Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.06.2006, 09:04   #1
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Nietypowy problem z myszką po instalacji SP2

Witam

Czy można jakimś sposobem podczas startu systemu automatycznie usunąć jedno urządzenie USB z menadżera urządzeń a następnie "odświeżyć" wszystkie porty, coś ala opcja "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu" ?.

Powiem może w czym problem. Znajomy w końcu zainstalował sobie SP2 i naturalnie ma problem z myszką . Tylko, że wygląda to tak, iż nie przestała ona działać całkowicie, a wystarczy ją wyjąć i włożyć do portu, aby wszystko było OK. Czyli system rusza, myszka nie działa, wyjmuje kabel i wkłada - myszka działa. Można również przejść za pomocą klawiszy do menadżera urządzeń, usunąć "Urządzenie USB interfejsu HID" i wybrać ikonę "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu", aby wszystko było OK. Stąd mój pomysł, aby jakoś wywołać te dwie funkcje.

Oczywiście wiem, że można rozwiązać problem kupując przejściówkę USB->PS2 lub nową myszkę, ale to w ostateczności. Zaktualizowanych sterowników brak ...

Może ktoś miał już taki problem i jakoś go rozwiązał bez dodatkowych kosztów .

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.06.2006, 11:02   #2
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a sprawdz jak wygl***261;da spawa zarz***261;dzania energi***261; na tym porcie USB do kt***243;rego podpi***281;ta jest mysz
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-usb.jpg  
__________________
namor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2006, 14:19   #3
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez namor
a sprawdz jak wygląda spawa zarządzania energią na tym porcie USB do którego podpięta jest mysz
port miał zaznaczony ptaszek przy opcji "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie ..." , ale jego odznaczenie nie pomogło, dzięki jednak za próbę pomocy


Problem udało mi się jednak rozwiązać, znalazłem program, który robi dokładnie to co chciałem . Jest to program DEVCON, który potrafi zarządzać urządzeniami z linii poleceń.

Zamieszczam rozwiązanie, może komuś się jeszcze przyda.

1. Ściągamy program devcon.
1. Otwieramy Menadżer urządzeń -> Urządzenia interfejsu HID, klikamy prawym na "Urządzenie USB interfejsu HID" i wybieramy Właściwości, następnie przechodzimy na zakładkę Szczegóły.
2. Z listy wybieramy "Identyfikatory sprzętu", klikamy na pierwszy wpis z listy i kopiujemy do schowka (ctrl+c). Wygląda to mniej więcej tak :
Kod:
USB\Vid_04b4&Pid_aef6&Rev_0001
3. Tworzymy plik tekstowy z wpisem :
Kod:
devcon remove "USB\Vid_04b4&Pid_aef6&Rev_0001"
devcon rescan
i zapisujemy pod nazwą powiedzmy usb.bat, który umieszczamy w autostarcie (oczywiście program devcon musi być w tym samym katalogu co plik usb.bat). Przy uruchomieniu systemu myszka zostanie ładnie usunięta, a następnie znaleziona .

pozdrawiam

ps. kolega jednak stwierdził, że to dla niego za trudne i kupi po prostu przejściówkę , cóż przynajmniej browar zarobiłem .
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 10.06.2006 o godz. 14:23
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 07:17   #4
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moze poprostu potrzeba oficjalnych sterownikow do tego cuda. wiem ze np klawiatura logitech niechciala mi dzialac jak przepialem pomiedzy portami(usb,ps2), z myszka tez musialem walczyc troche.
nie jest to wg mnie problem nie do rozwiazania
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 08:06   #5
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A co zrobic pod SP2 jesli mysz optyczna, a dokladniej jej kursor sam chodzi po ekranie? Mysz sobie lezy stabilnie a kursor nagle sam sie zaczyna poruszac?
Wie ktos co jest tego przyczyna?
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 08:16   #6
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Pawel_k
moze poprostu potrzeba oficjalnych sterownikow do tego cuda. wiem ze np klawiatura logitech niechciala mi dzialac jak przepialem pomiedzy portami(usb,ps2), z myszka tez musialem walczyc troche.
nie jest to wg mnie problem nie do rozwiazania
Sterowniki to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem, niestety nie były aktualizowane od bardzo dawna i oczywiście nic nie zmieniły. Jest to stara myszka Media-Tech (taka) więc w sumie nie ma w tym względzie żadnej niespodzianki.

