Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.03.2020, 13:55   #14536
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
i5 6500 , niedlugo planowana przesiadka na 7700k aczkolwiek nie mam parcia bo i5 daje wysmienicie rade , a quad byl w laptopie a teraz jest i5 tez . problem z nowymi grami jest z tym ze wymagaja w10 x64 z obsluga dx12 oraz sse4.2 w cpu. Najnowsze tombridery maja opcje grania w 3d jak masz tv + okulary gra wymiata
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 15.03.2020 o godz. 14:04
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.03.2020, 14:39   #14537
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
To ograniczę się do tytułów które da się uruchomic na Windows 7.

Choć pewnie dla Cyberpunka będę musiał zrobić wyjątek. Mam nadzieję, że po odpowiednich kombinacjach uda się uruchomić go w trybie DX11.

Jakby powstał na złość M$ jakiś oddział piratów-moderów przerabiający nowe gry żeby dało się grać na siódemce to byłbym bardzo zadowolony.
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2020, 15:23   #14538
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Po co miałaby powstać taka grupa? Żeby ktoś się czymś zajął, musi być na to zapotrzebowanie.

Zacznijmy od tego, że wątpię, żeby bez dostępu do kodu źródłowego dało się uzdatnić grę do uruchomienia na W7. Już chyba łatwiejszym zadaniem byłoby stworzenie czegos na kształt emulatora W10 na W7, tylko teraz oszacuj sobie moc komputera, który miałby to pociągnąć.

I tu dochodzimy do sedna. Ludzi, którzy tak jak Ty nie chcą Windowsa 10 ze względów niemal ideologicznych prawie nie ma. Ludzi, którzy zrezygnują z grania w jakąś grę, bo musieliby się złamać i przenieść na nowy OS jest jeszcze mniej. Nie pojawi się "scena" dla zapaleńców, którzy chcą na wieki wieków ustrzec się przed złym i niedobrym Windowsem 10, ale jednocześnie lubią grać w nowe tytuły.

Jeśli któregoś dnia pojawi się prawo, że samochody sprzed 1950. roku nie mogą - nawet z rejestracją klasyka - poruszać się po publicznych drogach (nie wiem, bo emitują naprawdę dużo szkodliwych związków, bo są wyposażone w bardzo mało wydajne hamulce i mają naprawdę długą drogę zatrzymania), to nie spodziewałbyś się, że ktoś napisze "chciałbym, żeby powstała alternatywna sieć dróg łącząca polskie miasta, w których dozwolone byłoby jeżdżenie takimi autami" - byłby to absurd. Kupno przez wszystkich właścicieli takich aut Bentley'i z salonów kosztowałoby mniej niż zrobienie takiej nowej drogi między dwoma miastami wojewódzkimi.

DarkSlide, najpierw upierałeś się, że nie będziesz się uczyć na uczelni, bo Cię system zje, przemieli, przemieni w bezmózgiego zombie-korporacjusza. Teraz pracujesz w miejscu, które irytuje Cię warunkami pracy i poziomem zarobków, ogranicza Cię poza godzinami pracy (brak kasy ogranicza mocno możliwości spędzania wolnego czasu). A mógłbyś pracować spokojnie po 8 godzin "dla tego złego systemu" w miłych warunkach, robiąc coś co lubisz, po godzinach realizując swoje prawdziwe pasje.

Dark, nie za duży już jesteś, żeby nadal zwlekać z przyznaniem, że to był błąd? Dalej będziesz koślawo tłumaczył cały świat do swoich dziecięcych i młodzieńczych wizji, które miałeś prawo mieć, ale które powinny w pewnym momencie ustąpić dojrzałemu myśleniu?

Masz obecnie pewien pomysł na spędzanie wolnego czasu, na którego realizację wiesz, czego Ci potrzeba? Jakichś pięciu kafli. Nie mając dzieci, zobowiązań kredytowych, budowy domu na głowie, to jest kwestia miesiąca odkładania, wyrzeczeń, jakichś nadgodzin czy dodatkowej pracy (no - nie w czasie pandemii koronawirusa, w normalnym czasie). Kupujesz sobie drugiego kompa z porządną grafiką, z W10 jako OS i grasz w co chcesz. Używasz tego kompa jedynie jako konsoli, skoro lubisz Windows 7, to nadal używasz starszego kompa do przeglądania internetu, oglądania YouTube, Netflixa, HBO, czy - jeśli wolisz - spiraconych filmów.

