Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.07.2006, 10:27   #31
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez nimal
echostar - jedyna "konkurencja" ICP w Poznaniu (inne kablowki dzierzawia tylko lacza od jednych albo drugich)
a "konkurencja" w cudzyslowiu bo wojuja tylko na lapowki w spoldzielniach itp - w zadnym miejscu nie oferuja lacza obudwaj - zawsze jeden z nich, a drugi "nie ma mozliwosci technicznych" (choc potrafi klatke obok miec...)
tu Urzad Ochrony Konkurencji by sie mogl popisac... ale jak na razie wojne takim praktykom kablowek wydaky tylko niemcy z tego co wiem

edit:
a wystarczy spojzec do kozieglow... tam jest net z radiowki crowleya, kablowka i kilka sieci osiedlowych na skretce
generalnie w kazdym miejscu masz konkurencje dwuch lub trzech operatowrow - ceny o ponad polwe nizsze niz w Poznaniu i uslugi na wyzszym poziomie...
(...)
@nimal - jak wiesz mieszkam na Ratajach - i tutaj jeśli chodzi o kablówkę jest ICP - i podejrzewam, że w najbliższym czasie żadnej innej kablówki czy sieci osiedlowej nie będzie - operatorem sygnału ICP na osiedlach jest Elsat - a główne w nim udziały ma ... spółdzielnia mieszkaniowa - więc po prostu nie pozwoli na to, żeby im weszła jakaś konkurencja ....
Oczywiście jest TP no i ew. ten Air Bites ...
Co do cen - niestety - w Poznaniu za tanio nie jest - - zwłaszcza w tym ICP - np. kuzynka we Wrocławiu ma neta z sieci osiedlowej 384/384 bez limitów za 59 zł - a za tyle to w ICP jest 128/ 56 k ....

Cytat:
Napisany przez nimal
(...)
edit2:
jesli masz mozliwosc wziecia kablowki zamista neo to sie nie zastanawiaj - i tak usluga pozostawia cos tam do zyczenia, ale jest na naprawde wyzszym poziomie niz telepsy, masz nizsze ceny i brak limitow (...)
Wiesz - mam i miałem taką możliwość - ale jak w zeszłym roku brałem neo to jakoś to "nie wypaliło" - - powiem ogólnie, że by trzeba pociągnąć kabel przez całe mnieszkanie - a to już się nie spodobało Natomiast wtedy taniej w przypadku 128 by było ...
W sumie to oferta ICP do niedawna była nawet interesująca - sam ją trochę polecałem Wujowi, któremu właśnie kończy się umowa - ale jak TP teraz wyskoczyła z tą promocją 512 - to - pomijając umowę na 2 lata - to jednak jest taniej - średnio 49,50 zł/miesiąc - aktualnie w ICP 512 kosztuje 79 zł (jak uwzględnisz jakieś promocje to wyjdzie może średnio około 70 zł) - więc jednak drożej.
Ciekaw jestem jak ICP odpowie na tą ofertę TP - ostatnio widzę, że próbują "grać" nie ceną ale umowami na rok, albo bez zobowiązań ...
Co do limitów - akurat mojego Wuja to wcale nie dotyczy - wykorzystuje z 20 % tego co ma z TP. A jeśli chodzi o mnie - to w sumie też raczej nie - mam też 7 GB na neo 256 - i w zeszłym miesiącu wykorzystałem na przykład 5,1 GB - a w poprzednich średnio po 3-4 GB ...
Chyba w ciągu tych 13 miesięcy co mam neo, to raz mi się tylko zdarzyło przekroczyć nieznacznie 6 GB

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.07.2006, 10:30   #32
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja place 90,07 pln miesiecznie + obowiazkowy pakiet kablowki za 36,00 pln (to, ze prawo zabrania sprzedarzy wiazanej w enklawie poznanskiej chyba nie obowiazuje )
mam 769kb/s do abonenta i 128kb/s od abonenta, w praktyce jednak obei te wartosci przekraczam nieznacznie
co jakis czas ewidentnie obcinaja dzialanie p2p do jakis 80% wydajnosci lacza, do czego zreszta sami sie przyznaja
brak limitow, highid, wsio zielono itd
do tego do niedawna niezly ftp osiedlowy (ale ograniczenia predkosci jak z netu), teraz to tylko namiasta (cenzury nie ma, ale kazdy musi wrzucac do wlasnego katalogu i sprawa zdechla sama z siebie - ponoc mieli "zapytanie" z policji)
tyle plusow - minusy to mega olewczy stosunek do klienta (zareklamowalem stabilnosc lacza 2,5 miecha temu - ponad miesiac wbrew oczywistym faktow wciskali mi ze wsio jest moja wina a oni sa cacy, potem zlozylem skarge do wlasciciela sieci i nagle cisza - nie strasza mnie karami, ale reklamacji tez nie uznaja na razie... mnie juz umowa nie wiaze wiec szukam czegos tanszego i rownie dobrego albo lepszego)

generalnie bardzo chwale kablowke, ale wiem, ze mozna miec lepiej i taniej i dlatego chce zmienic
no i wszyscy uzytkownicy sieci pisza to samo - poki jest dobrze to super, ale jesli wystapi awaria, to doprosic sie o naprawe nie sposob i zawsze wciskaja wine klienta...
u mnie betia nie daje lacz stalych (radio...) wiec tylko telepsy jeszcze - a z tymi balwanami na pewno sie nie zwiaze
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2006, 10:32   #33
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
A ja wciaz uwazam, ze 6mbit za 200zl/miesiac nie jest zle (no, moze za drogo o jakies 50zl i za dluga dwuletnia umowa). Limit jak dla mnie w zupelnosci wystarczajacy - od roku nie przekroczylem go jeszcze ani razu.
Poza tym nie ma jakichkolwiek problemow z laczem, zadnych awarii i dziwnych zachowan. Wszystko hula pelna predkoscia tam gdzie moze xD.