Jak pisałem w poście wcześniej problem udało mi się w sposób dość sprawny rozwiązać, jednak kolega stwierdził, że nie ma sensu tak kombinować tylko po to aby działała myszka (w sumie nie dziwię mu się). Kupi przejściówkę i po sprawie.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 10:17   #7
pablocoo
Darkly dreaming...
 
Avatar użytkownika pablocoo
 
Data rejestracji: 10.08.2004
Lokalizacja: małopolska
Posty: 1,677
pablocoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez tompol
A co zrobic pod SP2 jesli mysz optyczna, a dokladniej jej kursor sam chodzi po ekranie? Mysz sobie lezy stabilnie a kursor nagle sam sie zaczyna poruszac?
Wie ktos co jest tego przyczyna?
A4Tech?
Mam to samo, ale nie znalazlem rozwiazania... juz sie zreszta przyzwyczailem
pablocoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 11:52   #8
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pablocoo
A4Tech?
Mam to samo, ale nie znalazlem rozwiazania... juz sie zreszta przyzwyczailem
Nie no akurat MediaTech... a w pracy mam Mitsumi i to samo...
Przyzwyczaic sie mozna ale ja robiac grafike jestem na tyle wkurzony ze chyba sobie przeinstaluje wina na XP SP1...
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 16:35   #9
Gomez47
Dziadzio
 
Avatar użytkownika Gomez47
 
Data rejestracji: 01.06.2006
Lokalizacja: pod Wawką
Posty: 102
Gomez47 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,

Miałem się o sprzęcie tu nie odzywać, bo i problemów nie mam, to co potrzebuję zawsze nagram, na combo dvd nagrywać też już, chwala Bogu nie próbuję (było tu, a rozłożyło i mnie, starego), problemów z UDMA po wyfiltrowaniu ze swych oczu skrótu "LG" takze nie mam, a jeśli mam inny problem to radzę sobie sam.
USB to jest naprawdę dobry cyrk. Moim zdaniem pomysłodawcy tego "czegóś" (Intel) powinni otrzymać Nagrodę Jobla oraz po lasce dynamitu .
Szczególnie za jego pracę w realnym czasie procesora (bo gdy projektowano USB tryb DMA nie istniał w normie PC AT jeszcze).
Osobiście nie używam, konfig każdej nowej płyty zaczynam od "Delete", potem "Legacy USB" -> Disabled, "Onboard USB Ports" -> Disabled. Potem "OK" i "Enter".
Potem życie staje się od razu prostsze. Zwykły bubel, podobny do AMR (kto ten "przełom" jeszcze pamięta?).

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Gomez47 : 12.06.2006 o godz. 16:39
Gomez47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 16:51   #10
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
ja pamietam AMR i bubel to nie byl, ale sie nie przyjal
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 17:25   #11
Gomez47
Dziadzio
 
Avatar użytkownika Gomez47
 
Data rejestracji: 01.06.2006
Lokalizacja: pod Wawką
Posty: 102
Gomez47 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez loki7777
ja pamietam AMR i bubel to nie byl, ale sie nie przyjal
Witaj,

Oczywiście piszę to w konwencji offtopic, co wcale nie oznacza że nie ma w moich żartach ziarnka prawdy.
Dla przykladu - czasami USB włączam - niedawno zapomniałem wyjąć z paskudnie położonego (z boku obudowy pod Audio) slotu USB starego Flasha, coś z niego zgrywalem uprzednio. Potem kilka godzin męczyłem się ze zwisami oraz stałymi (po zwisie) restartami maszyny. To dla mnie niepojęte zachowanie bylo spowodowane blędem w BIOS który inicjował samowolnie boot z owej flash . Wywaliłem flasha żeby mnie nie korciło. Tyle zmarnowanego czasu.
Myszy, klawiatury USB są przede wszystkim całkiem niezgodne z legacy 16bit. Nic tu nie pomagają 'łatki" na BIOS - to właśnie taka latka załatwiła mi bootowanie z pamięci RAM.
Podobnie rozmyślam obecnie nad "roszszerzeniami 64-bit", gdyż pora mi zacząć precyzować swój nowy "zestaw". Tu widzę problem, bo "przełomu" i-386 który pamiętam z autopsji, udało mi sie w porę pozbyć płyty UMC Intel 286 z "kołóprocesorem" aby się nań załapać, to mi te "64-bit" nijak nie przypomina, poza ceną. Co news przeczytam to większe me rozczarowanie i smutek. Miał być potężny wzrost wydajności, a jest... wzrost objętości kodu (plików) oraz ceny jedynie za "rozszerzenie procesora".
Warto?
A co do USB nieszczęsnego to może, gdy w końcu kiedyś kupię laptop (dziurka mała ) oraz opracują jakieś stabilne nań sterowniki pracujace "hidden" (DMA), zmienię swoje i o nim zdanie.
Jedynie krowa podobno czyni inaczej...

