Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.06.2004, 06:54   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nieuruchamiające się gry

Mam problem, który przyznam, zaczyna mnie powoli lekko wkurzać.

Otóż semestr się już prawie skończył, dla rozluźnienia chciałem sobie w coś zagrać. Zainistalowałem po kolei: Devastation z jakiejś gazety, którą niedawno (właśnie dla tej gry) kupiłem, demo Syberii 2, demo Conana (The Dark Axe) i coś jeszcze z tym, że nie kojażę w tym momencie tytułu. No i problem jest taki, że nic z tego mi się nie uruchamia...

Tzn. przykładowo - Devastation - gra się włącza, przelatują wszystkie obrazki tytułowe, pojawia się menu, w którym mogę pobawić się z wszystkimi opcjami, ale potem już wywala do Windowsa. Nic się nie zawiesza, ale gra się po prostu zamyka.

Syberia 2 - również pojawiają się obrazki tytułowe, zaczyna się rysować (to już z gry) taki ładny napis "Syberia 2", ale kiedy kończy, znowu pojawia mi się pulpit Windowsa i koniec.

Conan - tu męczyłem się najdłużej bo najbardziej mi na tej grze zależało. Gra uruchamia się najdalej - tzn. są wszystkie ekrany tytułowe, opcje, nawet wybór poziomu trudności i już zaczyna się wczytywać poziom, ale kiedy pasek dochodzi do końca - pojawia się ten nieszczęsny pulpit Windowsa.
Znalazłem na stronie wydawcy specjalny patch do Windowsa XP dla kart GeForce 4 MX (ja mam GeForce 2 GTS, więc porównywalne), ale nic to nie dało...


No i teraz się zastanawiam - co może być tego przyczyną? Pamięć? Karta graficzna? Nic innego nie przychodzi mi do głowy... Pamięci ok mam mało i ostatnio odczuwałem to, jak nigdy dotąd. 256MB przy Windowse XP to zdecydowanie niewiele. Dokupię ją niedługo, bo już w końcu ceny spadły do granic normalności, ale czy rzeczywiście mogłoby się tak objawiać. W wymaganiach minimalnych 256MB zawsze ma starczyć. A zakładając, że to rzeczywiście to - można coś z tym zrobić, poza kupnem dodatkowej?

No i druga rzecz - karta graficzna. Ta również wiem, że ma już swoje lata, ale mimo to sprawuje się nad wyraz sprawnie. Jeszcze do niedawna nie było gry, której nie udałoby mi się uruchomić w rozdzielczości 1024*768 i płynnie sobie pograć. No, możę pierwsze poważne problemy sprawił PainKiller, z uruchomieniem którego miałem naprawdę duże kłopotu, a ostatecznie i tak chodzi bardzo marnie.
No ale poza tym.. karta ma 64MB pamięci DDR, w minimalnych wymaganiach wszystkich gier jak najbardziej się mieści, a już taka Syberia to w ogóle, jeśli wymaga karty 16MB to wszystko... Davastation pewnie też niewiele więcej bo gierka swoje lata już ma.

Drivery najnowsze oczywiście zainistalowane, bez tego PainKiller w ogóle nie chciał ruszyć, DirectX również najnowszy. Wirusów żadnych, ani innych tego typu rzeczy nie ma. W takim razie co jest?

Niedługo przeinstaluję Windowsa, więc na czystych systemie sprawdzę to wszystko jeszcze raz, ale przyznam, że wątpię, aby to coś mogło pomóc, a problem zaczyna mnie już lekko męczyć.

Macie może jakieś propozycje, co to może być i jak możnaby to rozwiązać?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.06.2004, 09:13   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Mam problem, który przyznam, zaczyna mnie powoli lekko wkurzać.

Otóż semestr się już prawie skończył, dla rozluźnienia chciałem sobie w coś zagrać. Zainistalowałem po kolei: Devastation z jakiejś gazety, którą niedawno (właśnie dla tej gry) kupiłem, demo Syberii 2, demo Conana (The Dark Axe) i coś jeszcze z tym, że nie kojażę w tym momencie tytułu. No i problem jest taki, że nic z tego mi się nie uruchamia...

Tzn. przykładowo - Devastation - gra się włącza, przelatują wszystkie obrazki tytułowe, pojawia się menu, w którym mogę pobawić się z wszystkimi opcjami, ale potem już wywala do Windowsa. Nic się nie zawiesza, ale gra się po prostu zamyka.

Syberia 2 - również pojawiają się obrazki tytułowe, zaczyna się rysować (to już z gry) taki ładny napis "Syberia 2", ale kiedy kończy, znowu pojawia mi się pulpit Windowsa i koniec.