Aktualnie nawet oferta chello (4mbit) jest gorsza od tej 6mbitowej neostrady. Mozna byc zadwolonym. Jesli sie chce.
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2006, 10:43   #34
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez nimal
ja place 90,07 pln miesiecznie + obowiazkowy pakiet kablowki za 36,00 pln (to, ze prawo zabrania sprzedarzy wiazanej w enklawie poznanskiej chyba nie obowiazuje )
mam 769kb/s do abonenta i 128kb/s od abonenta,(...)
To dla ciekawości podam, że w ICP taka prędkośc przy umowie na rok kosztuje aktualnie 99 zł - natomiast w kwestii TV to wystarczy mieć pakiet posredni za 15 zł - więc gdyby liczyć razem to trochę taniej niż u Ciebie - ale za to z mniejszą liczbą kanałów TV

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.07.2006, 19:43   #35
RiT2
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika RiT2
 
Data rejestracji: 04.10.2001
Lokalizacja: poza centrum mojej wsi
Posty: 671
RiT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sa sie do tego dolozylem, bo napisalem skarge do Urzedu. Aby miec neo musialbym zrezygnowac z lacza cyfrowego. Zrezygnowalem z TPSy.
__________________
EMIL


http://www.g.lubawka.cal.pl
RiT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 11:35   #36
Arcadio
Zeropostowiec
 
Avatar użytkownika Arcadio
 
Data rejestracji: 12.09.2005
Posty: 370
Arcadio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
A ja wciaz uwazam, ze 6mbit za 200zl/miesiac nie jest zle
W Szwecji ***322;***261;cza 50/50 MB to koszt rz***281;du 20 euros***243;w....

Inny ***347;wiat?
__________________

Arcadio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 11:39   #37
rycho
Guru
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika rycho
 
Data rejestracji: 16.01.2002
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10,422
rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arcadio
W Szwecji łącza 50/50 MB to koszt rzędu 20 eurosów....

Inny świat?

A co?
Zdziwiony?
Inny.
Tak trudno zauważyć?
rycho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 16:12   #38
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez Arcadio
W Szwecji łącza 50/50 MB to koszt rzędu 20 eurosów....

Inny świat?
Owszem - w Polsce Internet jest dość drogi (choć zmienia się to coraz szybciej na lepsze ) - jednak np. w takiej Szwecji - to może i jest takie łącze tanie - ale większość artykułów/towarów/opłat jest duuużooo droższa niż w Polsce (co prawda zarobki też ) - więc wszystko ma dwie strony medalu ...

Aczkolwiek - po prostu są kraje, gdzie Internet czy telefon traktuje się jako rzecz niezbędną w dzisiejszych czasach - a w Polsce ... powoli się to zmienia, ale jednak dla niektórych jest to nadal luksus ...niestety ...

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 16:39   #39
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Ciekaw jestem czy zmienia cos w wyzszych neostradach?
1mbit, 2mbit, 6mbit?
Mogliby cos zmienic skoro 512 potrafia.
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 19:19   #40
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez Smartek
Ciekaw jestem czy zmienia cos w wyzszych neostradach?
1mbit, 2mbit, 6mbit?
Mogliby cos zmienic skoro 512 potrafia.
Ta nowa oferta promocyjna dotyczy wszystkich opcji od 512 wzwyż:
http://www.tp.pl/prt/pl/promocje/552219?_p=552230

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2007, 20:47   #41
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,625
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ania nie spuszcza z tonu, trzymajcie kciuki

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...as=2&startsz=x
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2007, 20:55   #42
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Zetoxa Podgląd Wiadomości
Ania nie spuszcza z tonu, trzymajcie kciuki

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...as=2&startsz=x
ja nie kumaty...powiedz kiedy rzygać?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2007, 20:57   #43
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,625
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Edi, aluzju nie paniał
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2007, 21:20   #44
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Zetoxa Podgląd Wiadomości
Edi, aluzju nie paniał
To Przeczytaj to jeszcze raz i powiedz mi jaki, jakikolwiek pomysł ma ta pani, dla dobra ogólnego a nie dla kręcenia lodów? bo ja na razie nawet nie widzę, aby dała radę lody kręcić w myśl prawa, ale CHCE!!!
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2007, 21:33   #45
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter Podgląd Wiadomości
To Przeczytaj to jeszcze raz i powiedz mi jaki, jakikolwiek pomysł ma ta pani, dla dobra ogólnego a nie dla kręcenia lodów? bo ja na razie nawet nie widzę, aby dała radę lody kręcić w myśl prawa, ale CHCE!!!
A gdyby to powiedziała za czasów rządów PIS-u, to pewnie lodów by nie kręciła, tylko była najlepsza na świecie?

@Ed, Ty się czasami słyszysz?
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.