Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

 
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 29.06.2004, 05:54   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nieuruchamiające się gry

Mam problem, który przyznam, zaczyna mnie powoli lekko wkurzać.

Otóż semestr się już prawie skończył, dla rozluźnienia chciałem sobie w coś zagrać. Zainistalowałem po kolei: Devastation z jakiejś gazety, którą niedawno (właśnie dla tej gry) kupiłem, demo Syberii 2, demo Conana (The Dark Axe) i coś jeszcze z tym, że nie kojażę w tym momencie tytułu. No i problem jest taki, że nic z tego mi się nie uruchamia...

Tzn. przykładowo - Devastation - gra się włącza, przelatują wszystkie obrazki tytułowe, pojawia się menu, w którym mogę pobawić się z wszystkimi opcjami, ale potem już wywala do Windowsa. Nic się nie zawiesza, ale gra się po prostu zamyka.

Syberia 2 - również pojawiają się obrazki tytułowe, zaczyna się rysować (to już z gry) taki ładny napis "Syberia 2", ale kiedy kończy, znowu pojawia mi się pulpit Windowsa i koniec.

Conan - tu męczyłem się najdłużej bo najbardziej mi na tej grze zależało. Gra uruchamia się najdalej - tzn. są wszystkie ekrany tytułowe, opcje, nawet wybór poziomu trudności i już zaczyna się wczytywać poziom, ale kiedy pasek dochodzi do końca - pojawia się ten nieszczęsny pulpit Windowsa.
Znalazłem na stronie wydawcy specjalny patch do Windowsa XP dla kart GeForce 4 MX (ja mam GeForce 2 GTS, więc porównywalne), ale nic to nie dało...


No i teraz się zastanawiam - co może być tego przyczyną? Pamięć? Karta graficzna? Nic innego nie przychodzi mi do głowy... Pamięci ok mam mało i ostatnio odczuwałem to, jak nigdy dotąd. 256MB przy Windowse XP to zdecydowanie niewiele. Dokupię ją niedługo, bo już w końcu ceny spadły do granic normalności, ale czy rzeczywiście mogłoby się tak objawiać. W wymaganiach minimalnych 256MB zawsze ma starczyć. A zakładając, że to rzeczywiście to - można coś z tym zrobić, poza kupnem dodatkowej?

No i druga rzecz - karta graficzna. Ta również wiem, że ma już swoje lata, ale mimo to sprawuje się nad wyraz sprawnie. Jeszcze do niedawna nie było gry, której nie udałoby mi się uruchomić w rozdzielczości 1024*768 i płynnie sobie pograć. No, możę pierwsze poważne problemy sprawił PainKiller, z uruchomieniem którego miałem naprawdę duże kłopotu, a ostatecznie i tak chodzi bardzo marnie.
No ale poza tym.. karta ma 64MB pamięci DDR, w minimalnych wymaganiach wszystkich gier jak najbardziej się mieści, a już taka Syberia to w ogóle, jeśli wymaga karty 16MB to wszystko... Davastation pewnie też niewiele więcej bo gierka swoje lata już ma.

Drivery najnowsze oczywiście zainistalowane, bez tego PainKiller w ogóle nie chciał ruszyć, DirectX również najnowszy. Wirusów żadnych, ani innych tego typu rzeczy nie ma. W takim razie co jest?

Niedługo przeinstaluję Windowsa, więc na czystych systemie sprawdzę to wszystko jeszcze raz, ale przyznam, że wątpię, aby to coś mogło pomóc, a problem zaczyna mnie już lekko męczyć.

Macie może jakieś propozycje, co to może być i jak możnaby to rozwiązać?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
 


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.