Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.10.2005, 07:48   #751
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Banana Coctail

oj człowieku, czym więcej tego czytam, tym bardziej wiem, że nie masz pojęcia o czym piszesz...

ja też bym chciał kogoś o charyzmie Piłsudskiego - i naucz się pisać nazwisko a potem pisz. :\ chciałbym też być szejkiem.

weź książkę do histori i poczytaj co dobrego w dziejach spotkało nas od Rosji...

z jakiego powodu TVP nie pokazuje demonstracji antyklerykałów a pokazuje pielgrzymów na Jasną Góre? - proste, TVP nie pokazuje nieistotnych zdarzeń z małą ilością osób
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.10.2005, 08:13   #752
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@ed hunter przepraszam, za pomylke w nazwisku. Jakby ciagle patrzec na przeszlosc to Polska nie powinna z zadnym krajem utrzymywac stosunkow dyplomatycznych (mam na mysli, panstaw europejskie).
Jezeli twierdzisz, ze takie demonstracje sa nieistotne to dolewasz oliwy do ognia. Takie wystapienia pokazuja, ze sa ludzie ktorzy nie boja sie Kosciola, ktorzy chca panstwa gdzie ludzie sa ocenani wg umiejetnosci i osobowosci a nie religii. Ludzie, ktorzy chca czegos czego w Polsce brakuje - liberalnego swiatopogladu. Wg mnie 1h religii to jest czas zmarnowany, lepiej by bylo dodac wiecej fizyki. Ale jak mnie pamiec nie myli to glosowales na Kaczynskiego - mamy odmienny poglad na religie i wszystko co z nia zwiazane. Jestes za panstwem wyznaniowym i ksenofobicznym? OK.
Religia w Kosciele i szkolach nielaickich nie ma nic przeciw, w publicznych urzedach, szkolach, Sejmie i Senacie: krzyzom i innym ustrojstwom mowie - NIE.
Przewrot o 180 stopni jest bardzo potrzebny Polsce, poparcie Rosji jest przeciez humorystycznym ujeciem. Sytuacja jest tragiczna, zapowiada sie ze Polska splonie a my bedziemy stali na balkonie i patrzyli jak Polska plonie. Jezeli sluchasz Kazika, to chyba nieuwaznie, on lubi poskakac po klerze.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 08:15   #753
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
@pawelblu
Wole zeby zbankturowal taki fundusz i wyplacal mniej (ktos by za to odpowiedzial przed sadem), niz jakby 'zbankrutowal ZUS' - tzn bylaby taka sytuacja ze juz wszystko co sie dalo utopic w ZUS zostalo utopione a nadal brakuje. Wtedy bankrutuje panstwo i mamy Argentyne.


Jaka to różnica? A od tego co piszesz włos się jeży bo następny krok to powiedzenie że najlepiej jak w tym kawale o ruskim emerycie: jak ktoś
osiąga wiek emerytalny to dostaje Wołgę... do przepłynięcia oczywiście, a nie samochód. Jeżeli przepłynie to jest on zdrowy i silny więc moze dalej pracować. Jeżeli nie - no cóż...

@pawelblu
Sluzba zdrowia - prywatna (oczywiscie mozna sobie wykupic prywatne ubezpieczenie zdrowotne - mozna, ale nie trzeba, wtedy placisz sam)


