Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Nie może pobrać plików... (https://forum.cdrinfo.pl/f5/nie-moze-pobrac-plikow-27287/)

Cairath 06.11.2003 17:03

Nie może pobrać plików...
 
Cześć!!!

Mam taki problem:

Ostatnio (2 dni temu) odzyskałem kompa z serwisu po wymianie uszkodzonej płyty głównej na nową i od tego momentu - mamtaki problem z netem, że nie mogę pobrać żadnego pliku z jakiejś strony internetowej. Gdy zapisuje jako element docelowy wyskakuje ikonka z informacja:
" Internet Explorer nie może pobrać...(i tu nazwa pliku -jakiś tam patch do gry). Program IE nie może otworzyć tej witryny internetowej, Żądana witryna jest niedostępna lub nie można jej znaleźć. Spróbuj ponownie później."

innym razem:
"Limit czasu operacji został przekroczony"
a teraz przy każdej próbie najczęściej wyskakuje:
"Ustanowienie połączenia z serwerem nie było możliwe"



W czym tkwi problem? nie może być to chyba wina stron internetowych, gdyz sprawdzałem na 3 innych i jest to samo. Z tego wynika, że to coś z Internet Explorerem albo z moim netem. Doradzcie co mam zrobic. Czy mam zmienić na Operę (jak tak to skąd ja można ściagnać? buhaha przeciez nie ściagne(( ) Czy problem siedzi jeszcze w czym innym.
Aha mam sieć stałą osiedlową - zakładała jakaś firma.
Pozdrawiam

nimal 06.11.2003 17:24

po wymianie tak waznego elementu jak mobo, nawet na ten sam model, raczej nalezy przeladowac winde, bo moze jej cos nie pasic - to nie naped czy ram, ktore sa wykrywane przy kazdym starcie na nowo...

Cairath 06.11.2003 17:47

No ale wszystko działa bez zarzutu w sumie (oni mi tą karte zainstalowali) tylko z tym mam problem...Nie mówią Wam nic te komunikaty które podałem? Ich przyczyną co może być?

kraluk 06.11.2003 18:18

Na początku zainstaluj najnowasze stery do swojego modemu.
Jeśli to nie pomoże to przeinstaluj Windowsa, a
jeśli to nie pomoże to już nie wiem co się dzieje...
Pozdro;)

jaho48 02.05.2022 12:20

witam i mam pytanie dlaczego nie moge nic pobrac z cdrinfo.pl

grzeniu 02.05.2022 14:12

Czego nie możesz pobrać? Np. cpu-zet można, więc?

jaho48 03.05.2022 13:00

re do pobrania
 
Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1452825)
Czego nie możesz pobrać? Np. cpu-zet można, więc?

Witam i pozdrawiam mam przegladarke opere i na niej probuje pobrac menu cdr info,unetbootin czy tez download uniwersal usb i nic nie pobiera tylko odswieza ekran mignieciem nir wiem dlaczega tak sie dzieje

Jarson 03.05.2022 13:49

Strona pobierania danej aplikacji, dajmy na to UNetbootin:

https://www.cdrinfo.pl/download2.php...&baza=soft&v=0

Prawy przycisk myszy na odnośnik "UNetbootin pobranie" a następnie "Zapisz jako".

grzeniu 03.05.2022 14:26

Unetbootin pobiera się normalnie na IE11 i na Vivaldi. Spróbuj na innej przeglądarce lub masz inny problem u siebie.

siwymariusz 03.05.2022 15:53

Cytat:

Napisany przez Jarson (Post 1452841)
Strona pobierania danej aplikacji, dajmy na to UNetbootin:

https://www.cdrinfo.pl/download2.php...&baza=soft&v=0

Prawy przycisk myszy na odnośnik "UNetbootin pobranie" a następnie "Zapisz jako".

A dlaczego piszę przy pobieraniu, " nie pobrano pliku: potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa" ??

Jarson 03.05.2022 17:37

A to już kwestia dzisiejszej polityki dużych korporacji. W przeciwieństwie do tego, co działo się jeszcze 10, a już na pewno 15 lat temu, kiedy internet był kompletnie zdecentralizowaną przestrzenią pełną małych, ciekawych i nieciekawych, projektów, dziś jest wciąż kompletnie wolnym (w rozumieniu koncepcyjnym) i otwartym na decentralizację medium, tyle tylko że w praktyce zdominowanym przez korporacje zarządzające niewielką liczbą portali cieszących się największą popularnością - które można wymienić na palcach co najwyżej kilku rąk, a które generują absolutną większość ruchu internetowego.