Conan - tu męczyłem się najdłużej bo najbardziej mi na tej grze zależało. Gra uruchamia się najdalej - tzn. są wszystkie ekrany tytułowe, opcje, nawet wybór poziomu trudności i już zaczyna się wczytywać poziom, ale kiedy pasek dochodzi do końca - pojawia się ten nieszczęsny pulpit Windowsa.

Znalazłem na stronie wydawcy specjalny patch do Windowsa XP dla kart GeForce 4 MX (ja mam GeForce 2 GTS, więc porównywalne), ale nic to nie dało...


No i teraz się zastanawiam - co może być tego przyczyną? Pamięć? Karta graficzna? Nic innego nie przychodzi mi do głowy... Pamięci ok mam mało i ostatnio odczuwałem to, jak nigdy dotąd. 256MB przy Windowse XP to zdecydowanie niewiele. Dokupię ją niedługo, bo już w końcu ceny spadły do granic normalności, ale czy rzeczywiście mogłoby się tak objawiać. W wymaganiach minimalnych 256MB zawsze ma starczyć. A zakładając, że to rzeczywiście to - można coś z tym zrobić, poza kupnem dodatkowej?

No i druga rzecz - karta graficzna. Ta również wiem, że ma już swoje lata, ale mimo to sprawuje się nad wyraz sprawnie. Jeszcze do niedawna nie było gry, której nie udałoby mi się uruchomić w rozdzielczości 1024*768 i płynnie sobie pograć. No, możę pierwsze poważne problemy sprawił PainKiller, z uruchomieniem którego miałem naprawdę duże kłopotu, a ostatecznie i tak chodzi bardzo marnie.
No ale poza tym.. karta ma 64MB pamięci DDR, w minimalnych wymaganiach wszystkich gier jak najbardziej się mieści, a już taka Syberia to w ogóle, jeśli wymaga karty 16MB to wszystko... Davastation pewnie też niewiele więcej bo gierka swoje lata już ma.

Drivery najnowsze oczywiście zainistalowane, bez tego PainKiller w ogóle nie chciał ruszyć, DirectX również najnowszy. Wirusów żadnych, ani innych tego typu rzeczy nie ma. W takim razie co jest?

Niedługo przeinstaluję Windowsa, więc na czystych systemie sprawdzę to wszystko jeszcze raz, ale przyznam, że wątpię, aby to coś mogło pomóc, a problem zaczyna mnie już lekko męczyć.

Macie może jakieś propozycje, co to może być i jak możnaby to rozwiązać?

To wina grafiki 3D . Jak zawsze wywala do windowsa wtedy gdy ma być ona wygenerowana. U mojego kolegi stało sie do samo. A więc zrób tak

Najnowsze stery do MOBO
Najnowsze stery do Grafiki
Przeinstaluj DirectX 9.0b

Pozdro
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 09:42   #3
Patrixs
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Patrixs
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Lokalizacja: W-wa
Posty: 1,702
Patrixs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak nie pomoże to co napisał Piterniel to spróbuj:
Właściwości ekranu/Ustawienia/Zaawansowane/Rozwiązywanie problemów/ Pasek Przyśpieszenia sprzętowego ustaw na maxa, lub zmniejsz o jeden stopień
__________________
e-m@il
Patrixs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 09:56   #4
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Start >> Dxdiag >> Ekran >> i powłanczaj wszytkie opcje jeżeli jakaś jest wyłączona
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 10:30   #5
mirobanan1
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Lokalizacja: Szczecinek
Posty: 199
mirobanan1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jeśli nic nie p[omoże to chyba tylko reinstall Windowsa...
mirobanan1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 10:37   #6
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
windowsupdate - stery i aktualizacje.
Podaj jeszcze min i max napięcia po pół godzinie prime95 torture test (min i max poda Ci MBM).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 10:42   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Piterniel
To wina grafiki 3D . Jak zawsze wywala do windowsa wtedy gdy ma być ona wygenerowana. U mojego kolegi stało sie do samo. A więc zrób tak

Najnowsze stery do MOBO
Najnowsze stery do Grafiki
Przeinstaluj DirectX 9.0b

Pozdro
W sumie to rzeczywiście, dzieje się to w momencie, kiedy powinna pojawiać się grafika, zapewne trójwymiarowa... Jestem teraz na uczelni, ale jak wrócę to zrobię to, co proponujesz. Directa mam najnowszego, ale przeinstaluję, grafikę zainstalowałem wczoraj. Jeszcze tylko będę musiał poszukać sterowników do płyty głównej (Gigabyte 7VRXP), mam nadzieję, że na stronie coś znajdę. Dzięki, spróbuję i dam znać, jak mi poszło
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 10:45   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez mirobanan1
A jeśli nic nie p[omoże to chyba tylko reinstall Windowsa...
To zrobię swoją drogą, ale nie wiem, czy na ten akurat problem może pomóc. W końcu Windows działa i to jeszcze całkiem sprawnie (no, może trochę za długo się uruchamia), a i jaki to może mieć wpływ na gry?