To jest tak: ubezpieczenie zawierane dowolnie będzie mogło zawierać dowolne postanowienia. Ryzyko że będzie mi potrzebna wysokospecjalistyczna procedura implantu procesora słuchu jest minimalne (akurat moja ciotka to miała, w Polsce jest około 2000 osób z takim implantem), za to koszt jest ogromny (około 150000 zł samo wszczepienie),
ponadto potem trzeba to urządzenie karmić bateryjkami po 50 zł, taka bateryjka wystarcza na tydzień, raz na kwartał musi być serwis kontrolny urządzenia. To wszystko są koszta i ubezpieczalnia musi za to liczyć. Ile -łatwo policzyć: w razie czego wydatki ubezpieczalni wyniosłyby jakieś 300000 zł, składka roczna od ubezpieczenia tylko na tą jedną chorobę wynosić musiałaby około 20 zł. Niby niewiele, tyle że podobnych wysoce
specjalistycznych prodecur jest duża ilość. Od każdej takiej procedury po 20 zł, niech będzie takich procedur 100, robi się z tego niezła sumka. Dwa tysiące złotych rocznie piechotą nie chodzi... W wyniku takiej decyzji konsekwentnie powinno się powiedzieć że ustawowo nie dopuszcza się stosowania żadnych nowoczesnych metod medycznych bo są zbyt kosztowne. To raz. Dwa - to że z punktu widzenia osoby zdrowej sprawy wyglądają zupełnie inaczej niż z punktu widzenia chorego. Jesteś zdrowy i myślisz sobie co by było gdybyś nagle dowiedział się że masz chorobe nieuleczalna? Że czeka ciebie dwa lata gehenny, najpierw będzie Ciebie bolało, potem wezmą ciebie do onkologicznego piekła, podadzą coś po czym wypadną ci włosy, nie będziesz miał sił na nic, a wewnątrz będzie ciebie paliło żywym ogniem. Potem takiego wraka wypiszą do domu, będziesz ciężarem dla rodziny, po trzech miesiącach okaże się że rak powrócił, przejdziesz przez to piekło ponownie.
Problem w tym że taka choroba nie zaatakuje od razu, w początkowej fazie łudzisz się że masz szanse, zwłaszcza że jesteś zdezorientowany i w takiej sytuacji wierzysz głupotom które lekarze ci gadają. Myślisz sobie: miałbym jednak szanse, pod warunkiem zastosowania najlepszego leczenia, domagasz się więc takiego super-leczenia.

@pawelblu
Co do PO - nie rozumiem dziesiejszego ruchu Tuska - nie wiem po co teraz akurat wrocil fo tego tematu, ale to nadal dla mnie nie zmienia faktu kto jest winien zerwania rozmow koalicyjnych i od zdrady jakiej partii zaczal sie ten caly burdel.


Kaczyński popełnił jeden bardzo niedobry krok. Historia zna wprawdzie przypadek kiedy ktoś mianował własnego konia senatorem, rumak zwał się Incitatus. Jeżeli wzorem postępowania Kaczyńskiego jest cesarz Kaligula to powiem na to że Polsce mimo wszystko Rzymu nie bedzie.
__________________
----------
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Ormianin : 31.10.2005 o godz. 08:21
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 08:17   #754
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@ed hunter przepraszam, za pomylke w nazwisku. Jakby ciagle patrzec na przeszlosc to Polska nie powinna z zadnym krajem utrzymywac stosunkow dyplomatycznych (mam na mysli, panstaw europejskie).
Jezeli twierdzisz, ze takie demonstracje sa nieistotne to dolewasz oliwy do ognia (pogarszania sie obecnej sytuacji). Takie wystapienia pokazuja, ze sa ludzie ktorzy nie boja sie Kosciola, ktorzy chca panstwa gdzie ludzie sa ocenani wg umiejetnosci i osobowosci a nie religii. Ludzie, ktorzy chca czegos czego w Polsce brakuje - liberalnego swiatopogladu. Wg mnie 1h religii to jest czas zmarnowany, lepiej by bylo dodac wiecej fizyki. Ale jak mnie pamiec nie myli to glosowales na Kaczynskiego - mamy odmienny poglad na religie i wszystko co z nia zwiazane. Jestes za panstwem wyznaniowym i ksenofobicznym? OK.
Religia w Kosciele i szkolach nielaickich nie ma nic przeciw, w publicznych urzedach, szkolach, Sejmie i Senacie: krzyzom i innym ustrojstwom mowie - NIE.
Przewrot o 180 stopni jest bardzo potrzebny Polsce, poparcie Rosji jest przeciez humorystycznym ujeciem. Sytuacja jest tragiczna, zapowiada sie ze Polska splonie a my bedziemy stali na balkonie i patrzyli jak Polska plonie. Jezeli sluchasz Kazika, to chyba nieuwaznie, on lubi poskakac po klerze.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 08:29   #755
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja do kościoła chodzę na pogrzeby i śluby. nigdy nie zauważyłem, aby ktoś mnie zmuszał do wyznawania religii katolickiej. nie widzę też masowej dyskryminacji "niekatolików" (po***y zawsze się znajdą i mogą się spodziewać tego samego po sobie)

poproszę o jeden cytat ksenofobicznego tekstu w wykonaniu Kaczyńkiego.

jeśli chodzi o państwa europejskie i stosunki duplomatyczne z nimi to w każdym kierunku świata powinny być jak najlepsze. tylko bez zapraszania do bratniej pomocy w Polsce

religia w szkole nie jest obowiązkowa - reszta ma etykę.