Nie obraź się, ale od kiedy przeczytałem kilka Twoich pierwszych postów (ciekawego, inteligentnego młodego człowieka, z którym niestety w realu nikt chyba realnie nie porozmawiał o życiu) Twoje postępowanie skojarzyło mi się z postępowaniem dziecka, które zmarnuje pięć razy więcej zasobów, czasu i wysiłku żeby wykręcić się od czegoś, co powinno zrobić, niż zużyłoby zasobów, czasu i wysiłku, żeby po prostu to zrobić i mieć święty spokój i czas na miłe spędzenie reszty dnia.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2020, 18:05   #14539
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja tylko dodam (bo Jarson napisal co ja bym napisal ale za duzo pisania jak dla mnie ) ze nie powstanie zadna magiczna grupa bo upierajac sie jak osiol ze gry maja byc na win7 z dx11 a wystarczy zainstalowac wersje win10 z dx12 zeby zobaczyc wielka roznice w grafice wiec po co ktokolwiek mial by wywazac otwarte drzwi , po prostu gry sa pisane pod dx12 i tak jak Jarson napisal ja posiadam komputer jako konsole specjalnie zbudowany do tego z chlodzeniem ciecza bo lubie cisze, a laptopa mam na win7 a i tak mysle o przejsciu na w10 w laptopie bo sa wersje w10 ktore przypominaja stare dobre czasy a nie poronione kafelki
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2020, 22:49   #14540
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
I tu dochodzimy do sedna. Ludzi, którzy tak jak Ty nie chcą Windowsa 10 ze względów niemal ideologicznych prawie nie ma. Ludzi, którzy zrezygnują z grania w jakąś grę, bo musieliby się złamać i przenieść na nowy OS jest jeszcze mniej. Nie pojawi się "scena" dla zapaleńców, którzy chcą na wieki wieków ustrzec się przed złym i niedobrym Windowsem 10, ale jednocześnie lubią grać w nowe tytuły.
Nie wiem czemu uważasz że mam względy ideologiczne. Odkąd pamiętam to nowe Windowsy przynosiły zmiany na lepsze (może poza Vistą, ale ona też jakieś miała). Do czasu WIndows 8/10. Nie widzę żadnych usprawnień i wartych uwagi nowości w Windows 10, poza dodaniem DX12. Interfejs jest brzydszy (choć to kwestia gustu), uproszczony pod casuali, system ma wymuszone aktualizacje automatyczne które potrafią go rozwalić (to jest totalna kpina jak na wielką korporację jaką jest M$) i dodatkowo przesyła dane o komputerze i systemie oraz inne informacje do Microsoftu (lub nie wiadomo gdzie jeszcze indziej).

Nie widzę sensu pracy na czymś takim, skoro na Windows 7 (niewspieranym i z wyłączonymi aktualizacjami) wszystko działa bezproblemowo. Zapewne ten stan nie pozostanie wieczny i w pewnym momencie zastanowię się nad zmianą systemu na inny (najprawdopodobniej będzie to MacOS). Jednak przez następny rok-dwa zostaję na siódemce. Jeśli chodzi o gry, będę grał w te które wyszły do 2018/2019 a do nowszych kupię konsolę (jak będzie mnie stać).


Cytat:
DarkSlide, najpierw upierałeś się, że nie będziesz się uczyć na uczelni, bo Cię system zje, przemieli, przemieni w bezmózgiego zombie-korporacjusza. Teraz pracujesz w miejscu, które irytuje Cię warunkami pracy i poziomem zarobków, ogranicza Cię poza godzinami pracy (brak kasy ogranicza mocno możliwości spędzania wolnego czasu). A mógłbyś pracować spokojnie po 8 godzin "dla tego złego systemu" w miłych warunkach, robiąc coś co lubisz, po godzinach realizując swoje prawdziwe pasje.
Nie jest do końca jak piszesz. Po liceum poszedłem sobie do szkoły policealnej, dwuletniej więc nie jest tak że skończyłem naukę po szkole średniej. Ostatnio byłem na kursie dot. grafiki komputerowej, bo w szkole ten przedmiot był akurat przedstawiony po łebkach i niezbyt dużo się dowiedziałem, a kurs i tak był za darmo więc czemu nie iśc. Więc etap j***nia systemu i życia jako kloszard przeszedł mi już dawno Nie pracuję już w tamtym miejscu z tym wrednym gościem, zwolniłem się i obecnie szukam roboty i pracuję dorywczo jak jest coś do zrobienia.