No ale nic, najpierw zrobię to wszystko, co opisane zostało powyżej (dzięki za wszystkie rady ), a jeśli to nie pomoże, to wezmę się za Windowsa
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 10:46   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski
windowsupdate - stery i aktualizacje.
Podaj jeszcze min i max napięcia po pół godzinie prime95 torture test (min i max poda Ci MBM).
Rozumiem, że masz na myśli Motherboard Monitor? Nie mam go zainstalowanego, ale mam w domu na dysku, więc mogę to sprawdzić. Tylko podaj mi jakieś dokładniejsze instrukcje, gdzie. I czy ten prime95 torture test jest częścią tego programu, czy jakimś osobnym benchmarkiem?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 10:55   #10
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Prime95 to program do szukania liczb pierwszych, ale przy okazji ma opcję testowania sprzętu - mocno obciąża procka i pamięć i wszelkie ułomności sprzętu obnaża.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 11:33   #11
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
W sumie to rzeczywiście, dzieje się to w momencie, kiedy powinna pojawiać się grafika, zapewne trójwymiarowa... Jestem teraz na uczelni, ale jak wrócę to zrobię to, co proponujesz. Directa mam najnowszego, ale przeinstaluję, grafikę zainstalowałem wczoraj. Jeszcze tylko będę musiał poszukać sterowników do płyty głównej (Gigabyte 7VRXP), mam nadzieję, że na stronie coś znajdę. Dzięki, spróbuję i dam znać, jak mi poszło

Stery będą do chipesu

Via
SiS
nForce x

Możesz też przeinstalować stery (jeszcze raz ściagnąć) oczywiście przeinstaluj DirectX i stery do mobo. Zapewne pomoże
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 11:39   #12
Pawek
Dorzuca 3 po 3
 
Avatar użytkownika Pawek
 
Data rejestracji: 29.06.2004
Lokalizacja: Świdwin
Posty: 54
Pawek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na jednym z for gry Devastation znalazłem m.in taki topic:
http://www.devastationgame.com/phpBB...pic.php?t=2950

Wynika z niego, że problem mogą stanowić... Zbyt nowe sterowniki! Wersja Detonatorów od 41.09 do 44.03 powinna załatwić sprawę. Acha, po zainstalowaniu nowych sterowników należy jeszcze usunąć plik Devastation.ini - pozwolić grze by sobie go sama odbudowała.

Poza tym:
http://www.devastationgame.com/phpBB...pic.php?t=2948
__________________
POZDRAWIAM, Pawek.

"Primum non nocere" - "Po pierwsze nie szkodzić"
Pawek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 11:41   #13
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Pawek
Na jednym z for gry Devastation znalazłem m.in taki topic:
http://www.devastationgame.com/phpBB...pic.php?t=2950

Wynika z niego, że problem mogą stanowić... Zbyt nowe sterowniki! Wersja Detonatorów od 41.09 do 44.03 powinna załatwić sprawę. Acha, po zainstalowaniu nowych sterowników należy jeszcze usunąć plik Devastation.ini - pozwolić grze by sobie go sama odbudowała.

Poza tym:
http://www.devastationgame.com/phpBB...pic.php?t=2948

Ale zapewne ani jedna gra mu się nie uruchomi więc poczekajmy, aż wróci do domu i zrobi to co ma zrobić
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 11:47   #14
Patrixs
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Patrixs
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Lokalizacja: W-wa
Posty: 1,702
Patrixs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Piterniel
poczekajmy, aż wróci do domu i zrobi to co ma zrobić

Szkoda, ze nie podał dokładnego adresu, to byśmy podczas jego nieobecności wpadli przez okno i zrobili co trza, a jak by wrócił to już by wszystko działało.
__________________
e-m@il
Patrixs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2004, 11:50   #15
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrixs
Szkoda, ze nie podał dokładnego adresu, to byśmy podczas jego nieobecności wpadli przez okno i zrobili co trza, a jak by wrócił to już by wszystko działało.
Yeap wraca i WOW chłopaki działa cud nad wisłą (a może nad odrą )
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.