Kazika słucham ze zrozumieniem i zauważyłem, że krytykuje wszystko co jest wypaczone a nie za to, że JEST.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 08:34   #756
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,908
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
@pawelblu
[...] Wtedy bankrutuje panstwo i mamy Argentyne. [...]

to jest nieuniknione.
w polsce przeprowadzając w latach 90-tych reformy wzorowano się na "argentyńskim cudzie gospodarczym".

abstrachując od tematu:
nie wszycy o tym wiedzą, ale józef piłsudzki był de facto dyktatorem i takiego człowieka w polsce potrzeba.
silnego z charakterem, który będzie chciał zrobić coś dla kraju.

ps. przed II wojną inny dyktator - adolf hitler - w swoim kraju również był uwielbiany.
zlikwidował bezrobocie, ograniczył inflację, zaprowadził porządek na ulicach.
tyle tylko, że troszkę się zagalopował.
piłsudzki zresztą też, co o mało nie zakończyło się ponownym wymazaniem polski z mapy europy.
ocalił nas wtedy doskonały wywiad i świetnie przygotowana obrona.

wracając do tematu, nie podoba mi się obecny system wyborczy.
powinno się głosować na konkretne osoby, które potem dostawałyby bilecik do sejmu.
no i ograniczyć liczbę p(o)słów mniej więcej o 40-50%, bo reszta i tak nic nie robi, będąc jedynie figurantami.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez woitas : 31.10.2005 o godz. 08:42
woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 09:39   #757
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
no to teraz juz wiemy ze PO jest juz wewnatrz siebie sklocone dziwna partia z nich sie stala bo juz miedzy soba sie niedogaduja a tu jeszcze z PiSem chca sie dogadac LOL
jednak taktyka Kaczuszek jest skuteczna
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 12:29   #758
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
@pawelblu
Wole zeby zbankturowal taki fundusz i wyplacal mniej (ktos by za to odpowiedzial przed sadem), niz jakby 'zbankrutowal ZUS' - tzn bylaby taka sytuacja ze juz wszystko co sie dalo utopic w ZUS zostalo utopione a nadal brakuje. Wtedy bankrutuje panstwo i mamy Argentyne.


Jaka to różnica? A od tego co piszesz włos się jeży bo następny krok to powiedzenie że najlepiej jak w tym kawale o ruskim emerycie: jak ktoś
osiąga wiek emerytalny to dostaje Wołgę... do przepłynięcia oczywiście, a nie samochód. Jeżeli przepłynie to jest on zdrowy i silny więc moze dalej pracować. Jeżeli nie - no cóż...
Nie wiem skad zes wytrzasnal takie wnioski, ale IMO sa chore. Jezeli juz piszesz o wieku emerytalnym, to dla mnie jest to rowniez glupota. Kazdy pracuje do momentu jaki uzna za stosowne i korzysta potem z zebranych pieniedzy. Ja mam wielki szacunek do osob przechodzacych na emeryture (szczegolnie w ustawowym wieku 60/65 lat), bo to sa ludzie ktorzy wsadzili do budzetu kupe kasy przez tyle lat. Szacunek spoleczenstwa im sie nalezy. Nalezy im sie rowniez emerytura ADEKWATNA do tego co placili (czyli de facto sumy jaka zebrali), a nie jakis chore wyliczenia ZUSu. Rozmawialem ostatnio z gosciem ktory niedlugo przejdzie na emeryture i jak dostal wyliczenia od ZUS, to byl tam taki tekst ze jego wyliczona emerytura przekraczalaby ustawowy pulap dlatego musza ja podzielic przez 10. Przeciez ten czlowiek powinien zbierac te kase na swoje konto emerytalne i potem dysponowac nia wedle woli a nie dostawac ja wedle chorych wyliczen panstwowej instytucji w oparciu o jakies porabane ustawy.