Na pewno nie chcę w przyszłości pracować na etacie. Nienawidzę takiej pracy, zwłaszcza jakby miała być przy biurku. Jedyne co mnie trzyma pracując w takich miejscach to myśl że jeśli teraz się postaram, to w przyszłości nie będę musiał tak pracować. Jeśli wiedziałbym że moje całe przyszłe życie to praca 8h dziennie, potem do domu i rano to samo, równie dobrze mógłbym coś odwalić, zacząć pić, ćpać albo obrabować bank bo od samego myślenia o tym robi mi się niedobrze.
Paradoksalnie wolę dni kiedy mam wolne i cały dzień załatwiam różne sprawy, uczę się czegoś i ogarniam sobie życie po czym wracam do domu i jestem cholernie zmęczony od dni kiedy mam pracę cały dzień, potem obiad, coś porobić i do spania.
Teraz staram sie zdobyć doświadczenie i umiejętności, w przyszłości na pewno chcę pracować jako freelancer. Pracy jest nawet więcej, bo trzeba ogarnąć samemu więcej rzeczy, ale to jest lepsze niż monotonia poniedziałek-piątek. Mam plan który staram się realizować (choć ten cholerny wirus mi w tym bardzo przeszkadza) i który chcę ukończyć tak przed trzydziestką.


Cytat:
Dark, nie za duży już jesteś, żeby nadal zwlekać z przyznaniem, że to był błąd? Dalej będziesz koślawo tłumaczył cały świat do swoich dziecięcych i młodzieńczych wizji, które miałeś prawo mieć, ale które powinny w pewnym momencie ustąpić dojrzałemu myśleniu?
Może i etap z byciem wygnańcem i kloszardem był błędem ale przynajmniej uświadomiłem sobie że nie chcę żyć jak większość ludzi, czyli praca na etacie, kredyt na dom, żona i dzieci. Oglądałem kiedyś American Beauty i wcale się nie dziwię że temu gościowi odwaliło, mi by odwaliło znacznie wcześniej gdybym miał żyć w taki sposób. Patrząc po niektórych z mojej rodziny to oni są szczęśliwi tylko kiedy się spotykają i razem żartują, jedzą i piją na spotkaniach rodzinnych, potem znowu do roboty i cały cykl od nowa. Mam swój pomysł na życie i widzę że ludziom się udało i tak żyją, więc czemu mi ma się nie udać? Postanowiłem sobie że nie będę się żenił, nie będę miał dzieci, nie wezmę kredytu na mieszkanie i nie będę pracował przy biurku w korporacji. I tego się będę trzymał, tak samo jak mojego planu bo co innego mam zrobic? Iść na studia po to żeby mieć studia a potem do monotonnej pracy i tak do emerytury? To jest to dojrzałe myślenie? Wolę mieć swój cel i do niego dążyć. Bo mam wrażenie że Ty myślisz, jakobym chciał zostać w tej gównopracy na zawsze, a jest dokładnie odwrotnie.

Cytat:
Nie obraź się, ale od kiedy przeczytałem kilka Twoich pierwszych postów (ciekawego, inteligentnego młodego człowieka, z którym niestety w realu nikt chyba realnie nie porozmawiał o życiu) Twoje postępowanie skojarzyło mi się z postępowaniem dziecka, które zmarnuje pięć razy więcej zasobów, czasu i wysiłku żeby wykręcić się od czegoś, co powinno zrobić, niż zużyłoby zasobów, czasu i wysiłku, żeby po prostu to zrobić i mieć święty spokój i czas na miłe spędzenie reszty dnia.
Wolę zużyć 5 razy więcej czasu, zasobów i wysiłku żeby żyć po swojemu niż zrobić to co "powinienem" i mieć życie którego w ogóle nie chcę.

