika)

moja poprzednia wypowiedz rzeczywiscie jest troche niejasna - mam nadzieje ze to sprostowanie zmieni te sytuacje
Ale zawsze mozesz tych wszystkich gostkow z lokalnymi sieciami zgasic jednym - Ty nie jestes za maskarada, dzieki temu masz wysokie ID w osiolku i nie musisz byc passive w DC . 95% tych wszystkich lokalnych sieci stoi za maskaradami.
Szczytem humoru jest za to siec lokalna stojaca na SDI. Ja dziekuje - wole jednak placic te 170 zeta i miec wlasne IP oraz transfery 60kb/sek (chello).
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 09:15   #13
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
QBUS napisa***322;(a)


Ale zawsze mozesz tych wszystkich gostkow z lokalnymi sieciami zgasic jednym - Ty nie jestes za maskarada, dzieki temu masz wysokie ID w osiolku i nie musisz byc passive w DC . 95% tych wszystkich lokalnych sieci stoi za maskaradami.
Szczytem humoru jest za to siec lokalna stojaca na SDI. Ja dziekuje - wole jednak placic te 170 zeta i miec wlasne IP oraz transfery 60kb/sek (chello).
Oj, facet... Wcale mnie takim hasłem nie zgasisz bo ja mam w domu lokalną sieć na 2mb i normalne, zewnętrzne IP. Każdy użytkownik ma możliwość otrzymania własnego IP. Abonament kosztuje 40 zł + 10 zł za zewętrzne IP. Kto chce od ręki takie dostaje. Dużym plusem jest to, że użytkownik płacący w sumie 50 zł może kiedy tylko chce używać połączenia ze stałym, zewnętrznym IP, albo też zalogować się z maskowaniem IP. A jeśli chodzi o problemy z poprowadzeniem kabla to polecam radio. Ja mam co prawda łącze na kablu ale nasz drugi blok podpieliśmy właśnie radiem i działa bez żadnych problemów. Trochę się obawiałem przed założeniem bo słyszałem wiele narzekań na łącza radiowe, ale okazało się że to bzdura bo u nas działa idealnie. Transfery (za dnia)po 150 kb na użytkownika to żadna rewelacja.

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 12.09.2002 o godz. 09:24
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 09:20   #14
QBUS
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika QBUS
 
Data rejestracji: 26.08.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 371
QBUS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napisalem 95% sieci, Twoja widocznie lapie sie w tych 5% pozostalych.
QBUS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.09.2002, 09:25   #15
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
QBUS napisa***322;(a)
Napisalem 95% sieci, Twoja widocznie lapie sie w tych 5% pozostalych.
No właśnie. Tylko rzecz w tym że te 95% to niewiedza lub nieudolność adminów. Całkiem łatwo zrobic porzadną i tanią sieć Służe pomocą
A tak przy okazji dodam tylko że czasami SDI albo Neo to faktycznie jedyne możliwe stałe połączenie z netem. Jednak nim ktoś się zdecyduje na takie rozwiązanie, powinien dobrze zastanowić się czy naprawdę nie da się inaczej.

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 12.09.2002 o godz. 09:30
Sebastian997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.