Cytat:
Napisany przez Ormianin
@pawelblu
Sluzba zdrowia - prywatna (oczywiscie mozna sobie wykupic prywatne ubezpieczenie zdrowotne - mozna, ale nie trzeba, wtedy placisz sam)


To jest tak: ubezpieczenie zawierane dowolnie będzie mogło zawierać dowolne postanowienia. Ryzyko że będzie mi potrzebna wysokospecjalistyczna procedura implantu procesora słuchu jest minimalne (akurat moja ciotka to miała, w Polsce jest około 2000 osób z takim implantem), za to koszt jest ogromny (około 150000 zł samo wszczepienie),
ponadto potem trzeba to urządzenie karmić bateryjkami po 50 zł, taka bateryjka wystarcza na tydzień, raz na kwartał musi być serwis kontrolny urządzenia. To wszystko są koszta i ubezpieczalnia musi za to liczyć. Ile -łatwo policzyć: w razie czego wydatki ubezpieczalni wyniosłyby jakieś 300000 zł, składka roczna od ubezpieczenia tylko na tą jedną chorobę wynosić musiałaby około 20 zł. Niby niewiele, tyle że podobnych wysoce
specjalistycznych prodecur jest duża ilość. Od każdej takiej procedury po 20 zł, niech będzie takich procedur 100, robi się z tego niezła sumka. Dwa tysiące złotych rocznie piechotą nie chodzi... W wyniku takiej decyzji konsekwentnie powinno się powiedzieć że ustawowo nie dopuszcza się stosowania żadnych nowoczesnych metod medycznych bo są zbyt kosztowne.
Chyba nie rozumiesz podstawowej rzeczy - nie ma nic za darmo. Nawet jak dostajesz jakas usluge lecznicza za darmo, to i tak placisz za nia w skladkach i podatkach. Ja tylko mowie tak: jak placisz to wymagasz, a Ty, placisz bo ustawa tak karze i czekasz (moze rok, moze 2 moze kiedys) na zabieg po ktorym jeszcze bedziesz musial placic np. za lozko w szpitalu.
Moja wizja jest jasna - masz umowe, zadasz relizacji na podanych tam warunkach. A nie placisz kase bo ustawa tak karze i grzecznie czekasz az milosiernie system pozwoli Ci na to czego oczekiwales. Niestety zwykle zrealizuje to nie tak, jak tego oczekiwales, nawet jak juz przyjdzie Twoja kolej.

Cytat:
Napisany przez Ormianin
To raz. Dwa - to że z punktu widzenia osoby zdrowej sprawy wyglądają zupełnie inaczej niż z punktu widzenia chorego. Jesteś zdrowy i myślisz sobie co by było gdybyś nagle dowiedział się że masz chorobe nieuleczalna? Że czeka ciebie dwa lata gehenny, najpierw będzie Ciebie bolało, potem wezmą ciebie do onkologicznego piekła, podadzą coś po czym wypadną ci włosy, nie będziesz miał sił na nic, a wewnątrz będzie ciebie paliło żywym ogniem. Potem takiego wraka wypiszą do domu, będziesz ciężarem dla rodziny, po trzech miesiącach okaże się że rak powrócił, przejdziesz przez to piekło ponownie.
Problem w tym że taka choroba nie zaatakuje od razu, w początkowej fazie łudzisz się że masz szanse, zwłaszcza że jesteś zdezorientowany i w takiej sytuacji wierzysz głupotom które lekarze ci gadają. Myślisz sobie: miałbym jednak szanse, pod warunkiem zastosowania najlepszego leczenia, domagasz się więc takiego super-leczenia.
To jest argument przeciwko prywatnym ubezpieczeniom, a za obowiazkowymi publicznymi? Nie rozumiem - za duzy skok myslowy.

Cytat:
Napisany przez ed hunter
ja do kościoła chodzę na pogrzeby i śluby. nigdy nie zauważyłem, aby ktoś mnie zmuszał do wyznawania religii katolickiej. nie widzę też masowej dyskryminacji "niekatolików" (po***y zawsze się znajdą i mogą się spodziewać tego samego po sobie)

poproszę o jeden cytat ksenofobicznego tekstu w wykonaniu Kaczyńkiego.

jeśli chodzi o państwa europejskie i stosunki duplomatyczne z nimi to w każdym kierunku świata powinny być jak najlepsze. tylko bez zapraszania do bratniej pomocy w Polsce

religia w szkole nie jest obowiązkowa - reszta ma etykę.