Cytat:

Masz obecnie pewien pomysł na spędzanie wolnego czasu, na którego realizację wiesz, czego Ci potrzeba? Jakichś pięciu kafli. Nie mając dzieci, zobowiązań kredytowych, budowy domu na głowie, to jest kwestia miesiąca odkładania, wyrzeczeń, jakichś nadgodzin czy dodatkowej pracy (no - nie w czasie pandemii koronawirusa, w normalnym czasie). Kupujesz sobie drugiego kompa z porządną grafiką, z W10 jako OS i grasz w co chcesz. Używasz tego kompa jedynie jako konsoli, skoro lubisz Windows 7, to nadal używasz starszego kompa do przeglądania internetu, oglądania YouTube, Netflixa, HBO, czy - jeśli wolisz - spiraconych filmów.
Jest to jakiś pomysł warty rozważenia.
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 00:10   #14541
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Do czasu WIndows 8/10. Nie widzę żadnych usprawnień i wartych uwagi nowości w Windows 10, poza dodaniem DX12.

1. Interfejs jest brzydszy (choć to kwestia gustu), uproszczony pod casuali,

2. system ma wymuszone aktualizacje automatyczne które potrafią go rozwalić (to jest totalna kpina jak na wielką korporację jaką jest M$) i

3. dodatkowo przesyła dane o komputerze i systemie oraz inne informacje do Microsoftu (lub nie wiadomo gdzie jeszcze indziej).

Wiec po kolei co wymieniles jest nieaktualne, system dziala normalnie i zachowuje sie normalnie, malo tego jak chcesz to wyglada tak jak stare dobre systemy pokroju win7 kwestia nakladki ot i tyle , system ma wsparcie dx12 i zdecydowanie polecam granie na dx12
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 00:33   #14542
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ależ nigdy nie krytykowałem, że nie podoba Ci się koncepcja pracy za biurkiem od 8 do 16. Wielu ludzi nie jest do tego przystosowanych i wypala się w takiej pracy, szukając sobie jakichś lepszych lub gorszych ucieczek po godzinach, które często są tylko oszukiwaniem siebie, a nierzadko prowadzą do destrukcji. Tylko dlaczego widzisz alternatywę w negacji, a nie we wzmocnieniu?

Praca jest tym bardziej nudna im mniej wymaga kreatywności. Jest wtedy również gorzej płatna. Rozwijając się powinno się celować w taką pracę, która po pierwsze da nam sama w sobie satysfakcję i przyjemność z jej wykonywania, a do tego środki, żeby komfortowo zarządzać resztą naszego czasu.

Każdy z nas ma podobne potrzeby. Niedawno znajomy, którego na pierwszy rzut oka nie podejrzewałoby się, że będzie myślał o takich sprawach jak zwykły pracownik, a raczej o problemach typu "który marmur wybrać do łazienki" powiedział mi, że jego marzeniem na przyszłość jest osiągnąć taką pozycję zawodową, żeby móc w każdej chwili porzucić każde zlecenie, jeśli okaże się, że są problemy z warunkami. To pragnienie typowe dla każdego z nas i jakby pogrzebać, to podobne zmartwienia będzie miał uczeń, etatowiec i prezes firmy.

Słodcy są ci wszyscy coachowie i inni trenerzy personalni wychwalający nieszablonowe myślenie, radość płynącą z porzucenia szablonowego życia i podpierający się na każdym kroku przykładami wizjonerów, którzy zdobyli szczyty całkiem nieszablonowymi drogami. Problem w tym, że w społeczeństwie, ekonomii, gospodarce nie ma aż tak wielu miejsc dla ludzi myślących nieszablonowo. Chcąc uzyskać z pracy więcej - nie tylko finansowo, przede wszystkim pod względem jej ciekawości, satysfakcji jaką daje - znacznie łatwiej jest znaleźć interesującą dla siebie branżę i pracować na etacie lub konkurować jako właściciel typowej firmy, niż odkrywać całkiem nowe szlaki. Na każde jedno miejsce dla wizjonera na rynku znajdzie się kilkaset miejsc fajnej pracy czy luk na założenie fajnej firmy.