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Gomez47 : 12.06.2006 o godz. 17:31
Gomez47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 17:41   #12
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@Gomez47

Witam

Ja nie mam problemu z działaniem USB, obecnie w moim komputerze jest 12 portów z czego 7 stale zajętych, zero problemów. Zastanawiam się czasem do czego bym to wszystko podłączył, bo chyba nie do portów równoległych czy szeregowych . Problem opisany w tym temacie nie jest z winy sprzętowej a programowej.

Porównanie AMR-a do USB to zupełne nieporozumienie, pomijając fakt całkowitej odmienności zastosowań (równie dobrze można porównać PCI i FireWire) to AMR kompletnie się nie przyjęło z prostej przyczyny ***8211; brak wsparcia od strony kart. Zresztą modemów nikt już nie używa, a karty muzyczne są zintegrowane (więc krąg zastosowań się skończył), USB jest natomiast w każdym domu i można do niego podłączyć praktycznie wszystko. Czy działa, źle ?, ja tak nie uważam. Co więcej rezygnacja z ich używania oznacza wykluczenie ogromnej liczby urządzeń, które zwiększają krąg zastosować komputera. Zastanów się do czego podłączysz aparat cyfrowy, bo chyba nie ma wersji na RS-232 .

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 18:08   #13
Gomez47
Dziadzio
 
Avatar użytkownika Gomez47
 
Data rejestracji: 01.06.2006
Lokalizacja: pod Wawką
Posty: 102
Gomez47 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
@Gomez47

Witam

Ja nie mam problemu z działaniem USB, obecnie w moim komputerze jest 12 portów z czego 7 stale zajętych, zero problemów. (cut, sorry)
Cześć,

Czy nie zauważyłeś w jakiej to pisałem konwencji? (upewnilem się przedtem jaki to dział - dwa razy) .
Po co zatem aż tak powazna Twoja odpowiedź na "medytacje wiejskiego (starego) listonosza", czyli moje?
Mam tego tez cos ze 16 sztuk (Asus K7V8), ale - i to jest prawda - jeśli potrzebuję coś szybko wydrukować nadal używam LPT choć mam i kabel USB i drukarkę dwustandardową. Po prostu druk pod USB jest przeraźliwie wolny, skacze kursor myszy i nie ma szans na overlay TV bo szarpie i klatkuje. LPT - nic nie widać kiedy się bufor opróżnia ect. i szybciutko.
Porównanie me z AMR dotyczyło celowości jeno, nie funkcji. W krajach normalniejszych niż nasz standardem dostępu do internetu xDSL/T1 jest karta PCI (USB nadal opcjonalnie jedynie) lub sieciówka (NIC). Jeśli powiesz to w TP wywołasz powszechne zgorszenie i zdumienie ("Jak to? Nie "Sagem"?!..").

Jako Polak też jestem troszkę zapóźniony. Dylematu typu "czym zgrać z cyfrówki" nie mam, bo nie mam cyfrówki. Nie stać mnie zwyczajnie na drogą elektronikę a kontakty z ALDI (przemyt?) miewam jedynie czasami. OEM nagrywarkę za 52zł z groszami (wyprzedaż w ub.roku), mogłem nabyć także koło domu, za "jedyne" 120zł (DW-Q28A). Mam emertyturę. Niziutką, niestety. Tego polskie biznesy pod uwagę brać nie chcą .

Napiszcie może, co myślicie o tych "64-rech bitach" bo mam naprawdę smętne myśli, szczególnie po nowej porcji o nich newsów.

Czy warto wogóle się pchać w tą technologię.