Kazika słucham ze zrozumieniem i zauważyłem, że krytykuje wszystko co jest wypaczone a nie za to, że JEST.
Zgadzam sie w zupelnosci. Budowanie nowego ladu i reformy na agresji to ostatnia rzecz jaka w tym kraju jest potrzebna. Trzeba znac zdrowa granice pomiedzy wolnoscia w sensie prawa do wlasnej odrebnosci ALE PAMIETAC o szanowaniu przekonan innych. Na tym polega wolnosc. Ja nie widze wolnosci w probie nakazywania TV transmisji wiecow antyklerykalnych. Za to trasmisja z pielgrzymki w ktorej bierze udzial duza liczba i jest to 'duza impreza kulturalno-religijna' nie wydaje mi sie byc zamachem na odrebnosc (wolnosc) osob w zupelnosci laickich.

Cytat:
Napisany przez legion
no to teraz juz wiemy ze PO jest juz wewnatrz siebie sklocone dziwna partia z nich sie stala bo juz miedzy soba sie niedogaduja
Od kilkunastu stron powtarzasz te glupote i jakos poklasku zadnego - wnioski? - jestes w bledzie?

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 31.10.2005 o godz. 12:36
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 13:02   #759
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Nie wiem skad zes wytrzasnal takie wnioski, ale IMO sa chore. Jezeli juz piszesz o wieku emerytalnym, to dla mnie jest to rowniez glupota. Kazdy pracuje do momentu jaki uzna za stosowne i korzysta potem z zebranych pieniedzy. Ja mam wielki szacunek do osob przechodzacych na emeryture (szczegolnie w ustawowym wieku 60/65 lat), bo to sa ludzie ktorzy wsadzili do budzetu kupe kasy przez tyle lat. Szacunek spoleczenstwa im sie nalezy. Nalezy im sie rowniez emerytura ADEKWATNA do tego co placili (czyli de facto sumy jaka zebrali), a nie jakis chore wyliczenia ZUSu. Rozmawialem ostatnio z gosciem ktory niedlugo przejdzie na emeryture i jak dostal wyliczenia od ZUS, to byl tam taki tekst ze jego wyliczona emerytura przekraczalaby ustawowy pulap dlatego musza ja podzielic przez 10. Przeciez ten czlowiek powinien zbierac te kase na swoje konto emerytalne i potem dysponowac nia wedle woli a nie dostawac ja wedle chorych wyliczen panstwowej instytucji w oparciu o jakies porabane ustawy.
Zgadzam się z tym. Wcześniej w dyskusji przewinęło się stwierdzenie, że płacą na ZUS nie zbieramy na swoją emeryturę, ale na wypłaty dla osób będących na emeryturze obecnie. I guzik, a przynajmniej bzdura w założeniu - dlaczego na przykłąd mój ojciec ma otrzymywać emeryturę zależną od populacji młodych, pracujących osób, skoro przez całe życie na nią pracował i płacił na to składki?? Filozofia ZUS-u jest tutaj z góry absurdalna. A argument, żę niby nie ma pieniędzy. Pomijam już w tym momencie pałace nazywane siedzibami ZUS-u, ale co w takim razie stało się z pieniędzmi od pierwszych osób, które zaczęły płacić? (wedle logiki płacili oni na własną emeryturę, ale skoro dostawali ją z tego, co płaciły kolejne pokolenia, to gdzieś te pieniądze musiały się podziać)..

Ja czasami po prostu nie rozumiem, jak tak widoczne przekręty i oszustwa mogą w normalnie (no, powiedzmy, że normalnie) działającym państwie być na porządku dziennym...


Cytat:
Zgadzam sie w zupelnosci. Budowanie nowego ladu i reformy na agresji to ostatnia rzecz jaka w tym kraju jest potrzebna. Trzeba znac zdrowa granice pomiedzy wolnoscia w sensie prawa do wlasnej odrebnosci ALE PAMIETAC o szanowaniu przekonan innych. Na tym polega wolnosc. Ja nie widze wolnosci w probie nakazywania TV transmisji wiecow antyklerykalnych. Za to trasmisja z pielgrzymki w ktorej bierze udzial duza liczba i jest to 'duza impreza kulturalno-religijna' nie wydaje mi sie byc zamachem na odrebnosc (wolnosc) osob w zupelnosci laickich.
Tu się zgodzę, ale dam przykład czegoś, co dla mnie tego typu atrakiem na odrębność było - kapliczka, a właściwie mały kościół na lotnisku we wrocławiu. Byłem tam swego czasu i jak czekałem na spóźniający się oczywiście samolot, to akurat miała miejsce msza. Ale nie była to kameralna msza w zamkniętym pomieszczeniu, tylko masa ludzi z okolicznych domów, wylanych na pół lotniska, otwarte na ościerz drzwi i oczywiście dźwięk na całe lotnisko... I gdzie w tym momencie zezwolenie na inne wyznania, nie narzucanie się z kolicyzmem itp.. Ja jestem katolikiem (nie praktykującym jednak według "zasad' nauczanych w szkole), ale coś takiego bardzo mi się nie spodobało..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 13:48   #760
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@andrzejj9 tylko jedno.