Znam zresztą ludzi, którzy tak ciekawie poukładali sobie życie po pracy, że mimo nudnego etatu w korporacji bardzo sobie swoją egzystencję chwalą Osoby, u których absolutnie każdy element życia jest absolutnie przecudowny to jakaś anomalia, nie wiem nawet, czy występująca w przyrodzie. Zawsze znajdzie się jakiś element w pracy, w rodzinie, problem zdrowotny czy inny, który będzie nam zawadzał, ale z tym trzeba żyć (jak w tym wierszu Jana Rybowicza)
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 00:52   #14543
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,764
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Automatyczne aktualizacje w Win10 da się łatwo zablokować, a uruchomić jak ci się zachce.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 08:23   #14544
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
@misiozol


Cytat:
Wiec po kolei co wymieniles jest nieaktualne, system dziala normalnie i zachowuje sie normalnie, malo tego jak chcesz to wyglada tak jak stare dobre systemy pokroju win7 kwestia nakladki ot i tyle , system ma wsparcie dx12 i zdecydowanie polecam granie na dx12
Co rusz od kogoś słyszę że aktualizacja wysypała mu system albo odcięła dźwięk, wysypały się sterowniki itp. Nie mam ochoty działać na systemie który może będzie normalnie funkcjonował a może nie. Natomiast wciąż jest problem telemetrii na którą w życiu się nie zgodzę bo cenię sobie prywatność i blokuję takie gówna gdzie to tylko możliwe. Żebym mógł korzystać z Windows 10 to musiałby on:

1. Mieć nakładkę Aero z siódemki, łącznie z normalnym panelem sterowania w którym jest wszystko dostępne (a nie jakieś bezsensowne rozdzielanie na Panel i Ustawienia).
2. Mieć wyłączone aktualizacje (jakiekolwiek) najlepiej wywaloną usługę Windows Update (tak mam w siódemce i wtedy wiem że się nie włączą )
3. Mieć wywaloną telemetrię, jako program/usługę i firewalla który blokuje wszelkie połączenia z serwerami M$ i informuje o każdym podejrzanym połączeniu z innym serwerem żebym mógł go zablokować.


Wtedy może mógłbym się zdecydować na przesiadkę. Najprawdopodobniej jednak zostanę na 7 do końca jej życia (naturalnego, nie oficjalnego). Na razie przeglądarki, klienty poczty itp. w większości wspierają siódemkę więc nie widzę sensu przesiadki. Potem najpewniej kupię używanego Maca (bo na Linuxa pewnych aplikacji niestety nie ma) a komputer zostawię jako konsolę do gier pod TV, na filmy i resztę rozrywkowych zastosowań (dzięki @Jarson za podrzucenie pomysłu)
BTW, co w tej 10 jest lepszego oprócz DX12? Tak jak pisałem widzę sam regres a nie progres.

Cytat:
Ależ nigdy nie krytykowałem, że nie podoba Ci się koncepcja pracy za biurkiem od 8 do 16. Wielu ludzi nie jest do tego przystosowanych i wypala się w takiej pracy, szukając sobie jakichś lepszych lub gorszych ucieczek po godzinach, które często są tylko oszukiwaniem siebie, a nierzadko prowadzą do destrukcji. Tylko dlaczego widzisz alternatywę w negacji, a nie we wzmocnieniu?

Praca jest tym bardziej nudna im mniej wymaga kreatywności. Jest wtedy również gorzej płatna. Rozwijając się powinno się celować w taką pracę, która po pierwsze da nam sama w sobie satysfakcję i przyjemność z jej wykonywania, a do tego środki, żeby komfortowo zarządzać resztą naszego czasu.
Dokładnie. Dlatego chcę mieć pracę która mi odpowiada i pozwala zarobić większe pieniądze niż typowy dead end job w jakieś Żabce czy w na taśmie w fabryce. Jednocześnie nie chcę mieć jakiś wielkich kokosów, ale kwotę która pozwala na normalne życie bez większych wyrzeczeń. Wolę zawód w którym zarobię trochę mniej (ale wciąż sporo) niż zawód w którym zarobię bardzo dużo lecz będę pałał do niego niechęcią i wykonywał go tylko z przymusu.

Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi z negacją/wzmocnieniem. Według mnie po prostu obieram sobie własną ścieżkę życia/rozwoju wybierajac co chcę robić a czego nie chcę. Uważam, że nie istnieje Jedyne Prawidłowe Życie którym wszyscy mają żyć. Jako że żyję w czasach nieograniczonego dostępu do wiedzy, informacji i kontaktu z ludźmi to mogę dotrzeć do ludzi którzy są inni niż moja rodzina, znajomi i mają swój sposób na życie. I jakoś nie żebrzą na dworcu żeby przeżyć. Skoro im się udało, mi też się może udać więc czemu nie spróbować?