Ponieważ zdecydowana większość plików jest pobierana z adresów, które można wręcz z ręki, w ciągu może pół godziny wpisać na białą listę, to twórcom przeglądarek nie opłaca się zawracać sobie głowy sprawdzaniem bezpieczeństwa setek jeśli nie tysięcy małych projektów, jak serwer ftp działający pod domeną CDRinfo.pl. Z kolei Administrator małego projektu jakim jest serwer ftp działający pod domeną CDRinfo.pl (jak i cala ww. domena) również nie ma specjalnie dużo czasu (tak domniemam, dawno z nim nie gadałem :szczerb:) żeby zajmować się pilnowaniem, czy jesteśmy pododawani do takich białych list, automatycznie podczas pobierania plików przez przeglądarkę z naszego działu download aplikacja uznaje źródło za niezweryfikowane i z automatu wali ostrzeżeniem. Oczywiście tak naprawdę można i trzeba się dodać samemu pilnując wymagań certyfikatowych, ale to też wymaga uwagi i czasu.

Od strony funkcjonalnej jako użytkownik wystarczy potwierdzić wyjątek bezpieczeństwa i wszystko działa. Oczywiście wcześniej trzeba znać i ufać portalowi CDRinfo.pl, a jeśli trafia się tu pierwszy raz, można nie wiedzieć, że to samo dobro :szczerb: Co poradzisz, takie czasy...

siwymariusz 03.05.2022 17:39

Cytat:

Napisany przez Jarson (Post 1452847)
A to już kwestia dzisiejszej polityki dużych korporacji. W przeciwieństwie do tego, co działo się jeszcze 10, a już na pewno 15 lat temu, kiedy internet był kompletnie zdecentralizowaną przestrzenią pełną małych, ciekawych i nieciekawych, projektów, dziś jest wciąż kompletnie wolnym (w rozumieniu koncepcyjnym) i otwartym na decentralizację medium, tyle tylko że w praktyce zdominowanym przez korporacje zarządzające niewielką liczbą portali cieszących się największą popularnością - które można wymienić na palcach co najwyżej kilku rąk, a które generują absolutną większość ruchu internetowego.

Ponieważ zdecydowana większość plików jest pobierana z adresów, które można wręcz z ręki, w ciągu może pół godziny wpisać na białą listę, to twórcom przeglądarek nie opłaca się zawracać sobie głowę sprawdzaniem bezpieczeństwa setek jeśli nie tysięcy małych projektów, jak serwer ftp działający pod domeną CDRinfo.pl. Z kolei Administrator małego projektu jakim jest serwer ftp działający pod domeną CDRinfo.pl (jak i cala ww. domena) również nie ma specjalnie dużo czasu (tak domniemam, dawno z nim nie gadałem :szczerb:) żeby zajmować się pilnowaniem, czy jesteśmy pododawani do takich białych list, automatycznie podczas pobierania plików przez przeglądarkę z naszego działu download aplikacja uznaje źródło za niezweryfikowane i z automatu wali ostrzeżeniem.

Gdyby się nad tym głębiej zastanowić, to zapewne okazałoby się, że jest to działanie niekoniecznie zgodne z szeregiem zasad (choćby nawet tą, że nie można stosować karania prewencyjnego), a poza tym jest nie do końca w porządku wobec małych projektów (które nie mają szeregu pracowników odpowiedzialnych za pilnowanie, czy wszystko działa poprawie, na wszystkich przeglądarkach, na starszych wersjach, przy różnych poinstalowanych certyfikatach itd.), natomiast od strony praktycznej rzeczywiście w pewnych przypadkach chroni to mniej doświadczonych internautów przed różnymi zagrożeniami, których przecież nie brak.


Od strony funkcjonalnej wystarczy potwierdzić wyjątek bezpieczeństwa i wszystko działa. Oczywiście wcześniej trzeba znać i ufać portalowi CDRinfo.pl, a jeśli trafia się tu pierwszy raz, można nie wiedzieć, że to samo dobro :szczerb: Co poradzisz, takie czasy...

No ja wiem o tym , tylko tak dałem znać .

grzeniu 03.05.2022 17:44

A, to ostrzeżenie się wyświetla, bo do ściągnięcia jest goły exe. Jakby był zip czy rar to by nie było.

adele 08.08.2022 08:08

Ja zmieniłam przeglądarkę w podobnej sytuacji i stykło. Raz zaś było to winą sesji (?) przynajmniej taki błąd wyskakiwał.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.