co się stało z pieniędzmi płaconymi na ZUS przez naszych rodziców? - zostały odkreślone grubą kreską.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 15:47   #761
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu


Od kilkunastu stron powtarzasz te glupote i jakos poklasku zadnego - wnioski? - jestes w bledzie?
a ja sie ciebie o zdanie nie pytam tylko mowie ze PO to partia idiotow i ciebie o poklask nie prosze skad te wnioski wiesz jak gleboko ciebie mam i twoje madrosci
piszesz je bo masz klapki na oczach a na te glupoty mozesz sobie pisac co chcesz i tak mnie to nie rusza moze porostu chcesz sie dowartosciowa

EOT

Ostatnio zmieniany przez legion : 31.10.2005 o godz. 15:53
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 21:56   #762
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Od kilkunastu stron powtarzasz te glupote i jakos poklasku zadnego - wnioski? - jestes w bledzie?
LEGION a więc ja klaszczę Tobie co najmniej od kilkunastu stron niniejszego tematu. Tak trzymać.
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 22:01   #763
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez legion
(..)twoje madrosci
piszesz je bo masz klapki na oczach
EOT
Wg mnie tak: @legion ty masz klapki na oczach. Jestes slepo zapatrzony w PiS. Bez zadnej krytki i obiektywizmu. Kolega @pawelblu prezentuje racjonalny (z jego punktu widzenia - no offence ) i jak najbardziej obiektywny punkt widzenia.
@legion jezeli nie umiesz dojsc do kompromisu - jestes okropnym oslem. Nihilizm to chyba podstawa twojego rozumowania => ktos ma odmienne niz ty zdanie jest glupcem, ma klapki na oczach, robi to dla poklasku etc (niepotrzebne skreslic). Przepraszam, ze ja 15 latek ci moraly prawie.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 22:14   #764
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Banana Coctail
Wg mnie tak: @legion ty masz klapki na oczach. Jestes slepo zapatrzony w PiS. Bez zadnej krytki i obiektywizmu. Kolega @pawelblu prezentuje racjonalny (z jego punktu widzenia - no offence ) i jak najbardziej obiektywny punkt widzenia.
@legion jezeli nie umiesz dojsc do kompromisu - jestes okropnym oslem. Nihilizm to chyba podstawa twojego rozumowania => ktos ma odmienne niz ty zdanie jest glupcem, ma klapki na oczach, robi to dla poklasku etc (niepotrzebne skreslic). Przepraszam, ze ja 15 latek ci moraly prawie.
Właśnie pokazałeś Swój 15 letni obiektywizm i krytycyzm :\ . Nie wspomnę już o madrościach jakie sadzisz. Jesteś TRAGICZNY w (nie)Swoich wypowiedziach. Pozdrawiam zwolennika kompromisów.
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR

Ostatnio zmieniany przez czechoj : 31.10.2005 o godz. 22:16
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 22:20   #765
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@czechoj, wg mnie (czyli relatywizmu) obiektywizm moralny i swiatopogladowy absoultny nie istnieje. Sprawy dot klerykalizacji, (nie)tolerancji, rownosci (kobiet i mezszczyzn, w dostepie do mediow), sa dla mnie sprawami, gdzie nie ma kompromisu. O reszcie mozemy dyskutowac, przekonasz mnie to przystapie do twoich pogladow, jezeli nie to zostane przy swoich.
Jestem tragiczny? Trudno nikt nie kaze nazywac mnie medrcem. Glupcem bylem i bede, wiec spokojnie - nie musisz mnie uswiadamiac.
Jestem tez oslem, wynika to z mojej glupoty (patrz zdanie wyzej).
Jestem tez wkurzonym dzieckiem, co ma dosyc obecnego systemu i pragnie przewrotu moralno-swiatopogladowego.

Ostatnio zmieniany przez Banana Coctail : 31.10.2005 o godz. 22:24
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.