Cytat:
Słodcy są ci wszyscy coachowie i inni trenerzy personalni wychwalający nieszablonowe myślenie, radość płynącą z porzucenia szablonowego życia i podpierający się na każdym kroku przykładami wizjonerów, którzy zdobyli szczyty całkiem nieszablonowymi drogami. Problem w tym, że w społeczeństwie, ekonomii, gospodarce nie ma aż tak wielu miejsc dla ludzi myślących nieszablonowo. Chcąc uzyskać z pracy więcej - nie tylko finansowo, przede wszystkim pod względem jej ciekawości, satysfakcji jaką daje - znacznie łatwiej jest znaleźć interesującą dla siebie branżę i pracować na etacie lub konkurować jako właściciel typowej firmy, niż odkrywać całkiem nowe szlaki. Na każde jedno miejsce dla wizjonera na rynku znajdzie się kilkaset miejsc fajnej pracy czy luk na założenie fajnej firmy.
Akurat coachów żadnych nie słucham. Mam słuchać gościa który tak bardzo się wychwala kim on nie jest i że terapia z nim odmieni moje życie, kiedy w ogóle go nie znam? Wolę już posłuchać wywiadów z ludźmi których kojarzę bo osiągnęli duży sukces w jakieś dziedzinie bo przynajmniej wiem że musieli włożyć w to pracę żeby dojść do takiego poziomu i mają coś mądrego do powiedzenia.

Tutaj się znów sprawa rozbija o wybór. Mógłbym iść na studia pod kątem opłacalności zawodu, tylko co z tego jeśli nie sprawiałby mi on żadnej przyjemności i męczyłbym się z nim codziennie? Mam wrażenie że myślisz jakobym chciał być kimś a'la Bill Gates czy coś w tym rodzaju. Natomiast ja chcę mieć swoją działalność, pracować jako freelancer w swoim zawodzie, móc się z tego utrzymać, wynając sobie mieszkanie i móc raz na jakiś czas gdzieś wyjechać dla relaksu. I takie życie mi odpowiada. Nie rozumiem, to źle mieć większe ambicje niż etat, dom na kredyt i byle do emerytury? Życie mam jedno i nie zamierzam go zmarnować na przeciętną pracę w której się kiszę i wkurviam, tylko dlatego że "tak trzeba".
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 09:21   #14545
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
@misiozol


Co rusz od kogoś słyszę że aktualizacja wysypała mu system albo odcięła dźwięk, wysypały się sterowniki itp. Nie mam ochoty działać na systemie który może będzie normalnie funkcjonował a może nie. Natomiast wciąż jest problem telemetrii na którą w życiu się nie zgodzę bo cenię sobie prywatność i blokuję takie gówna gdzie to tylko możliwe. Żebym mógł korzystać z Windows 10 to musiałby on:

1. Mieć nakładkę Aero z siódemki, łącznie z normalnym panelem sterowania w którym jest wszystko dostępne (a nie jakieś bezsensowne rozdzielanie na Panel i Ustawienia).
2. Mieć wyłączone aktualizacje (jakiekolwiek) najlepiej wywaloną usługę Windows Update (tak mam w siódemce i wtedy wiem że się nie włączą )
3. Mieć wywaloną telemetrię, jako program/usługę i firewalla który blokuje wszelkie połączenia z serwerami M$ i informuje o każdym podejrzanym połączeniu z innym serwerem żebym mógł go zablokować.