Pozdrawiam
Gomez47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2006, 20:31   #14
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Moją odpowiedź pisałem po Twoim pierwszym poście, gdzie nie było widać, że to żarty, a na forum spotkałem już wiele dziwnych rzeczy więc wolałem przyjąć wariant bardziej pesymistyczny . Nie odpowiedziałem jakoś specjalnie poważnie, raczej normalnie, po prostu napisałem, co o tym myślę.

Patrząc na Twoją kolejną wypowiedź pomyślałem, że jak ktoś najpierw pisze, iż od razu wyłącza porty USB, a potem, że je używa to jest to dość dziwne, nie ważne w jakiej konwencji to rozpatrywać. Dla mnie nie ma jednak tematu.

Co do drukowania przez LPT to mam z goła odmienne doświadczenia. W pracy mam kombajn Canona - Multipass L60 i podczas drukowania są potworne kilkusekundowe zwisy, które nie występują u mnie w domu na drukarkach podłączonych do USB. Nie wiem jak druk przez USB może być wolny, porównanie 480 Mbit/s (w wersji 2.0) do 3 Mbit (w trybie ECP) to jak dzień do nocy. Nie mam jednak specjalnie dużego rozeznania w tej kwestii więc się nie kłócę.

Jeśli chodzi o porównanie AMR i USB co do funkcji jaką pełnią, to nadal uważam to za niefortunne, gdyż AMR powstało w konkretnym celu a USB miało architekturę absolutnie otwartą. Nie dostrzegam zatem związku.

Piszesz, że w krajach ***8222;normalniejszych***8221; standardem podłączenia jest powiedzmy karta sieciowa. Jeden z pierwszych modemów neostrady (wtedy to się nazywało neostrada plus), niejaki Siemens XpressLink też był podłączany do sieciówki. Przecież sam sposób podłączenia nie ma znaczenia, liczy się realna przepustowość łącza.

Co do cen aparatów to w pełni się zgadzam, są one nadal bardzo wysokie. Jednak można już znaleźć za powiedzmy 600 zł bardzo sensowny zestaw składający się z aparatu, futerału, ładowarki i karty pamięci. Nadal jest to dużo jak na polskie warunki, ale nie jest to już towar ***8222;poza zasięgiem***8221;.

I na koniec odpowiem, czy warto się pchać w technologię 64 bitową ***8211; TAK .

to tyle w temacie

pozdrawiam


ps. mam nadzieję, że nie uznasz mojej odpowiedzi znowu za bardzo poważną, bo wcale taka nie miała być , zresztą to dział Off topic i wszystko można traktować z przymrużeniem oka ...
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 12.06.2006 o godz. 20:34
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2006, 01:11   #15
Gomez47
Dziadzio
 
Avatar użytkownika Gomez47
 
Data rejestracji: 01.06.2006
Lokalizacja: pod Wawką
Posty: 102
Gomez47 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uff... Podeszło mi Twoje "nagrywanie bez przerw" bo właśnie Kolega z reala skończył mnie "nagrywać" Suzi Quatro i poszedł sobie (miałem takie stare zrzynki).
Przecież ja się "oburzyłem" równie poważnie.. Konflikt (nasz) USB/LPT może choćby z konfigu wynikać. U mnie LPT jest już od lat "dopieszczone", zoptymalizowane, a USB naprawdę nie daje się zmusić by "wlazło w tło", ono tłucze jako priorytetowy proces i to w RealTime. Dla mnie to obłąkane, chore, co już setki razy na piśmie wyjaśniałem (CPU trzeba ZAWSZE szanować, choćby ono i 100GHz miało).
Pozatym to chyba kwestia przyzwyczajenia. Ile lat istnieje USB a ile używam drukarki? To też ma znaczenie. Przykład z niedawna - na tak ulubione przez niektórych młodych "nowe Menu Start XP" nie mogę patrzeć, bo mi się zbiera na wymioty. Młody zaś przełącza bo "klasycznego nie jarzy". Sprzątać po takim muszę.
Nawyki są silne w nas, niestety. Dlatego myślę, dałem sobie tydzień nad tymi 64-rema bitami, bo jeśli teraz się nie zdecyduję to następne 3-4 lata nie będę miał na to szans (inne prawie wszystko). Liczę, kombinuję, zbieram opinie.
Twoją także wzialem pod uwagę. O ile nie żartowaleś, oczywiście.

Pozdrawiam
Gomez47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.