Wtedy może mógłbym się zdecydować na przesiadkę. Najprawdopodobniej jednak zostanę na 7 do końca jej życia (naturalnego, nie oficjalnego). Na razie przeglądarki, klienty poczty itp. w większości wspierają siódemkę więc nie widzę sensu przesiadki. Potem najpewniej kupię używanego Maca (bo na Linuxa pewnych aplikacji niestety nie ma) a komputer zostawię jako konsolę do gier pod TV, na filmy i resztę rozrywkowych zastosowań (dzięki @Jarson za podrzucenie pomysłu)
BTW, co w tej 10 jest lepszego oprócz DX12? Tak jak pisałem widzę sam regres a nie progres.
To ze ty widzisz regres no to trudno swiat w tym widzi progres , a co do twoich zarzutow to tak mam normalny panel i jest on caly czas w 10 tylko trzeba go odnalezc co przerasta 99% januszy co do wygladu mam niemalze identycznego w10 jak w7 i da sie , telemetre mozesz wylaczyc i wywalic calkiem usluge i jest jeszcze tylko cortana a jak sie uprzesz to i ja idzie wylaczyc i wywalic i zainstalowac firewall i skutecznie wszystko wyciac , co do aktualizacji jak nabardziej da sie to zrobic i wylaczyc/wlaczyc i mi nic nie psuja i wszystko dziala , a sa wersje ktore sa zbudowane bez aktualizacji , pomijam to ze jak poczytasz moje posty odnosnie prywatnosci to zobaczysz ze mam identyczne poglady jak Beriona i bardzo cenie swaja prywatnosc i tak samo nie lubie sie dzielic danymi do tego stopnia ze nie mam nawet gugiela bo jest wyciety w telefonie czego o tobie nie mozna zapewne powiedziec bo masz playstora w telefonie i u uslugi gugiela wiec to czysta ignorancja* lub hipokryzja* ( * zaznacz wlasciwe) pytanie czy wiesz co i jak sie dzieje w telefonie.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 09:39   #14546
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Do telefonu mam specjalnie inny adres email, żeby nie był powiązany z moim adresem.
Dodatkowo mam firewalla i blokuję sobie aplikacje żeby się nie łączyły z internetem.
Jedyne czego mi brakuje to starter ukraiński z bazaru albo zarejestrowany na jakiegoś Pana Kierownika spod Żabki, ale to się w przyszłości ogarnie.


Nadal nie rozumiem jaki to progres, nie widzę żadnej zalety nowego systemu. Swoją drogą strasznie sie zapowiada przyszłość gdzie trzeba będzie niesamowicie kombinować żeby nie być permanentnie inwigilowanym. A ludzie mają to w dupie bo im to pasuje, lemingom Trzeba będzie wybrać dobre miejsce na emigrację, tam gdzie jeszcze Wielki Brat nie włazi w dupę na całego.
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 10:30   #14547
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Wiec to ze ty sobie inny mail zalozyles to ci sie wydaje ze AI nie wie ze ty to ty , maja wszystkie twoje kontakty miejsca logowania jakie masz apki i jak czesto uzywasz telefon i do kogo dzwonisz no i moje ulubione uzywanie nawigacji w telefonie to jest mistrz, to tak na szybko co maja a maja wszystko, tajne agencje rzadowe moga sie od nich uczyc jak sie to robi i to jeszcze nic bo uzytkownicy sie na to zgadzaja akceptujac regulamin uruchamajac telefon wiec sam jestes leming myslac ze wsadzisz karte w telefon i on nic nie sle do sieci wielkie larum robisz bo M$ raptem zbiera dane telemetryczne przynajmniej oficjalnie napisal o tym a nie jek reszta brachla wkomponowala to w regulamin uzytkownia urzadzenia !, i da sie to wylaczyc w win10. Trza bylo chodzic do szkoly to bys sie dowiedzial na jakiej zasadzie to wszystko dziala, panie ty myslisz ze nie jestes leming a jednak jestes z powodu ignorancji
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 10:39   #14548
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
To co mam zrobić? Wywalić Sklep Play w ogóle i ściągać aplikacje z chomikuj albo z warezu? W sumie mógłbym, ale pozostają jeszcze aplikacje googla. Z map już dawno nie korzystam, jedynie pozostaje GMail którego trudno byłoby zamienić bo mam na tym adresie większość kont i subskrypcji. Chyba żeby założyć sobie ProtonMaila do prywatnej korespondencji i kupić starą Nokię z ukraińskim starterem do ważniejszych rozmów telefonicznych.
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN

Ostatnio zmieniany przez DarkSlide97 : 16.03.2020 o godz. 10:45
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 10:43   #14549
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Otymalnie to custom rom z wycietymi wszystkimi uslugami google a jest ich sporo poczytaj to i sie dowiesz
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2020, 11:16   #14550
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Niestety nie moge odblokować bootloadera Co za głupota.
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.